Je konec! Empoli FC sehrálo vyrovnanou bitvu s SSC Neapol a zaslouženě uhrálo remízu 2:2!

Začátek poločasu nabídl hned dvě branky! Do vedení se již ve třetí minutě dostal domácí celek, když se z rychlého protiútoku prosadil Ricardo Saponara. Neapol však odpověděla hned po čtyřech minutách, krásnou střelou se prosadil Lorenzo Insigne. Empoli se aktivní hrou dostalo zpět do vedení již v 18. minutě, když se po přihrávce Saponary dostal do zakončení Manuel Pucciarelli. Srovnat stav mohl ve 32. minutě opět Lorenzo Insigne, avšak jeho pokus vyrazil výborný Skorupski!

Hned po pěti minutách hry srovnal za hosty Brazilec Allan, který dostal pěknou přihrávku od Gabbidiniho. Další velkou šanci měli hosté až v 75. minutě, kdy Mertens hledal za obranou Higuína a Callejóna, ani jeden však nedokázal míč trefit! Po posledním rohu mohl rozhodnout Hamšík, jehož ránu však vyrazil Skorupski a následná dorážka Callejóna mířila do tyče!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+7
90+6
V samotném závěru ještě zahrávala Neapol rohový kop, kterého se ujal Jorginho, který poslal míč na hrnaici vápna, kam si naběhl Marek Hamšík, jehož ránu vyrazil Skorupski a následná dorážka Callejóna mířila do tyče!
90+4
Hostující celek se dostal až na hranici vápna, kde se pokoušel procpat míč do vápna Drei Mertens. Nejlépe se však zorientoval stoper Tonelli, který míč odkopl do bezpečí.
90+3
Neapol se pokoušela kombinovat na pravé straně, nicméně dvojice Callejón – Hamšík se k ohrožení branky Skorupskiho nedokázala dostat. I nadále však hostující tým kombinuje!
90+2
Na trávníku zůstal ležet domácí záložník Assane El Hadji, který vypadá, že toho má opravdu moc. Po krátké ošetřetní se však mladý Senegalec zapojil zpět do hry.
90
Domácí tým zatím zvládá utkání velmi dobře takticky, a svého soupeře nepouští do zakončení. Neapol je však stále v kombinaci na útočné polovině! Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Neapol se dokázala dostat kombinací až na útočnou polovinu. Kombinace Hamšíka a Mertense však nepřinesla nic užitečného. Přihrávka belgického záložníka na Callejóna přesná nebyla.
88
V závěru utkání mělo Empoli k dispozici velmi zajímavou standardní stiauci! Rozehrávky se ujal Manuel Pucciarelli, jehož zakončení však letělo mimo branku a Pepe Reina rychle rozehrává.
86
Už to vypadalo, že se Drei Mertens v levém rohu dostane přes bránícího Lorenza Tonelliho. Italský stoper však zabojovala a byl faulován. Belgický záložník se však domnívá, že svůj pád nasimuloval.
85
Ve středu hřiště dostal prostor Gonzalo Higuaín, který si však na střelu netroufl a raději chtěl roztáhnout hru na levou stranu vápna, kam si nabíhal Callejón.Příhrávka však byla zablokovaná.
84
Sympatickou kombinaci předvedl na hranici vápna domácí Federico Barba s Pucciarellim. Mladý italský útočník se nakonec dostal ke střele, tu však zablokoval Raúl Albiol, který však vystoupil z obrany.
83
Útočnou akci Neapole na malou chvíli zastavil nedovoleným zákrokem Paredes, který poslal k zemi Allana. Následně do vápna Empoli poslal další centr Callejón, který Higuaína znovu nenašel a jeho centr došel do zámezí.
82
Po chybné rozehrávce Empoli šla Neapol do rychlého protiútoku, ten táhl po levé straně Callejón. Španělský záložník poslal trochu překvapivě centr na zadní tyč, kam si nabíhal Maggio. Skorupski však šel ven z branky a míč lapil!
