Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Basaksehir : Ludogorets - 14. září 2017   19:00

Basaksehir
Babacan – Caiçara, Attamah, Epureanu, Clichy – Inler, Belözoğlu (C) – Višća, da Costa (81. Napoleoni), Elia (73. Frei) – Adebayor (65. Erdinç).
Günok – Kahveci, Napoleoni, Erdinç, M. da Costa, Frei, Erdem.
Johannesson – Nilsson, Sjöblom (vš. SWE)
Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul
Ludogorets
Broun – Cicinho, Moţi, Plastun, Batista Pimenta – Góralski (78. Sasha), A. Abel, Djakov (C) – Lukoki (86. Campanharo), Joao Paulo (59. Keșerü), Wanderson.
dos Santos – Terziev, Sasha, Campanharo, Vasilev, Keșerü, Kovačev.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Je dobojováno! Favorizovaný Basaksehir v úvodním duelu základní skupiny pouze remizoval s Ludogorcem Razgrad 0:0! Domácí přitom byli aktivnější a vypracovali si více šancí. Po přestávce hrozil da Costa, ale Jorge Broun svou nepřesnou rozehrávku odčinil. Na druhé straně mohl branku ohrozit Cicinho, jenže jeho hlavička skončila nad břevnem.. V závěru utkání se Basaksehir sice tlačil do útoku, ale hosté koncovku sehráli opravdu zkušeně a nepustili turecký klub do šancí.
90+4'
90+4'
V závěru utkání ještě vidí žlutou kartu Mevlüt Erdinç. Rozhodčí už čeká na rozehrávku a ukončí dnešní duel.
90+3'
Gökhan Inler na polovině soupeře zastavil Campanhara nedovoleným zákrokem a Ludogorec už dnešní duel podle všeho dohraje na polovině tureckého klubu.
90+2'
Hosté už podle všeho hrají na remízu. Cicinho zastavil rodící se akci Basaksehiru nedovoleným zákrokem na polovině hřiště. I tento zákrok se obešel bez karty.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Basaksehir v samotném závěru zahrával přímý kop. Centrovaný míč se snesl na hranici pokutového území, kde před Epureanem zasáhl skvěle hrající Cosmin Moţi.
89'
Cicinho tentokrát pěknou přihrávkou na levou stranu uvolnil Campanhara, který ihned centroval před brankou, jenže nenašel nikoho v bílém.
88'
Utkání se chýlí ke konci. Ludogorec vybojoval míč a aktivní Cicinho jej podél postranní čáry potáhl na polovinu domácího celku, kde vybojoval vhazování.
87'
Emre Belözoğlu dotíral na obranu hostujícího celku v pokutovém území. Domácí fotbalista se dral za skákavým centrem, ale při snaze zakončit se dopustil faulu.
86'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Jody Lukoki, přichází Gustavo Campanharo.
85'
Jody Lukoki zůstává ležet na polovině hřiště a drží se za nohu. Hostujícího útočníka podle všeho postihly křeče. Uvidíme, zda bude muset střídat.
84'
Domácí celek zahrával přímý kop. K jeho exekuci se postavil Edin Višća. Domácímu záložníkovi se jeho rozehrávka vůbec nepovedla a míč trefil čtyřčlennou zeď.
83'
Gaël Clichy se na levé straně hřiště dokázal uvolnit k odcentrování a poslal přihrávku na přední tyč. Cosmin Moţi zkontroloval situaci kolem sebe a nechal míč propadnout do rukavic Jorgeho Brouna.
82'
Domácí fotbalisté nadále trpělivě kombinují na polovině Ludogorce, jenže zatím se nemohou dostat do vyložené šance. Obrana bulharského celku pracuje velmi dobře.
81'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází José Márcio da Costa, přichází Stefano Napoleoni.
79'
Žlutou kartu dostává Júnior Caiçara (Istanbul Başakşehir FK).
78'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Jacek Góralski, přichází Lucas Sasha.
77'
Gökhan Inler se dostal k odraženému míči a zpoza hranice pokutového území vyslal skákavou střelu. Brankář Jorge Broun zůstal na brankové čáře a míč schoval do rukavic.
76'
Gaël Clichy vyslal zajímavou kolmici mezi obránce hostujícího celku. Za míčem se prodral Frei, který se pokusil odcentrovat, ale akci už předtím zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
75'
Cicinho si naběhl na pěkný centr z levé strany a přes obránce se dostal k hlavičce. Největší šance Ludogorce po změně stran však končí hlavičkou nad břevno!
74'
Kerim Frei se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do ofenzívy domácího celku. Frei se opřel do odraženého míče, jenže ze střední vzdálenosti trefil jen obránce před sebou.
73'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Eljero Elia, přichází Kerim Frei.
72'
Do rozehrávky domácího celku se zapojil brankář Volkan Babacan. Domácí gólman předal míč Clichymu, který byl faulován. Turecký celek může pokračovat v kombinaci.
71'
Elia se krásnou kličkou na levém křídle natlačil před Aniceta, jenže domácí záložník si podle hlavního arbitra pomohl zatažením soupeře za dres.
70'
A právě Edin Višća se po rohovém kopu dostal k odraženému míči. Domácí šikula si míč přehodil na pravačku a pálil z ostrého úhlu. Dobře hrající Cosmin Moţi jeho střelu zastavil.
69'
Na další centr z levé strany si na zadní tyči naskočil Edin Višća. Jeho zakončení zablokoval jeden z obránců na rohový kop. Domácí celek v posledních minutách stupňuje svůj tlak.
68'
Jorge Broun si tentokrát dal dobrý pozor na rozehrávku od branky. Hostující brankář raději nakopl balón na polovinu soupeře. Basaksehir může znovu zaútočit.
67'
Elia fauloval Cicinha při průniku po pravé straně hrací plochy. Krajní obránce hostujícího celku se pro soupeře dožadoval žluté karty, ale sudí si vystačil s varováním.
66'
Edin Višća táhl další akci domácího celku po pravé straně. Domácí záložník našel Clichyho, jež přenechal míč Eliovi, který nadýchaným centrem našel právě Višću, který ve skluzu minul branku!
65'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Emmanuel Adebayor, přichází Mevlüt Erdinç.
64'
Wanderson chtěl prudkou přihrávkou za obranu Basaksehiru vyslat do úniku Lukokiho. Druhý jmenovaný měl k míči o pořádný kus dále než domácí zadáci.
63'
Edin Višća si z pravé strany navedl míč na střed a vystřelil levačkou. Jeho prudká střela letěla těsně nad zemí, ale míč končí vedle branky. Elia poté vyfasoval žlutou kartu za faul na Djakova.
62'
Jorge Broun trefil nepřesnou rozehrávkou Márcia da Costu, který se ještě dostal k odraženému míči a z ostrého úhlu trefil hostujícího brankáře! Broun měl z pekla štěstí!
61'
Cosmin Moţi v souboji na vlastní polovině obral o míč Adebayora a ihned si vypomohl malou domů. Jorge Broun nakopl míč na polovinu Basaksehiru, kde míč získali domácí.
60'
Keseru se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do akce bulharského mistra a dokonce se prodral do zakončení. Keseru hlavičkoval z malého vápna, ale slabou hlavičkou našel rukavice připraveného Babacana.
59'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Joao Paulo, přichází Claudiu Keșerü.
58'
Basaksehir vybojoval balón na vlastní polovině a Gaël Clichy jej ihned vyvezl na polovinu soupeře. Domácí fanoušci na stadionu vytvářejí opravdu parádní atmosféru.
57'
Ludogorec se vydal do rychlého protiútoku. Wanderson se hnal mezi dvojici domácích obránců, jenže dobře postavený Alexandru Epureanu přečetl úmysl hostujícího hráče.
56'
Domácí jsou po přestávce jasně lepším týmem. Emmanuel Adebayor si brousil zuby na centr do pokutového území, jenže k zakončení mu scházely dva kroky.
55'
Eljero Elia si nabíhal na pěknou přihrávku na pravou stranu hřiště. Elia se dral k odcentrování, ale aktivní Nathanael jej nenechal vybídnout spoluhráče.
54'
Emre Belözoğlu si navedl míč na pravačku a zpoza hranice pokutového území vyslal prudkou přízemní střelu. Jorge Broun se položil a míč schoval do rukavic.
53'
José Márcio da Costa byl faulován v blízkosti pokutového území a Basaksehir má k dispozici zajímavý přímý kop. Cosmin Moţi zatím žlutou kartu neviděl.
52'
Do rozehrávky bulharského celku se zapojil také hostující brankář. Jorge Broun rozehrál konstruktivně na pravou stranu, ale jeho spoluhráči ihned přišli o míč.
51'
Na druhé straně sprintoval Wanderson směrem k domácí svatyni. Hostující kanonýr vypálil ze střední vzdálenosti, ale míč se mu svezl po kopačce a skončil na tribuně.
50'
Obrovská šance domácího celku! Jorge Broun vyběhl ven z branky a zlikvidoval ránu domácího kapitána, který se do velké šance dostal po Adebayorově patičce!
49'
Alexandru Epureanu operoval s míčem v blízkosti pokutového území soupeře. Epureanu chtěl vybídnout Eliu, před kterým zasáhl skvěle hrající Natanael.
48'
Júnior Caiçara obdržel prudkou přihrávku na pravou stranu a dokonce se dostal k odcentrování. Přetažený míč si ještě zpracoval Adebayor, jehož centr skončil na hlavě připraveného obránce.
47'
Basaksehir se dostal k míči a ihned se usadil na polovině Ludogorce. Domácí celek přenáší těžiště hry z jedné strany na druhou, nicméně zatím nemůže najít recept na pozornou obranu.
46'
Hosté obstarali výkop do druhého poločasu utkání. Ludogorec se ihned vydal do útoku. Wanderson si naběhl na přihrávku do pokutového území, ale ve skluzu nestačil vypálit.
46'
První poločas je minulostí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka nám přinesla spíše bojovný fotbal s velkým množství nepřesností. Ve 12. minutě se Epureanu dostal k hlavičce, ale minul branku. O deset minut později prověřil Babacana Wanderson, nicméně domácí brankář jeho hlavičku vyrazil pěknou hlavičkou. Ve 25. minutě se po pěkném průniku prodral ke střele Jody Lukoki, jenže Babacan vytáhl další pěkný zákrok. Do kabin se proto odchází za bezbrankového stavu.
45'
45'
Přímý kop se Basaksehiru vůbec nepovedl. Na vysoký centr si na zadní tyči naskakoval Alexandru Epureanu, jenže v hlavičkovém souboji se dopustil útočného faulu.
45'
V samotném závěru prvního poločasu si Emre Belözoğlu pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Domácí budou zahrávat přímý kop za zajímavé pozice.
44'
Adebayor tentokrát svedl souboj s Motim. Hostující stoper slavného útočníka nepustil do volného prostoru a poslal jej k zemi. Hlavní rozhodčí si faulu nevšiml.
43'
Edin Višća chtěl překvapit obranu hostujícího celku patičkou do pokutového území. Domácí záložník však neoslovil nikoho v modrém a míč pouze odevzdal soupeři.
42'
Júnior Caiçara si naběhl na přihrávku k rohovému praporku a odcentroval. Jeho střílený centr zablokoval první obránce Ludogorce na rohový kop.
41'
Po delší době vymyslel Emre Belözoğlu průnikovou přihrávku na polovinu Razgradu. Aktivní Adebayor uspěl v ostrém souboji a našel Eliu. Poslední jmenovaný však při náběhu zboural Cicinha.
40'
Moti vystihl nepřesnou přihrávku domácího celku na polovinu hřiště a před Eliou stačil rozehrát. Ludogorec může rozjet další rychlý útok po pravé straně.
39'
Ludogorec je ve druhé polovině prvního poločasu aktivnějším celkem. Hosté v posledních minutách hrají s míčem na kopačkách a soupeři jej takřka nepůjčují.
38'
Edin Višća se pěknou kličkou dostal před svého strážce a kolmicí do pokutového území se pokusil uvolnit Adebayora. Druhý jmenovaný prudkou pobídku nedohnal.
37'
Joseph Larweh Attamah musel dávat pozor na rozběhnutého Wandersona. Domácí stoper se otočil na poslední chvíli a přenesl balón na kolegu ze stoperské dvojice.
36'
Hostům se nevydařil ani následný rohový kop. Vysoký centr přiletěl na malé vápno, kde nebyl nikdo v bílém dresu a připravený Clichy nebezpeční odvrátil.
35'
Centrovaný míč z přímého kopu srazil právě Caicara na rohový kop. Bulharský šampión však v posledních minutách dokázal otupit úvodní tlak Basaksehiru.
34'
Babacan pokazil odkop od branky a zakopl míč pouze do zámezí. Hosté tak mohou pokračovat v kombinaci na polovině favorizovaného celku. Júnior Caiçara se navíc dopustil faulu.
33'
Ludogorec zahrával další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde číhal připravený Gaël Clichy, který balón prvním dotekem poslal ven ze šestnáctky.
32'
Adebayor svedl souboj u rohového praporku. Skvěle hrající Natanael hvězdného útočníka dobře pokryl tělem a domácí kanonýr se z těžké pozice nevymotal.
31'
Edin Višća dostal přihrávku mezi dva soupeře. Domácí záložník se pokusil rychle otočit, jenže obránce Natanael jeho úmysl přečetl a srazil míč do autu.
30'
Exekuce rohového kopu se hostům vůbec nepodařila. Centrovaný míč z kopačky Wandersona přiletěl na přední tyč, kde kraloval obránce Joseph Larweh Attamah.
29'
Natanael Batista Pimenta vybojoval autové vhazování na polovině hrací plochy. Hostující fotbalista bleskově uvolnil Wandersona, který ve skluzu centroval před branku, ale získal pouze roh.
28'
Clichy si řekl o přihrávku na levou stranu, prodloužil míč na Eliu, který svedl souboj s obráncem Cicinhem. Zadák hostujícího celku domácí hvězdu vytlačil do zámezí.
27'
José Márcio da Costa dostal prostor v blízkosti pokutového území, ale místo zakončení ještě zvolil přihrávku na pravou stranu. Rozběhnutý Caicara však nestačil odcentrovat.
26'
Basaksehir v posledních minutách přestál dvě obrovské šance hostujícího celku a nyní se opět usadil na polovině Ludogorce. Fotbalisté v tmavých dresech však kombinují patnáct metrů od pokutového území.
25'
Jody Lukoki se krásnou kličkou na polovině hřiště dostal za záda domácí obrany a připravil si míč ke střele. Lukoki mířil do horní poloviny branky, ale Babacan vytáhl další parádní zákrok!
24'
Do rozehrávky bulharského celku se zapojil také brankář Broun. Hostující gólman přenesl hru na polovinu domácích, kde Ludogorec pokračuje v kombinaci.
23'
Wanderson napadal riskantní rozehrávku domácího celku na hranici pokutového území. Hostující fotbalista se málem natáhl po špatné přihrávce, ale Attamah situaci ustál.
22'
Goralski operoval s míčem na pravé straně, uvolnin Cicinha, který odcentroval do pokutového území, kde si na míč naskočil Wanderson, jehož hlavičku vyrazil Volkan Babacan na roh!
21'
Ludogorec se poprvé v utkání na delší dobu nastěhoval na polovinu svého soupeře. Hosté kombinují v blízkosti půlící čáry a zatím vyčkávají na hru domácích.
20'
Emmanuel Adebayor se stáhl na vlastní polovinu, kde si řekl o přihrávku a snažil se zapojit do rozehrávky. Zkušený útočník pouze přenesl hru na levou stranu.
19'
Turecký celek zahrával další přmý kop. Jeho exekuce se ujal Emre Belözoğlu. Zkušený fotbalista zvolil technický pokus, který končí vysoko na tribuně za brankou.
18'
Natanael vystoupil proti rozběhnutému Inlerovi a zatarasil mu cestu. Míč se od hostujícího fotbalisty odrazil do zámezí. Basaksehir bude vhazovat v blízkosti pokutového území.
17'
Adebayor si naběhl na oblouček na hranici pokutového území. Domácí útočník si balón nezpracoval podle svých představ a dobře postavený Moti balón odkopl do bezpečí.
16'
Elia se pustil do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy. Proti vysokým obráncům Ludogorce neměl ve vzduchu šanci na úspěch. Hosté mohou zaútočit.
15'
Také hosté nyní zahrávali přímý kop. Světoslav Djakov zkusil štěstí přímou střelou na branku. Djakov sice poslal míč kolem zdi, jenže balón skončil vysoko na tribuně.
14'
Snad poprvé v utkání se do útoku vydali hosté a hned z toho bylo zakončení! Anicet prošel středem hřiště až na hranici pokutového území, odkud vypálil přímo do rukavic domácího brankáře.
13'
Domácí obránci nyní kombinují s míčem na vlastní polovině hrací plochy. Basaksehir se snaží uklidnit dění na hřišti a čeká na skulinku v obraně.
