Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : AC Milán - 25. října 2023   21:00

Paris SG
32' Mbappé (Zaïre-Emery) • 53' Kolo Muani (Dembélé) • 89' I Kang-in (Zaïre-Emery)
3:0
(1:0)
Paris SG
Donnarumma – Hakimí (90+3. Mukiele), Marquinhos (C), Škriniar, L. Hernández – Zaïre-Emery, Ugarte (71. F. Ruiz), Vitinha – Dembélé (71. I Kang-in), Kolo Muani (82. G. Ramos), Mbappé.
Letellier, Tenas – Danilo, Soler, Barcola.
Vinčić – Klančnik, Kovačič
Parc des Princes, Paříž
AC Milán
Maignan – Kalulu, Thiaw (46. Calabria), Tomori (90. Kjaer), T. Hernández – Musah (77. Pobega), Krunić (77. Adli), Reijnders – Pulisic, Giroud, Leão.
Mirante, Nava – Jović, Florenzi, C. Traoré, Bartesaghi.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:11.
Je konec! Paris Saint-Germain poráží ve třetím kole základních skupin Ligy mistrů AC Milán a připisuje si tak na své konto další tři body.
V prvním poločase jsme na míči více viděli domácí fotbalisty, kteří také vstřelili jedinou branku první půle, a to když skórovala pařížská superhvězda Kylian Mbappé. AC Milán toho dopředu, až na Leaovu střelu, moc nepředvedlo.
Druhý poločas nabídl o něco atraktivnější podívanou. Nejprve se hned v 48. minutě trefil Dembélé, jeho branka však nakonec kvůli faulu nebyla uznána. A tak se regulerní trefy dočkali „Les Parisiens“ až o pět minut později, když vyraženou střelu právě Dembélého uklidil do odkyté části branky Randal Kolo Muani. AC Milán se občas dostávalo do šancí, v té největší však aktivního Leaa vychytal brankář PSG Donnarumma. V 89. minutě pak pečetil vítězství svého celku střídající Kang-In Lee, který se trefil po přihrávce Zaire-Emeryho do protipohybu gólmana.
90+5'
90+3'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Ašraf Hakimí, přichází Nordi Mukiele.
90+3'
Další akci domácích zastavuje nepřesná přihrávka od Mbappého.
90+2'
AC Milán rohový kop nevyužilo, z Paříže tedy odjede s prázdnou.
90'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Fikayo Tomori, přichází Simon Kjaer.
89'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Po přihrávce Warrena Zaire-Emeryho pouštěl Goncalo Ramos míč za sebe, kam si mezitím naběhl LEE KANG-IN, který zakončil do protipohybu gólmana Maignana! Asistence: Warren Zaire-Emery.
88'
Lucas Hernández dostal od Pulišiće loktem do břicha, hlavní sudí Vinčić píská do píšťalky.
87'
Své štěstí střelou z dálky zkusil i Ašraf Hakimí, jeho pokus však branku Maignana ani zdaleka neohrozil.
86'
Po dnes již několikátém průniku Leaa portugalský forvard upadl, hlavní rozhodčí však i teď zůstal klidný.
85'
Na začátku 85. minuty byl faulován Kang-In, zápas spěje k výhře domácího týmu.
84'
Ve slibné šanci si Rafael Leao balon až příliš předkopl, brankář Donnarumma u něj pak byl dříve než ofenzivní hráč AC.
82'
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Gonçalo Ramos.
82'
Na druhé straně po rychlém brejku a přihrávce Zaire-Emeryho zakončoval Kylian Mbappé, brankář Maignan ve spolupráci s levou tyčí však jeho pokus dokázal vyrazit! Následuje roh Paříže.
81'
Po Pulišićově centru hlavičkoval Olivier Giroud, jeho hlavička však nebyla prudká a gólman Donnarumma ji v pohodě kryje.
81'
Nepříjemný centr Pobegy odkopává na roh Milan Škriniar.
80'
Po kontaktu mezi Adlim a Zaire-Emerym na hranici šestnáctky spadl na zem hostující hráč, avšak rozhodčí Vinčić zůstal kldiný.
79'
Z rohového kopu pak italský brankář zasahovat nemusel.
78'
Po skvělé přihrávce za obranu od Pulišiće pádil sám na branku Rafael Leao, brankář Donnarumma však jeho střelu na přední tyč dokázal vyrazit!