81
Neapol je v posledních minutách velmi aktivní, nicméně se nemůže dostat do zakončení. Aktivní Drei Mertens hledal dlouhým centrem za obranu Higuaína, ten však na míč nedosáhl a Skorupski jej lapil do rukavic.
80
Své poslední střídání provádí i domácí celek! Ze hřiště posílá trenér Marco Giampaolo obránce Marca Zambelliho, který podal velmi povedený výkon. Na jeho místo přichází na poslední desetiminutovku Laurini.
79
Další žlutou kartu z hostujícího celku dostává střídající Jorginho, který se provinil ostrým nedovoleným zákrokem v souboji s Paredesem. Žlutá karta zcela zasloužená.
77
Na začátku další útočné akce Neapole byl aktivní Drei Mertens, který si narazil ve středu hřiště míč s Callejónem. Španělský útočník však poslal přihrávku příliš rychlou a belgický záložník míč nestihl!
76
Empoli se dostal do kombinace na levé straně, nicméně přihrávka Pucciarelliho na Livaju nebyla přesná a vše vyřešil odkopem Christiano Maggio!
75
Teď se však na levé straně uvolnil Drei Mertens, který poslal za obranu Empoli krásný centr, na který si nabíhal Higuaín i Callejón. Ani jeden se však k zakončení nedostal! Následně byl však odmáván ofsajd druhého jmenovaného!
74
José Callejón se hned po svém příchodu zapojil do hry. Jeho hlavička ve vápně však nebyla dostatečně razantní a pro brankáře Skorupskiho z toho tak byla lehká práce.
72
Domácí celek provádí své další střídání! Výborný výkon předvedl Piotr Zieliński, který se blýsk krásnou přihrávkou na první gól. Na jeho místo přichází Paredes. Druhé střídání se týka Lorenza Insigneho, kterého na hřišti nahrazuje José Callejón!
72
71
Žlutou kartu dostává Marko Livaja (Empoli FC).
70
Hostující Neapol se pokoušela kombinovat na levé straně, avšak domácí obrana skvěle zapracovala, míč získala a Empoli jde do protiútoku!
68
První střídání provádí také hostující Empoli! Trenér Marco Giampolo stahuje ze hry zkušeného útočníka Maccaroneho, který podal velmi dobrý výkon. Na jeho místo nastupuje Lijava.
67
Výborně to teď mělo rozjeté Empoli, neboť ve středu hřiště se uvolnil středopolař Daniele Croce, jeho křížná příhrávka však na nabíhajícího Maccaroneho neprošla!
66
Do dalšího rychlého protiútoku postupoval po pravé straně Christian Maggio. Parádní obranný zákrok však předvedl obránce Mário Rui, který italského obránce zastavil čistým skluzem!
65
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Dries Mertens.
65
Aktivní dvojice Insigne – Higuaín si nabíhala za obranu Empoli na přihrávku. Marek Hamšík však svou přihrávku špatně načasoval a dvojice útočných hráčů neměla šanci míč stihnout.
64
Brazilec Allan mohl zamířit vpřed po pravé straně, nicméně raději akci zabrzdil a poslal míč ke stoperům, neboť Empoli bylo velmi dobře rozestavěné.
62
Po pravé straně postupoval vpřed Brazilec Allan, kterému se však centr příliš nepovedl a Tonelli míč odhlavičkoval. Poslal ho však přímo na nohu Marka Hamšíka, jehož rána z voleje letěla nad!
61
Velmi těžký souboj svedl ve vápně Neapole domácí Massimo Maccarone, který spěchal za přihrávkou od Zielińskiho. Jeho postup však zastavil hvizd rozhodčího, který odpískal nedovolený zákrok domácího borce na stoper Albiola.
60
Ve středu hřiště dostal hodně prostoru domácí Manuel Pucciarelli, který napřáhl ke střele. Technická rána však mířila mimo!
