Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Arsenal - 28. dubna 2024   15:00

Tottenham
64' Romero  • 86' Son Hung-min
2:3
(0:3)
Arsenal
15' Højbjerg (vl.)  • 27' Saka  (Ødegaard) • 38' Havertz  (Trossard)
Tottenham
Vicario – Porro, Romero, van de Ven, B. Davies (89. Lo Celso) – Højbjerg (63. Bissouma), Bentancur (46. P. Sarr) – Kulusevski, Maddison (63. Richarlison), Werner (31. Br. Johnson) – Son Hung-min (C).
Austin – Drăgușin, Emerson Royal, Gil.
Oliver – Burt, Cook
Tottenham Hotspur Stadium
62 850 diváků
Arsenal
Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Tomijasu – Ødegaard (C) (89. Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63. Martinelli).
Ramsdale – Zinčenko, Jorginho, Smith Rowe, Vieira, Jesus, Nketiah.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 12:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:16.
Je dobojováno! Po severolondýnském derby se raduje Arsenal! Kanonýři klíčové kroky k výhře udělaly už v prvním poločase, kdy se dostali do tříbrankového náskoku. Spurs ukázali velké srdce v půli druhé, nic nezabalili a naopak nebyli tak daleko od srovnání. Po zaváhání hostující brankáře se nejdříve prosadil v 64. minutě Romero a v 86. minutě poté snížil na rozdíl jediné branky z pokutového kopu Son. Zbytek zápasu si však svěřenci Mikela Artety pohlídali a berou klíčové tři body do tabulky!

The Gunners se tak osamostatnili na čele Premier League, na druhý Manchester City drží aktuálně čtyřbodový náskok, jenž však ještě dnes může náskok stáhnout na rozdíl jediného bodu. Arsenal bude chtít na vítěznou šnůru přidat další korálek i v ligovém dalším kole, kdy přivítá Bournemouth. Naopak Spurs dnes zaznamenali již druhou porážku v řadě a zůstávají tak na páté pozici se sedmibodovou ztrátou na Aston Villu. Nelichotivé výsledky v poslendních kolech bude chtít Tottenham odčinit v následujícím zápase, čeká je však ve čtvrtek v dalším derby Chelsea.
90+7'
90+6'
Kulusevski se nechal obrat o míč Martinellim, domácí ale mohou pokračovat v náporu po autovém vhazování.
90+6'
Centr odvrácen na roh, další nebezpečí pro hosty. Do vápna míří i Vicario.
90+4'
Velký potlesk si vysloužil van de Ven, který nabral rychlost a vypíchl v poslední moment míč unikajícímu Martinellimu.
90+4'
Domácí obehrávají blok Arsenalu, který se stlačil až téměř před své vápno.
90+2'
Sarr si pomohl faulem při souboji s Martinellim a tlak domácích je tak přerušen.
90+2'
Raya je dnes při centrovaných balonech skvělý, našel si i další od Porra a uklidňuje tak hru pro hosty.
90'
Parádně rozehraný rohový kop v podání hostů musel hasit van de Ven, který hlavičkou na poslední chvíli odvrací míč.
89'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Martin Ødegaard, přichází Jakub Kiwior.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Ben Davies, přichází Giovani Lo Celso.
88'
Richarlison je po dvouzápasové přestávce opravdu nažhavený, po jeho dalším tvrdém střetu končí na trávníku Magalhães.
86'
Tottenham právě vstřelil branku!
Může to být ještě opravdu zajímavé! HEUNG-MIN SON trefil pokutový kop znamenitě, zachoval chladnou hlavu a domácí už prohrávají pouze o gól!
86'
Rozehrávky z penaltového puntíku se ujme Heung-Min Son.
85'
A pozor! VAR si sudího zavolal ke konzultaci a Michael Oliver nařizuje pokutový kop!
84'
Declan Rice ve vápně nakopl jednoho z domácích hráčů, sudí Oliver ukazuje, že na penaltu to neviděl.
83'
Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Thomas Partey).
