Máme za sebou dnešní utkání, které skončilo nerozhodným stavem 2:2. Skóre otevřel již v deváté minutě nádhernou trefou Di Natale, a Udinese Calcio tak vedlo v prvním poločase 1:0. Hosté nastoupili do druhého poločasu aktivněji a to se jim vyplatilo. Už ve čtyřicáté šesté minutě srovnal na 1:1 Marchionni, nicméně o čtyři minuty později poslal Udinese do vedení pozorný Pereyra. Domácí si do konce utkání už příliš moc šancí nevytvořili a aktivnější byli hosté, kterým se podařilo minutu před koncem řádné hrací doby srovnat na 2:2. O tuto šťastnou branku se postaral Palladino, jenž byl na trávníku pouhých devatenáct minut. Oba celky si po dnešní bitvě na svá konta připisují jednobodový zisk. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+1
Parma zahrávala rohový kop a do zakončení hlavou se dostal Benalouane, nicméně jeho pokus gólem nekončí.
90
Sudí Russo přidává tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Parma právě vstřelila branku!
RAFFAELE PALLADINO srovnává skóre minutu před koncem řádné hrací doby na 2:2. PALLADINO obdržel přesnou přihrávku za obranu, připravil si balon a elegantně si obhodil Brkice, který neměl šanci inkasované brance zabránit.
70
Hrací plochu opustil Sansone, nahradil ho Palladino.
87
Faraoni je na hrací ploše teprve minutu a už vyfasoval žlutou kartu.
86
Domácí využívají posledního střídání. Hrací plochu opouští Maicosuel, kterého nahrazuje Faraoni.
83
Ze hry odchází Di Natale, nahrazuje jej Ranegie.
81
Přihrávku obdržel Benalouane, jenž si připravil balon na střelu, ale s tou si pozorný Brkic poradil a uklidil míč do své náruče.
80
Di Natale se dostal do zajímavé pozice, ale ve hře pokračovat nemohl. Sudí mu odmával ofsajd.
80
Hrací plochu opouští Belfodil, nahrazuje jej Pabon.
79
Udinese Calcio se před tímto rohovým kopem ubránilo.
79
Parma bude zahrávat rohový kop.
78
Di Natale vybojoval balon a na levém křídle si o přihrávku řekl Armero, který ji obdržel. Následně se snažil hledat centrovaným míčem Di Nataleho, ale to se mu nepodařilo, protože pozorná obrana vybojovala míč do své moci.
77
Z tohoto protiútoku však žádné nebezpečí nehrozilo.
77
Postupný protiútok na levém křídle podnikají domácí.
76
Domácí se dostali do zajímavé pozice, ale sudí hru přerušil pro ofsajdové postavení.
74
V šanci se ocitl Di Natale, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný.
72
Domácí z této standardní situace soupeřovu branku neohrozili.
72
Důležitý zákrok si připisuje Mirante, který vyráží balon na rohový kop.
72
Centrovaný balon odvracel do bezpečí na přední tyči pozorný Domizzi.
71
70
Hosté mají přichystané další střídání.
70
Míč do hry tak uvedou hosté.
70
Za nedovolený zákrok obdržel žlutou kartu Domizzi.
67
Hrací plochu opustil Pasquale, nahradil ho Armero.
67
Žlutou kartu obdržel Paletta.
67
Výbornou práci s míčem předvedl na levém křídle Acquah, jenž utekl všem svým protihráčům a následně adresoval přízemní centr do pokutového území. Tam už však úřadovala pozorná obrana domácích.
65
Hosté přichystali první střídání. Hrací plochu opustil Musacci, nahradil ho Acquah.
64
Udinese se ubránilo a následně odkoplo balon do bezpečí.
64
Volný přímý kop rozehrála Parma nakrátko.
62
Žlutou kartu obdržel za nedovolený zákrok Lucarelli.
61
Parma kombinuje na soupeřově polovině a netrpělivě čeká, až se soupeř dopustí chyby.