59
Neapol opravdu poprvé v tomto zápase střídá! Bývalý záložník Empoli, který do Neapole přišel před sezónou si v souboji s Saponarou přivodil nějaké zranění a musí odejít ze hry. Na jeho místo přichází Jorginho.
58
Při obranném zákroku se provinil nedovoleným zákrokem hostující Mirko Valdifiori, který poslal k zemi k zemi Saponaru. Hostující záložník si však v souboji ublížil a pravděpodobně bude muset střídat!
56
Domácí Assane El Hadji postupoval po pravé straně a následně poslal do vápna ideální centr, do zakončení se však nedostal Macarone. Za vápnem se do míče opřel Zieliński, jehož střela však skončila mimo.
55
Na druhé straně uklidnil situaci Lorenzo Insigne, který se poctivě vrátil na vlastní polovině a raději poslal zpětnou přihrávku k Pepemu Reinovi, který vyčkává na své obránce.
54
Empoli si teď při rozehrávce nepočínalo zrovna dobře. Stoper Lorenzo Tonelli poslal brankáři Skorupskimu hodně pomalou přihrávku. Před polským brankářem napadal Higuaín, který se však nakonec k míči nedostal.
53
Teď však mělo velkou šanci Empoli! Parádní přihrávku dostal na levou stranu Massimo Maccarone, který střílel z levé strany vápna. Rána zkušeného italského útočníka však skončil v boční síti!
52
Empoli se pokoušelo dostat na dostřel branky Pepeho Reiny po pravé straně. Zambelli hledal naběhnutého Maccaroneho, který však přes Hysaje neprošel.
51
Neapol je zatím ve druhém poločase velmi aktivní a ani po vyrovnání ve své snaze nepolevila. Hamšík se pokoušel vysunout do úniku Higuaína, ten však míč na hrací ploše nestihl.
50
Neapol právě vstřelila branku!
Vyrovnáno! Krásnou kombinaci Neapole rozjel na levé straně Marek Hamšík, který našel na hranici vápna Manola Gabbiadiniho, který posunul míč do vápna pro ALLANA, ten střelou k tyči vyrovnává na 2:2!
47
Zieliński krásně uvolnil na levé straně Croceho, jehož postup však zastavil výborným obranným zákrokem Christian Maggio. Dopředu tak míří Neapol!
46
O zajímavý pokus v rozehrávce se pokusil Empoli. Pucciarelli poslal míč ke stoperovi Tonellimu a hned sedm hráčů domácích spěchalo do vápna. Následný centr však dokázal odvrátit Chirches.
46

Druhý poločas začne na Stadio Carlo Castellani přibližně v 16:02!
45+1
45
Další žlutou kartu tohoto utkání dostává domácí Daniele Croce, který velmi tvrdě zajel pod nohy Allana. Hlanví rozhodčí udělil žlutou kartu zcela zaslouženě.
45
Empoli se po několika minutách dostalo opět do vápna Neapole. Po levé straně postupoval vpřed Saponara, tentokrát si však na něj Maggio dal pozor a o míč ho obral!
44
Neapol však zůstala usazena na útočné polovině a do vápna Skorupskiho poslal centr z pravé strany Christian Maggio. Polský brankář si však počínal velmi dobře a míč lapil do svých rukavic.
43
Po delší době se připoměl také Gonzalo Higuaín. Jeho střela z hranice vápna byla však obráncem zablokovaná na rohový kop. Rozehrávky se ujal opět Valdifori, jehož centr však odvrátila obrana Empoli.
42
Domácí stoper Lorenzo Tonelli odvedl na levé straně skvělou práci, když dokázal zastavit svého jmenovce Insigneho. Právě od Tonelliho se však míč odrazil do zámezí a Neapol bude vhazovat!
40
Rozehrávky se ujal mladý Ital Manolo Gabbiadini, který však mířil hodně mimo. Empoli se vydalo do útoku a ve středu hřiště tentokrát fauloval Brazilec Allan domácího El Hadjiho. Allan dostává za svůj tvrdý zákrok žlutou kartu!
39
Teprve sedmnáctiletý záložník Assane El Hadji se provinil ve středu hřiště nedovoleným zákrokem v souboji s Allanem a Neapol bude mít k dispozici velmi zajímavou standardní situaci!
38
Assane El Hadji se dokázal uvolnit ve středovém kruhu a přenesl hru na levou stranu, kam si naběhl Mário Rui. Portugalskému obránci však nesedlo zpracování a míč skončil v zámezí.
36
Empoli však i tak velmi rychle ztratilo míč a do samostatného úniku se dostal Gabbiadini, kterého vyslal Marek Hamšík. Italský záložník si však míč příliš předkopl a výborný Skorupski míč lapil.
35
Obránce Zabelli krásně přenesl hru na levou stranu, kde se nacházel Mário Rui. Portugalský obránce hledal dlouhým centrem na zadní tyči Maccaroneho. Před ním však míč stáhl ze vzduchu Reina. Španělskému brankáři se následně nepovedla rozehrávka a míč skončil v zámezí.
34
Empoli momentálně uklidnuje hru na vlastní polovině a postupnou kombinaci se dostává na polovinu Neapole. Soupeř domácích však velmi aktivně napadá, což domácím práci neulehčuje.
33
Hostující celek se následně dostal hned ke dvěma rohovým kopům v krátkém časovém sledu! Rozehrávky se ujal Mirko Valdifori, kterému se však centry příliš nepovedly a obrana Empoli vždy dokázala zareagovat.
32
Neapol se však dostala znovu do kombinace a z pravé strany poslal do vápna centr Christian Maggio. K hlavičce se nedostal Higuaín a míč propadl ke zcela volnému Insignemu, který však střelou na přední tyč Skorupskiho nepřekonal!
31
Rozehrávku druhého rohového kopu Neapole v tomto zápase si vzal na starost právě Lorenzo Insigne, který rozehrál na krátko s Markem Hamšíkem. Centr slovenského záložníka byl však zablokován.
30
Po levé straně se řítil do zajímavé šance hostující Lorenzo Insigne, který se však dostal do ostrého úhlu, nicméně jeho střelu zblokoval na rohový kop domácí Lorenzo Tonelli.
29
Po delší době se dostala na útočnou polovinu ke kombinaci také Neapol. Přihrávku od Marka Hamšíka si ve středu hřiště sice zpracoval Allan, brazilský záložník však nedokázal přejít přes Zielińskiho a akce Neapole skončila.
28
Piotr Zieliński si ve středu hřiště narazil míč s El Hadjim a krásně roztáhl hru na pravou stranu, kam si naběhl Marco Zambelli. Jeho následný centr však ve vápně našel pouze rukavice brankáře Reiny.
26
Aktivní Saponara mohl mít zásluhu i na další brance! Na levé straně ho neuhlídal Maggio a italský záložník poslal míč před branku Pepeho Reiny. Do zakončení se dostal Pucciarelli, avšak mířil mimo.
25
Empoli opět přešlo velmi rychle do útoku a vybojovalo rohový kop, neboť Elseid Hysaj nedokázal udržet míč na hrací ploše. Centr Piotra Zielińskiho našel ve středu hřiště domácího Daniele Croceho, který vyslal tvrdou ránu z voleje. Tu však zablokoval Maggio!
24
Neapol však pokračovala v útoku a ve středu hřiště dostal hodně prostoru Slovák Marek Hamšík, který si však míč dlouho připravoval a jeho následnou střelu zablokoval El Hadji!
23
Na druhé straně posílal centr do vápna obránce Elseid Hysaj. Albánský hráč našel ve vápně Gabbiadiniho, který prodloužil míč na Higuaína. Těsně před ním však míč odhlavičkoval Tonelli.
22
Piotr Zieliński zatím hraje skvělý zápas! Tentokrát se mladý polský záložník dokázal uvolnit ve středu hřiště a natáhl ke střele, ta však letěla vysoko nad branku a Pepe Reina mohl zůstat v klidu!
21
Na počátku další útočné akce hostů byl Lorenzo Insigne, který se dokázal na levé straně krásně uvolnit ze soubojů s Ruiem a Crocem. Následně našel ve středu hřiště Allana, který svým centrem vybídl ke skórování Higuaína. Jeho hlavička však mířila nad branku!
19
Na druhé straně zahrával zajímavou standardní situaci hostující Gabbiadini, jehož centr však na přední tyči našel pouze bránícího Tonelliho, který míč odkopl do bezpečné vzdálenosti od branky Skorupskiho.
18
Empoli právě vstřelilo branku! Gólové hody na Stadio Carlo Castellani pokračují a Empoli jde znovu do vedení! Krásnou akci provedl na levé straně domácí Saponara, který si naběhl na pas Mária Ruie. Jeho následná přihrávka našla MANUELA PUCCIARELLIHO, který dopravil míč do sítě! Pep Reina ještě ukazoval, že domácí útočník zahrál rukou, nicméně to opakované záběry nepotvrdily!
16
Na druhé straně se k míči dostal střelec úvodní branky Saponara, který křížným pasem hledal ve vápna Maccaroneho. Zkušenému italskému útočníkovi však kousek chyběl, aby zpracoval míč a zakončil.
15
První střelecký poksu dnešního zápasu vyslala také hostující hvězda, Gonzalo Higuaín. Zkušený argentinský útočník střílel ze střední vzdálenosti, avšak jeho rána mířila hodně vysoko nad!
14
Neapol je zatím, kromě branky Insigneho, na útočné polovině zcela neškodná! Útočným faulem se navíc prezentoval Lorenzo Insigne, který poslal k zemi obránce Mária Ruie.
13
Tak Piotr Zieliński však má dneska opravdu hodně práce! Před malou chvílí rozehrával polský záložník již čtvrtý rohový kop Empoli v tomto zápase. Zieliński našel přízemní přihrávkou u postranní čáry stoper Tonelliho, který poslal centr na zadní tyč. V ofsajdu se však nacházel Pucciarelli.
12
I třetího rohového kopu domácího celku se ujal Piotr Zelieński, který tentokrát poslal centr do vápna. Ven z branky šel Pepe Reina, který míč vyboxoval do středu hřiště. Empoli však nadále kombinuje!
11
Útok slavného celku však nebyl vůbec přesný a šanci na odpověď dostalo Empoli. Středem hřiště postupoval Zieliński, jehož ránu dokázal zblokovat na rohový kop domácí Elseid Hysaj, který v létě do Neapole přišel právě z Empoli!
10
Aktivní Empoli se však na druhé straně dostao k druhému rohovému kopu v tomto zápase. Exekuce se ujal opět polský záložník Zieliński, který rozehrál na krátko s El Hadjim. Mladý Senegalec však neposlal ideální centr a u míče je Neapol.
9
Zatím sledujeme doslova ofenzivní přehlídku z obou stran! Před malou chvílí se pokoušel na útočné polovině tvořit opět Neapol, nicméně po nedovoleném zákroku Gabbiadiniho bude rozehrávat Empoli.
7
Tak pozor! Hostující celek odpovídá již po čtyřech minutách a máme vyrovnáno! Na pravé straně se dokázal uvolnit Manolo Gabbiani, který si udržel míč před Barbou a našel ve středu hřiště LORENZA INSIGNEHO, který parádní ranou nedal Skorupskimu šanci!
6
Následný rohový kop rozehrál polský záložník Zieliński, který však nikoho ve vápně nenašel. Následně se k míči dostal za vaápně Pucciarelli, jehož ránu však zablokovala hostující obrana!
5
Domácí celek je i nadále aktivní! Na levé straně se dokázal uvolnit Danielle Croce, který poslal před branku Reiny ostrý centr. Christiano Maggio však stál na správném místě a míč poslal na rohový kop!
