S konstatováním, že HC Dinamo Minsk po téměř tří hodinách hry poráží HK Sibir Novosibirsk 5:4 v prodloužení, když domácí smazali vedení soupeře 0:3 a 3:4, aby poté rozhodli v prodloužení, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Československá stopa v utkání:
Lukáš Krajíček (MIN) 0+0, 0 střel, 8 tr. min., čas na ledě: 20:21 min.
Alexandr Salák (SIB) 4 ink. góly.
Adam Polášek (SIB) 1+2, 7 střel, 0 tr. min., čas na ledě: 23:47 min.
Parádní zápas je u konce a bylo se na co dívat. Hosté se dostali do vedení na konci deváté minuty, když se trefil Sergej Šumakov. Konec první třetiny přinesl zbytečná dvě vyloučení domácích, druhé dokonce na 5 minut a do konce utkání. Hosté ztrestali zásluhou dvou gólů Maxima Šalunova jak dvojnásobnou, tak klasickou výhodu, která ale přišla za pětiminutový trest Šinkeviče a nadále tak pokračovala. Jenže 18 vteřin před odchodem do kabin získal Nikita Komarov dobrým napadáním puk a snížil na 1:3.

Ve druhé třetině domácí dvakrát srovnali stav. Nejprve využil přesilovku Matt Ellison a za 37 vteřin později srovnal Alexander Kulakov. A góly v přesilovce padaly i nadále. V čase 29:59 využil početní výhodu ranou od modré Adam Polášek, aby za 42 vteřin domácí srovnali také v přesilovce zásluhou Jevgenije Kovyršina.

Ve třetí třetině nejprve trefili hosté břevno a poté hráli dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři za dvě zbytečná sekání domácích ve stejném čase, ale šanci si takřka žádnou nevytvořili. Naopak rozhodnutí měl na holi při hře čtyři na čtyři Matt Ellison, ale trefil jen levou spojnici.

Zápas nakonec došel až do prodloužení, ve kterém Sibir nevyužil slibně počínající útok a hned z protiútoku ujeli domácí do situace tři na jednoho, ve které Kosticyn předložil puk před branku na hůl Matta Ellisona a ten de facto nemohl nedat – 5:4 v prodloužení.
62:59
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Dalo by se říct nedáš – dostaneš. Hosté založili rychlý útok, ale Šumakův pokus z pravé strany zneškodnil Scrivens. V protiútoku si Kosticyn mohl vybrat, zda předloží puk na Bailena, sjíždějícího z druhé vlny, nebo na Elliota. Kosticyn si přihrávkou z pravé strany vybral MATTA ELLIOTA, sjíždějícího k levé tyči, a ten kdyby tuto gólovku neproměnil, mohl by brusle pověsit na hřebík. Asistence: Sergej Kosticyn.
61:40
Slibná šance domácích. Linglet přejel s pukem modrou a posunul jej na Kosticyna, který ale z prostoru mezi kruhy nepropálil Krasikova. Ten následně nedovolil dorážku ani Ellisonovi.
61:22
Domácí mají kotouč za svojí brankou a zásluhou Gragnaniho rozjíždějí útok.
60:43
Během první téměř tři čtvrtě minuty jsme žádné ohrožení branky neviděli.
60:01
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne přibližně v 21:11.
Třetí třetina branku nepřinesla, čehož může litovat zejména Novosibirsk, jenž hrál dlouhou přesilovku pět na tři. Prakticky žádnou šanci si v ní hosté ale nevytvořili a jejich největší příležitostí tak zůstalo břevno ještě před dvojnásobnou početní výhodou. Také domácí orazítkovali brankovou konstrukci, rána Ellisona z pravého kruhu šla do bližší spojnice břevna a tyče.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:45
Zřejmě poslední buly třetí třetiny proběhne před Krasikovem. Domácí tak mají poslední možnost ohrozit gólmana hostí, samozřejmě před prodloužením.
59:00
V Minsk areně probíhá poslední minuta základní hrací doby zápasu, který dnes trvá již více než dvě a půl hodiny. Ale je se na co dívat.
58:35
Hosté vedli puk zásluhou Sannikova do útočného pásma. Ten přihrál nejproduktivnějšímu hráči hostí, Šumakovovi, jenže jeho pokus nebyl vůbec přesný a Scrivens nemusel zasahovat.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.
57:42
No pozor, hodně nečekaná rána Lisovce znovu od modré nadělala Krasikovovi hodně potíží a gólman Sibiru měl štěstí, že kotouč na poslední chvíli změnil směr a nešel na hůl číhajícího Komarova u levé tyče.
