Hosté z Fürthu nakonec dokázali ubránit své jednobrankové vedení z prvního a mohou slavit své trochu překvapivé vedení.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám hezký zbytek nedělní večera a zase někdy u on-line přenosů napočtenou.
90+2
Zřejmě poslední žlutou kartu utkání viděl domácí obránce Plattenhardt.
90+1
Fotbalisté v zelených dresech se s ničím nepárali a v nesnázích odkopli daleko od vlastní branky.
90
Hlavní rozhodčí Gräfer nastaví tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Esswein se šikovně protáhl kolem dvou bránících obránců a poté zakončil. Rána šajtlí ale branku Fürthu minula.
88
Domácí už příliš času nemají. Hesl ale bude odkopávat od branky a spěchat určitě nebude.
87
Norimberk zahrával další rohový kop. Ale ani tentokrát si vyrovnání nepřipravil.
85
Kiyotakeho centr do pokutového území zkrotil bez problémů hostující brankář.
84
Frantz se dostal do střelecké příležitosti. Z ostrého úhlu ale vypálil pouze mimo tři tyče.
83
Hosté si připravili poslední střídání. Sobiech nahradil Djurdjiće.
81
Další žlutou kartu vyinkasoval domácí Feulner.
80
Před námi je posledních deset minut utkání. Hosté stále drží jednobrankové vedení z prvního poločasu.
79
Nilsson se dostal po rohovém kopu až k hlavičce, kterou ale bravůrně zlikvidoval gólman Hesl.
78
Azemi se dostal až ke střele. Ta byla ale hodně nepřesná a končí dobrý metr od levé tyče.
77
Pekhart se dostával do slibné příležitosti. Na poslední chvíli al zakročil obránce Mavraj.
75
Norimberk naposledy míchá sestavou. Odpracováno má dnes Simons, který přepustil své místo Frantzovi.
74
Další rohový kop hostů znovu nic významného nepřinesl. Simons odvracel hlavou do bezpečí.
72
Střely celkem: 11 – 5 pro 1. FC Norimberk.
71
Fürth si po dlouhé době vybojoval možnost rohového kopu. Zimmermann se dostal až k hlavičce, kterou ale mezi tři tyče nenasměroval.
70
Hosté trpěli brání a sbírají cenné minutky. Fotbalisté v červených dresech už mají pouze dvacet minut na vyrovnání.
69
Norimberk zahrával standardní situaci z hodně slibné pozice. Kiyotake ale pálil pouze nad.
67
Domácí gólman Schafer si v druhém poločase zatím příliš nezachytal. Teď si zahrál alespoň po malé domů od Dabanliho.
66
Držení míče: 62% – 38% pro 1. FC Norimberk.
65
Esswein se dostal do další střelecké pozice. Tentokrát ale branku soupeře vůbec netrefil.
64
Hosté se dokázali z hluboké defenzivy dostat a to dlouhým odkopem do hloubi pole.
63
Rozhodčí Gräfer se dnes rozhodně nenudí. Další žlutou udělil Kleinovi.
62
Domácí se mohli dočkat vyrovnaní. Bohužel pro Norimberk skončilo Essweinovo zakočení skončilo pouze na tyči a poté i na brankové čáře.
60
Hosté si připravili hned dvojité střídání. Ze hry odešel Nehrig a Park. Místo nic se na hrací ploše objevili Azemi a Zimmermann.
60
59
Další žluté napomenutí vidí hostující Furstner.
59
Fauly: 8 – 16 pro Greuther Fürth.
58
Esswein si míč až příliš předkopl a zastihl jej až za brankovou čarou.
57
Nilssonův nepřesný centr doletěl pouze k Furstnerovi. Ten se pokusil balon vyvést až na polovinu domácích.
56
Simons zbytečně nakopl balon na polovinu soupeře. Tam už ale nikdo v rudém dresu nebyl.
55
Domácí znovu a znovu tlačí svého soupeře k vlastní šestnáctce. Fürth se zuby-nehty brání.
54
Esswein podstoupil souboj s Mavrajem. Úspěšnější byl hostující obránce.
53
Držení míče: 60% – 40% pro 1. FC Norimberk.
52
Kiyotake se ujal další rohu. Ani tentokrát však nedokázal nikoho v červeném zaměřit.
51
Přihrávka Balitsche byla hodně nepřesná a končí až za branovou čarou. Domácí obránce se obořil na vlastní spoluhráče, zřejmě proto, že neměl komu přihrát.
50
Domácí se mezitím nastěhovali před šestnáctku soupeře. Mak se ale do ni probíjel marně.
49
Park posbíral drahocenné vteřiny u rohového praporku a poté odcentroval pouze do rukavic Schafera.
48
Hráči v zelených dresech zatím kontrolují tempo hry a snaží se nikam nespěchat.
47
Norimberk začal hodně aktivně a hned se nahrnul do útoku. Pekharta se ale k hlavičce nedostal.
46
Hned v úvodu domácí vystřídali. Z kabiny už se nevrátil Chandler, jeho místo zaujal Mak.
46
Je za námi první poločas, ve kterém byla k vidění jediná branka. O tu se postaral trochu překvapivě hostující Geis, který tak poslal Fürth do vedení.

