Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ludogorets : Basaksehir - 23. listopadu 2017   21:05

Ludogorets
Ludogorets
65' Marcelinho (Misidjan)
1:2
(0:2)
Basaksehir
Basaksehir
20' Višća  (Frei) • 28' Frei
Ludogorets
dos Santos – Cicinho, Plastun, Moţi, Batista Pimenta – Wanderson, A. Abel, Góralski (82. Campanharo), Lukoki (46. Keșerü) – Marcelinho (C) – Misidjan.
Broun – Campanharo, Joao Paulo, Djakov, Sasha, Keșerü, Terziev.
Zelinka – Pelikán, Paták (všichni Česko)
Ludogorec Arena, Razgrad
Basaksehir
Günok – Caiçara, Attamah, Epureanu, Erdem – Inler, Kahveci – Višća (C) (90+3. M. da Costa), Napoleoni (67. da Costa), Frei – Erdinç (87. Elia).
Babacan – da Costa, Elia, M. da Costa, Ucar, Saracoglu.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 12:13.
Je konec! Oba poločasy byly jako den a noc. V tom první jsme sledovali jasnou převahu tureckého celku, který si dokonce vytvořil dvoubrankové vedení. Ve druhém dějství ale začal hrát také Ludogorets, jenž po kontaktní brance zavelel k drtivé převaze. Domácí si dokonce vybojovali hned několik stoprocentních šancí, hrdinou utkání ale zůstává brankář Günok, jenž několikrát podržel svůj celek od pohromy.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Manuel da Costa.
90+3'
Bulharský tým se nemůže dostat ke souvislejšímu držení míče. Soupeř skvěle napadá rozehrávku a případně také takticky fauluje.
90+1'
Renan měl před malým momentem spoustu práce. Nejdříve dokázal znešknodit Elíovu střelu, posléze si na něj nepřišel ani Frei.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Utkání se nám blíží do nastaveného času a domácím už nezbývá moc času. Naopak hosté hrají přesně tak, jak jim to vyhovuje.
87'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mevlüt Erdinç, přichází Eljero Elia.
85'
Tlak Ludogortse nyní trochu otupil a hosté nemají problém s bráněním jednoduchých akcí. Stále ale ještě zbývá dostatek času.
84'
Keseru to nyní přehnal s agresivitou, když na půlící čáře si dělal rukama až moc okatě prostor. Epureanu toho v posledních minutách snáší opravdu hodně.
83'
Po více než minutovém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Domácí hráči sportovně odevzdali balón až k brankáři Günokovi.
82'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Jacek Góralski, přichází Gustavo Campanharo.
81'
Logicky tak následoval rohový kop, který ale přeletěl všechny zúčastněné. Mezitím se na hrací ploše v bolestech svíjí Epureanu.
80'
Šance také na druhé straně! Mossoro pálil po centru pouze do brankáře, následnou dorážku poslal opět pouze do hrudi Renana.
79'
Aktivní Keseru zkoušel protihráči nasadit jesle, což se mu nepodařilo. To mu ale nemusí tolik vadit, neboť jeho celek bude mít k dispozici roh.
78'
Těžké říci, jak by zápas dopadl, kdyby domácí celek hrál podobně od úvodních vteřin. Momentálně se totiž Başakşehir nemůže dostat za půlící čáru.
77'
To je neskutečné! Jeden z hostů udělal obrovskou chybu uvnitř šestnáctky, Marcelinho tak přiťukl Keseruovi, jehož střelu z otočky vyrazil Günok špičkou kopačky.
76'
Momentálně sledujeme pouze jednu polovinu hřiště. Hosté nejsou absolutně schopni kloudnější kombinace, naopak Ludogorets rázem ožil.
75'
V ochozech to opět zahučelo! Odražený balón si totiž našel Moti, který ani tentokráte neprostřelil Günoka. Další velká šance na vyrovnání.
74'
Aktivní Marcelinho obelstil hned dva protihráče a právě jede z nich zatáhl za záchrannou brzdu. Bulharský celek se tak chopí volného kopu.
73'
Po Günokově odkopu se v hlavičkovém souboji nedokázal prosadit Erdinc. Ludogorets se tak dostává zpět na útočnou polovinu.
72'
Na branku Başakşehiru létá jedna střela za druhou. Nyní z první pálil Cicinho a jeho střelu ještě tečoval jeden z domácích těsně nad břevno.
71'
Je až záhadné, co kontaktní branka dokáže provést s doposud tápajícím celkem. Před malým momentem se Keseru uvolnil a posléze zakončil pouze do boční sítě.
70'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, což musí být pro nezaujatého fanouška určitě vítaným faktem. Natanael ale centroval pouze k Günokovi.
69'
Hosté se rázem dopouštějí zbytečných ztrát míče. Právě po jedné z nich centroval znovu do šestnáctky Vura, jeho nabídka ale tentokráte nenašela žádného adresáta.
68'
Rozehrávka sice nic nepřinesla, poté se ale uvnitř šestnáctky utvořil zmatek, po kterém zakončoval Moti. Naštěstí pro hosty mířil pouze do Günoka.
67'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Stefano Napoleoni, přichází José Márcio da Costa.
67'
Utkání tak dostává úplně jiný náboj. Domácí jakoby vycítili šanci na vyrovnání, navíc si po sražené střele vynutili rohový kop.
66'
Başakşehir si chtěl vzít dvoubrankové vedení okamžitě zpět, Višćův projektil ale zaplul přímo do náruče Renana.
65'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Tak pozor, domácí se totiž vrací zpět do zápasu! Vura poslal z pravé strany načechraný centr, který na přední tyči zasunul do branky MARCELINHO.
64'
Erdem si jako adresáta vybral Kahveciho, který mu míč ihned vrátil. Posléze přiletěla k domácí šestnáctce kolmice, jenž skončila pouze u Plastuna.
63'
Stále sledujeme poměrně nezáživné utkání, které v tuto chvíli nemá zrovna velký náboj. Hostující hráči nikam nespěchají a pouze brání svůj náskok.
59'
Domácí brankář Renan musel vyrazit nepříjemnou střelu a Başakşehir se tak dostane k rohovému kopu. Ten bude zahrán z pravé strany.
58'
Na opačné straně připlachtil do pokutového území další centr, který mířil pouze do prostoru, kde se pohyboval početný roj hráčů v bílém kompletu.
57'
Frei si dokázal hrudí zpracovat skákající balón, poté sice otřel balón o vracejícího se Cicinha. Nakonec to byl právě Frei, kdo zasáhl jako poslední kulatý nesmysl.
56'
Wanderson táhl další protiútok, se kterým ale daleko nedošel. Narazil totiž hned na prvního bránícího hráče, jenž ho hravým způsobem připravil o míč.
55'
Cicinho tak dlouho kouzlil s balónem, až o něj přišel. Ke smůle pro Ludogorets to byl právě domácí hráč, od koho šel míč za čáru.
54'
Hře ale i nadále chybí větší přesnost. Pro změnu se trochu zbytečným způsobem připravil o balón Erdem a soupeř se tak dostane k autu.
53'
Cicinho vhazoval kousek od rohového praporku jako adresáta si vybral Aniceteho. Domácí středopolař pouze otočil hru na druhou stranu.
52'
A netrvalo dlouho a dočkali jsme se dalšího zakončení. Své štěstí opět zkusil Frei, jehož střela při které podklouzl mířila úplně vedle.
51'
Kahveci dokázal přihrát kolem kopačky Goralskiho a posléze se balón dostal až k Caicarovi. Ten přihrával pod sebe, kde nyní kombinujou jeho kolegové.
50'
Na opačné straně se do dobré pozice dostal Frei, který místo střely ale volil ještě průnikovou přihrávku na Erdince. Ta byla na jeho poměry příliš dlouhá.
49'
Ou! Wanderson sám rozjel protiakci, následně na levé straně oslovil střídajícího Keserua, který mu hezky vracel míč. První jmenovaný ale ve stoprocentní šanci špatně trefil balón.
48'
Hned v úvodu druhého dějství byl zezadu podražen Frei a hlavní sudí tak musel odpískat faul. Hosté se ale nepřeností připravili o balón.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Jody Lukoki, přichází Claudiu Keșerü.
46'
Máme za sebou první poločas, který skončil dosti překvapivým výsledkem. Hostující Başakşehir byl od úvodních vteřin aktivnějším celkem a po zásluze vsítil dvě branky. Ludogorets posléze trochu zabral, při svým útočných výpadech ale pokaždé narazil na pozornou obranu soupeře.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Marcelinho (PFC Ludogorec Razgrad).
