Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham : Bern - 2. září 2017   20:00

Nottingham
Iwert (GER), Sewell (GBR) – Dalton (GBR), Beresford (GBR)
Motorpoint Arena, Nottingham
4 890 diváků
Bern

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Střely na branku: 30:32
Zásahy brankářů: 30:26
Vyhraná vhazování: 26:32
Trestné minuty: 8:12
Utkání sledovalo 4 890 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Alexander Mokšancev (Nottingham) a Andrew Ebbett (Bern).
A je dobojováno! Domácí Nottingham Panthers ve třetí třetině dokonali obrat a po skvělém výkonu si připisují tři body za výhru 4:2. Vítězný gól zaznamenal ve 42. minutě Jeffrey Brown, když nachytal Genoniho prudkým švihem. Bern se ale nevzdával a dokázal vybudovat obrovský tlak, jenže v brance domácích dnes byl vynikající Michael Garnett. Ten udržel těsný náskok, který pak v závěrečné power play navýšil Robert Lachowicz. Nottingham se tak touto výhrou posouvá do čela skupiny se ziskem osmi bodů, Bern jich má šest a je na druhém místě.
59:49'
Nottingham Panthers právě vstřelili branku!
A je definitivně rozhodnuto. Hned po buly plácl do puku ROBERT LACHOWICZ a ten doklouzal do opuštěné branky hostujícího týmu. Bez asistence.
59:44'
Garnett má puk ve své lapačce po velkém náporu hostů. O dorážku se pokoušel Rüfenacht, trefil rukavici domácího gólmana a to vyprovokovalo hráče k Nottinghamu k menší šarvátce. Vylučovat se ale nebude.
59:16'
Od modré pálil Noreau, jeho dělovka se zastavila o bránící hráče a puk se opět na chvíli ocitl ve středním pásmu.
58:55'
Domácí vyhazují do středního pásma!
58:34'
Ebbett pouze zavezl puk do pásma, nedokázal jej ale dostat před branku.
57:49'
Genoni je na střídačce, začíná power play Bernu!
57:49'
Další Garnettův povedený zákrok, ten teď drží svůj tým nad vodou.
57:11'
Zleva si najel Scherwey, tlačil puk na první tyčku, na Garnetta asi ovšem nepřišel.
56:15'
Na Genoniho šla prudká střela ze středního pásma, gólman Bernu pro jistotu přerušil hru.
55:49'
Domácí tým se už nikam nežene, pokud je možnost, pouze posune puk co nejdál od Garnetta. Nejlépe tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
54:52'
Hosté neudrželi útočné pásmo, musí tak začít až od Genoniho.
53:26'
Haas se u mantinelu stal obětí neskutečně tvrdého hitu, vše bylo ale v rámci pravidel.
53:00'
Hosté jsou v plném počtu a mohou opět započít snahu o vyrovnání.
52:42'
Neskutečný Genoni. Už byl prakticky překonaný, když u tyčky stál zcela volný Clarke, jenže gólman Bernu se zvládl přemístit a rychle máchnout lapačkou!
51:43'
V oslabení se k puku dostal Ebbett, jeho švih ze střední vzdálenosti ale Garnetta neohrozil.
51:00'
No a výsledkem je vyloučení na straně Bernu, Mason Raymond dostal dvě minuty za krosček.
50:53'
Ebbett sice zachytil dlouhou přihrávku, k brance se ovšem nedostal. Byl zastaven u mantinelu, kde došlo k tvrdšímu souboji.
49:34'
Hraje se dlouho bez přerušení a nahoru dolů. Tenhle zápas má teď velice dobré tempo.
48:45'
Po prudké a nezachycené přihrávce se zakázané uvolnění domácích nepískalo, někde muselo dojít k teči.
48:03'
Je to tak, Bern je v plném počtu.
47:45'
Puk je za brankou Nottinghamu, už to na využitou přesilovku nevypadá.
46:24'
Farmer posílal před branku prudkou přihrávku, nikdo ji ale nedokázal usměrnit na Genoniho branku.
46:03'
Přesilovka pro Nottingham, dvouminutový trest za sekání dostal Alain Berger.
45:58'
Hraje se před Genonim, střely ale na něj momentálně nejdou.
44:55'
Bern je teď trochu v útlumu, nevyšla mu přesilovka a domácí jsou po vedoucí brance v laufu.
43:47'
Je po přesilovce, Phillips se vrátil do hry.
43:41'
A domácí opět vyhazují.
43:06'
Puk je za brankou Bernu, domácí publikum své hráče povzbuzuje hlasitým skandováním.
42:46'
Hosté jsou usazeni v pásmu, schází tomu ale finální fáze. Nottingham skvěle brání.
41:47'
Hosté ale budou moci reagovat v přesilovce. Dvě minuty za zdržování hry dostal Zackary Phillips.
