Květoslav Šimek
24. března 2016 • 11:03

Šílená atmosféra! Takovou jsem nezažil, nevěřil Kolouch při derby univerzit

Vítkovický útočník Petr Kolouch si poprvé zahrál v dresu VŠB-TUO univerzitním derby. K vítězství 4:2 nad Ostravskou univerzitou pomohl dvěma přihrávkami.

V extralize má za sebou hromady zápasů, včetně vypjatých bitev v play off. Vítkovický útočník Petr Kolouch (24) si poprvé zahrál derby ostravských univerzit a přiznává, že jej zaskočila neskutečná atmosféra i kvalita hry. Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava pomohl k triumfu 4:2 nad Ostravskou univerzitou dvěma přihrávkami. Ale třeba i tím, že v 50. minutě za nerozhodného stavu 2:2 skokem po ledě zablokoval dorážku do odkryté brány.„Vítkovický spoluhráč Petr Strapáč už si tohle derby za Ostravskou univerzitu zahrál a dopředu nás upozorňoval, že kdybychom chtěli něco vypustit, tak by nám to neprošlo,“ říká Kolouch, který měl v týmu VŠB-TUO ještě další dva kolegy z extraligového celku. Obránce Lukáše Kováře a Marka Baila. „Filozofové“ sice žádné extraligové borce neměli, přesto se bojovalo do posledních minut. V exkluzivní atmosféře, kterou před zahájením rozpumpoval rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák poněkud neakademickou hláškou: „Ostravská univerzita přišla, aby nám nařezala. My přišli, abychom jim natrhli prdel!“

V ochozech bylo přes pět tisíc fanoušků, co jste, Petře, říkal atmosféře?
„Naprosto šílené, takovou jsem ještě nezažil! Jedinečné, opravdu super.“

Překvapilo vás to?
„Hodně. Nejen atmosféra, ale i úroveň zápasu. Nedali nám nic zadarmo, museli jsme předvést to nejlepší, co v nás bylo.“

Šílená atmosféra! Při hokejovém derby ostravských univerzit praskaly ochozy

Váš oddílový kolega Lukáš Kovář má dva metry, přesto skončil při prvním střídání po hitu na zemi. A v průběhu duelu dokonce musel jít i na šití rány pod nosem. Bylo to ostré?
„Fakt to mělo velký náboj. Byly tam srážky, byly tam souboje. Neskutečný zápas.“

Zahrála si i tři děvčata. Za OSU Kateřina Kaplanová a Nikola Tomigová, za VŠB-TUO Magdaléna Walicová. Co jste říkal na jejich hru?
„Jo, šlo hlavně o zpestření. Holky si to užily, byť se na led dostaly jen na pár střídání. Byly taky rády.“

Od vítkovických trenérů jste dostali povolení k zápasu. Dostali jste jej i na afterpárty na kolejích?
(usměje se) „Dostali jsme povolení na zápas, protože v play out už nám nic nehrozí. Na afterpárty povolení nemáme, jen jsme se tam ukázali, dali jídlo a domů. Ve čtvrtek ráno byl trénink.“

Vysoká škola báňská–Technická univerzita Ostrava – Ostravská univerzita 4:2

Branky a nahrávky: 2. Kovář (Hudeček), 44. Štindl (Baďura, Vrána), 57. Štindl (Kolouch, Bail), 60. Vrána (Kolouch) – 1. Zachar (Spusta), 33. Zachar (Vaněk)

VŠB-TUO: Hruban (Vůjtek) – Baca, Zamecznik, Bail, Jaroch, Peslar, Mladenka, Kovář, Gonos – Kolouch, Štidl, Dýrr, Matějek, Baďura, Hudeček, Mach, Barnáš, Kasperlík, Vrána, Hořínek, Vacula, Walicová. Trenér: Roman Minárik.

OSU: Kubáň – Čintala, Hrdlička, Poštulka, Adamík, Veselský, Křibík, Spusta, Jonáš – Kaplanová, Zachar, Pobuta, Kleberc, Jelšík, Maček, Dominec, Motyka, Vaněk, Volf, Tomigová, Ceniga. Trenér: Michal Sebera.