42'
Anicet obdržel přihrávku od Marcelinha a poté si přichystal pohotovu střelu. Tu ale naměroval pouze do prostoru, kde se pohyboval Günok.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
40'
Lukoki udělal pár rychlých kroků s míčem, hostující Erdem ho ale skvěle stínoval. Do šestnáctky ale přeci jenom přiletěl balón, který na poslední chvíli odvrátil Epureanu.
39'
Konečně slušnější šance domácích. Nejdříve Caicara odvrátil centr, jenomže k odraženému míči se dostal Marcelinho, jehož rána se stočila kousek vedle tyče.
38'
Caicara nepustil míč za svá záda, naopak ho poslal za autovou čáru. Těžiště hry se mezitím přesunulo na pravou stranu, kde už úřaduje Cicinho.
37'
Kouskování hry pokračuje. Nedovolený zákrok nyní vytasil Cicinho, jenž neodhadl dráhu letu míče a místo toho trefil nohy Freie.
36'
Günokova rozehrávka mířila na Attamaha, který si pro změnu vybral Napoleoniho. Ten byl předskočen, nicméně odražený míč ukořistil Istanbul.
35'
Hra Ludogortse je zatím hodně za očekáváním. Mnozí zřejmě očekávali ofenzivní nástup od úvodních vteřin, opak je ale zatím pravdou.
34'
Po delší době se dostal k míči také Erdinc. Hostující útočník chvilku dribloval s hracím předměte, poté ale přihrál do špatného prostoru.
33'
Na zeleném pažitu si ustlal Erdem a hlavní sudí ukázal, že v tom byl nedovolený zákrok Lukokiho. Následovat bude standardka z hlouby pole.
32'
Caicara se rozhodl podpořit své útočné kolegy, jako první u míče ale byl Natanael. První jmenovaný se ale přeci jenom dostane alespoň k autu.
31'
Ten pochopitelně nikam nepospíchá, neboť má na kontě už dvě vstřelené branky. Pozvolná kombinační hra zatím putuje z kopačky na kopačku.
30'
Anicet si počkal na odskok míče a poté raději přihrál kolegovi ve středu hřiště. Tam ale domácí opět narazili a nyní hraje hostující celek.
29'
V tuto chvíli to bude mít bulharský celek hodně složité. Nejen, že prohrává o dvě branky, navíc zatím nepředvedl vůbec nic kloudného.
28'
Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Domácí hráči jsou v šoku, soupeř se totiž dostává už dvoubrankového vedení! KERIM FREI to udělal na levém křídle parádně. Rychlým driblinkem se dostal do střelecké pozice, odkud zamířil za Renana. Střela byla ještě lehce tečována.
28'
O několik vteřinek později to zkoušel kolmicí za obranu Lukoki. Ani tento záměr nevyšel a obrana tureckého celku zůstává i nadále stoprocentní.
27'
Agilní Wadnerson posunul hrací předmět vedle stojícímu Natanaeolovi, jehož načechraný centr našel pouze hlavu pozorného Epureanua.
26'
Attamah chtěl polovysokou přihrávkou oslovit Caicaru, avšak balón zamířil pouze na Cicinha. Ludogorets okamžitě přešel půlící čáru.
25'
Po vstřelené brance konečně zapnuli také domácí fotbalisté, kteří si ale zatím příliš nerozumí. Z hlediště se začíná ozývat pískot.
21'
Na první branku dnešního utkání jsme čekali něco málo přes dvacet minut. Başakşehir má stále více ze hry, což už se promítlo na výsledkové tabuli.
20'
Jenomže tu máme regulérní branku na opačné straně! EDIN VIŠĆA si seběhl na Freiovu zpětnou přihrávku a střelou bez přípravy propálil Renana.
19'
Odpovědnost na sebe vzal Wanderson, který poslal před bránu náramný centr. Ten našel nohu Motiho, který vsítil branku z jasného ofsajdu.
18'
Hostující zadák Attamah šel do souboje s jedním z protihráčů pozdě a nezbývalo mu nic jiného, než faulovat. Standardka z levé strany.
17'
Nyní se nám hra trochu uklidnila a sledujeme spíše souboje ve středu hrací plochy. Stále platí, že územní převahu má hostující tým.
16'
Attamah nepředvedl zrovna jisté odhlavičkování míče, které poslal pouze do hlavy Vury. S trochou štěstí se ale turecký celek dostal zpět k míči.