41:03'
Tak tomu se říká obrat. Sotva se domácí ubránili oslabení, dostávají se do vedení. JEFFREY BROWN se nadechl k velkému sólu a po nájezdu do útočného pásma nachytal Ganoniho střelou do horní části branky. Asistence: Per Erik Gustav Lindhagen.
40:55'
Domácí jsou v plném počtu.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:46.
Po druhé třetině máme vyrovnáno! Nottingham vstoupil do této části utkání jako vyměněný, dokázal si vytvářet nebezpečné šance a Genoni měl najednou plno práce. Poprvé byl překonán už ve 22. minutě, kdy Alexander Mokšancev bleskově využil přesilovku po Ebbettově vyloučení a odstartoval velký nápor domácích. Ten došel vyvrcholení ve 34. minutě, kdy se Alexander Mokšancev prosadil podruhé, tentokrát po rychlé a hlavně přesné akci, která rozebrala hostující obranu. Výsledek zápasu je tak zcela otevřený a to je před třetí třetinou jen dobře.
40:00'
39:38'
I Nottinghamu se daří bránit oslabení, hosté se nemohou dostat ke střele.
38:55'
Další vyloučení, nyní na straně domácího týmu. Dvě minuty za sekání obdržel Robert Lachowicz.
38:39'
Domácí Betteridge nezpracoval dlouhou a prudkou přihrávku, stačil však puk tečovat, takže z toho nebude zakázané uvolnění.
37:52'
Hosté jsou v plném počtu.
37:50'
Mokšancev se hrnul do pásma po pravé straně, k bekhendové střele se ale nedostal. Je ale na něm vidět, že je v ráži a rád by přidal další branku.
37:26'
A znovu. Puk za svou brankou zastavuje gólman Garnett.
36:54'
Zatím to v přesilovce není ono, Bern se dobře brání a vyhazuje přes všechny čáry.
35:52'
Domácí si zahrají další přesilovku, dvě minuty za sekání dostal Mason Raymond.
35:52'
Shalla pálil z pravé strany, Genoni má za sebou další zákrok.
35:29'
Obrovský závar u Garnetta, hokejisté Nottinghamu jsou teď jako polití živou vodou.
34:41'
Na druhé straně pálil z první Ebbett, Garnett zachránil.
33:45'
Je vyrovnáno a to po opravdu nádherné akci, na kterou se hosté mohli jen dívat. Po rychlém ťukecu zakončoval do prázdné branky ALEXANDER MOKŠANCEV a svou dnes druhou brankou upravil na 2:2. Asistence: Zackary Phillips, Mark Derlago.
32:40'
Shalla nahazoval od modré čáry, Farmer se pak z úhlu proti Genonimu neprosadil.
31:43'
Garnett neudržel puk po poměrně slabém zakončení, musel se pak na brankové čáře velice rychle přemístit, aby odolal i dorážce.
30:50'
Bodenmann pouze nahodil puk od modré čáry, ke Garnettovi se puk vůbec nedostal.
29:59'
Trocha zpomalení tempa utkání, jakoby si týmy vybíraly oddechový čas.
28:42'
Domácí brejk tři na dva skončil střelou Shally z levého křídla, Genoni s tímto pokusem neměl žádný problém.
28:11'
Už je po přesilovce, domácí tým je v plném počtu.
28:05'
Bránící čtveřice má docela problémy, nyní propustila další střelu z mezikruží. Garnett si na nedostatek práce nemůže stěžovat.
27:25'
Noreauovu bombu Garnett kryl a přerušil hru, aby jeho spoluhráči mohli v klidu vystřídat.
26:58'
A další střely, Bern je v této přesilovce velmi aktivní.
26:18'
Od modré vystřelil Noreau, Garnett toho moc neviděl, ale zvládl si poradit.
26:11'
Stále nehrajeme, probíhá úprava ledu, objevila se na něm krev po zásahu pukem.
26:11'
Poslední akce ale skončila faulem domácích a Robert Farmer dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
26:11'
Tlak Nottinghamu narůstá a Genoni je v ohni střel.
25:45'
Domácí se už radovali ze vstřelené branky, ale Genoni je vyvedl z omylu, stačil se totiž postavit střele ze střední vzdálenosti a prudkou střelu vyrazit svou bruslí!
25:40'
Protiakce Bernu skončila ofsajdem v podání Rüfenachta.
24:54'
Dlouhá přihrávka sice nenašla svého adresáta, ale domácí pokračují v náporu. Před Genonim vznikl obrovský závar a gólmana Bernu v jednom okamžiku musel na brankové čáře zastoupit Ebbett.
23:48'
Lachowicz si najel na střed, nyní ale Genoni situaci vyřešil a puk vyrazil k mantinelu.
22:58'