3
Empoli právě vstřelilo branku! Tak to je šok pro hostující Neapol! Domácí celek jde hned ve třetí minutě do vedení! Krásnou přihrávku za obranu Neapole dostal domácí RICARDO SAPONARA, který dokázal udržel míč a následně vystřelil přesně k tyči! Reina nestačil zasáhnout!
2
Marek Hamšík postupoval po levé straně, kam mu poslal míč Lorenzo Insigne. Slovenský reprezentant však míč ztratil!
1
Ve středu hřiště nejprve ztratil míč hostující Gabbiadini, jehož chybu však napravil italský obránce Christian Maggio, který El Hadjiho o míč obral.
1

Empoli FC: Skorupski – Zambelli, Tonelli, Barba, Rui – Zieliński, El Hadji El Hadji, Croce – Saponara – Pucciarelli, Maccarone.
Náhradníci: Pugliesi, Pelagotti – Laurini, Bittante, Ronaldo, Maiello, Costa, Piu, Camporese, Paredes, Krunić.

SSC Neapol: Reina – Ch. Maggio, Albiol, Chiricheş, Hysaj – Allan, Valdifiori – Gabbiadini, Hamšík, L. Insigne – Higuaín.
Náhradníci: Rafael Cabral, Gabriel – Strinić, Henrique, Callejón, Jorginho, D. Mertens, David López, Dezi, Koulibaly, Ghoulam, El Kaddouri..
Příjemné nědělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A má dnes na programu zbylé zápasy třetího kola. Celá Itálie se těší na večerní derby milánských celku. My se však zaměříme na utkání Empoli FC proti SSC Neapol! Úvodní výkop je naplánován v 15:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
EMPOLI FC
Loňská sezóna se Empoli příliš nepovedla. Tým z Florencie obsadil až patnácté místo, nicméně v záchraně namočený nebyl. Na osmnácté Cagliari měl náskok osmi bodů. V letošní sezóně by však Empoli jistě chtělo okupovat vyšší místa!

Začátek sezóny však Azzurri vůbec nevyšel. V úvodním utkání se doma představili proti Chievu a od sedmé minuty vedli 1:0. Chievu však vyšel náramně druhý poločas, kdy třemi brankami během osmi minut utkání rozhodlo. V posledním utkání před reprezentační přestávkou se Empoli představilo na hřišti AC Milán, kde sehrálo vyrovnaný první poločas, který skončil 1:1. Ve druhém poločase však rozhodl o vítězství slavného celku Luiz Gustavo. I dnes nečeká Empoli lehká práce, neboť přijede silná Neapol!
SSC NEAPOL
Neapoli se loňská sezóně nevydařila dle představ. Tým z jihu Itálie se umístil až na pátém místě tabulky, i toto umístění však zajistilo italskému celku postup do skupinové fáze Evropské ligy. Neapol se ve skupině D střetne s Legií Varšava, dánským Midtjyllandem a Clubem Bruggy. Italský celek je favoritem skupiny a měl by postoupit dál!

Neapol v letním přestupovém termínu pustila do německého Hoffenheimu Chilaan Eduarda Vargase, za kterého dostala 6 M €. Stěhoval se také Švýcar Gökhan Inler, který odešel do Leicesteru za 7 M €. Právě z Empoli přišel do Neapole mladý albánský obránce Elseid Hysaj, který vyšel vedení na 6 M €. Z Tottenhamu také přišel Vlad Chiricheş, ten vyšel na 7 M €. Kostra týmu však zůstala stejná!

Úvod italské sezónu se však SSC příliš nepovedl. Hned v prvním utkání svěřenci trenéra Sarriho prohrála. Na půdě Sassuola rozhodl domácí Sansone, který vstřelil v 84. minutě branky na 2:1! V prvním domácím utkání Neapol přivítala Sampdorii Janov. Domácí vedli po prvním poločase 2:0, o obě branky se postaral Higuaín. Ve druhém poločase však zaúřadoval hostující Eder, který vyrovnal na konečných 2:2. Neapol by tak jistě ráda napravila nepovedený start do Serie A a dnes naplno bodovala!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62