Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : AC Milán - 13. prosince 2023   21:00

Newcastle
33' Joelinton (Miley)
1:2
(1:0)
AC Milán
59' Pulišić  (Giroud) • 84' Chukwueze  (Okafor)
Newcastle
Dúbravka – Trippier (62. Burn), Lascelles (C), Schär, Livramento – Miley (71. Longstaff), Guimarães, Joelinton – Almirón, Wilson, Gordon (62. Isak).
Karius, Harrison – Dummett, Hall.
Makkelie – Steegstra, de Vries (NED)
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 037 diváků
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Tomori, T. Hernández, Florenzi – Musah (83. Chukwueze), Reijnders, Loftus-Cheek (73. Pobega) – Pulišić (73. Jović), Giroud (83. Okafor), Leão (88. Bartesaghi).
Nava, Mirante – Adli, Krunić, C. Traoré, Nsiala-Makengo.

Utkání je u konce a po dramatu do posledních chvil se z výhry raduje hostující AC Milán. Domácí měli sice i v úvodu druhé půle převahu, tu ale nedokázali nijak zúročit a tak udeřilo na opačné straně. Christian Pulišić byl dnes dlouho neviditelný, ale v 59. minutě stál ve vápně na tom správném místě a když se k němu míč odrazil, neměl problém zblízka skórovat a srovnat skóre. Italský klub byl rázem povzbuzen a začal se tlačit do útoku. Remízový stav vydržel do 84. minuty, kdy se AC dostal do přečíslení a Samuel Chukwueze vymyslel přesnou ránu ke vzdálenější tyči. Tím uzavřel výsledek na 1:2, což v kombinaci s výsledkem souběžně hraného duelu Dortmundu s PSG znamenalo, že AC Milán skončilo ve skupině třetí a zahraje si šestnáctifinále Evropské ligy. Pro Newcastle cesta Evropou pro letošní ročník končí.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 52 037 diváků.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:14.
90+6'
90+5'
Ještě karta u domácích, tu obdržel Fabian Schär.
90+4'
Definitivně mohl rozhodnout při akci tři na dva Tomori, jeho křížná rána skončila na tyči!
90+3'
Roh nebyl podle představ domácích, dokonce z toho byl brejk dva na jednoho proti prázdné brance, Hernández střílel z velké dálky, ale nedokopl. Chtělo to jít ještě pár metrů blíže.
90+2'
Burnův centr z levé strany srazil Tomori, bude z toho roh. Do vápna AC pospíchá i Martin Dúbravka.
90+1'
Maignan má míč ve svých rukavicích, s rozehrou samozřejmě nikam nepospíchá.
90'
Ještě jedna žlutá karta pro hostující tým, za nedovolené zastavení akce si ji prohlédl Alessandro Florenzi.
89'
Domácí to ještě zkouší, už je v tom ale hodně křeče.
88'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Davide Bartesaghi.
87'
Na protější straně to na sebe bral Joelinton, ale ani jemu nebylo přáno, u vápna byl o míč obrán.
86'
Vedení mohl navýšit na chvíli volný Jović, svou ranou ale trefil jen stínícího obránce.
85'
Teď je na domácích, aby ještě vyhrabali zbytky sil a pokusili se alespoň o srovnání, neboť v tuto chvíli jsou mimo postupové příčky do vyřazovacích kol evropských soutěží.
84'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hostům dokonale vyšlo střídání. AC se dostalo do rychlého brejku, mírné přečíslení vedlo ke kombinaci na pravou stranu, kde měl prostor pro střelu SAMUEL CHUKWUEZE a umístěnou ranou překonal marně se natahujícího Dúbravku – 1:2.
84'
Schär s Isakem se neprosadili, Florenzi odvrátil.
83'
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Samuel Chukwueze.
83'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Noah Okafor.
82'
Z přímáku se stal roh, hosté chtěli rychle rozehrát, obrana Newcastlu se však nenechala překvapit.
81'
Následný přímý kop ovšem domácí vůbec nevyužili, AC šlo do protiakce a po faulu bude i tady následovat přímý kop.
80'
Zase karta. Isaka stáhl k zemi hostující Yunus Musah.
79'
Hosté mohli jít do vedení. Livramento zachyboval, do sóla se dostal Rafael Leão, povedlo se mu obstřelit Dúbranku, ale trefil jen tyč!
78'
Další žlutá karta, teď u hostů. Za faul byl potrestán Luka Jović.
78'
Po delší době se směrem kupředu předvedli domácí, Livramentův centr po zemi ale pouze prolétl prostorem.
76'
Probíhá ošetřování, Calabria je tvrdý chlapík a bude i přes krvavý šrám pokračovat.
75'
Na trávníku leží po souboji o míč hostující Calabria, tohle vypadá na problém s kolenem.
73'
ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Luka Jović.
73'
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Tommaso Pobega.
72'
Žlutá karta na straně Newcastlu, potrestán byl Joelinton.
71'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Lewis Miley, přichází Sean Longstaff.
69'
Moc nescházelo a domácí zase vedli. Isak tentokrát nevystřelil, ale posunul na střed na Guimarãese, jehož střelu gólman Maignan vyškrábl na břevno své branky!
67'
Další výpad Newcastlu zakončoval Isak, technický pokus letěl mimo a domácímu hráči nevyšla ani reklamace teče a tedy rohového kopu.
66'
Tohle se nepovedlo z obou stran. Hostům roh a domácím rychlý protiútok.
65'
Milánští se po vyrovnání zvedli a nyní mají po tlaku rohový kop.
64'
Leão se levou stranou prodíral do vápna, kličkami obešel několik hráčů, ale před centrem už ztroskotal.
62'
ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Daniel Burn.
62'
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Alexander Isak.
61'
Na lavičce Newcastlu se nám chystá hned dvojnásobné střídání.
59'
No vida, hned se nám hráč AC prosadil. Hosté podnikli akci levou stranou, vše bylo na ofsajdové linii, míč se dostal do vápna, kde byl CHRISTIAN PULIŠIĆ na malý okamžik volný a hned toho využil pro úspěšnou střelu zblízka – 1:1.
58'