Rázem je domácích plné kluziště a probudili se i diváci.
21:59'
Přesilovka je bleskově využitá, když si na přihrávku z rohu najel ALEXANDER MOKŠANCEV a zblízka protlačil puk za Genoniho. Asistence: Mark Derlago.
21:49'
Přesilovka pro domácí. Dvě minuty za podražení dostal Andrew Ebbett.
21:19'
Domácí se dostali do rychlého protiútoku, ke střele se už chystal Bussieres, v rozhodujícím okamžiku mu ale sjel puk z hole.
20:13'
Hne v úvodu se k puku dostal hostující Moser a zprava se snažil protlačit puk za Garnetta. Ten ale prostor u tyčky skvěle utěsnil a střelu zastavil.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:49.
Máme za sebou první třetinu, která hostům vyšla na jedničku. Prakticky hned od úvodu se tlačili do útočného pásma a svůj tlak korunovali dvěma góly. Jako první se v páté minutě trefil zcela volný Simon Moser a zakončil tak rychlou kombinaci. Druhý gól přišel až na konci této části hry, v 19. minutě se po přihrávce zpoza branky prosadil Andrew Ebbett. Nottinghamu se rozhodně nedá upřít snaha, ale obrana Bernu a gólman Genoni, to jsou elementy, které jsou zatím nad síly domácího celku.
20:00'
19:41'
Domácí to ještě zkusili dlouhou přihrávkou, vše skončilo už ve středním pásmu na dobře pracující obraně Bernu.
18:52'
Těsný ofsajd domácích, Farmer udělal na modré dlouhou kličku a jeden z jeho spoluhráčů mezitím vjel do pásma.
18:03'
Bern právě vstřelil branku!
A je to o dvě branky. Jako raketa se do pásma vřítil Anderson, zpoza branky přihrál na ANDREWA EBBETTA a ten z první zamířil za Garnettova záda. Asistence: Calle Anderson, Mason Raymond.
17:24'
Právě Gerber ale nestihl puk na modré čáře, kombinace jeho spoluhráčů tak přišla vniveč.
16:50'
Gerber ve středním pásmu rozjíždí další postupnou akci Bernu. Hosté nikam nepospíchají.
15:47'
Hra se vrátí před Genoniho, jeho spoluhráči totiž vytvořili zakázané uvolnění.
15:24'
13:37'
Největší šance domácích. Genoni vyrazil prudkou střelu z dálky pouze před sebe a musel pak čelit rychlé dorážce Olivera Betteridgeho. Tu také zvládl a svým zákrokem přerušil hru.
13:24'
Půlka oslabení Bernu je pryč a Genoni zatím nemusel vážně zasahovat.
13:07'
Tahle přesilovka domácím vůbec, ale vůbec nejde...
12:42'
Genoni zastavil puk za brankou a připravil jej tak na následné vyhození přes všechny čáry.
12:09'
Puk je mimo útočné pásmo Nottinghamu, bránící čtveřice zatím odvádí práci na jedničku.
11:24'
Přesilovka pro domácí, 2+2 minuty za vražení na hrazení dostal Tristan Scherwey.
11:10'
Bern se dostal do brejku dvou na jednoho a jediný obránce byl odstaven. Rychlá a velká šance ale gólem neskončila, puk totiž sklouzl z hokejky do rohu.
10:16'
Moser zahrál v útočném pásmu vysokou holí, což neuniklo oku rozhodčího a ten vykázal hru do středního pásma.
09:37'
Domácí neudrželi pásmo, Lachowicz tak musí pro puk k červené čáře.
08:55'
Bern začíná opravdu přidávat na tempu a potvrzovat tak roli favorita tohoto utkání.
07:41'
Garnett teď dobře stál a střela z pravé strany jej vůbec neohrozila, naopak se rozbila o plexi za jeho brankou.
06:07'
Na druhé straně vystřelil poměrně nenápadně Bussieres a Genoni v brance Bernu měl co dělat, aby puk vytěsnil.
05:26'
A Bern je opět při chuti, Garnett tak opět musí dávat velký pozor.
04:50'
Přesilovka je využitá a to po opravdu povedené akci. Po několika přihrávkách se puk dostal do kruhu pro vhazování a zcela volný SIMON MOSER zakončil naprosto přesně. Bern vede 1:0. Asistence: Mason Raymond.
03:37'
První přesilovka utkání, zahrají si ji hosté. Dvě minuty za hákování dostal Dan Spang.
03:28'
Svou sílu předvedl Anderson, dokázal se vymanit ze sevření protivníka aod vlastní branky založit akci Bernu.
02:25'
Garnett má za sebou první vážnější zákrok, zleva na něj pálil Meyer.
01:30'
Nyní už ale domácí, puk se jim u mantinelu snaží odebrat Anderson.
00:42'
První útok hostů skončil neúspěchem, Scherwey skončil s pukem v rohu.
00:01'