59
Hosté skvěle napadali své protihráče a podařilo se jim vybojovat míč zpět na své kopačky.
57
Autové vhazování vybojovali domácí hráči.
57
Uvolnit se dokázal Belfodil, ale zakončení scházela přesnost.
56
Hosté se postupně dostali na soupeřovu polovinu, následný centr do pokutového území však pozorná obrana domácích odvracela do bezpečí.
52
Balon na střelu si připravil Sansone, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
50
Udinese právě vstřelilo branku!
Mirante si sice připsal jeden brilantní zákrok, když svého soupeře skvěle vychytal, ale na dorážku už nestačil. Odražený balon se dostal přesně do těch míst, kde byl připravený ROBERTO PEREYRA, jenž přesnou trefou posílá Udinese opět do vedení.
49
Hosté se opět hrnuli do zajímavé šance, ale tentokrát byl Brkic stoprocentní.
48
Z této standardní situace žádné nebezpečí nehrozilo, hosté odvrátili balon do bezpečí.
48
Rohový kop bude zahrávat domácí Udinese Calcio.
46
Odražený balon ve velkém vápně si zpracoval MARCO MARCHIONNI, jenž obešel hned tři protihráče a pravačkou uklidil balon do brány. Brankář Brkic neměl šanci tuto střelu zlikvidovat.
46
Druhý poločas začal beze změn.
46
Hráči jsou zpět na hrací ploše a druhý poločas začne za malý okamžik.
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme mohli vidět prozatím jednu vstřelenou branku, o kterou se postaral již v deváté minutě bystrý Di Natale. Pak jsme zaznamenali nějaké šance, které měla Parma, ale nedokázala těchto nabízených příležitostí využít. Uvidíme, co nám přinese poločas druhý. Doufejme, že bude pro diváky a fanoušky pohlednější a ofenzivnější.
Druhý poločas začne přibližně v 16:00.
42
Brkic se dopustil chyby, když předčasně vyběhl z brány a odhlavičkoval balon. Z toho mohl těžit Parolo, jenž vystřelil na prázdnou bránu, ale netrefil ji.
42
Střely na bránu: Udinese Calcio 1 - 2 Parma FC.
41
Střely celkem: Udinese Calcio 1 - 4 Parma FC.
41
Držení míče: Udinese Calcio 56% - 44% Parma FC.
39
Centrovaný balon, jenž do pokutového území adresoval Sansone, odvrátila pozorná obrana domácích do bezpečí.
39
Teď jsou u balonu hosté, s rozehrávkou jim pomáhá také Mirante.
37
Udinese Calcio dostalo výhodu rohového kopu, ale této výhody nedokázalo využít.
37
V zajímavé pozici se ocitl Pasquale, ale pozorná obrana jeho jedovatou střelu odvrátila do bezpečí.
35
Na pravém křídle se uvolnil Di Natale, jenž obdržel přihrávku a následně adresoval do pokutového území přízemní centr, ale domácí se ubránili a odvrátili míč do bezpečí.
34
Žlutou kartu obdržel Allan.
33
S balonem do pokutového území se dostal Basta, jenž vystřelil, ale pozorná obrana včas zasáhla a střelu zablokovala.
30
Belfodil se uvolnil na levém křídle, kam obdržel přihrávku a následně postupoval s míčem sám. Pozorná obrana se však stihla rychle vrátit a Belfodila o balon obrala.
29
Musacci fauloval, a rozehrávat tak budou domácí.
27
Parolo mohl srovnat skóre, ale pozorný Brkic jeho střelecký pokus vychytal.
27
Parma vybojovala autové vhazování na soupeřově polovině.
26
Domácí chtěli zaútočit, ale centrovaný balon zlikvidoval Mirante.
24
Střelou asi ze čtyřiceti metrů se prezentoval Musacci, ale balon soupeře neohrozil a skončil vysoko nad brankou.
23
Udinese Calcio se ubránilo a nyní může vymyslet něco směrem dopředu.
22
Parma z prvního rohového kopu vybojovala další rohový kop.