57:13
Produktivní bek Marc-Andre Gragnani, který je se sedmi asistencemi nejpečlivějším sběratelem bodů mezi obránci Dinama, pálil od modré jen do připraveného Krasikova.
56:23
Hra na okamžik byla ve středním pásmu, ale Dinamo se již opět tlačí před Krasikova. Chce zápas rozhodnout ještě v normální hrací době.
55:43
Na druhé straně vznikla při nahození Ellisona z levé strany před Krasikovem pořádná tlačenice, ale Lingletovi se přes veškerou snahu nepodařilo tečovat zblízka touš nebo jej aspoň poté doklepnout za čáru.
55:15
Dobrá šance pro Stepana Sannikova, který se u pravé tyče pokusil dorazit kotouč do branky po vyražené střele Šalunova, ale byl v těžké pozici a kotouč nasměroval jen za branku.
54:50
Hostující obranné dvojici Několenko – Vereščagin také utíká kotouč za modrou, vhazovat se tak znovu bude ve středním pásmu.
52:51
Hra se opravdu poněkud sklidnila. Ty tam jsou emoce při dvojnásobném sekání domácích, po kterém šlo Dinamo do dlouhého oslabení tří proti pěti.
52:04
Puk se po zakázaném uvolnění domácích znovu stěhuje před branku Bena Scrivense.
51:35
O hlavní zábavu v Minsk areně se tak nyní starají mažoretky a že je tedy opravdu na co se dívat.
51:35
Několenkovi již kotouč při obléhání branky Minsku přešel kousek přes modrou, proto je pískán ofsajd. Pozorný teď byl čárový rozhodčí.
50:12
Ale že by to nyní nějak bylo vidět, to ne. Opět je zde hra na jistotu, nikdo nechce udělat chybu.
49:13
Domácí tým zkrácenou přesilovku nevyužil a také hosté hrají v plném počtu. Psychická výhoda je nyní ale jednoznačně na straně Dinama Minsk.
48:17
Domácí tým hraje po delším čase v plném počtu.
48:05
Nevím, proč se nyní rozhodčí radili o tom, zda střeal Matta Ellisona byla brankou nebo ne. Útočník domácích, který se dnes zasloužil o srovnání na 3:3, vypálil tvrdě z pravého kruhu, ale jeho pokus se od levou spojnici branky Krasikova odrazil do rohu kluzistě.
47:38
Více prostoru na ledě nyní vyhovuje Dinamu, které je častěji u puku. Domácí jsou samozřejmě povzbuzeni i ubráněnou dlouho přesilovkou Sibiru pět na tři.
47:13
Při návratu vyloučeného Kovyršina, který si odpykával trest za Scrivense, je vyloučen Sergej Šumakov a hra tak bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách. Útočník hostí se provinil nedovoleným bráněním.
46:17
Což o to, Matěruchin je na ledě, ale právě nyní započal trest i Gragnanimu a Sibir tak stále pokračuje při hře pět na tři. Tady se možná láme zápas.
46:03
Domácí se dlouho bránili přesile hostí, trojice Dinama toho měla lidově řečeno plné kecky. Není se čemu divit. Po střele Poláška skákal puk na brankové čáře, kde se ho snažil dorazit Šumakov se Šalunovem, ale Scrivens se svými obětavými spoluhráčí uháji vyrovnaný stav.
45:23
Domácí se krátce po buly osvobozují.
45:13
Tohle byla tedy klukovina od Bena Scrivense. Brankář domácích měl zakrytý výhled, tak ho nenapadlo nic lepšího, než seknout clonícího Stepana Sannikova holí do levého stehna. Rozhodčí, který byl za brankou, to jasně viděl a vylučuje domácího gólmana, za kterého si trest odpyká Jevgenij Kovyršin. Navíc prakticky ve stejné chvílí sekl Marc-André Gragnani dalšího soupeře, a to mezi kruhy. Tohle jsou hlouposti v podání domácích.
45:13
45:03
Dělovka Beljakova od modré orazítkovala horní tyčku Scrivensovy branky. Těžko říct, zda byl puk ještě někým tečován, to nic nemění na tom, že měli domácí nyní velké štěstí!
44:17
Novosibirsku se otevírá šance na vedení. Alexander Matěruchin totiž v souboji o puk podrazil soupeře a, ač se mu to příliš nelíbí, musí jít na trestnou lavici.