15'
Cicinho dokázal s trochou štěstí dostat balón od vlastní šestnáctky, což domácí chtěli využít ke kontru. Centrovaný míč ale odvrátil Epureanu.
14'
Başakşehir i nadále udává tempo zápasu. Pro některé fanoušky určitě překvapivá věc, neboť hosté se nacházejí na samotném chvostu tabulky.
13'
Frei poslal na malé vápno náramný centr, který usedl na hlavu osamoceného Erdince. Ten v obrovské šanci trefil pouze ruku brankáře.
12'
Goralski přihrával na Wandersona, který se v době přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení. Opakovaný záběr dal pomeznímu za pravdu.
11'
První zakončení má na svědomí hostující forvard Erdinc, jenž pálil z velké dálky. Jeho nepřipravený pokus nakonec skončil hodně vysoko nad brankou.
10'
Erdinc neměl v hlavičkovém souboji s Plastunem šanci, hlavní sudí poté naprosto ignoroval ostrý skluz na Vuru. Pokračuje se tak ve hře.
9'
Natanael zastavil přízemní pas na Caicaru, posléze i hosté přišli o balón. Z následného kontru centroval Cicinho pouze do náruče brankáře.
8'
Vura tak dlouho váhal s přihrávkou, až přišel o kulatý nesmysl. Hlavní sudí ale v souboji uviděl faul. Opačné názoru je ale hostující Kahveci.
7'
Višća spěchal za půlící čáru, odkud zkoušel kolmicí vysunout Erdince. Myšlenka to sice byla dobrá, nicméně realizace už o něco pokulhávala.
6'
Přihrávka z kopačky Lukokiho mířila pouze za postranní čáru. Po následném autu byl na pravém křídle aktivní Wanderson, který vybojoval aut.
5'
Wanderson nevymýšlel nic převratného a raději posunul balón na Natanaela. Následovala kolmice, kterou zachytili hostující obránci.
4'
Na levé straně operoval Erdem, který oslovil zcela osamoceného Freie. Druhý jmenovaný to zkusil prudkým centrem, jenž přeletěl všechny spoluhráče.
3'
U středového kruhu si nedovoleným zákrokem vypomohl Wanderson a po jeho faulu soupeře okamžitě rozehrál. S míčem momentálně hraje Attamah.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

PFC Ludogorec Razgrad: dos Santos – Cicinho, Plastun, Moţi, Batista Pimenta – Wanderson, A. Abel, Góralski, Lukoki – Marcelinho (C) – Misidjan.
Náhradníci: Broun – Campanharo, Joao Paulo, Djakov, Sasha, Keșerü, Terziev.

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Attamah, Epureanu, Erdem – Inler, Kahveci – Višća (C), Napoleoni, Frei – Erdinç.
Náhradníci: Babacan – da Costa, Elia, M. da Costa, Ucar.

Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Paták (všichni Česko).
Istanbul Başakşehir FK

Turecký Istanbul Başakşehir je v posledních letech jedním z vážných aspirantů na titul ve své domácí soutěži. Minulá sezóna měla za výsledek umístění na druhé příčce a tedy kvalifikaci o Ligu mistrů. Tu turecký celek nezvládl, neboť v posledním předkole byla proti ambiciózní Sevilla. Başakşehir se tak musel smířit pouze se skupinovou fází Evropské ligy, kde ve skupině narazil na Bragu, Ludogorets a právě Hoffenheim. Domácí tým dnešního utkání má po čtyřech odehraných zápasech na kontě pouze dva body a vidina postupu je tak na bodu mrazu.
PFC Ludogorec Razgrad

Bulharský Ludogorets se ve své domácí soutěži zatím nachází na první příčce a na druhou CSKA Sofii má náskok čtyř bodů. Ludogorets se může pyšnit nejlepší obranou a i útokem. Za šestnáct utkání zatím nastřílel 37 branek a pouze 8 inkasoval. Co se týče Evropské ligy, tam se domácí celek dnešního utkání taktéž drží na vedoucí pozici. Skupina je ale velmi vyrovnaná, přičemž druhá Braga má pouze o bod méně. Pakliže Ludogorets v dnešním utkání zvítězí, zajistí si jistotu postupu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi PFC Ludogorec Razgrad a Istanbul Başakşehir FK .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.