Dnešní zápas je tak za námi a domácí v závěru přišli o výhru, kterou drželi skoro celý zápas – postaral se o to zásah Matriho, který si ve velké šanci poradil zkušeným lobem. Nakonec tak Sassuolo po zlepšené druhé půli urvalo bod, i když celkově si asi zasloužilo prohrát – ode mne je to dnes vše, já se loučím a přeji pěkný zbytek nedělního večera.
90+3
90+3
Ke střele z dálky se ještě dostal Politano a pořádně vyděsil domácí diváky, protože míč proletěl jen hodně těsně nad břevnem!
90+1
Nastaveny jsou tři minuty a tlak hostů stále trvá.
90
Sassuolo je lepším týmem a teď mělo po pasu od aktivního Matriho další šanci, ale míč skončil po teči jednoho z obránců pouze mimo bránu.
88
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Federico Di Francisco.
88
Domácí jsou značně zaskočeni a Sassuolo se dostává do dalšího tlaku, že by se hostům podařilo otočit celý zápas?
86
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Tak nakonec za tu pasivitu domácí zaplatili! ALESSANDRO MATRI dostal parádní míč do běhu za obranu a tváří v tvář Da Costovi si poradil naprosto přesným lobem, kterým srovnal běh zápasu!
86
Bologna se teď už převážně brání, ke střele hlavou se dostal Cannavaro, ale bránu o kousek přestřelil.
84
Do obrovské šance se dostal Krejčí a už to vypadalo, že míč dostane za Consigliho záda, ovšem obránce jeho bombu na poslední chvíli ztečoval mimo!
82
Hosté poslali do vápna domácích další centr, ale na ten si vyběhl Da Costa a oběma rukama ho vyboxoval pryč.
80
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Sergio Floccari, přichází Umar Sadiq.
77
Žlutou kartu dostává Lorenzo Pellegrini (US Sassuolo Calcio).
76
Domácí celek se stále drží, teď se dostal do rychlého kontru a vypadá to, že sudí bude muset sáhnou po skluzu Pellegriniho do kapsy pro kartu.
74
Ke střele se po rychlém kontru dostal hostující Defrel, ovšem jeho střelu zablokoval Torosidis daleko do bezpečí.
72
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Pietro Iemmello, přichází Alessandro Matri.
70
Do dvou obrovských šancí se dostali domácí, ale jak Floccariho tak Džemailiho ránu dokázal Consigli chytit! Poté uspěl i proti další ráně Floccariho a tak udržel heroicky svůj tým ve hře!
70
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Erick Pulgar.
69
Teď byl faulován Nagy, který za chvíli také odejde střídat, připraven je z lavičky Pulgar.
67
Zatím se hosté nejsou schopni dostat do žádné pořádné šance, takže sledujeme boj o míč ve středu pole – tam ho sice více drží právě Sassuolo, ale zatím to k ničemu nevedlo.
65
Domácí celek stále drží výsledek, i když rozhodně nehraje tak dobře, jako v poločase prvním – ovšem zatím to stačí.
63
Bologna se dostala do dobré šance, jenže Floccarimu se míč zamotal pod nohy a nakonec tak pálil v záklonu hodně nad.
61
Domácí se dostali pod velký tlak, který musel řešit zákrokem nohou Da Costa, ale míč vykopl a nebezpečí tak zažehnal.
59
Ve druhé půli je to ale právě Sassuolo, které hraje aktivněji směrem vpřed, zatím z toho ale žádná šance nebyla.
57
Teď se po delší době dostalo k akci Sassuolo, ale Peluso nesklepl ve vápně přesně, takže míč skončil pouze v autu.
55
Bologna je zatím hodně úsporně hrajícím celkem, skoro se nedostává dopředu, ale drží míč, čímž zamezuje Sassuolu v jakémkoliv náporu.
53
Domácí opět drží míč kolem středu pole, nikam nespěchají a čekají, co udělá soupeř.
51
Domácí celek zatím hlídá začátek poločasu a drží vedení, teď si vymodlil faul Maietta a tak právě Bologna bude mít míč.
49
Sassuolo se zatím marně pokouší něco vymyslet, míč sice drží, ale domácí dobře napadají a vlastně nedovolují svému sokovi žádné nebezpečí.
47
První vážnější akci poločasu táhl Krejčí, ale jeho průnik po straně se s úspěchem nepotkal a český hráč skončit i s míčem až někde v autu.
46
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Matteo Politano.
46