Dnes zcela neviditelný Pulišić nenašel prostor na akci pravou stranou, musel hrát směrem dozadu.
56'
Pěkný signál do pokutového území, na míč si nabíhal Almirón, vůbec mu to ale nesedlo a hosté budou vhazovat.
55'
Centr z levé strany, postaral se o to Gordon. Jeho pas po zemi byl sražen, Newcastle bude pokračovat rohovým kopem.
55'
Na trávníku chvíli ležel domácí Trippier, dokonce tu bylo i ošetřování, už se ale bude zase hrát.
54'
Dobrý tlak Newcastlu, hosté byli nuceni hrát dozadu až ke svému brankáři.
52'
Skoro až hokejový bodyček na Leãa, tohle se kupodivu obešlo bez karty.
50'
Hostující Leão přihrával z levého křídla, povedlo se mu sice procedit pas mezi dvěma obránci, ale spoluhráče nenašel.
49'
Centr z levé strany odvracel Tomori, míč se do šestnáctky nedostal.
48'
Vypadá to, že i v úvodu druhé půle budeme sledovat tlak Newcastlu. Hraje se poblíž vápna hostujícího celku.
46'
Hned v úvodu druhé půle vystřelil zpoza vápna domácí Wilson, mířil ale přesně do středu branky, kde stál připravený Maignan.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Je za námi první poločas, který byl zcela v režii domácího celku. Newcastle se hned od úvodu zakousl do soupeře, vytvářel si šance a ve 20. minutě byl blízko gólu. Almirónovi stačilo jen doklepnout do prázdné branky, když k němu skluzem dojel Tomori a zabránil jistému gólu. Ve 33. minutě už ale udeřilo, když Joelinton dostal příhru přímo na nohu a prudkou ranou nedal Maignanovi žádnou šanci na zákrok. Za hosty hrozil jen Leão, ale i on byl na dobře pracující obranu anglického celku krátký. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:0.
45+2'
45+1'
Po rozehrání přímého kopu došlo ke střetu s gólmanem AC a za následné protesty byl Mike Maignan potrestán žlutou kartou.
43'
Newcastl by rád do pauzy přidal ještě jeden gól, sledujeme hru kousek od šestnáctky.
42'
Na centr z pravého křídla si naskakoval Joelinton, bylo to na něj ale moc vysoké a míč skončil nad brankou.
40'
Domácím neklapl ani rohový kop, jenže zůstanou u míče, neboť v rodícím se protiútoku fauloval Rafael Leão Almiróna a už byl potrestán žlutou kartou.
39'
Rozehra se však moc nepovedla a dokonce z toho byl kontr AC. Ten ovšem Leão pokazil útočným faulem.
38'
Faul na Almiróna, provinil se Yunus Musah. Newcastle bude rozehrávat z pravého křídla, ke to takový zkrácený roh.
37'
Gordon táhl akci levým křídlem, byl ale osamocen a přesila na něj byla až příliš. Vybojoval však pro Newcastle alespoň rohový kop.
36'
Akce středem byla hostující obranou zastavena ještě před pokutovým územím.
34'
Na stadionu to rázem ožilo a domácí publikum zase žene své oblíbence do útoku.
33'
Newcastle právě vstřelil branku!
Převaha domácích přináší své ovoce, Newcastle jde do vedení! Po akci od středového kruhu se vše posunulo k vápnu, kde MIley přiťukl na JOELINTONA, ten se s ničím nepáral a prudkou ranou ho horního růžku překonal Maignana – 1:0!
31'
Tomori předvedl další dobrý obranný zákrok, nyní odvracel Almirónův centr z pravého křídla.
30'
Velká malá domů na Maignana, ten neváhal a hned rozehrál směrem k půlce.
28'
Na levé straně se o přihrávku hlásil zcela volný Gordon, jeho spoluhráči ale vytrvale kombinují na středu.
26'
Maignan si připisuje úspěšný zákrok proti Almirónově střele z pravé strany. Hosté už zakládají protiakci.
24'
Šance hostů, na levé straně se míč dostal k Leãovi, jeho technický pokus na vzdálenější tyč skončil kousek vedle Dúbravkovy brány.
23'
Dlouhý pas na polovinu milánského klubu, tentokrát to hosté pokryli ještě před vápnem.
21'
Z rohu už nebezpečí pro Maignanovu branku nevzniklo, hosté se bez potíží ubránili.
20'
Skvělý zákrok hostujícího Tomoriho, který skluzem zabránil jistému gólu! Joelinton poslal příhru před prázdnou branku na Almiróna, kde ale právě obránce AC předvedl čisté odebrání míče. Newcastle má roh.
18'
Fabian Schär napřáhl kus za hranicí pokutového území, nemyslel to zle, ránu ale poslal nad Maignanovo břevno.
17'
Narážečka domácích na pravé straně, následoval pád, ale dle sudího i tohle bylo v rámci pravidel.
15'
Po akčním úvodu tu máme pokles tempa, nyní sledujeme hru hlavně ve středu hrací plochy.
13'
Čistý zákrok na Joelintona, tohle kdyby se pískalo, tak by to znamenalo přímý kop z hranice pokutového území.
12'
Za domácí zakončoval Joelinton, jeho rána byla tečována a to znamená roh pro Newcastle.
11'
AC snad poprvé na útočné polovině, zleva se k vápnu prokličkoval Rafael Leão, ještě před zakončením ale narazil do obrany.
10'
Další nepřesný přechod domácího celku do útoku, milánští vhazují na pravé straně.
9'
Pokus o Trippierovo vysunutí na pravé straně, dostal ale až moc prudkou příhru a míč skončil mimo hrací plochu.
8'
Na trávníku si po osobním souboji poležel hostující Giroud, držel se za hlavu, už je ale zase připraven ke hře.
7'
Pokračuje úvodní převaha Newcastlu, milánští se prakticky ještě nedostali přes půlku.
6'
Přímý kop rozehrál Trippier, vyslal střelu nad zdí, ale také těsně nad břevnem Maignanovy branky.
5'
Dlouhé přípravy jak ze strany domácích, tak i gólmana, který si staví zeď. Ani rozhodčí není zatím spokojen s přípravou a hráče staví do lajny.
4'
Newcastle bude mít možnost otevřít skóre a to nebezpečným přímým kopem z velice dobrého úhlu.
3'
Zprava táhl akci Almirón a nakonec to byl hostující Tomori, který při pokusu o odkop ohrozil vlastního brankáře. Maignan ale vysoký míč zvládl zkrotit.
2'
První akce zápasu patří domácím, kteří jsou povzbuzováni natřískaným stadionem.
1'

