+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. září 2017 • 19:07

Šéf futsalové Sparty: po kolapsu na tribuně zůstal v umělém spánku

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to zápas, který se měl stát futsalovým svátkem. Místo toho se utkání prvního kola mezi Spartou a Plzní v pražské hale na Podvinném mlýně proměnilo v úterý večer v obrovské drama. Za stavu 4:4 zkolaboval v hledišti prezident domácího klubu Zdeněk Větrovský. Lékaři okamžitě zahájili resuscitaci, utkání bylo přerušeno. Dnes Sparta na Facebooku zveřejnila, že její šéf zůstává udržován v umělém spánku.Zápas byl přerušen necelé čtyři minuty před koncem druhého poločasu, kdy Větrovský zkolaboval na tribuně. Zatímco futsalisté Plzně odešli v šoku do kabin, domácí hráči zůstali po celou dobu ošetřování svého ředitele na palubovce. Na pomoc po několika minutách přispěchali i členové ochranky.

Podle serveru Sport.cz začal přítomný lékař okamžitě s resuscitací, do které se zapojili i členové záchranky, jež dorazila zhruba za třináct minut. Otřesení hráči zpočátku sledovali boj o funkcionářův život přímo z hrací plochy haly na Podvinném mlýně, než odešli do kabin.

Zdeněk Větrovský byl poté odvezen do nemocnice. Ve středu večer Sparta zveřejnila na Facebooku zprávu, že prezident klubu je udržován v umělém spánku. Bližší informace budou známy až změny o jeho stavu poskytne rodina.

Futsalisté Sparty na palubovce, zatímco lékaři oživují Zdeňka Větrovského
Futsalisté Sparty na palubovce, zatímco lékaři oživují Zdeňka Větrovského

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze