Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Konyaspor : Marseille - 23. listopadu 2017   19:00

Konyaspor
Konyaspor
82' Skubic
1:1
(0:0)
Marseille
Marseille
90+3' Moke (vl.)
Konyaspor
Kirintili (C) – Skubic, Filipovic, Moke, Öztorun – Bourabia, Findikli (59. Camdali) – Araz, Milošević, Fofana (80. Ezekiel) – Evouna (69. Sahiner).
Demircan – Ali Turan, Ay, Sahiner, Camdali, Bora, Ezekiel.
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa (84. Sari), Gustavo (C) – Thauvin (69. N'Jie), Ocampos (65. Payet), M. Sanson – Germain.
Pelé – Payet, Mitroglu, Abdennour, N'Jie, Sari, Maxime López.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera.
Zápas mezi Konyasporem a Marseille byl nakonec pořádně dramatický a napínavý. Přitom první poločas tomu moc nenapovídal, z obou stran to nebyl moc zábavný fotbal. Ve druhé půli se přeci jen úroveň hry zvedla a hlavně padly i nějaké ty góly. Ten první po přísné penaltě a vyloučení Amaviho, Pokutový kop proměnil Skubic. Hosté se ale nevzdali a i o desíti se hnali za vyrovnáním. A toho se jim nakonec s obrovskou dávkou štěstí podařilo dosáhnout. Centr N'Jieho si do vlastní sítě srazil Moke, a to v předposlední minutě nastaveného času.
90+4'
90+4'
Ke střele se ještě dostal Subic, ale Mandanda míč chytil a víc už se toho dnes nestane.
90+3'
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak to je neštěstí pro domácí. N'Jie odcentroval zdánlivě zbytečně z levé strany, protože před brankou nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Trefil však WILFRIEDA MOKEHO, který si míč srazil do vlastní brány.
90+2'
Ömer Ali Sahiner přečíslení Konyasporu zakončil nepřesnou střelou z hranice velkého vápna.
90+2'
Rohový kop domácím nevyšel, a tak se Marseille hned může pokusit o protiútok.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Mehdi Bourabia se proběhl pokutovém územím a nakonec si vybral pro svou přihrávku Ezekiela. Jeho střela byla zablokovaná.
89'
Imoh Ezekiel odvádí dobrou práci. Podařilo se mu o Ramiho odrazit míč do autu. A nyní samozřejmě domácí si rozehrávkou vůbec nespěchají.
88'
Imoh Ezekiel se dostal ke střele, ale svým zakončením po zemi netrefil bránu Mandandy.
86'
Konyasporu se teď daří držet míč a tím trochu rozmělnit tlak Marseille.
85'
Yusuf Sari hned centroval z pravého křídla, ale nic zajímavého z této situace pro hosty nevzešlo.
84'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Yusuf Sari.
84'
Marseille je rázem ve velmi špatné situaci. Rychle musí něco vymyslet a v deseti se pokusit ještě vyrovnat.
82'
Konyaspor právě vstřelil branku! NEJC SKUBIC penaltu proměnil! Zachoval chladnou hlavu a poslal Mandandu na opačnou stranu.
81'
Ale je to hodně přísné rozhodnutí rozhodčího.
80'
Penalta pro Konyaspor a zároveň červená karta pro Amaviho!
80'
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Moryké Fofana, přichází Imoh Ezekiel.
79'
Serkan Kirintili své mužstvo podržel, Payetův centr sebral ze vzduchu celmi sebevědomě.
78'
Morgan Sanson si zkušeně došel u rohového praporku pro faul. Standardní situace pro hosty.
77'
Konyaspor vysunul své napadání, a povedlo se mu tím rozbít rozehrávku Marseille. Ta pod tlakem přihrála nepřesně.
76'
Rozhodčí si všiml nedovoleného zákroku na polovině hřiště v podání domácího celku.
74'
Nejc Skubic se dnes z pozice krajního obránce hodně zapojuje do útoku. Teď díky své aktivitě vybojoval rohový kop.
73'
Ke standardní situaci se postavil Dimitri Payet. Zkusil přímou střelu, ale branku o velký kus minul.
72'
Žlutou kartu dostává Wilfried Moke (Konyaspor).
69'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Clinton N'Jie.
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Malick Evouna, přichází Ömer Ali Sahiner.
68'
Florian Thauvin vystřelil technicky levou nohou z dálky, avšak branku trefit nedokázal.
67'
Dimitri Payet si přichystal míč na střelu, ale jeho pokus zpoza pokutového území mu byl zablokován.
66'
Hra se malinko přiostřuje. Jak přibývá nervozity, přibývá i množství faulů.
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Dimitri Payet.
63'
Ocampos vypomohl i v obraně, když odvrátil centr z pravé strany.
61'
Ocampos přihrávkou pod sebe našel Thauvina. Ten ale tváří tvář Kirintilimu zklamal, nedokázal ho propálit.
61'
Amavi z levé strany poslal před bránu střílený centr, ale ve vápně nikdo z jeho kolegů zrovna nebyl.
60'
Lucas Ocampos už se dostával ve svém sprintu s míčem u nohy za obranu Konyasporu. Skvělým skluzem mu ale míč nakonec ukopl Petar Filipovic.
59'
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Volkan Findikli, přichází Ali Camdali.
58'
Jenže nepřišel moc dobrý centr a turecké mužstvo odkoplo míč do bezpečí.
57'
Hosté si vybojovali rohový kop z levé strany.
56'
Mehdi Bourabia odcentroval zleva a jeho míč propadl až ke Skubimu, Ten však nedokázal dostatečně sklopit nárt a míč zamířil nad břevno.
55'
Centr Hirokiho Sakaje z pravé strany přistál bezpečně v rukavicích brankáře Kirintiliho.
54'
Rohový kop Konyasporu nevyšel, znovu ani nedokázal ohrozit branku franckozského mužstva.
53'
Hráči Marseille svou rozehrávku na okamžik vrátili na vlastní polovinu, aby trochu vylákali zalezlé hráče Konyasporu.
52'
Araz dokázal zakončit okolo Amaviho, ale branku už netrefil, takže Mandanda stále čeká na první zákrok.
51'
Marseille se poprvé podívala ve druhé půli na polovinu soupeře, ale její expedice neskončila střelou na bránu.
50'
Stejně jako začátek prvního poločasu i úvodu druhé půle patři Konyasporu. Stále ale domácí neohrozili branku Mandandy.
49'
Žlutou kartu dostal za nepěkný šlapkák Volkan Findikli.
49'
Rolando odvrátil centr Konyaposru z pravé strany. Domácí zůstanou u míče.
47'
Konyaspor v úvodu druhé půle drží míč na svých kopačkách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas zápasu mezi Konyasporem a Marseille skončil a popravdě řečeno příliš zajímavých věcí nenabídl. Například pouze jednu jedinou střelu na bránu. Jejím autorem byl hostující útočník Florian Thauvin. Jeho pokus z dálky vytáhl Serkan Kirintili nad branku. Konyaspor brankáře Mandandu nezaměstnal ani jednou. A to i přesto, že měli domácí na začátku zápasu území převahu.
45+1'
45'
Konyaspor kopal rohový kop z levé strany. Míč letěl na zadní tyč, kde si naskakoval Volkan Findikli, ale hlavou branku netrefil.
44'
Konyaspor v závěru poločasu už nijak nespěchá. Snaží se uhrát poločas už pokud možno bez úhony.
43'
Luiz Gustavo se už na to nemohl dívat, tak vystřelil z velké dálky. Jenže jeho střele dramaticky scházela přesnost.
42'
Marseille se hezkou kombinací na jeden dotek dostala do blízkosti šestnáctky Konyasporu. Ale nezmohla se na víc než jen na střelu, která byla zablokovaná.
41'
Rami byl faulován, takže rozehrávka francouzského družstva může pokračovat.
40'
Marseille v posledních minutích přikovala Konyaspor před jeho šestnáctku. Jestliže na začátku zápasu byli aktivnější domácí, teď jsou to jednoznačně hosté.
39'
Zambo Anguissa napřáhl ke střele, ale netrefil branku Konyasporu,
38'
Valère Germain dokázal prodloužit míč hlavou za sebe do nebezpečného prostoru, kde si nabíhal Lucas Ocampos. Ten však na míč nakonec nedosáhl.
37'
Nejc Skubic byl přistihnut v ofsajdu, takže akce domácích po pravé straně nemohla pokračovat.
36'
Hosté se dostali ke střele z dálky, ale zakončení Thauvina vytáhl Serkan Kirintili nad břevno.
35'
Žlutou kartu vidí Nejc Skubic za faul na Ocampose.
33'
Stále čekáme na první střelu na bránu od kteréhokoliv z týmů. Naní se jí nedočkáme, protože Morgan Sanson byl v ofsajdu.
32'
Marseille se zlobí, protože si myslím,že by měla kopat penaltu. Rozhodčí ale celou situaci viděl jinak a je to jen rohový kop.
31'
Ofsajd zastavil akci Konyasporu. Byl v něm Deni Milošević.
30'
Už celkem dlouho čekáme na výraznější šanci některého z mužstev. Florian Thauvin se teď zmohl pouze k centru, který byl zablokovaný.
28'
Thavuinova přihrávka proletěla pokutovým územím bez povšimnutí, brankář Kirintili nechal míč dokutálet až do autu,
27'
Marseille se snažila trpělivou kombinací překonat obranu Konyasporu, ale turecké mužstvo se soupeři ubránilo.
26'
Po úvodní sekci zápasu, kdy měli hosté výrazně navrch se teď hra srovnala, obě mužstva bojují o střed hřiště.
24'
Další faul domácích. Tentokráte poslal k zemi Mehdi Bourabia nedovoleným způsobem Rolanda.
23'
Deni Milošević fauloval Thauvina, může být rád, že nedostal za svůj nevybíravý zákrok žlutou kartu.
23'
Mehdi Bourabia reozrhe.
20'
Moryké Fofana se dostal zatím do největší šance zápasu! Zpoza vápna ale nakonec zamířil po zemi vedle.
19'
Zahraje si také na druhé straně Mandanda. I on měl svou práci jednoduchou, stačilo mu sebrat volný míč, který se dostal do jeho vápna.
18'
Po centru Gustava z levé strany má míč pevně ve své moci brankář Konyasporu Serkan Kirintili.
17'
Marseille se uprostřed hřiště dopustila faulu, takže znovu budou u míče hráči tureckého klubu.
16'
Konyaspor nastoupil do utkání hodně sebevědomě a je zatím o něco lepším týmem. Asi trochu překvapivě.
15'
Luiz Gustavo vyvezl míč alespoň na polovinu soupeře, ale pak k němu rychle přistoupili hráči Konyasporu a on o míč přišel.
14'
Přihrávka na pravou stranu na nabíhajícího Skubice byla příliš dlouhá.
12'
Marseille se dokázala s menšími obtížemi ubránit a nyní se může prostřednictvím autového vhazování přesunout dál od vlastní brány.
11'
Roh byl rozehrán na krátko a pak přišel faul Ocampose. Takže standardka pro Konyaspor. Dá se říci, že takový o něco výhodnější rohový kop.
10'
Nejc Skubic centroval z pravé strany. Přes dvojblok hráčů Marseille ale míč nemohl projít. Je z toho rohový kop pro turecké mužstvo.
9'
Přihrávka Marseille na pravé křídlo byla příliš dlouhá. Míč skončil v zámezí a Serkan Kirintili bude rozehrávat od své branky.
8'
Na druhé straně měli hosté také rohový kop. K hlavičce se dostal stoper Rolando, ale nedokázal ni nasměrovat mezi tři tyče branky Kirintiliho.
8'
Steve Mandanda uplatnil své bohaté zkušenosti a sebral centr od rohového praporku do své moci.
7'
Musa Araz vystřelil z dálky, jeho rána po zemi byla sražena na rohový kop.
6'
Marseille to zkusila po levé straně, ale tam to bylo přehuštěné a tak hosté vrátili míč zpět na vlastní polovinu a zkusí to jinudy.
5'
Ani akce Konyasporu ale nikam nevedla. Brankář Steve Mandanda mohl odkopávat od své brány.
4'
Následně se ale hráči Marseille dopustili útočného faulu a přichází tedy o míč.
2'
Hosté začali míč aktivněji a hned se nastěhovali na polovinu soupeře.
1'
Oba mužstva už jsou na trávníku a podávají si mezi sebou ruce.

Konyaspor: Kirintili (C) – Skubic, Filipovic, Moke, Öztorun – Bourabia, Findikli – Araz, Milošević, Fofana – Evouna.
Náhradníci: Demircan – Ali Turan, Ay, Sahiner, Camdali, Bora, Ezekiel.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo (C) – Thauvin, Ocampos, M. Sanson – Germain.
Náhradníci: Pelé – Payet, Mitroglu, Abdennour, N'Jie, Sari, Maxime López..
Vzájemné zápasy

Jediným vzájemným zápasem těchto dvou týmů je první zápas v této skupině. Lépe si tehdy vedla domácí Marseille, která porazila Konyaspor gólem Ramiho z 48. minuty.
Olympique Marseille

Marseille je tradičním francouzským klubem. V Ligue 1 skončila v minulé sezoně na pátém místě, což ji poslalo do kvalifikace o Evropskou ligu. Ve čtvrtém předkole Marseille narazila na belgické Ostende, které po výsledcích 4:2 doma a 0:0 venku vyřadila. Ve skupině má Marseille situaci rozehranou na postup, ale ještě nemá nic jasného. Dnešní zápas pro ni bude důležitý, když vyhraje, bude mít postup v kapse. V případě porážky ještě nebude nic ztraceno, ale už to nemusí mít v posledním zápase ve svých rukou, kdyby dnes Salzburg vyhrál nad Guimareasem. Pouť skupinou zahájila Marseille již zmíněnou výhrou nad Konyasporem. Pak francouzský tým prohrál se Salzburgem. Ze dvou zápasem s Guimaraesem jeden vyhrál a jeden prohrál.
Konyaspor

Konyaspor je tureckým klubem, který se do Evropské ligy probojoval vítězství v domácím poháru. Tam ve finále porazil až na penalty Basaksehir. V základní skupině I je sice Konyaspor na posledním místě, ale stále má celkem slušnou šanci postoupit. Na druhou Marseille totiž ztrácí jen dva body a pokud ji dnes porazí, dostane se v tabulce před něj. V případě porážky by ale naopak šanci na postup ztratil. Základní skupinu začal Konyaspor porážkou právě s Marseille. Následně vyhrál nad Guimaraes a podlehl Salzburgu. S tím pak v odvetě remizoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.