83'
Tentokráte nic těžkého pro obranu Spurs, Romero po další úspěšné hlavičce odvrací balon.
82'
Ødegaard si díky své šikovnosti vybojoval další faul, exekuce standardní situace se ujme Rice a dá se očekávat nebezpečí před Vicariem.
80'
Saka přešel přes Daviese, a tak domácí obránce musel hasit situaci faulem.
80'
Johnson sice odcentroval, ale po několikáté v zápase je to centr, který je ideální pro brankáře Rayu a hostující brankář si ho sbírá do náručí.
77'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Dejan Kulusevski).
76'
Sudí Oliver si k sobě volá Richarlisona a Rice, kteří měli drobnější konflikt na středu hřiště. Situace je však rychle vyřešena a může se pokračovat.
75'
Hra je přerušena, ofsajd je totiž pískán Richarlisonovi, jemuž se však verdikt sudích vůbec nelíbí.
74'
Porro se dokázal dostat před Martinelliho, jeho následný centr ale nebyl přesný, Raya si s ním poradil.
72'
Úspěšný ve vzduchu byl tentokráte v souboji s Richarlisonem Raya, hostující brankář drží míč ve svých rukavicích.
71'
Dobré čtení hry předvedl Vicario, jenž byl rychle z branky a získal balon do své moci před nabíhajícím Havertzem.
69'
Vysunuté napadání hostů nadělalo domácím velké problémy, po ztrátě míče Ødegaard okamžitě hledal Havertze. Ještě před útočníkem Arsenalu však míč dokázal odpálit Romero.
68'
Další individuální akce Bukayo Saky, hostující křídelník vzal situaci na sebe, navedl si míč do vápna, ale při střele napálil pouze dobře stojícího Daviese.
66'
Martinelli chtěl zkusit předběhnout v souboji van de Vena, jeden z nejrychlejších středních obránců planety však opět ukázal své přednosti a vybojoval faul na svoji osobu.
64'
Domácí snižují! Velkou zásluhu na tom má brankář hostí Raya, který předvedl velkou minelu. Při odkopu totiž našel pouze CHRISTIANA GABRIELA ROMERA, jenž uklidil míč za jeho záda.
63'
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Richarlison,
ze hřiště odchází Pierre-Emile Højbjerg, přichází Yves Bissouma.
63'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Gabriel Martinelli.
59'
White hledal ve vápně Saku, na poslední chvíli sáhl do přihrávky Højbjerg a zabránil tak dalšímu nebezpečí z hostujcí strany.
59'
Ødegaard našel krásně Havertze, který se trochu nemohl rozhodnout, jakým způsobem s balonem naložit a míč mu nakonec odskočil až do autu.
58'
Havertz fauloval při napadání, přitáhl si Romera, čehož si sudí Oliver nemohl nevšimnout.
57'
Saka přehrál v osobním souboji Daviese, následně vysunul Trossarda, jehož obstřelovaný pokus zablokoval Romero.
54'
Rohový kop hostů tentokráte problém pro Spurs nepřinesl, van de Ven odvrací.
53'
Havertz našel z levé strany skvělým centrem Saku, který z hranice malého vápna nedokázal propálit Vicaria! Parádní zákrok domácího brankáře!
52'
Ødegaard velmi špatně rozehrál, míč zachytil Kulusevski, jenž se následně sice protlačil do vápna, ale následně padal až moc ochotně a Oliver ukazuje, že rozhodně pískat nebude.
50'
Centr Kulusevskiho proletěl až před Rayu, kde se k hlavičce protlačil Romero, ale míč poslal těsně nad branku.
48'
Hosté mají standardní situace zvládnuté perfektně. Po další standardní situaci vyplaval volný Tomijasu, jeho hlavička však tentokráte končí nad brankou.
47'
Hranici pravidel překročil Højbjerg při zákroku na Ødegaarda, který se teď s těžkou grimasou zvedá z trávníku.
46'
ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Pape Matar Sarr.
46'
Všichni aktéři jsou zpět na trávníku, druhý poločas je před námi.