Druhý poločas začne přibližně v 18:34.
45
Domácí museli nuceně střídat. Ze hry odešel zraněný Klose, jeho místo zaujal Dabanli.
45
Hlavní rozhodčí Gräfer nastaví v prvním poločase jednu minutu navíc.
44
Zatím to vypadá v Norimberku na karetní mariáš. Dalším potrestaným je hostující Geis.
43
Park se také dostal o chvilku poté do zakončení. Se střelou po zemi ale neměl Schafer žádné problémy.
42
Nepříjemný centr Geise odvrátila pozorná obrana Norimberku.
41
Čtvrtou žlutou kartu v pořadí vidí hostující Park.
41
Djurgić se zajímavě probíjel do pokutového území. Na poslední chvíli byl ale čistě od balonu odstaven.
40
Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Zatím to vypadá, že si hosté odnesou do kabin překvapivé vedení.
38
Na druhé straně si roh vyzkoušeli také hosté. Ale ani oni nedokázali nic zajímavého vymyslet.
37
Fotbalisté Fürthu si znovu poradili s centrem Kiyotakeho, který odvrátili do bezpečí.
36
Hráči v červených dresech mají zatím herní převahu, tu zatím ale nedokázali pořádně zužitkovat.
35
Další rohový kop domácích končí bez většího využití. Obrana soupeře zatím spolehlivě brání.
34
Držení míče: 58% – 42% pro 1. FC Norimberk.
33
Norimberk zahrával rohový kop. Kiyotake ale svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů neoslovil.
32
Na zemi zůstal ležet domácí Chandler. Sudí Gräfe tak raději přerušil hru.
31
Tempo hry se v posledních minutách trochu uklidnilo. Oba celky zatím trpělivě vyčkávají.
30
Fürth zahrával přímý volný kop ze slibné pozice. Prib ale centr do šestnáctky pokazil.
29
Dalším potrestaným hráčem je domácí Simons.
29
Na druhé straně si mohl rychlou odpověď připravit aktivní Esswein. Jeho rána ale mířila pouze do míst, kde stál připravený Hesl.
28
Esswein mohl získat pro domácí roh, místo toho ale hloupě fauloval a Norimberk o výhodu připravil.
27
Fürth právě vstřelil branku!