První poločas je tak za námi a domácí po něm zcela zaslouženě vedou – hned z první šance se totiž trefil Verdi, který krásně propálil vše ze svého volného přímého kopu. Domácí měli i další šance, ale buď je zastavil ofsajd nebo Consigli, takže jsme se druhé branky zatím nedočkali. Každopádně hosté se budou muset hodně zlepšit, jestli tu dnes chtějí brát body.
45+2
45+2
Poločas už bude končit a teď musel proti pasu na Krejčího opět včas vybíhat Consigli, nakonec se to povedlo a míč v pohodě sebral.
45
Nastaví se ještě dvě minuty nad rámec základní hrací doby a domácí začínají nastavení s míčem na noze.
43
Ke konci poločasu se k míči dostává více i Sassuolo, ale zatím z toho nic není, obrana domácích funguje bezchybně.
41
Teď další dlouhý nákop za obranu hostů musel řešit Consigli, ale včas vyběhl a míč odklidil.
39
Situace je stále stejná a obraz hry se nemění, domácí celek je jasně lepší a Sassuolo se bude muset vzpamatovat.
37
Stále drží míč výhradně domácí, ale je to pouze kousek za půlkou, Consigli má v posledním minutách práce málo.
35
Bologna pořád diktuje tempo hry, ale k další šanci to zatím nevede, ovšem tímhle tempem je další gól v Consigliho síti jen otázkou času.
33
Sám na gólmana běžel Ladislav Krejčí, který ho dokázal i překonat, ale radost mu zkazil praporek asistenta, který ale vyletěl k nebi naprosto správně, Krejčí byl vážně v ofsajdu.
31
Už máme za sebou více než půlhodinu a je nutné říci, že hosté nepředvedli vůbec nic, takže sledujeme v podstatě hru na jednu branku.
29
Džemaili se probíjel trnitou cestou do vápna, kde mu sice míč utekl, ale přesto zakončoval Nagy – ten ovšem míč netrefil ideálně a ten skončil hodně nad.
27
Další akce domácí ekipy skončila pouze odkopem od brány Consigliho, který nijak nespěchal, byť jeho tým stále prohrává.
25
Tempo trochu opadlo a domácí se už nedostávají do tolika akcí poblíž vápna soupeře – snad jde jenom o klid před blížící se bouří.
23
Po delší době přišel z kopaček hostujících hráčů centr, ale ten naprosto v klidu sebral domácí gólman Da Costa.
21
Teď se dostal ke střele z kraje vápna Verdi a trefil blokujícího Acerbiho někam do oblasti ruky, sudí ale usoudil, že ruka byla nastřelená a penalta se nepíská.
19
Sassuolo se stále nedostává k míči a je pro něj těžší a těžší se vymaňovat z domácího tlaku.
17
Bologna je ale i nadále lepším týmem a dostává se do blízkosti vápna soupeře, ovšem další šance zatím nepřišla.
15
Tak to byly dvě obrovské šance domácího celku! Nejprve se dostal z hrany vápna ke střele Krejčí, aby následnou dorážku poslal z bezprostřední blízkosti Floccari do břevna!
14
K zakončení se dostal po Floccariho akci málem Krejčí, jenže na zadní tyči nakonec nedoklouzal za míčem včas a míč skončil pouze v autu.
12
Vinou nějakého svalového zranění musí odstoupit hostující Magnanelli, kterého musí nahradit v samém úvodu zápasu Pellegrini.
10
Bologna právě vstřelila branku!
No tak nakonec právě z této první šance přišla i první branka! A střela to byl vskutku skvělá. Zakončení si vzal na starost SIMONE VERDI, který se nikterak nerozpakoval, sice trefil skoro prostředek brány, ale jeho projektil byl tak prudký, že Consigli se jenom ohlédl! 1:0.
9
Teď si faul před vápnem od Helandera vynutil Floccari a domácí tak mají první velice dobrou možnost na přímé ohrožení Consigliho brány!
7
Sledujeme opravdu velice opatrný úvod, domácí sice o něco více drží míč, ale zatím se nedostali ani ke střele, obrana hostů funguje zatím bezchybně.
5
Sassuolo se dostalo po křídle dopředu, ale centr do vápna v pohodě sebral Da Costa – a ihned založil útok svého celku dlouhý výhozem na Krejčího.
3
První akce byla k vidění i před domácí brankou, ale i tam vše ztroskotalo na zákroku pozorné obrany, která míč odvrátila.
1
V úvodu zápasu míč drží ve své moci více domácí borci, kteří se hned hnali dopředu, ale s jejich nákopem na Floccariho si obrana soupeře poradila.
1