Máme za sebou první poločas severolondýnského derby a zatím vše nasvědčuje k tomu, že se bude radovat Arsenal. První poločas se nesl v jasném pravidlu, Tottenham tvoří a Arsenal dává góly. The Gunners šli do vedení v 15. minutě, kdy si nešťastně srazil rohový kop do své sítě Højbjerg. O dvanáct minut později si Bukayo Saka brilantně poradil s rychlým protiútokem a následně po dalším úspěšném rohovém kopu přidal třetí razítko na hrůzostrašném poločasu Spurs Kai Havertz.
45+7'
45+7'
Ani další roh Spurs nebyl úspěšný a to je zřejmě z prvního poločasu vše.
45+6'
Následný další centr do vápna propadl až na kopačky Johnsona, kterému na poslední chvíli sáhl kopačko do rány Saliba.
45+6'
Magalhães si vyskočil na míč a odvrací ho.
45+5'
Porro se dostal před Tomijasa a odcentroval, míč odražen na rohový kop. Exekuce se ujme Maddison.
45+4'
Nápor Spurs před brankou Arsenalu, dvě rány domácích hráčů zablokovány, na další ani nebyl prostor proti dobře zformované defenzivě.
45+2'
V ofsajdovém postavení načapán Magalhães, Vicario bude rozehrávat.
44'
Son si krásně našel míč za obranou, ale rána z velkého vápna míří vysoko nad branku. To se kapitánovi Spurs moc nepovedlo.
44'
Do velkého dobrodružství se pustil Trossard před svojí brankou, kličkovaná nakonec belgickému křídelníkovi vyšlo a rozjel tak další útočník Arsenalu.
43'
Tvrdý souboj mezi Whitem a Bentancurem vyšel úspěšně pro domácího středopolaře, Spurs zůstávají u balonu.
41'
První poločas se nese stále ve stejném duchu, Tottenham obehrává pevný blok Arsenalu, hosté naopak spoléhají na rychlé kontry a zatím dávají góly pouze oni.
38'
Arsenal právě vstřelil branku!
Další úspěšný rohový kop v podání hostů! Trossard našel zcela nehlídané KAIE HAVERTZE, který téměř z malého brankoviště uklízí balon za Vicaria!
37'
Centr Trossarda sražený a Arsenal tak čeká další rohový kop.
37'
Partey si zkušeně pohlídal náběh Johnsona, nepustil ho k míči a Raya tak bude moci odkopávat od své svatyně.
35'
Havertz se hnal do rychlé akce směřem na Vicaria, celá situace je však rychle přerušena, sudí Oliver si všiml hraní rukou od hostujícího útočníka.
35'
Trossard dostal trochu volného prostoru na levé straně, který ale nevyužil, jak by si představoval. V souboji jeden na jednoho totiž nevyzrál na Porra.
33'
Při jednom z dalších výpadů hostů předvedl parádní návrat Højbjerg, který tvrdě ale čistě obral o míč Saku.
32'
Domácí obehrávají dobře postavenou defenzivu hostů, zatím však bez nějakého většího úspěchu.
31'
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Brennan Johnson.
30'
Na hřišti zůstává ležet i Werner, se kterým to nevypadá vůbec dobře. Po ošetřování to vypadá, že německý křídelník domácích nebude moci v zápase pokračovat.
29'
Po rohovém kopu Spurs zůstává ležet na hřišti Ødegaard, sudí Oliver viděl zákrok Romera a píská faul.
27'
A je to o dvě branky! Rychlý kontr vyřešil skvěle BUKAYO SAKA, jenž dostal dostatek prostoru a poradil si znamenitě!
27'
V rychlém sledu padá na zem ve vápně Kulusevski a následně i Maddison, rozhodčí Oliver však ukazuje, že se pískat nebude.
22'
Po odvráceném rohu pálil Porro. Jeho rána byla sražena, ale k míč se odrazil ideálně k MICKY VAN DE VENOVI, jenž neměl problém uklidit míč do sítě! Po konzultaci s VARem však nebyla branka z důvodu ofsajdového postavení neuznána!
