+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. března 2016 • 18:57

Štybar na klasice do San Rema trefil psa. Snad se nezranil, napsal

Autor:
Český cyklista Zdeněk Štybar na klasice do San Rema
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jarní cyklistickou klasiku Milán - San Remo vyhrál ve spurtu navzdory předchozímu pádu Francouz Arnaud Démare před Britem Benem Swiftem a Belgičanem Jürgenem Roelandtsem. Nejlepší z českých cyklistů byl v cíli nejdelší jarní klasiky Roman Kreuziger na 56. místě. Zdeňka Štybara potkala nehoda, srazil na trati psa a dojel s velkou ztrátou.Démare byl 30 kilometrů před cílem účastníkem jednoho z mnoha dnešních pádů, ale vrátil se do pelotonu a v závěrečné rovince byl nejrychlejší. Stal se prvním francouzským vítězem závodu od primátu Laurenta Jalaberta v roce 1995. Ještě půl kilometru před cílem mohl pomýšlet na triumf Kolumbijec Fernando Gaviria, ale upadl.

Nehoda potkala i jeho týmového kolegu Zdeňka Štybara. "Doufám, že pes, do kterého jsem narazil v plné rychlosti při sjezdu z Cipressy, není zraněný," napsal Štybar na twitteru. Sedmý cyklista předloňského pořadí závodu tentokrát skončil s velkou ztrátou na 142. místě.

Během závodu byl dlouho vidět Jan Bárta v dresu stáje Bora Argon, jeho skupinu však peloton dostihl 25 kilometrů před koncem. Bárta projel cílem na 70. příčce se ztrátou 98 vteřin na vítěze, Kreuziger byl o čtrnáct příček výš a zaostal za Démarem o 36 vteřin.

Organizátoři museli v průběhu závodu narychlo změnit část plánované trati kvůli sesuvu půdy. Peloton mezi Voltri a Arenzanem místo zamýšleného úseku zamířil na dálnici A10 a o čtyři kilometry si prodloužil 291 kilometrů dlouhou trať. Velké padající kameny podle italských médií poničily tři auta a zranily dva chodce.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze