30. května 2015 • 20:12

Hlasy po utkání fotbalové ligy Brno - Jablonec

0
Hlasy po utkání 30. kola první fotbalové ligy Zbrojovka Brno - Baumit Jablonec (2:3):

Václav Kotal (trenér Brna): "Vzhledem k sestavě Jablonce bylo jasné, že si po prohře ve finále poháru chce s námi spravit náladu. My jsme soupeři všechno usnadnili. Když po čtvrt hodině prohráváme 0:2, tak je to těžké. Ztráceli jsme lehké míče, nedokázali zakombinovat. Neustále jsme bojovali o míč. Někdy jsme se ani k soubojům nedostali. Jablonec hrál v pohodě, byl silný na míči. Chybovali jsme v našem obranném prostoru a zbytečně inkasovali góly. Neproměnili jsme velkou šanci Vávry. Pokud by měl více klidu a obešel Špita, tak jsme mohli s výsledkem něco udělat. V závěru poločasu jsme nepohlídali náběh Rossiho a dostali třetí gól. Bylo až strašidelné, jak jsme prohrávali osobní souboje. Ve druhém poločase jsme šli do rizika, dostali soupeře pod tlak a při troše štěstí jsme mohli remizovat. Jablonec ale vyhrál zaslouženě. Prohra mě mrzí, ale ještě více mě zklamala předcházející prohra doma s Bohemians."

Jaroslav Šilhavý (trenér Jablonce): "Zápas jsme si zbytečně zdramatizovali. V prvním poločase jsme podali velmi dobrý výkon. Dali jsme tři góly, vypracovali si i další šance, zápas jsme měli pod kontrolou. I v úvodu druhého poločasu jsme měli převahu. Bohužel jsme lehkovážně přišli o získaný náskok. Brno hrálo s nadšením. A když dalo druhý gól, tak jsme se strachovali o výsledek až do konce. Na našem výpadku se mohlo podepsat i zklamání z nevydařeného finále poháru. Ztratili jsme koncentraci. Tříbrankový náskok nás uspokojil. Zvolnili jsme, přestali se pohybovat, nedohrávali souboje. Soupeř neměl v závěru co ztratit, šel do rizika a tlačil se před branku. Měli jsme přitom situace, kdy jsme mohli dát čtvrtý gól. Závěr byl dramatický a uspokojil diváky. Naše dnešní vítězství podtrhlo úspěšnou sezonu."