Je konec! Juventus FC si v posledním domácím zápase letošní sezony poradil s UC Sampdorií Janov 5:0! Stará dáma navíc získává pátý titul v italské nejvyšší soutěži v řadě!

Stará dáma se dostala již v páté minutě dnešního zápasu do vedení! Dybala našel přesným centrem na zadní tyči Patrice Evru, který přesnou hlavičkou otevřel skóre! Po patnácti minutách hry byl vyloučen Škiriniar a z následné penalty se prosadil Paulo Dybala. V závěru poločasu natáhl Paulo Dybala ze střední vzdálenosti a krásnou střelou navýšil vedení Juventusu!

Ve druhém poločas pokračoval povedený výkon domácího celku. V 77. minutě navýšil vedení Giorgio Chiellini, na jehož branku ještě navázal Leonardo Bonucci, který upravil na konečných 5:0!

Pro Juventus sezona ještě nekončí, neboť příští sobotu sehraje finále italského poháru proti AC Milán!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90
89
V levé části pokutového území ještě operoval Morata, který následnou přízemní přihrávkou hledal ve vápně Sturara. Toho sice našel, avšak střídající hráč následně o míč přišel!
88
Simone Zaza se na pravé straně pokoušel dostat před Barreta, to se mu však nepovedl a domácí hráč nakonec fauloval. Janov tak bude rozehrávat a bude kombinovat na útočné polovině!
87
Juventus se nejdříve dokázal úspěšně ubránit a získal míč, avšak hned poté předvedl nepřesnou přihrávku Sturaro a u míče je znovu Sampdoria, která kombinuje na útočné polovině!
85
Juventus právě vstřelil branku!
A opravdu tomu tak je! Pátá branka v síti hostujícího celku! Juventus vybojoval další rohový kop, kterého se ujal Hernanes, jehož centr lehce tečoval Morata. Míč se snesl přímo na nohu LEONARDA BONUCCIHO, který jej uklidil do sítě!
84
Dnenší utkání se již pomalu blíží ke svému konci! Juventus by však ještě rád přidal nějakou tu branku, neboť je opět nastěhovaný na útočné polovině!
83
Sampdoria vybojovala rohový kop, kterého se zhostil Álvarez. Jeho následný centr se snesl před branku Juventusu, kde si však počínal dobře Neto, který míč vyboxoval!
82
Střídající Simone Zaza se pokoušel uvolnit na levém křídle, avšak měl proti sobě bránícího Diakitého. Italský křídelník míč zasekl a posílal jej do středu hřiště pro Moratu, avšak k tomu se míč nedostal!
81
Paul Pogba je v dnešním zápase opravdu velmi střelecky aktivní. Tentokrát to zkoušel ze středu hřiště, avšak opět nemířil přesně!
80
Sturaro našel na levé straně Pogbu, který pohotově posílal míč před branku pro Moratu. Problém byl, že se Pogba nacházel snad v dvoumetrovém ofsajdu a hra je tak přerušena!
79
Hernanes krásně přenesl hru na levé křídlo, kde se nacházel Patrice Evra. Francouzský obránce následně našel ve středu svého krajan Pogbu, jehož další střela však opět mezi tři tyče nemířila!
77
A máme tu čtvrtou branku, která však byla opravdu krásná! Juventus vybojoval rohový kop, kterého se zhostil Hernanes, jehož centr vyboxoval Brignoli před sebe. Za vápnem se do míče opřel GIORGIO CHIELLINI, který poslal míč krásně do růžku hostující branky!
76
Po třech střídáních Juventusu přichází na řadu také hostující celek. Ze hry odchází Correa, který patřil k nejaktivnějším hráčům Sampdorie. Na jeho místo přichází Soriano!
75
Poslední střídání domácího celku! Mario Madžukić se dnes snažil, nicméně gólově se nakonec prosadit nedokázal. Na jeho místo přichází na posledních patnáct minut hry Simone Zaza!
74
Juventus opět kombinoval na útočné polovině, nicméně kombinace domácích nebyla ideální. A tak to vzal na sebe Pogba, který opět vystřelil, avšak jeho rána mířila nad branku!
72
Juventus vybojoal rohový kop, který se však domácím nepovedl ideálně rozehrát a následně vyrazila Sampdoria do protiútoku. Ten zastavil Sturaro, který dostává žlutou kartu!