77'
ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Yacine Adli,
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Tommaso Pobega.
76'
Přihrávka domácího gómana na Hakimího byla příliš dlouhá, k míči se dostávají „Rossoneri“.
74'
Na druhé straně se přes Marquinhose chtěl dostat Leao, po jeho sražené přihrávce se však míč odráží od nohy portugalského křídelníka za brankovou čáru.
73'
Šance v podání rohu „Les Parisiens“ nevyužili.
72'
Po přihrávce nově příchozího Kang-Ina se do pokutového území řítil Mbappé, hostující obrana ho sice dokázala ubránit, ale jen za cenu rohu.
Lucas Hernández otřel svůj odkop o záložníka Milánu Reijnderse, tudíž bude ještě PSG vhazovat.
71'
ze hřiště odchází Manuel Ugarte, přichází Fabián Ruiz,
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází I Kang-in.
70'
Olivier Giroud si všiml, že je gólman PSG docela venku z brány, a tak ho zkoušel přelobovat. Brankář Donnarumma se však dokázal vrátit a pokus francouzského útočníka zastavit.
69'
Přes Lucase Hernándeze přepadl Pulišić, pro oba fotbalisty jistě nepříjemná záložitost.
68'
Po kontaktu mezi Kaluluem a Kolo Muanim šel k zemi dosti nevybíravým způsobem domácí útočník, to naopak Kalulu může být rád, že nevidí druhou žlutou.
67'
Na druhé straně vyslal skákavou střelu na branku Donnarummy Rafael Leao, těsně však zařízení minul.
66'
Kylian Mbappé v době přihrávky v ofsajdu, hra je správně přerušena.
66'
Po práci Yunuse Musaha si chtěl zpracovat míč Pulišić, omylem si jej však přišlápl a poté jej ztratil.
64'
Dembélé se sice zbavil dvou hráčů, jeho následnou střelou však vystrašil jen diváky sedící někde vysoko za tribunou. Francouzskému křídelníkovi dnes opravdu není přáno branky.
63'
Jeden z mála brejků AC Milán zakončoval zpoza vápna svou střelou Christian Pulišić, zamířil však jen doprostřed branky, kde stál Gianluigi Donnarumma.
62'
A další karetní napomínání, žlutou kartu vidí za faul na Mbappého i Pierre Kalulu.
61'
Fikayo Tomori zasáhl loktem do obličeje Kolo Muaniho a i když se diví, tak tato žlutá karta byla zasloužená.
60'
PSG teď obehrává pokutové území soupeře, kterému se však podařilo domácí vytlačit až k brankáři Donnarummovi.
58'
Po rychlém brejku mohl vsítit třetí branku Pařížanů znovu Kylian Mbappé, jeho ránu však vyráží brankář Maignan a následně odkopává jeden z obránců!
57'
Rafael Leao porazil v rychlostním souboji Marquinhose, jeho následný centr však žádný z hostů netrefil.
56'
Hra se teď trochu uklidnila, poslední momenty na hrací ploše totiž byly docela hektické.
55'
Další Dembélého přihrávka zblokována na rohový kop pro PSG.
53'
Tato branka však už platit bude! Paříž rozehrála rohový kop nakrátko, po kterém pálil přízemní ranou Ousmane Dembélé, jeho ránu zvládl gólman Maignan vyrazit pouze k RANDALOVI KOLO MUANIMU, který stál ve správný čas na správném místě a doklepl míč do polodkryté branky! Asistence: Ousmane Dembélé.
52'
Ve hře je teď spoustu nepřesností.
51'
Na druhé straně málem zakončoval do prázdné branky Giroud, jeho pokus z obrovského úhlu však trefuje pouze boční síť.
Po vstupu VARu a následném zkoumání u videa však branka neplatí!
48'
Domácí dávají druhý gól! Musah sice zvládl alespoň trochu zpomalit brejk PSG, následně ho však o míč připravil Ugarte a vyslal do samostatného běhu OUSMANA DEMBÉLÉHO, který zakončil přesně k vzdálenější tyči! Po vstupu videorozhodčího ale branka není uznána.
47'
Velké problémy si teď nadělal Donnarumma, který mohl míč v klidu lapit do rukavic, on však míč jen vyrazil k Giroudovi, který zkoušel domácího gólmana přehlavičkovat, za Donnarumma však zastoupila obrana PSG.