Tak to byla fotbalová lahůdka. JOHANNES GEIS se opřel do balonu z nějakých pětadvaceti metrů a poslal ho přesně do levého horního rohu – 0:1.
26
Norimberk trpělivě kombinuje na vlastní polovině a se svým útokem nikam nespěchá.
25
Podobného počínání se na druhé straně dopustil i domácí záložník Esswein.
24
Hosté se dostali až před pokutové území soupeře. Park se ale dopustil útočného prohřešku.
23
Už to vypadalo, že se Tomáš Pekhart dostane do zakončení. Na poslední chvíli ho však zablokoval Kleine.
22
Heslovi si odkop od branky vůbec nepovedl. Domácí tak u balonu zůstanou a mohou znovu útočit.
21
Fotbalisté v tmavých dresech zahrávali rohový kop. Centr Chandlera sice našel Nelssona, ten ale znovu nedokázal zacílit přesněji.
20
Je za námi prvních dvacet minut, které zatím patří jasně Norimberku. Ten svého soupeře očividně přehrává, hosté zatím ani nevystřelili.
19
Hráči v zelených dresech se přesunuli na polovinu domácích. Geis ale o míč přišel.
18
Na trávníku to začíná jiskřit. Oba celky si teď několikrát nedopustili ostré zákroky.
17
16
První žlutou kartu uviděl také domácí hráče. Jmenovitě to byl stoper Nilsson.
16
Hosté se snaží uklidnit hru a trpělivě kombinovat na polovině hřiště. Zatím se jim docela daří.
15
Na rohový kop si dokázal nejvýše vyskočit obránce Nilsson. Jeho hlavička ale branku Fürthu minula.
14
Kiyotakeho standardní situace vypadala hodně nebezpečně. Hosté ji ale dokázali odvrátit na roh.
13
Prvním karetním hříšníkem je hostující Klaus.
11
Park si počínal v souboji s Balitschem hodně tvrdě. Zatím se to ale obešlo pouze slovní domluvou.
10
Hlavička Feulnera postrádala razanci. Gólman Hels neměl žádný problém ji zachytit.
9
Oba celky si teď několikrát vyměnili balon a to díky nepřesné kombinaci na obou stranách.
8
Nepřesný centr Chandlera končí pouze v zámezí. Rahman se chystá vhazovat a bude hledat někoho ze svých spoluhráčů.
7
Hosté se pomalu začínají dostávat do zápasu a především před branku Schafera. Ten však na první zásah stále čeká.
6
Parkova štiplavá rána přistála pouze na obličeji obránce Kloseho, který se jen těžce zvedá.
5
Norimberk má v úvodu jasně navrch a svému soupeři půjčuje balon jen minimálně.
4
Fotbalisté Fürthu se snad poprvé dostali na polovinu soupeře. Tam se ale příliš dlouho neohřáli a museli rychle couvat zpět.
3
Domácí fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu. Sudí Gräfe ale jejich přání nevyslyšel.
2
Norimberk si ihned v úvodu vybojoval rohový kop. Kiyotakeho centr ale nikoho v červeném nenašel.
1
Domácí vyhráli los a a ujali se rozehrávky. Jako první se balonu dotkl Pekhart a uvedl jej do hry.
1
-1
Oba celky již vstupují na hrací plochu. Domácí nastoupí v tmavě červeném, hosté navlékli zeleno-bílé dresy.

1. FC Nürnberg: Schafer – Balitsch, Nilsson, Klose, Plattenhardt – Simons – Chandler, Kiyotake, Feulner, Esswein – Pekhart.

SpVgg Greuther Fürth: Hesl – Nehrig, Kleine, Mavraj, Rahman – Klaus, Geis, Furstner, Prib – Park, Djurdjić.

Rozhodčí: Gräfe – Hacker, Salver.
Podzimní vzájemné utkání vítěze nepoznalo. Ve Fürthu se na konci listopadu urodil pouze bezbrankový výsledek. Norimberk by ale měl v utkání potvrdit svoji dobrou formu z posledních utkání a bez problémů zvítězit.
Pohled na tabulku naznačuje, že favoritem utkání bude domácí Norimberk, který vstoupí do zápasu jako jedenáctý tým se ziskem 38 bodů. To hosté z Fürthu jsou na tom ještě o něco hůře. Patří jim totiž až poslední osmnáctá příčka a na svém kontě mají pouhých 15 bodů.
Hezké odpoledne všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu. 30. kolo Bundesligy uzavře utkání mezi domácím 1. FC Nürnberg, který přivítá SpVgg Greuther Fürth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.