70
Střídající Morata se hned po svém příchodu postaral o rozruch v pokutovém území hostujícího celku. Španělský útočník spadl po souboji s Ranocchiou, avšak rozhodčí penaltu neodpískal!
69
Po delší době jsme měli možnost vidět větší šanci domácího celku! Paul Pogba dostal prostor ve středu hřiště, připravil si míč na střelu, avšak jeho pokus nakonec skončil těsně vedle hostující svatyně!
68
Na levé straně se pokoušel něco kloudného vymyslet Sturaro, který kříným pasem hledal na hranici vápna Mandžukiće. K tomu se však nakonec přihrávka nedostala!
67
O dvě minuty později přichází další střídání domácího celku! Ze hry odchází Paulo Dybala, který měl prsty v kžadé z domácích branek! Také si vysloužil hlasitý potlesk domácích fanoušků. Na jeho místo přichází Morata!
66
Juventus v posledních minutách lehce polevil ze své aktivity a do hry se postupně dostává také Sampdoria, avšak v oslabení to nemá vůbec jednoduché!
65
První střídání v tomto zápase provádí také domácí celek. Pereyra dnes nebyl příliš výrazný, a to je možná důvod, proč ho kouč Allegri posílá ze hry už v 65. minutě. Na jeho místo přichází Sturaro!
63
Dybala rozehrál další rohový kop na krátko s Pogbou, který krásným, křížným pasem našel ve středu hřiště Hernanese, ten si míč připravil na střelu, avšak svým pokusem trefil pouze Diakitého!
62
Brignoli velmi rychle rozehrál a jeho dlouhý odkop našel na levém křídle volného Correu, kterému vyšlo zpracování a mířil vpřed. Jeho následný pas na Quagliarellu byl však zablokovaný!
61
Pereyra našel na nadýchaným centrem na hranici vápna volného Lichtsteinera, který povedenou střelou prověřil pozornost Brignoliho. Hra však následně byla přerušena, neboť se švýcarský bek nacházel v ofsajdu!
59
Juventus se opět dostal ke své kombinaci na útočné polovině. Bonucci poslal dlouhý centr na levé křídlo pro Evru, avšak těsně předním míč odhlavičkoval do zámezí Diakité!
57
Sampdoria vybojovala rohový kop, kterého se zhostil Álvarez. Jeho centr hledal uprostřed vápna Correu, avšak pohotový Bonucci dokázal míč odkopnout!
56
Sampdoria provádí své první střídání v tomto zápase. Středopolař Sala na sebe v prvním zápase upozornil pouze žlutou kartou, a nyní odchází ze hřiště! Na jeho místo přichází stoper Andrea Ranocchia.
55
Juventus nepřestává útočit a obrana Sampdorie musí být opravdu stále v pohotovosti! Ze střední vzdálenosti teď vyslal technickou střelu Pogba, nicméně Brignoli dokázal zasáhnout!
54
Stará dáma opět postupovala do zajímavého protiútoku, který táhl středem hřiště Dybala. Jeho následná přihrávka měla najít na pravé straně Mandžukiće, což také našla, nicméně vyhnala chorvatského útočníka z úhlu. Jeho následný centr byl navíc odvrácen hostující obranou!
53
Následného rohového kopu se zhostil Dybala, jehož centr obrana Sampdorie odvrátila za vápno, kde číhal Hernanes. Následná střela bývalého záložníka Interu však skončil v náruči Brignoliho!
52
Juventus pokračuje i ve druhém poločase v aktivním výkonu a chce svým fanouškům dopřát další branky! Evra tentokrát krásnou přihrávkou našel ve vápně Chielliniho, kterého však vychytal Brignoli!
50
Juventus vyrazil do zajímavého protiútoku, který táhl Pogba. Následně se do souboje s ním vložil Silvestre, od kterého se míč odrazil do zámezí. Z následého rohu se Juventusu udeřit nepodařilo!
49
Paraguayský záložník Barreto se dostal ve středu hřiště pod tlak tří napadajících hráčů. Barreta nakonec vysvobodil faul Hernanese, neboť už to vypadalo, že o míč přijde!
48
Hostující kapitán Silvestre se opět dostal na vlastní polovině pod tlak napadajících hráčů, nicméně situaci zvládl a po dlouhém odkopu je míč na polovině Juventusu!
