Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Brentford - 27. dubna 2024   18:30

Everton
60' Gueye
1:0
(0:0)
Everton
Pickford – Godfrey, Tarkowski (C), Branthwaite, Young – J. Harrison, Gueye (78. Am. Onana), Garner, McNeil – A. Doucouré – Chermiti (90+5. Keane).
Virginia, Lonergan – A. Gomes, Warrington, Hunt, Metcalfe, Danjuma.
D. England – S. Bennett, D. Robathan
Goodison Park, Liverpool
39 098 diváků
Brentford
Flekken – Ajer (84. Roerslev), Collins, Pinnock, Reguilón (77. Schade) – Jensen, Nørgaard (C) (78. Jarmoljuk), Janelt (67. Damsgaard) – Mbeumo, Toney, Wissa (68. Lewis-Potter).
Valdimarsson – Jørgensen, Ghoddos, Onyeka.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 17:6. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:12.
Duel tak rozhodl jediný gól, o který se postaral po hodině hry domácí Idrissa Gueye, když jeho tým krátce předtím přečkal velkou příležitost soupeře. Kdyby Brentford možnost využil, zřejmě by se duel odvíjel jinak, ale to se už nedozvíme. Každopádně na sebe mohou být hosté nazlobení, dnes nebyli horším mužstvem a bod by si zřejmě zasloužili, dopláceli však na špatnou koncovku.
90+7'
90+6'
Špatná kombinace hostů posílá míč ven z hrací plochy a tohle už vypadá pro Everton velmi nadějně.
90+5'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Youssef Chermiti, přichází Michael Keane.
90+4'
Kevin Schade nebezpečně střílel po zemi, Jordan Pickford míč pouze vyrazil, ale následně jej dokázal pokrýt.
90+2'
Hostujícího gólmana nyní zachránilo břevno. Drama tak pokračuje.
90+1'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Bryan Mbeumo).
90'
Další faul hostů, po kterém se navíc bude žlutit. Everton rozehraje přímý kop.
89'
Hosté se na útočné straně provinili faulem, čímž dávají soupeři možnost šetřit čas.
88'
Kombinace na jeden dotek Brentfordu nevyšla, Everton se zmocnil balónu.
86'
Domácí vyrazili do přečíslení, Amadou Onana si s míčem až příliš hrál, nakonec se mu přeci jen povedlo přihrát na pravou stranu, odkud střílel Abdoulaye Doucouré, který však stál v ofsajdu. Gólmana navíc stejně nepřekonal.
84'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Kristoffer Ajer, přichází Mads Roerslev.
84'
Youssef Chermiti mohl možná rozhodnout o vítězství svého celku, v tísni však střílel mimo bránu. Hosté reklamovali ofsajd, ten však nebyl.
81'
Everton chvíli držel míč v útoku, ale už jej zase má v moci soupeř, který vyráží vpřed.
79'
Keane Lewis-Potter si nabíhal před zcela prázdnou bránu, přihrávka k němu však nedorazila.
78'
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Amadou Onana.
78'
ze hřiště odchází Christian Nørgaard, přichází Jegor Jarmoljuk.
77'
ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Kevin Schade.
76'
Dlouhý vzdušný pas letí přímo do rukou brankáře Evertonu.
74'
Žlutá karta pro tým Everton FC (James Tarkowski). Hráč Evertonu se zřejmě dožadoval karty pro protihráče, ovšem tak vehementně, že místo toho pyká sám.
73'
Jordan Pickford a Bryan Mbeumo si vyměnili pár poznámek na svoji adresu, byla z toho menší strkanice, která skončila dříve než začala, přesto se bude žlutit.
70'
Mark Flekken si vyběhl pro balón k levé hranici vápna a rychle rozehrává.
69'
Sergio Reguilón upadl u levé hranice šestnáctky, faul to ale nebude.
68'
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Keane Lewis-Potter.
67'
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Mikkel Damsgaard.
66'
Domácí byli velmi blízko druhému zásahu, Dwight McNeil střílel levačkou jen těsně vedle vzdálenější tyče.
65'
Jasný faul hostujícího mužstva, Everton tak rozehraje na útočné straně.
64'
Domácí se teď museli bránit, míč odvrátili do autu a soupeř bude vhazovat v blízkosti jejich brány.
63'
Hlavní arbitr ještě zkoumal situaci s VAR, zda nedošlo k ofsajdovému postavení, ale vše bylo v pořádku.
60'
Everton právě vstřelil branku!
Máme tu první gól utkání. Ve skrumáži před hostující bránou se nejprve Jarrad Branthwaite dostal ke střele, která byla zblokována. K odraženému balónu však na úrovni penalty doběhl IDRISSA GUEYE, jehož rána ke vzdálenější tyči rozvlnila síť.
59'
Ben Godfrey přetáhl svůj centr, i tak to bude rohový kop pro jeho tým.
57'
Jack Harrison se dostal ke střele, ovšem trefil pouze protihráče před sebou.
56'
Centr před bránu byl odvrácen mimo hrací plochu, bude to roh.
55'
Domácí si vynutili faul na pravém křídle, odkud budou rozehrávat standardku.
52'
Špatná kombinace domácích končí míčem v zámezí, hosté budou vhazovat.
50'
Obrovská šance hostů gólem nekončí. Mathias Jensen přihrával dobře křížem na vzdálenější tyč, kam naběhl Ivan Toney, jenž však zblízka trefil pouze gólmana. Tomu se nepovedlo míč chytit, nýbrž jej ztlumil, ale balón zůstal ležet před bránou, Jordan Pickford jej vzápětí schoval do bezpečí. Výborný zákrok.
48'
Ashley Young zahrál v těžké pozici malou domů, Jordan Pickford následně odkopl balón daleko od své brány.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme gól neviděli a ani nijak pohledný fotbal. Šance měly oba mančafty, ač mnoho jich nebylo, vstřelený gól by kvalitě hry možná pomohl, ovšem žádnému z mančaftů se ho dosáhnout zatím nepovedlo. Bude tomu ve druhém dějství jinak?
45+3'
45+2'
Dwight McNeil posílal levačkou centr do vápna, kde skončil na trávníku Youssef Chermiti, penalta to však nebude.
43'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Sergio Reguilón). Kartu vidí po zásluze za skluz na protihráče.
43'
Dwight McNeil střílel pouze do obránce, k balónu se vzápětí dostal James Tarkowski, ovšem jeho zakončení postrádalo přesnost.
42'
Jack Harrison střílel po přízemní přihrávce bez přípravy, ovšem pouze do bránícího soupeře.
41'
Po pauze může hra pokračovat, balón drží hráči Brentfordu.
39'
Vitaly Janelt a Youssef Chermiti nyní zůstávají ležet na trávníku, hra je přerušena.
38'
Jordan Pickford si při svém vyběhnutí nebyl nyní moc jistý, povedlo se mu však levou rukou odehrát balón do bezpečí.
36'
Na druhé straně střílel Ivan Toney, ovšem i jeho pokus byl zblokován.
35'
Stejný hráč o chvíli později centroval z levého křídla na střed, k hlavičce se dostal Ben Godfrey, ovšem mířil příliš mimo.
34'
Dwight McNeil sebral míč a naběhl s ním až před velké vápno, jeho následná střela levačkou však až k bráně nedorazila.
32'
Domácí zkusil kombinace před velkým vápnem, ta se jim ale vůbec nevyvedla a vzápětí je tu další faul.
30'
Dvakrát za sebou se domácí provinili nedovoleným zákrokem, karta ani v jednom případě udělena nebyla, avšak Everton se musí mít v obraně na pozoru.
29'
První rohový kop si zkusí domácí mančaft.
28'
Už se zdálo, že by se mohli do šance dostat hráči Evertonu, jenže Dwight McNeil přišel na útočné polovině o balón.
25'
Jordan Pickford sebral balón do rukou a pokusil se ihned rozehrát dlouhým nákopem, šance z toho ale nebyla.
22'
Znovu končí balón u domácího brankáře, který rozehrává na krátko.
21'
Dlouhý centr z pravé strany na vzdálenější tyč byla práce pro gólmana Evertonu, jenž sebral míč do rukavic.
20'
Mathias Jensen si zpracoval křižnou přihrávku před malé vápno, jeho střelu však zblokoval bránící protihráče. Škoda pro hostující celek.
19'
Jeden z hostujících fotbalistů si nabíhal na centr před bránu, mí čk němu ale nedoputoval.
17'
Hosté kombinují na své polovině, sledujeme spíše hluchou část utkání.
14'
Jordan Pickford na míč nedosáhl oběma rukama, tou levou jej ale dokázal vyboxoval ze svého velkého vápna.
12'
Sergio Reguilón dobře zahrál v obraně a nebezpečný centr soupeře odhlavičkoval.
10'
Mark Flekken vyběhl z brány a před dobíhajícím Harrisonem odhlavičkoval míč do bezpečí. Byl máván ofsajd, ale opakovaný záběr ukázal, že chybně.
8'
Nepřesný balón putuje za postranní lajnu, rozehrává hostující celek.
6'
Dwight McNeil si zpracoval na levé straně balón a střílenou přihrávkou jej adresoval před odkrytou bránu soupeře, Youssef Chermiti byl velmi blízko gólu, k teči mu chyběl malý krůček.
5'
Míč zůstal na chvíli volný před bránou Evertonu, jeho hráčům se jej však povedlo odkopnout.
4'
Mathias Jensen se přes bránícího Jarrada Branthwaiteho nedostal, svému týmu vybojoval aspoň roh.
1'

