Tak za sebou máme celých devadesát minut a domácí nakonec zaslouženě berou všechny tři body – za Bolognu sice krásnou ranou chvíli po poločase srovnal Verdi, ale vše rozsekl střídající Milik! Ten nejprve povedeným lobem vrátil svému celku vedení, aby následně pečetil výhru pěknou střelou z hrany vápna k tyči – hosté navíc dohrávali v deseti, protože byl vyloučen zcela po právu Krafth. Ode mne je to dnes vše, loučím se a přeji Vám pěkný zbytek víkendu.
90+3
90+3
A to samé platí i v poslední nastavené minutě, Neapol už si užívá ovací svých fanoušků a hosté se už asi vidí v kabině.
90+1
Nastaveny jsou nakonec tři minuty a ty se asi odehrají na polovině hostů, kteří už jenom brání a nesnaží se ani nijak aktivně získat míč.
89
Už do konce zbývá jen pár minut a je hotovo – tohle už si domácí ekipa vzít nenechá a Bologna tak letos poprvé prohraje.
87
Teď už domácí drží míč sami a kontrolují konec zápasu na vlastní polovině za potlesku zaplněného stadionu!
85
Domácí už zápas pouze dohrávají a nechávají Bolognu hrát s míčem, ovšem děje se tak pouze kolem půlky a tak z toho žádné nebezpečí nekouká.
83
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Vasilis Torosidis, přichází Adam Masina.
83
Ale Insigne z následného přímáku pálil pouze do zdi, takže bude následovat pouze rohový kop pro Neapol.
81
Tak Bologna dnes už asi opravdu dohrála! Zieliński šel sám na bránu a byl zezadu sražen kousek před vápnem Krafthem, který je ihned vyloučen.
80
Tak teď už by to domácí asi měli vydržet, Milik jim tak dost možá vystřelil další cenné tři body.
78
Neapol právě vstřelila branku!
Tak ARKADIUSZ MILIK je znovu hrdinou a miláčkem davů na San Paolu! Polský šutér dostal míč zády k bráně a dokázal se s ním dostat do ideální prostoru – z hrany vápna pak vypálil po zemi přesně k tyči a Da Costa se dnes už potřetí natahoval marně!
76
Tak toto byla obrovská šance Lorenza Insigneho! Ten dostal parádní pas od nově příchozího Allana za celou obranu, ale z voleje poloprázdnou bránu přestřelil!
74
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Allan.
74
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Luca Rizzo.
72
Teď to zkoušel dopředu Donsah, ale ani ten se nedostal do šance, protože před ním dobře zasáhl Koulibaly.
70
Domácí se i nadále snaží hrát, aby hosté náhodou opět nesrovnali, tak uvidíme, jestli tým kouče Donadoniho něco vymyslí.
68
Tak to tam nakonec z ničeho nic spadlo a domácí jdou opět do vedení! ARKADIUSZ MILIK potvrzuje hodně povedený start do nového angažmá a teď si naběhl úplně přesně na pas za obranu od Hamšíka – a když byl z úhlu tváří v tvář Da Costovi, prostě ho přehodil. Krásný gól v podání polského kanonýra!
67
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Ivan Strinić, přichází Faouzi Ghoulam.
67
Ke střele se kousek před vápnem dostal Verdi, ale tentokrát mu to tak nesedlo a tak pálil pouze vysoko nad.
65
Krejčí to zkusil znovu po straně, ale míč mu utekl do autu a dopředu tak mohla Neapol – ale i tady přišla nepřesnost a hra se opět obrací.
63
Neapol se stále nemůže dostat do hry, ale Bologna už není moc nebezpečná – hraje se hlavně ve středu pole a oba celky se snaží získat výhodu na svoji stranu.
61
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Godfred Donsah.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Arkadiusz Milik.
61
60
Bologna stále drží míč a na San Paolu se ozývá pískot – domácí fandové nejsou spokojeni a dávají to svým miláčkům jasně najevo.
58
Bologna je teď hodně nabuzená, ale po Krejčího centru se do ofsajdu dostal Di Francisco, takže je akce přerušena.
56
Bologna právě vstřelila branku!
Tak toto je neuvěřitelný blesk z čistého nebe! Hosté jsou zpět! SIMONE VERDI se dostal k míči dobrých 40 metrů od brány, rozhodl se nečekat na podporu svých kolegů a situaci řešit sám, což se ukázalo být ideálním řešením! Jeho neskutečná pumelice totiž sice mířila doprostřed brány, ale Reina ji ani tak nedokázal vytěsnit mimo a byli jsme tak svědky zapamatováníhodného gólu!
55
Zatím druhý poločas nemá takové tempo, jako ten první a domácí se nemohou dostat do hry – Bologna sice nebezpečná není, ale míč drží rozhodně více.
53
Ke střele z dálky se dostal Džemaili, ale jeho pokus byl zablokován a následně byl o míč odrán – každopádně aktivita Neapole už trochu opadla.
51