47
Lichtsteiner se dokázal uvolnit na pravém křídle a následným centrem našel v pokutovém území Mandžukiće. Bývalý útočník Atlética či Bayernu ještě vylepšoval hlavičkou pozici pro Evru, avšak míč odkopl Silvestre!
46
Hned na začátku druhého poločasu Sampdoria chyboval při rozehrávce, jmenovitě Silvestre, který namazal Pogbovi. Francouzský záložník ještě vylepšoval pozici pro Hernanese, avšak přihrávka byla zablokovaná protihráčem!
46

Druhý poločas dnešního duelu začne přibližně v 18:05!
45
44
Pogba obdržel do středu hřiště povedenou přihrávku od Hernanese a hned se pokoušel dostat míč do pokutového území pro Dybalu. Argentinský útočník se však k míči nedostal!
43
Hlavní rozhodčí uděluje další žlutou kartu! Hostující záložník Sala si počínal nedovoleně ve středu hřiště v souboji s Evrou a za tento zákrok proti pravidlům dostává žlutou kartu!
41
Pogba vybojoval míč ve středu hřiště a pokoušel se překvapit brankáře Brignoliho pohotovou střelou. Rána francouzského záložníka však mířila nad branku!
40
Juventus se pokoušel zaútočit přes pravou stranu, kde komibnoval Barazgli s Hernanesem. Do jejich kombinace se však vložil obránce Diakité, který dostal míč do zámezí!
39
Domácí celek svého soupeře ani po třetí brance nešetří a momentálně opět komibnuje na útočné polovině.
37
Stará dáma potvrzuje svou dominanci v letošní sezoně a dostává se již do tříbrankového vedení. PAULO DYBALA dostal ve středu hřiště prostor a krásnou střelou poslal míč přesně k tyči!
35
Domácí chybovali v kombinaci ve středu hřiště a Janov vyrazil do protiútoku, který táhl Hernanes. Jeho následný postup zastavil faulem Hernanes, který dostává žlutou kartu!
34
Domácí celek vybojoval další rohový kop, kterého se i v tomto případě ujal Paulo Dybala. Jeho centr se snesl do středu vápna, kde však ve vzduchu kraloval Silvestre, a ten míč odhlavičkoval!
33
Stará dáma mířila vpřed po levé straně, po které táhl celou akci obránce Chiellini. Jeho následný pas uvolnil Hernanese, který si naběhl na levou stranu. Jeho následný centr však přesný nebyl!
32
Po dlouhém soustaveném tlaku Juventusu vidíme u míče také hostující hráče. Sampdoria momentálně komibnuje na vlastní polovině a pokouší se prokombinovat vpřed!
31
Teď byl Juventus velmi blízko k vstřelení třetí branky! Do pokutového území dostal ideální pas Dybala, jehož krásný oblouček našel přesně Lichtsteinera, jehož hlavičku však zastavilo břevno!
29
Stará dáma si v posledních minutách počíná v kombinaci velmi dobře a svého soupeře momentálně drží na jeho vlastní polovině. Dočkáme se třetí branky?
28
Juventus vybojoval další rohový kop, kterého se ujal Dybala. Jeho následný centr však skončil v rukavicích brankáře Brignoli!
25
Janovský celek se po delší době dostává do kombinace na útočné polovině, nicméně hostující hráči to mají bez vyloučeného Škriniara velmi těžké...
23
Následného rohového kopu se ujal Patrice Evra, jehož ostrý centr letěl na zadní tyč. Brankář Brignoli dobře četl hru, vyběhl z branky a míč vyboxoval!
22
Další velká šance mistrovského celku! Paulo Dybala dnes zatím hraje skvěle, což potvrdil na levé straně, kde se uvolnil a nebezpečně vystřelil. Brignoli jeho pokus vyrazil na rohový kop!
21
Žlutou kartu dostává Giorgio Chiellini (Juventus FC).
20
Dybala se pokoušel na pravé straně uvolnit ze souboje s Krstičićem, avšak to se mu nepovedlo. Autor zatím poslední branky dnešního utkání si pokoušel vybojovat faul, to se mu však nepovedlo!