43:42
Slibné protiútoky. Nejprve v podání Sibiru, jehož třetí pětka zavezla kotouč až před Saláka, ale Fefelov nepřesně přihrál na Okulova. To byla voda na mlýn pro domácí, kteří předvedli rychlý kontr. V jeho finále pálil od modré z první Bailen, ovšem rychle k němu přistoupil obránce. Což bylo štěstí pro Krasikova, který by toho moc neviděl.
42:59
Druhá pětka domácích nyní lehce drží soupeře před brankou Krasikova, ovšem ani zde nepřichází výraznější ohrožení branky. Kosticynovi totiž sjel kotouč z hole.
41:31
Hostující tým ale získává nyní mírnou aktivitu na své hokejky. Jenže Scrivens zatím zasahovat nemusel.
40:41
Úvodní minuty závěrečného dějství jsou zatím hodně vyrovnané. Oba týmy nechtějí vyrobit zbytečnou chybu, ať už vedoucí ke gólu nebo k oslabení. V přesilovce totiž již dnes padlo pět branek.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:28.
U konce je také hodně divoká druhá třetina. Ani průběžný nepřiznivý stav 1:3 po prvním dějství domácí nezlomil a ti během 37 vteřin na přelomu 26. a 27.minuty srovnali stav. Nejprve se trefil po hezké kombinaci při přesilové hře Matt Ellison, který měl dnes již tři slibné šance, a za okamžik se o vyrovnání zasloužil Alexander Kulakov, který propasíroval puk pod levým betonem Saláka. Jenže o tři a půl minuty později hosté opět vedli. V přesilovce napřáhl od modré Adam Polášek a jeho dělovka skončila prvním gólem českého beka v sezoně. Ale z opětovného vedení se hosté radovali jen 42 vteřin, protože se znovu v přesilové hře prosadil Jevgenij Kovyršin šikovnou tečí střely Ellisona. Po této brance přepustil Salák místo mezi třemi tyčemi Novosibirsku kolegovi Krasikovovi.
40:00
39:45
Na oba dva gólmany se v poslední minutě valil jeden útok soupeře, ani na jedné straně ale příliš nebezpečný nebyl.
39:00
V Minsk areně byla ohlášena poslendí minuta druhé třetiny, ve které padly zatím také čtyři branky.
38:31
Druhá lajna Dinama se při zavážení puku do pásma dopustila ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
37:37
Domácí mají nadále více ze hry, ale Krasikov zatím žádný těžší zákrok vytahovat nemusel. Kulakov se sice snažil vybojovat kotouč za brankou, ale proti přesile dvou hráčů byl bezmocný.
36:53
Dinamo je v probíhající hře pět na pět jednoznačně aktivnějším celkem. Volkov se málem dostával do situace dva na jednoho, když hosté špatně střídali, ale nedokázal dobře přihrát před branku na najíždějícího Pavloviče.
36:04
Ačkoliv Krasikov klepáním holí o led důrazně upozorňoval na vracejícího se Klinkhammera, nebylo to pro jeho spoluhráče dostatečné varování a domácí útočník se po návratu z trestné málem dostal k ohrožení branky Sibiru.
35:40
Kdepak, zatím se hosté nemohou pořádně dostat před Scrivense. Dinamo se bez potíží brání.
34:58
Sibir hraje v plném počtu a může se pokusit o opětovné vedení.
34:04
Přesilová hra domácích ale končí. Linglet se tlačil před branku k dorážce, kde se sekáním provinil Rob Klinkhammer. Navíc to vypadá, že si při faulu sám ublížil. Za 54 vteřin naskočí na led Lukin a začne minutová přesilovka hostí.
33:45
Hodně dobře pracovala pětice Minsku před brankou Krasikova. Z pravé strany nejprve střílel Jevgenij Kovyršin a gólman hostí musel vytáhnout dobrý zákrok, vyrazil puk. Poté se ke střele pro změnu z levé strany dostal Nick Bailen, ale i tentokrát byl Krasikov pozorný.
32:58
Další vyloučení na hostující straně. Dnešní přesilovky jsou zatím jedním z rozhodujících faktorů utkání a tohle byl Sibir mohlo znovu přijít draho. Ven jde Dmitrij Lukin za držení protihráče.
30:41
Čtvrtý gól byl již na Alexandera Saláka moc. Místo něj jde do branky Alexej Krasikov.
30:41
A také že vyloučení hosty draho přichází, jejich vedení nyní trvalo jen 42 vteřin. Bailen dával kotouč na modrou pro Ellisona, jenž si k dnešní jedné přesné přihrávce připisuje asistenci. Před brankou totiž jeho střelu z první tečoval JEVGENIJ KOVYRŠIN nad levý beton Alexandera Saláka. Asistence: Matt Ellison, Nick Bailen.