Nakonec to z dálky zkusil slovenský kapitán Marek Hamšík, ale jeho pokus nebyl nijak dobře zamířený a tak ho Da Costa celkem v pohodě kryl.
50
Ve druhé půli zatím Neapol není nijak výrazně lepší, ale hosty drží na uzdě a také jim nic velkého nedovolila.
48
Teď se snažil jít dopředu obránce Torosidis, ale ani on nepochodil a jeho průnik po straně skončil pouze míčem v autu.
46
Druhý poločas aktivněji začali hosté, na křídle se snažil projít Krejčí, ale nakonec míč odkopl daleko do bezpečí Koulibaly.
46
Tak je tu konec prvního poločasu a nutno říci, že domácí po něm zaslouženě vedou, ale "pouze" 1:0. Šancí totiž měli na tři zápasy a jejich aktivita si zasloužila být oceněna další brankou, ale brankář Da Costa chytá opravdu velice dobře – díky čemuž se jeho celek, který měl snad jednu pořádnou střelu na bránu, drží stále ve hře o body.
45
44
Bologna se teď snaží šetřit čas rozehrávkou od obrany, ale Neapol velice dobře napadá a pro hosty je tak hodně těžké se z té situace kreativně dostat.
42
Domácí měli hodně nebezpečný přímák, který zahrál Gabbiadini, ale z dobré pozice trefil pouze zeď.
40
Po delší době se dostala dopředu i Bologna, ta měla dva rohové kopy za sebou, ale Verdi nakonec o míč po nepovedené kličce přišel.
38
Ani teď to ale domácím moc nevyšlo a v posledních minutách své akce nejsou schopni dotáhnout do konce. Uvidíme, jak to bude probíhat dále.
36
A zase to domácí zkoušeli – teď ovšem Callejónův centr mířil pouze za bránu a Da Costa tak mohl být pro jednou v klidu.
34
Teď byl faulován Gabbiadini, ale bylo to celkem daleko od brány, takže rozehrávka šla dozadu a domácí pouze rozvíjejí další kombinaci.
32
Další střelu vyslal směrem na bránu Zieliński, ale jeho ránu zablokoval Torosidis, takže budeme sledovat pouze roh.
30
Jenže centr trefil pouze prvního bránícího hráče, tedy Callejóna a ten dokázal míč zavčasu poslat pryč.
29
Hosté si ale nakonec vybojovali faul na útočné polovině, takže mají celkem zajímavou standardku, ze které mohou zahrozit.
27
A teď se na druhé straně pouze v ofsajdu ocitl Gabbiadini, takže se žádné nebezpečí nekoná ani zde.
26
Bologna teď sice chvíli držela míč na polovině soupeře, ale zase o něj pouze přišla.
24
Insigne je hodně aktivní, i teďd za vápnem neváhal a napřáhl ke střele, ta se ale nakonec stočila pouze nad bránu!
22
A k další ráně se dostal Gabbiadini, který ale trefil pouze prostředek brány a tím i pozorného Da Costu.
21
Domácí ale nemají dost a pořád se snaží dostat dopředu, teď kombinují kolem středové čáry.
19
Insigne se dostal za obranu a skákavý míč trefil skoro dokonale, jeho ránu pod břevno ale vytáhl skvělým reflexem Da Costa na roh!
18
I teď se ale Bologna vůbec nemůže dostat do hry, domácí ji kontrolují a vypadá to zatím tak, že tým kolem Krejčího se dnes u míče moc neohřeje.
16
Ale domácí i nadále drží míč a na svém stylu hry asi nic měnit nechtějí, což je od nich samozřejmě sympatické.
14
Tak domácí nakonec nečekali na první branku dlouho a hned první gólovku proměňují! Na straně si udělal prostor pro centr Lorenzo Insigne, který byl naprosto precizní a přesným míčem našel na zadní tyč nabíhajícího JOSÉHO CALLEJÓNA – ten pak už jen nastavil nohu a poslal míč do protipohybu Da Costy!
12
Tak první pořádnou střelu vyprodukovali i domácí, Insigne napřáhl z dálky, ale jeho rána po zemi pouze prosvištěla okolo Da Costovy tyčky!
10
Prvním napomínaným je hostující Taider, který neudržel nervy na uzdě a poté, co ztratil míč, fauloval celkem tvrdě Jorginha.
8
K míči se ale na konci celé akce dostal pouze Da Costa, protože pas od domácího Callejóna všechny přeletěl a skončil až u gólmana Bologni.
6
Domácí se ale opět snaží dostat hru pod kontrolu, teď byl Torosidisem faulován Callejón a díky tomu zůstane Neapol i nadále u míče.
4
Tak toto byla dobrá šance pro hostující barvy! Po Krejčího akci se dostal k odraženému míči Džemaili a jeho skákavou střelu musel vyrážet na roh Pepe Reina!
3
Ke střele se nakonec dostal Insigne, obránci mu do ní ale sáhli a tak míč pouze doskákal do náruče gólmana Da Costy.
2
Neapol ale zatím drží míč daleko více, díky čemuž se dostává do mírného tlaku, ale doposud to k žádnému ohrožení branky nevedlo.
1
Míč poslali do hry domácí, kteří ale o míč po nepřesnosti Hysaje přišli a dopředu tak může i žlutě oděná Bologna.
1