46'
Druhý poločas rozehráli s míčem na kopačkách hosté, kteří hrají v bílých dresech, naopak „Les Parisiens“ hrají v tradičních červenomodrých trikotech.
46'
ze hřiště odchází Malick Thiaw, přichází Davide Calabria.
46'
Oba týmy už vcházejí znovu na trávník, druhý poločas každou chvílí začne.
V souběžně hraném zápase skupiny F je stav mezi domácím Newcastlem a Borussií Dortmund příznivější pro německý celek, který vede díky trefě Felixe Nmechy ze 45. minuty 1:0.
Po prvním poločase se stav v Parků princů příznivější pro domácí fotbalisty, kteří vedou díky trefě z 32. minuty nad AC Milán 1:0.
V celém prvním poločase drželi míč více domácí, avšak do šancí se dostávali jen velice střídmě. První velkou šanci však měli hosté, a to když po pohledné kombinaci u půli hřiště pálil těsně mimo Rafael Leao. Na druhé straně sice první Mbappého pokus brankou neskončil, avšak asi o minutu později už se skóre měnilo právě po brance Kyliana Mbappého, který zúročil skvělý průnik Zaire-Emeryho. AC Milán toho dopředu v první půli moc nepředvedlo, a pokud zde dnes chtějí pomýšlet na bodový zisk, tak budou muset v druhém poločas přidat v ofenzivní části.
45+2'
45+2'
Centr z levé strany hostů chytá do rukavic gólman Donnarumma, první poločas končí.
45+2'
Jeden z posledních útoků zápasu vedl po levé straně Hakimí, po jeho přihrávce padá ve vápně soupeře Kylian Mbappé, hlavní rozhodčí však jasně rozpažil.
45+1'
Z rohu se hosté neprosadili.
45'
Před Pulišićem hlavou odvrací míč na roh Lucas Hernández.
45'
Ve 45. minutě kombinují s míčem na půli hřiště hosté z Itálie.
44'
Po rohovém kopu mířili hosté do brejku, který zastavuje faulem za žlutý kartonek Ousmane Dembélé.
43'
Proti střele Muaniho skvěle vystoupil Thiaw a bombu francouzského útočníka srazil na další rohový kop.
42'
Po odvráceném centru pálil Manuel Ugarte, jeho zakončení mu však hrubě nesedlo.
42'
Malick Thiaw napadaný Kolo Muanim je odkopává míč na rohový kop pro svého soupeře.
41'
Leao fauloval na útočné polovině Zaire-Emeryho, hlavní rozhodčí Vinčić píská proti brance domácích.
40'
Ousmane Dembélé mezi dvojicí hráčů odzbrojen, míč se tedy ujímají hosté.
39'
Vitinha chtěl zakombinovat s Mbappém, zpětná přihrávka francouzské superhvězdy však míří do autu.
38'
Přízemní prudký centr Hernándeze odvrátil Škriniar pouze k Leaovi, který však byl takovým odkopem překvapen a míč tak rychle ztrácí.
37'
Kolo Muaniho přihrávka přesná nebyla, díky teči obránce však budou domácí alespoň vhazovat.
36'
Další akce začne až u stoperů domácího Paris Saint-Germain.
34'
Rychlá odpověď AC Milán se nekoná, neboť přihrávka na Pulišiće byla až příliš dlouhá.
32'
Domácí jdou do vedení! I přes faul na svou osobu Warren Zaire-Emery skvěle potáhl míč přes půlku hřiště, těsně před pokutovým územím jej pak předal francouzskému snajprovi KYLIANU MBAPPÉMU, který udělal krátkou kličku obránci a vystřelil k bližší tyči. Brankář Maignan byl proti jeho ráně bezmocný. Asistence: Warren Zaire-Emery.
31'
Blízko otevření skóre teď byli také domácí, avšak hezká rána Kyliana Mbappého skončila jen těsně vedle branky! Brankář Maignan by proti této střele byl bezmocný.
30'
Další Dembélého průnik zastavuje skvělý obranný skluz Reijnderse.
29'
Giroudovu přihrávku přečetl Ugarte, do brejku tak míří zase domácí hráči.