12'
Basaksehir se dostal do první obrovské šance! Domácí zahrávali přímý kop. Na povedený centr si naskočil Alexandru Epureanu, který prudkou hlavičkou těsně minul branku!
11'
José Márcio da Costa to přehnal s agresitivou v souboji u postranní čáry. Domácí záložník poslal k zemi Cicinha, což neuniklo zraku hlavního arbitra.
10'
Gaël Clichy podpořil domácí ofenzívu náběhem po levé straně hřiště. Krajní zadák tureckého celku nakonec odcentroval, jenže míč se snesl jen do hloučku obránců.
9'
Basaksehir je v úvodních minutách jasně aktivnějším celkem. Domácí celek většinu času kombinuje na polovině svého soupeře a hledá cestu do pokutového území.
8'
Hra je přerušena! Jody Lukoki fauloval Višću, který zůstává ležet na trávníku a drží se za bolavé stehno. Domácí křídelník podle všeho bude schopen pokračovat.
7'
Na druhé straně se za míčem hnal Visca. Domácí křídelník si naběhl na krásnou přihrávku Inlera, ale vinou špatného zpracování se vyhnal z hrací plochy. Hosté budou rozehrávat.
6'
Elia dostal moře volného prostoru na levé straně a po rychlé stahovačce se odhodlal k odcentrování. Jeho pobídku odvrátil z malého vápna připravený Moti.
5'
Anicet Abel vystihl nepřesnou přihrávku domácího celku na hranici pokutového území. Abel míč vyvezl daleko od branky, ale rychle jej odevzdal domácím hráčům.
4'
Tentokrát už se Eljero Elia prodral do pokutového území. Domácí záložník se zpětnou přihrávkou snažil najít Adebayora, ale Moti zakopl balón na rohový kop.
3'
Alexandru Epureanu uspěl v souboji na vlastní polovině a ihned se pokusil rozběhnout Eliu. Druhý jmenovaný se sice dostal k vysoké pobídce, ale míč neudržel na hrací ploše.
2'
Domácí celek zahrával první rohový kop. Prudký centr na přední tyč odvrátil pozorný obránce a následná přihrávka na Viscu putovala do ofsajdu.
1'
Domácí fotbalisté obstarali výkop do dnešního utkání. Basaksehir se ihned vydal do útoku. Clichy operoval na pravé straně, ale vyslal nepřesnou přihrávku do pokutového území.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Basaksehir bude hrát v modrém, zatímco bulharský mistr přijel v bílých dresech.

Istanbul Başakşehir FK: Babacan – Caiçara, Attamah, Epureanu, Clichy – Inler, Belözoğlu (C) – Višća, da Costa, Elia – Adebayor.
Náhradníci: Günok – Kahveci, Napoleoni, Erdinç, M. da Costa, Frei, Erdem.

PFC Ludogorec Razgrad: Broun – Cicinho, Moţi, Plastun, Batista Pimenta – Góralski, A. Abel, Djakov (C) – Lukoki, Joao Paulo, Wanderson.
Náhradníci: dos Santos – Terziev, Sasha, Campanharo, Vasilev, Keșerü.

Rozhodčí: Johannesson – Nilsson, Sjöblom (vš. SWE).
Istanbul Başakşehir FK

Basaksehir v předkolech Ligy mistrů dokonale zaskočil celou fotbalovou Evropu. Ve třetím předkole totiž dokázal vyřadit ambiciózní Bruggy. V posledním souboji změřil síly se Sevillou a v nastavení odvetného utkání jej od postupu dělila nastřelená tyč! Celek, který má ve svém kádru Adebayora nebo Clichyho o víkendu navíc uspěl v souboji s Fenerbahce.
PFC Ludogorec Razgrad

Bulharský celek, který si v minulé sezóně zahrál dokonce Ligu mistrů, se v letošním ročníku musí spokojit s Evropskou ligou. Razgrad totiž v předkole nedokázal vyřadit Hapoel Beer Sheva a milionářská účast se jej netýká. V závěrečném předkole Evropské ligy narazil na celek Sudova, který vyřadil po výsledcích 2:0 a 0:0.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Evropské ligy. Společně se dnes podíváme na duel mezi Istanbulem Basaksehir a Ludogorcem Razgrad. Výkop je stanoven na 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.