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Strinić – Piotr Zieliński, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, Gabbiadini, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Giaccherini, Allan, Ch. Maggio, D. Mertens, Maksimović, Rog, Ghoulam, Diawara, Tonelli, Milik.

Bologna FC: A. Da Costa – Krafth, Gastaldello, Oikonomou, Torosidis – Taïder, Nagy, Džemaili, Di Francisco – Verdi, Krejčí.
Náhradníci: Sarr, Ravaglia – Morleo, Pulgar, Mounier, M'Baye, Donsah, Maietta, Rizzo, Masina, Floccari, Helander.

Rozhodčí: Doveri – Giallatini, Tegoni.
Sobotní večer svede dohromady staré známé. Domácí Neapol má za sebou povedený vstup do Ligy mistrů a její možné únavy bude chtít využít Bologna. Felsinei jsou častým dodavatelem kvalitních hráčů pod Vesuv a je možné, že někteří z nich nastoupí i do vzájemného duelu.

Bologna jede na stadion San Paolo s úmyslem vzít si tři body. Favoritem jsou sice domácí, ale ti by mohli být lehce unavení. V úterý večer totiž tým trenéra Maurizia Sarriho otestoval vody Ligy mistrů a utkal se s prvním soupeřem. A protože tím bylo Dynamo Kyjev, ani cestování na velkou vzdálenost asi hráčům moc nepomohlo. Trochu únavy bylo vidět i v utkání samotném, protože Neapol se v první půli herně hledala. Spasil ji až hráč, který za tím účelem byl přiveden z Ajaxu Amsterdam.

Arkadiusz Milik má být nástupcem spolehlivého šutéra Gonzala Higuaína, který bojuje v barvách Juventusu. A zatím se mu to daří, protože právě jeho dva zásahy ke konci poločasu vyhrály Neapoli utkání s Dynamem. Neapol jen potvrdila, že jí stačí málo k výhře. A navíc navázala na úspěšný vstup do ligového programu. První kolo Partenopei sice moc nevyšlo, ale výhry nad AC Milán a Palermem už navodily správný optimismus. Ten nyní vyzkouší tým, který s Neapolí dlouho a často obchoduje.

Jedním nebo oním směrem už putovalo množství hráčů. Z dřívějších dob můžeme zmínit hned toho prvního, jímž byl v roce 1975 Beppe Savoldi. Po něm dres těchto dvou týmů změnili například Vinício, Pesaola nebo Ulivieri. V trochu novější etapě nesmíme zapomenout na Coppolu, Zalayetu, Bellucciho nebo Britose. A posledními hráči byli Giaccherini s Diawarou. Italský útočník se ještě na hřiště nepodíval a rád by se zapojil do utkání právě s Bolognou.

Alespoň to řekl jeho agent Furio Valcareggi pro Radio Kiss Kiss Napoli. "Hráč se cítí skvěle a po dlouhé době je naprosto fit. Doufá, že by si mohl připsat debut právě proti Bologně, kde toho hodně zažil. Hodně chtěl do Neapole, i když měl jiné nabídky. Z Turína jedna přišla, takže jsme se rozhodovali společně. Já už jsem sportovnímu řediteli Neapole slíbil, že mu dám vědět o případných nabídkách, což jsem udělal. A teď je Emanuele v Neapoli šťastný a spokojený," dodal Valcareggi.

Bologna chce navázat na minulé kolo, které se jí povedlo. Zásluhou gólů Verdiho s mladíkem Di Francescem si poradila proti Cagliari a doma má už šest bodů. Tým opět v létě doplnili zajímaví hráči a zdá se, že pod vedením trenéra Roberta Donadoniho by mohla Bologna ještě mnohokrát příjemně překvapit. Když má den, dokáže porazit v klidu i Neapol. Když ne, tak to dopadne jako při poslední návštěvě Vesuvu, kdy domácí Neapol rozstřílela Felsinei poměrem 6:0!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62