27'
„Les Parisiens“ na levé straně odzbrojeni, jejich snahu o získání míče navíc přerušuje faul Zaire-Emeryho.
26'
Po hezké kombinaci ve středu hřiště se ke střeleckému zakončení dostal Rafael Leao, ke své smůle však levou tyč Donnarummovy branky těsně míjí!
25'
Vitinhův první centr ale obrana hostů odvrátila, ten druhý pak vysoko přeletěl všechny fotbalisty na trávníku.
25'
Centr z levé strany domácích byl ztečován na první roh pro PSG.
24'
Teď už se ale pokračuje, Rafael Leao míč na hrací ploše nestihl, a tak bude odkopávat Donnarumma.
24'
Na trávník teď vnikl jeden z fanoušků, hra je přerušena.
23'
Theo Hernández v první moment souboje s Dembélém trochu zaváhal, naštěstí pro něj ho však hráč Paříže fauloval.
22'
První ránu Dembélého zblokovala obrana AC, další střelu Mbappého pak kryje gólman Maignan.
21'
A podobná situace jako před chvílí, i tentokrát Hakimí na přihrávku od spoluhráče nedosáhl. Vhazovat budou hosté.
20'
Avšak ani milánští s míčem dobře nenaložili, k jejich štěstí však Dembélé míč na hrací ploše nestihl.
19'
Nepřesná přihrávka na Hakimího od Marquinhose, „Rossoneri“ se dostávají zdarma k míči.
19'
Ten však dokázala odvrátit domácí obrana.
18'
Kaluluho střelu vychýlil mimo branku Ugarte, AC Milán však bude pokračovat rohovým kopem.
16'
Yunus Musah skvěle vypresoval Hakimího, který pod tlakem ztratil míč a následně fauloval kousek za šestnáctkou Leaa. Kromě nebezpečné standardky dostává také marocký reprezentant žlutou kartu.
16'
Na druhé straně Leaův centr pouze proletěl celým pokutovým územím.
15'
Už už to vypadalo, že Dembélé bude postupovat sám na branku, avšak nepovedlo se mu zpracovat vysokou přihrávku a míč tak poklidně doskákal až ke gólmanovi Maignanovi.
14'
Po nepřesnosti v akci Pařížanů vhazují hosté z Itálie.
13'
AC Milán podniklo rychlý brejk, který však nedokázal zakončit Christian Pulišić.
12'
Ten rozehráli hosté po zemi na seběhnuvšího Rafaela Leaa, který však pálí mimo tři tyče.
11'
Po odvráceném míči se znovu do vápna PSG probíjel Pulišić, i tentokrát však byl úspěšně zastaven, Nicméně uvidíme další roh.
10'
zajímavý centr Pulišiće raději odehrává Hakimí na rohový kop.
9'
Další kombinaci vedli domácí, Randal Kolo Muani si však nedokázal míč a Vitinhou přesně narazit.
9'
Z následné standardky se hosté k míči nedostali.
8'
A tentokrát se mohlo žlutit i na druhé straně, avšak hlavní sudí Vinčić tvrdý zákrok Zaire-Emeryho na Girouda kartou nepotrestal.
7'
A další žlutá, kterou vidí také za faul na Ugarteho hostující záložník Rade Krunić.
6'
Průnik Rafaela Leaa zastavuje Lucas Hernández.
5'
Po skvělém průniku Zaire-Emeryho zkoušel samostatně projít Dembélé, to mu sice nepovedlo, ale i tak zůstává míč u kopaček domácích.
4'
A vidíme také brzkou žlutou kartu, kterou za přidržení protihráče dostává hostující stoper Malick Thiaw.
3'
První nebezpečný přízemní centr od Dembélého odvrací německý stoper milánských Thiaw.
3'
Ani útok „Rossoneri“ nebyl zdaleka úspěšný, neboť se na levé straně nedokázali dohodnout Leao s Hernándezem.
2'
Kombinace PSG se dostala až k vlastnímu brankáři, po jeho dlouhém nákopu však fauluje soupeře Manuel Ugarte a míče se tedy ujímají hosté.
1'
Úvodní výkop provedli domácí, avšak hned je pískán faul Kolo Muanimu.
1'
Dnešní zápas bude také bratrským soubojem proti rodinu Hernándezů, protože na straně Paříže nastoupí Lucas Hernández, na straně AC Milán pak zase jeho bratr Theo Hernández.