19
Juventus pokračuje v aktivní hře na útočné polovině a je dost pravděpodobné, že tento obrázek budeme dnes sledovat hodně často, neboť Sampdoria bude dohrávat v oslabení!
15
Stará dáma proměnuje i následný pokutový kop a po odehraných patrnácti minutách vede již rozdílem dvou branek! K rozehrávce penalty se postavil PAULO DYBALA, který poslal míč přesně k tyči! Brignoli se natahoval marně...
14
Dybala se ve středu hřiště krásně uvolnil ze souboje s Krstičićem a následnou přihrávkou uvolnil Mandžukiće. Chorvatský útočník věděl, že se před Škriniara bude dostávat těžko, a tak se nechal faulovat! Hostující hráč navíc dostává červenou kartu!
14
Penalta pro Juventus!
12
Hostující celek kombinoval na vlastní polovině a vzhledem k tomu, že nebyl příliš napadán, měl na rozehrávku klid. Přihrávku Silvestreho však na levé straně vystíhl Chiellini, od kterého se míč odrazil do zámezí!
10
Juventus se dopkázal oklepat ze špatného vstupu do utkání a momentálně je jasně lepším týmem, z čehož vytěžil úvodní branku!
9
Sampdoria aktivně komibnovala ve středu hřiště, nicméně hostujícím hráčům se nepodařilo dostat do nějaké střelecké pozice!
7
Domácí celek vybojoval úvodní rohový kop dnešního zápasu, kterého se ujal Evra. Jeho centr letěl na přední tyč, kde číhal Barzagli, avšak ten se k hlavičce nedostal.
5
A Stará dáma se dostává hned v páté minutě do bleskového vedení! Zajímavé standardní situace se ujal Dybala, jehož centr se krásně snesl na hlavu PATRICE EVRY, který dobře mířenou hlavičkou otevřel skóre dnešního utkání!
4
Hostující celek ze standardní situace zahrozit nedokázal, a tak šel dopředu Juventus. Celou acki táhl Dybala, jehož průnik však v pravé části vápna zastavil Silvestre!
3
Stará dáma vstoupila do utkání pasivně a zatím se nemůže dostat do hry. Aktivní Sampdoria navíc bude mít k dispozici standardní situaci!
2
Hned v úvodu si hostující Janov vypracoval zajímavou šanci! Ze střední vzdálenosti vystřelil Barreto, jehož střelu však dokázal Neto vyrazit!
1
Hlavní rozhodčí právě zahájil dnešní zápas! Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté mistrovského Juventusu!
1
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A má dnes na programu zápasy posledního 38. kola. My se společně zaměříme na zápas mistrovského Juventusu FC s UC Sampdorií. Úvodní výkop je naplánoán v Turíně v 17:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
JUVENTUS FC
Obhájce trofeje vstoupil do letošní sezony hodně bídně a dlouho trvalo, než se dokázal dostat zpět do popředí. Hlavním konkurentem Juventusu v boji o první místo byla dlouho dobu Neapol. Juve však zvládlo domácí vzájemný zápas a vykročilo k zisku dalšího titulu – pátého v řadě! Stará dáma tak potvrdila svou dominanci i v letošním ročníku a může letošní sezonu považovat za úspěšnou.

V posledním ligovém kole Juventus nenavázal na sérii desíti vítězných zápasů v řadě. Na půdě poslední Verony prohrálo Juve překvapivě 1:2, jediný gól Staré dámy vstřelil až ve čtvrté nastavené minutě Dybala. Do dnešního souboje vstupuje Juventus v pozici jasného favorita, který se bude chtít se svými fanoušky rozloučit výhrou!
UC SAMPDORIA
To Sampdoria Janov nemůže letošní sezonu považovat za úspěšnou. Ambiciozní klub nevstoupil do tohoto ročníku ideálně a dlouho se nacházel poblíž sestupových příček. Momentálně zaujímá patnáctou příčku ligové tabulky se ziskem 40 bodů. Janov už dříve získal jistotu záchrany, nicméně své tabulkové postavení si pokazil v posledních dvou zápasech.

Nejprve Sampdoria neuspěla na hřišti Palermu, které zvítězilo 2:0 a výrazně si tak pomohlo v zápase o záchranu. V ligovém kole přišlo na řadu derby s Janovem, které vyznělo lépe pro městského rivala, který zvítězil v pohodě 3:0!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62