Newcastle United: Dúbravka – Trippier, Lascelles (C), Schär, Livramento – Miley, Guimarães, Joelinton – Almirón, Wilson, Gordon.
Náhradníci: Karius, Harrison – Dummett, Isak, Hall, Burn, Longstaff.
Trenér: Eddie Howe

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Tomori, T. Hernández, Florenzi – Musah, Reijnders, Loftus-Cheek – Pulišić, Giroud, Leão.
Náhradníci: Nava, Mirante – Adli, Jović, Okafor, Chukwueze, Pobega, Krunić, C. Traoré, Bartesaghi, Nsiala-Makengo.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Makkelie (NED) – Steegstra (NED), de Vries (NED).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v St. James' Parku začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Danny Makkelie, kterému budou na pomezí asistovat Hessel Steegstra a Jan de Vries. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Allard Lindhout. Všichni pánové jsou z Nizozemska.
Newcastle United

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky se ziskem pěti bod a dnes tak budou hrát o případný postup do osmifinále soutěže. Nemají to však ve svých rukou, neboť na druhé PSG ztrácí dva body a potřebují tak zaškobrtnutí francouzského celku. Naposledy se Newcastle představil právě na půdě PSG, vedl po gólu Isaka, nicméně v závěru srovnal domácí Mbappé na konečných 1:1.

AC Milán

Italský klub je na posledním místě, také s pěti body, takže pro AC platí to samé, co pro dnešního soka. Milánští hráli v minulém kole doma s Dortmundem, skóroval pouze Chukwueze, což na Borussii nestačilo a německý tým si tak odvezl všechny body za výhru 3:1.
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny F mezi týmy Newcastle United a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.