Bologna FC: A. Da Costa – Torosidis, Helander, Maietta, Masina – Džemaili, Nagy, Taïder – Verdi, Floccari, Krejčí.
Náhradníci: A. Gomis, Sarr – M'Baye, Sadiq, Ferrari, Rizzo, Di Francisco, Pulgar, Donsah, Oikonomou, Mounier, Viviani.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Biondini, Magnanelli, Sensi – Defrel, Iemmello, Ricci.
Náhradníci: Pomini, Pegolo – L. Mazzitelli, Pellegrini, Dell'Orco, Ragusa, Adjapong, Duncan, Gazzola, Matri, Antei, Politano.

Rozhodčí: Irrati – Di Vuolo, Marrazzo.
Hráči Boloni se utkají se Sassuolem, které zatím zdárně válčí na více frontách. Oba celky jsou na tom, co se týče bodových zisků, podobně a tak utkání jasného favorita postrádá.

Zatím pravidelně sbírá body Boloňa. Povedlo se jí to i v posledním zápase na půdě římského Lazia, kde dokonce dlouho vedla. O vítězství ji nakonec připravila šestá minuta nastaveného času a proměněná penalta Cira Immobileho. Na druhou stranu je pravda, že Immobile mohl sám dát alespoň dalších pět branek. Severoitalský celek tak má na svém kontě jedenáct bodů a v tabulce mu patří průběžná třináctá příčka. Svěřenci trenéra Roberta Donadoniho by však rádi figurovali výše a pokud porazí Sassuolo, tak se jim to povede.

Sassuolo má v celkové tabulce ještě o bod více a je desáté. Pro tým trenéra Di Francesca to není špatná bilance, byť teď Neroverdi střídají porážky s výhrami. Nesmíme totiž zapomínat, že stále hrají Evropskou ligu a v ní si zatím vedou slušně. Po čtvrteční remíze na půdě Rapidu Vídeň stále drží postupovou druhou příčku.

V lize si Sassuolo naposledy poradilo s posledním Crotone a nemělo to vůbec jednoduché. Domácí totiž dlouho vedli brzkou trefou Falcinelliho, ale sedm minut před koncem srovnal Sensi a hned za tři minuty přidal vítězný gól Iemmello.

Boloňa se s Sassuolem utkala všudy všeho jen čtyřikrát, ale jen jednou vyhrála. Shodou okolností to bylo právě v minulé sezoně a rovnou na Cittá del Tricolore. Na druhou stranu Sassuolo zase dokázalo zvítězit v Boloni, když jedinou branku obstaral Floro Flores.

Domácí tým nebude moci využít karetně potrestaného Gastalldella, což je určitě výrazná ztráta. Dále jsou zranění golman Mirante a útočník Destro. Sassuolo je na tom úplně stejně, ze základu chybí Berardi s Missirolim, ke kterým se ještě přidal Letschert.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62