22
Brkic si připisuje brilantní zákrok! Hlavičkou pod horní víko se prezentoval Amauri, ale Brkic balon vyrazil na rohový kop.
21
Parma skvěle napadala rozehrávku domácích, ale celou akci pak hosté pokazili špatným centrem do pokutového území.
20
Pro centrovaný balon do pokutového území si došel pozorný Mirante.
19
Udinese teď kombinovalo na soupeřově polovině, ale Parma se skvěle ubránila a balon odvrátila do bezpečí.
18
Autového vhazování se zmocní domácí tým.
17
Parma teď kombinuje s balonem v blízkosti středového kruhu.
17
Amauri fauloval, a míč do hry tak uvedou domácí hráči.
15
K centrovanému míči měl nejblíže Parolo, ale nedokázal jej trefit, a tak sám sebe připravil o obrovskou šanci.
15
Sudí uklidňuje hráče v pokutovém území.
14
Parma bude zahrávat volný přímý kop.
14
Autové vhazování teď vybojovali hosté, uvidíme, jak dlouho udrží balon ve své moci tentokrát.
13
Parma příliš dlouho balon ve své moci neudržela. Autového vhazování se zmocní Udinese Calcio.
13
Míč se po delší době dostal na kopačky hostujících hráčů.
12
Di Natale se ocitl opět v zajímavé šanci, ale tentokrát nemohl ve hře pokračovat, protože uvízl v ofsajdové pozici.
11
První žlutou kartu dnes vyfasoval Parolo.
9
ANTONIO DI NATALE obdržel skvělou přihrávku za obranu, zpracoval si míč na pravačku a elegantně obhodil brankáře Miranteho.
9
Tentokrát hosté odkopli balon do bezpečí, ale v moci jej má opět domácí Udinese Calcio.
8
A opět následuje další rohový kop.
7
Udinese zahrávalo rohový kop, ze kterého vybojovalo další rohový kop.
7
Na levém křídle vybojoval balon aktivní Basta a domácí teď kombinují na soupeřově polovině.
5
Teď byli chvíli u míče hosté, ale kulatý nesmysl ve své moci příliš dlouho neudrželi. Dostali se sice na soupeřovu polovinu, ale po špatné přihrávce o balon přišli.
4
Domácí tým se před avizovanou standardní situací bez větších problémů ubránil.
3
Faulovaný byl Rosi, a tak hosté budou zahrávat volný přímý kop.
2
Protiútok zakládali domácí hráči, ale po nepřesné přihrávce o balon přišli, a tak z celé akce nakonec nic nebylo.
1
K míči se dostali hosté a rovnou zapojili do hry také svého brankáře, který jim pomohl s rozehrávkou.
1
Výkop provedli domácí hráči.
1
-1
Hosté budou hrát v modro-žlutých dresech a žlutých trenýrkách.
-1
Domácí hráči dnes budou hrát v tradičních pruhovaných bílo-černých dresech a černých trenýrkách.
-3
Hlavní rozhodčí přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.
-5
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.
-8
Hráči obou celků se již odebrali do svých kabin.
-13
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

Udinese Calcio: Brkic - Angella, Coda, Domizzi - Basta, Pereyra, Allan, Badu, Pasquale - Maicosuel - Di Natale.

Parma FC: Mirante - Rosi, Benalouane, Paletta, Lucarelli - Marchionni, Musacci, Parolo - Sansone, Amauri, Belfodil.

Rozhodčí: Carmine Russo.
Parma FC posbírala šestnáct bodů a patří ji příčka devátá. Na svém kontě má čtyři výhry, čtyři remízy a čtyři prohry. Celkové skóre je 14:16.
Udinese Calcio je s patnácti body na desáté příčce. Na svém kontě má tři výhry, šest remíz a tři porážky. Celkové skóre je 16:18.
Dobrý večer, vítám Vás u komentovaného přenosu třináctého kola italské Serie A. Udinese Calcio dnes bude hostit svého soupeře Parmu FC. Dějištěm fotbalového dění bude Stadio Friuli. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62