Oba celky za doprovodu rozhodčích právě vchází na trávník velmi slušně zaplněného pařížského stadionu.
Ještě úvodem slovo o rozhodcovské delegaci na dnešní zápas, který budou řídit sudí ze Slovinska. Hlavním rozhodčím je Slavko Vinčić, na lajnách mu pak asistují pánové Tomaž Klančnik a Andraž Kovačič.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Škriniar, L. Hernández – Zaïre-Emery, Ugarte, Vitinha – Dembélé, Kolo Muani, Mbappé.
Náhradníci: Letellier, Tenas – F. Ruiz, G. Ramos, Danilo, I Kang-in, Mukiele, Soler, Barcola.
Trenér: Luis Enrique

AC Milán: Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori, T. Hernández – Musah, Krunić, Reijnders – Pulisic, Giroud, Leão.
Náhradníci: Mirante, Nava – Calabria, Adli, Jović, Kjaer, Pobega, Florenzi, C. Traoré, Bartesaghi.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič.
Sestavy obou celků z posledního zápasu:

PSG: Donnarumma – Danilo, Marquinhos (C), Hernández (72. Mukiele) – I Kang-in, Soler (82. Kurzawa), Ruiz, Vitinha (82. Ndour), Barcola (66. O. Dembélé) – K. Mbappé – Ramos (67. Kolo Muani).

AC Milán: Mirante – Calabria (C) (79. Kjaer), Thiaw, Tomori, Florenzi – Musah, Adli (60. Krunić), Reijnders (79. Romero) – Pulisic (43. Kalulu), Giroud (60. Jović), Leão.
AC Milán
Italský velkoklub, založen roku 1899 díky podnětu několika Italů a Angličanů, dokázal milionářskou soutěž už několikrát ve své historii vyhrát. Naposled tomu bylo v roce 2007, kdy za „Rossoneri“ hrály hvězdy typu Paolo Maldini, Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Kaká nebo Cafú. AC Milán vyhrál 2:1 a mohl se radovat ze zisku trofeje. Součástí tohoto skvělé týmu, který netrénoval nikdo jiný než Carlo Ancelotti, byl i dnes již bývalý český fotbalista Marek Jankulovski.
Letošní sezonu však platí milánští za remízového krále. V prvním zápase na stadionu Newcastlu však byli svěřenci italského lodivoda Stefana Pioliho blízko výhry, střelce AC však deptal skvělými zákroky gólman Nick Pope. Zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou, kterou mohli oslavovat hlavně domácí hráči. I druhý zápas s Dortmundem dopadl na San Siru pro domácí stejně, „Rossoneri“ totiž nedokázali vstřelit branku ani německému soupeři.
Paris Saint-Germain
Tento fotbalový klub bývá skoro každým rokem označován za favorita celé milionářské soutěže, nikdy se to však klubu z hlavního města Francie nepovedlo. Nejblíže prvenství byli „Les Parisiens“ v sezoně 2019/20, tam však jejich cesta skončila ve finále, které rozhodl jedinou brankou bývalý hráč Paříže a současný hráč Bayernu Kingsley Coman. Mistrem se tak stal bavorský klub.
Letošní ročník byli svěřenci Luise Enriqueho nalosováni do velmi obtížné skupiny s Borussií Dortmund, ambiciózním Newcastlem a AC Milán. PSG nezahájilo své tažení touto soutěží špatně, neboť v prvním zápase porazili německou Borussii po brankách Kyliana Mbappého a Ašrafa Hakimího v Praku Princů 2:0. V dalším zápase však Paříž tvrdě narazila, a to v St. James' Parku, kde hrává své domácí zápasy Newcastle. Domácí byli jasně lepším týmem, což demonstrovalo i výsledné skóre 4:1 pro anglický klub. Za hosty z Paříže dokázal vsítit branku pouze obránce Lucas Hernández.
Hezký večer všem příznivcům evropského fotbalu, speciálně pak zdravím také fanoušky Ligy mistrů, která po pauze, způsobené reprezentační přestávkou, zase nabírá na obrátkách. Na programu jsou tento týden třetí skupinové zápasy, jedním z nich je pak duel dvou těžkých vah – Paris Saint-Germain a AC Milán. Příjemnou počtenou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.