22'
Další zaváhání hostů ve středu hřiště, míče se ujal Kulusevski a natáhl ke střele. Proti míči se postavil Saliba a zblokoval tak alespoň balon na další rohový kop.
20'
Maddison našel krásným centrem přesně hlavu Romera, který však hlavičkou po přetaženém centru trefil pouze tyč!
20'
Domácí se nenechali inkasovanou brankou rozhodit, při další aktivitě je pískán faul na Wernera a Spurs mají před sebou zajímavou standardní situaci.
18'
Při následném rohovém kopu je pískán faul na Salibu, Raya tak bude odkopávat od své branky.
18'
Centr sice překonal Rayu, ale dokázal zaskočit Saliba, domácí rozehrají rohový kop.
15'
Hosté jdou do vedení! Rohový kop hostů totiž se snažil odvrátit PIERRE-EMILE HØJBJERG, ale naopak si nešťastně srazil míč do své sítě!
15'
Po ztrátě van de Vena musel zasahovat Romero, jenž zablokoval ránu Havertze alespoň na roh.
13'
Ødegaard našel krásnou přihrávkou Havertze, jenž sice dostal míč do branky, ale je pískáno ofsajdové postavení již právě kapitána hostů.
12'
Tlak domácích započal ztrátou Trossarda ve vápně hostů, vše vygradovalo ranou Maddisona z hranice vápna. Domácímu hráči však při střele lehce podklouzla stojná noha a rána podle toho také vypadala.
11'
Exekuce přímého kopu se ujal Ødegaard, jeho pokus ale zamířil přímo do bílé hradby domácích hráčů.
10'
Partey byl následně zatáhnut za dres od Maddisona těsně za hranicí velkého vápna. Je pískáno a hosty tak čeká velmi zajímavá střelecká příležitost.
10'
Trossard ze strany poslal načechraný centr do vápna, míč však končí na hlavě Romera.
9'
Domácí obehrávají hosty, kteří jsou v defenzivním postavení, zatím však nemají domácí kudy, hosté všechny mezírky zatím dobře upevňují.
8'
Bentancur našel na kraji Wernera, ten se nerozpakoval a drze si to namířil do vápna. Jeho následný centr končí v rukavicích brankáře hostí.
7'
The Gunners se zatím nedaří dostat se delší čas k míči, Sakovi míč uskočil do autu.
7'
Ponechaná výhoda nebyla pro domácí užitečná, Maddison nedokázal udržet balon v souboji se Salibou a Arsenal se tak dostává k míči.
6'
Partey ztratil balon na své polovině, domácí se tak hnali do rychlého protiútoku, hostující hráči se však rychle vrátili a Son neměl moc prostoru k akci.
4'
Hostům vydržel balon v moci jen pár sekund, skluzem totiž vypíchl balon Sakovi Davies a Spurs mohou opět kombinovat.
4'
Domácí volí postupnou kombinaci, díky které se snaží prokousat se k prvnímu střeleckému pokusu.
3'
Další zaváhání v postavení domácí obrany se snažil využít Ødegaard, kapitán hostí ale nedokázal prostrčit balon na nabíhající spoluhráče.
2'
Delší kombinace domácích je přerušena kvůli velmi nepřesné přihrávce van de Vena, Saka však nedokázal udržet balon na hrací ploše.
2'
Začíná se pěkne zostra, Tomijasu přitvrdil hned ve druhé minutě a emoce na stadionu okamžitě vzplály.
1'
Dlouhý centr propadl až do vápna Spurs, za balonem se tlačil Saka, ale před křídelníkem hostů odvrátil balon Davies.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí, Maddison posílá okamžitě míč na útočnou polovinu.
1'
Všichni aktéři dnešního duelu již nastupují na hřiště Tottenham Hotspur Stadium, za malou chvilku půjdeme na to!

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, B. Davies – Højbjerg, Bentancur – Kulusevski, Maddison, Werner – Son Hung-min (C).
