30. března 2016 • 12:54

Draci Brno chtějí zpět na baseballový trůn, touží po 20. titulu

Autor:
Draci Brno se předvedou v sobotu v Praze ve finále extraligy baseballu ve dvou duelech proti Kotlářce (v modrém). Ta se snaží získat první titul, Draci jich mají devatenáct. Stav série je zatím 1:1 na zápasy.
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští mistři Draci Brno mají v nové baseballové sezoně za hlavní cíl zisk jubilejního dvacátého extraligového titulu. Chtějí také uspět v nově zřízené Evropské lize a zvítězit v turnaji o Pohár Federace i Českém poháru.Draci vládli české extralize od roku 1995 a pouze dvakrát nezvládli finále. Před pěti lety jim sebral titul městský rival Technika Brno a loni Kotlářka Praha, které podlehli ve finále 2:3 na zápasy. "Série byla vyrovnaná, o výsledku rozhodly pouze maličkosti. O to větší je naše motivace získat letos dvacátý titul," uvedl na dnešní tiskové konferenci manažer Draků Arnošt Nesňal.

Hlavní posilou Draků bude osmadvacetiletý americký nadhazovač Jason Jarvis, který je hvězdou v australském týmu Brisbaine Bandits. Brňany doplní i stejně starý Petr Čech z Ostravy, který ale zasáhne do extraligy až od 1. června. "Nedohodli jsme se s Arrows na odstupném, které se pohybovalo na hranici prvoligového fotbalisty. Proto musíme počkat dva měsíce, kdy k nám přestoupí za tabulkové odstupné," poznamenal Nesňal.

Evropské soutěže prošly před sezonou reorganizací. V nejprestižnějším Evropském poháru zůstalo osm týmů a český baseball bude v Rimini a San Marinu začátkem června zastupovat pouze Kotlářka Praha. V Poháru CEB nemají české kluby zastoupení.

Draky čeká start v třetí nejvyšší soutěži o Pohár Federace, kterou uspořádají v Brně od 21. do 26. června. Jejich soupeři budou Apolo Bratislava, Antverpy, švédský Sölvesborg, bulharský Blagojevgrad a Moskva. "Vzhledem ke kvalitě těchto týmů bychom měli turnaj vyhrát a postoupit do Poháru CEB," řekl Nesňal.

Novinkou bude dlouhodobá Evropská liga. Do premiérového ročníku zasáhnou vedle Draků ještě dva německé kluby Buchbinder a Haar Disciples a výběr Amsterodamu. Původně mělo o start zájem deset klubů. "Italské týmy ale účast odřekly a nizozemská federace svým klubům nepochopitelně start zakázala. Proto se dala dohromady pouze skupina hráčů, kteří nejsou pod federací a budou hrát jako výběr Amsterodamu. Místo původně plánovaných 36 zápasů nás čeká pouze dvanáct utkání," uvedl Nesňal.

V extraligové premiéře v pátek od 19:00 Draci hostí v městském derby Techniku, která rovněž výrazně posílila. Hlavní oporou bude devětadvacetiletý australský hrající kouč a nadhazovač John Hussey, tým posílí i jeho krajan Tristan Crawford a Slováci Ján Jablonka s Markem Bošanským. "Chtěli bychom s kvalitními posilami po pěti letech opět zasáhnout do bojů o titul," uvedl hrající manažer Techniky Brno Martin Střítecký.

Témata:  baseballBrnoextraligaAUDIOSport