Nottingham Panthers: Garnett (Gospel) – Billingsley, Sauve (A), Lee (C), Spang, Mosey, Gagnon – Mokšancev, Phillips, Derlago – Shalla, Perlini, Farmer – Clarke, Lindhagen, Brown (A) – Betteridge, Lachowicz, Bussieres. Trenér: Corey Neilson.

SC Bern: Genoni (Caminada) – Noreau, Gerber, Anderson, Krueger, Kamerzin, Burren – Moser (C), Arcobello, Pyörälä – Scherwey (A), Haas, Bodenmann – Rüfenacht, Ebbett (A), Raymond – Berger, Meyer, Randegger – Kämpf, Heim. Trenér: Karl Jalonen.

Rozhodčí: Iwert (GER), Sewell (GBR) – Dalton (GBR), Beresford (GBR).
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Motorpoint Areně začne ve 20 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Dnešní duel budou jako hlavní řídit Marc Iwert a Liam Sewell, na čárách jim budou pomáhat Andrew Dalton a Danny Beresford.
SC Bern

Švýcarský tým je lídrem skupiny F, ten ve třech duelech získal už šest bodů a má tak nejlépe nakročeno k postupu do další fáze soutěže. Bern poznal svého přemožitele pouze v posledním odehraném utkání, když prohrál na ledě finského Turku 3:1.

Odehrané zápasy

Bern – Nottingham 5:2
Bern – Turku 4:0
Turku – Bern 3:1
Nottingham Panthers

Domácím hokejistům patří po třech odehraných zápasech druhá příčka ve skupině se ziskem pěti bodů. Dnes dojde k odvetě za úvodní duel ve skupině, ve kterém Bern vyhrál na svém ledě 5:2. Nottingham tak má svému sokovi co oplácet!

Mountfield – Nottingham 2:4
Nottingham – Mountfield 4:3 pp
Dobrý večer u pokračování hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na duel skupiny F, ve kterém se střetnou Nottingham Panthers a SC Bern.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.