Náhradníci: Austin – Drăgușin, Emerson Royal, Bissouma, Lo Celso, P. Sarr, Gil, Br. Johnson, Richarlison.
Trenér: Ange Postecoglou

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Tomijasu – Ødegaard (C), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard.
Náhradníci: Ramsdale – Kiwior, Zinčenko, Jorginho, Smith Rowe, Vieira, Jesus, Martinelli, Nketiah.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook.
Rozhodčí:
Utkání odřídí Michael Oliver. Na čarách mu budou asistovat Stuart Burt a Dan Cook. Rozhodčím na VARu je poté Jarred Gillett.
Vzájemné zápasy:
Vzájemné souboje celků ze severu Londýna vychází v posledních letech lépe Arsenalu, který se z pěti posledních měření radoval hned třikrát, Tottenham pouze jednou. Poslední vzájemný duel na konci září skončil smírně 2:2. Za Spurs se dvakrát prosadil Son Heung-Min, na straně Arsenalu pálil Bukayo Saka, druhá branka padla po vlastní trefě Romera.
ARSENAL FC
Přímý boj o ligový titul čeká až do posledních kol Arsenal. The Gunners mají aktuálně odehráno čtyřiatřicet zápasů a na svém kontě mají sedmasedmdesát bodů. Svěřenci trenéra Artety tak mají na čele ligové soutěže náskok pouhého jediného bodu před Manchesterem City, který má však výhodu jednoho zápasu k dobru. Boj o ligový titul tak zřejmě bude napjatý až do posledních okamžiků soutěže, Arsenal si však nemůže dovolit zaváhat. Červené části serverního Londýna se v posledních týdnech a měsících výsledkově daří, což potvrzuje i vysoká výhra 5:0 s Chelsea z posledního týdne. Velkou kaňkou je však vypadnutí ve čtvrtfinále Ligy Mistrů s Bayernem Mnichov a také domácí porážka s Aston Villou, která může být v boji o titul klíčová, pokud by se tak nestalo tak by šance na titul pro Arsenal mohla být ještě daleko vyšší. The Gunners střelecky táhne Bukayo Saka se čtrnácti brankami, jedenáct má poté na svém kontě předsezonní akvizice Kai Havertz, deset branek poté zvládl ještě nasázet Leandro Trossard.
TOTTENHAM HOTSPUR
Parádní rozjezd sezony měli Spurs. Kohouti se dlouho drželi na úplně nejvrchnějších příčkách tabulky. Postupně se však svěřenci trenéra Postecogloua propadli níže. Aktuálně má Tottenham na svém kontě šedesát bodů za odehraných dvaatřicet zápasů a patří jim pátá příčka. Spurs však jistě mají vyšší ambice a ještě by rádi zabojovali o postup do Ligy Mistrů, na něj však ztrácejí už devět bodů. Kdy jindy ale může Tottenham získat cenné tři body než v souboji s úhlavním rivalem, kterému by tak ještě zároveň výrazně zkomplikoval boj o ligový titul. Forma Tottenhamu je v posledních týdnech navíc výrazně rozkolísaná, především vysoká porážka s Newcastlem 4:0 z předešlého kola je velkým vykřičníkem pro Spurs, který budou chtít odčinit. Při pohledu na střeleckou listinu, tak Tottenham jistě bude v derby souboji spoléhat na svého kapitána Son Heung-Mina, jenž nastřílel již patnáct branek a v rámci celé soutěže patří v počtu branek do elitní desítky. Pověstnou hranici deseti branek dokázal překonat ještě brazilský útočník Richarlison, trojici tří nejlepších střelců týmu završuje se šesti brankami Švéd Dejan Kulusevski.
Krásné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům vrcholového fotbalu! Anglická Premier League nabídne v rámci 35. kola lahůdku v podobě bitvy o severní Londýn mezi Tottenhamem Hotspur a Arsenalem. První vzájemné měření této sezony dopadlo v září na Emirates Stadium nerozhodně, jak tomu bude tentokráte?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.