Everton FC: Pickford – Godfrey, Tarkowski (C), Branthwaite, Young – J. Harrison, Gueye, Garner, McNeil – A. Doucouré – Chermiti.
Náhradníci: Virginia, Lonergan – Keane, Am. Onana, A. Gomes, Warrington, Hunt, Metcalfe, Danjuma.
Trenér: S. Dyche.

Brentford FC: Flekken – Ajer, Collins, Pinnock, Reguilón – Jensen, Nørgaard (C), Janelt – Mbeumo, Toney, Wissa.
Náhradníci: Valdimarsson – Jørgensen, Roerslev, Ghoddos, Onyeka, Jarmoljuk, Schade, Lewis-Potter, Damsgaard.
Trenér: T. Frank.

Rozhodčí: D. England – S. Bennett, D. Robathan.
Everton FC

Tradiční ligový klub z Liverpoolu i přes osmibodový odečet srdnatě bojuje o záchranu. Po třiceti čtyřech odehraných duelech má Everton na kontě třicet tři bodů a patří mu šestnáctá pozice ligové tabulky. Na sestupové vody tak má k dobru osmibodový náskok. Výrazný krok za záchranou udělal Everton v posledních dvou duelech, ve kterých přehrál Nottingham a překvapivě i Liverpool.
Brentford FC

Londýnský celek v letošním ročníku Premier League odehrál třicet čtyři zápasů a vybojoval v nich třicet pět bodů, díky čemuž drží patnáctou pozici. Na sestupové vody má Brentford k dispozici náskok deseti bodů, což je čtyři kola před koncem soutěže více než solidní polštář. Z posledních pěti zápasů navíc Brentford získal devět bodů. Navíc zvládl důležité duely, když přehrál Sheffield i Luton.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům anglického fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Evertonem a Brentfordem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.