30:20
Také domácí budou mít možnost skórovat v přesilové hře. Jevgenij Arťuchin dostává zbytečné dvě minuty za nedovolené bránění. Tohle by Sibir mohlo přijít draho.
29:59
Sibir právě vstřelil branku!
K devíti přesným asistencím v dosavadním průběhu sezony – z toho dvěma dnešním – přidává ADAM POLÁŠEK svůj první gól v sezoně. Šalunov mu z pravé strany přihrál na modrou a český obránce dělovkou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Trefil se kolem hlavy Bena Scrivense pod horní tyčku. Asistence: Maxim Šalunov.
29:35
Hosté naopak mohou jít opět do vedení. Znovu je to dvouminutový trest pro Lukáše Krajíčka, který tak dnes již počtvrté míří na trestnou lavici, nyní za sekání. No, český bek určitě není dnešní oblíbenec rozhodčích.
28:52
Hosté hrají v plném počtu, Dinamo tak přesilovku nevyužilo k otočení zápasu na svojí stranu.
28:05
To už nyní neplatí. Charles Linglet vzal odpovědnost na sebe a také to zkusil směrem z pravé strany před branku. Opět zkusil ránu kolem levého betonu Saláka, ale tentokrát byl gólman hostí pozorný.
27:49
Domácím se přesilová hra příliš nedaří, Dinamo se nemůže dostat před Salákovu branku.
27:12
Rob Klinkhammer prokličkoval z pravé strany až před branku, ale v rozhodujícím momentu zakončení mu kotouč sjel z hole.
26:52
Domácí mohou obrátit ještě nedávno nepříznivý stav zápasu, který během 37 vteřin srovnali, nyní dokonce ve svůj prospěch. Jurij Sergijenko totiž vyhodil kotouč mimo hřiště a jde si sednou na dvě minuty za zdržování hry.
26:28
Je celkem pochopitelné, že ve stejném čase si hosté berou oddechový čas. Tohle by otřáslo s každým týmem.
26:28
Neuvěřitelné. Tohle je hodně studená sprcha pro Novosibirsk, protože Minsk během 37 vteřin srovnává dvougólové manko. Matěruchin má na gólu nemalou zásluhu, když za brankou vybojoval kotouč. Dal ho k levé tyči, kde si najížděl ALEXANDER KULAKOV. Útočník druhé lajny hostí si sjel před branku a nadvakrát propasíroval touš pod betonem Saláka do sítě. Asistence: Alexander Matěruchin, Jevgenij Lisovec.
25:51
´Tak konečně to MATTU ELLISONOVI vyšlo. Dinamo svíralo svého soupeře před brankou. Před Salákem vznikl obrovský závar, při kterém se kotouč odrazil mezi kruhy pro Kosticyna. Ten nestřílel, nýbrž přihrál k pravé tyči na číhajícího MATTA ELLISONA a ten nekompromisně střílí kontaktní gól svého týmu. Asistence: Sergej Kosticyn.
24:39
Domácí tým si vyzkouší poměrně oblíbenou přesilovou hru čtyři na tři, na ledě nyní bude hodně místa. Jevgenij Arťuchin je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.
24:04
I v oslabení se dostal Minsk k ohrožení branky Saláka. Zčistajasna na pravém kruhu získal puk Bailen a bleskově vystřelil, ale gólman Novosibirsku byl připraven a puk tak mají opět hosté.
23:44
Po vyhraném buly se k puku dostal Šumakov, ale ihned jej podrazil Lukáš Krajíček, který tak znovu putuje na trestnou lavici. Dneska již potřetí. Ovšem útočník hostí Sergej Šumakov svému pádu hodně přidal a dostává dvě minuty za nafilmovaný pád.
23:44
23:37
Nepřesná kombinace první domácí lajny končí zakázaným uvolněním.
22:52
Hosté hrají v plném počtu.
22:35
Až nyní to málem vyšlo. Puk po střele Lingleta propadl Salákovi výstrojí, ale mířil za branku. Tam jej získal Kovyršin, jenž vyslal přihrávku na modrou pro Bailena, jehož dělovku musel český gólman zneškodnit.
21:32
Přesilová hra ale zatím Dinamu nejde, k ohrožení branky Saláka se domácí moc nedostávají.
20:58
Dinamo Minsk hraje v plném počtu hráčů, po pěti minutách si vyzkouší hru v pěti.
20:52
Tak už to neplatí. Maxim Šalunov podrazil soupeře a jde si sednout na dvě minuty. Tím končí přesilová hra hostí.
20:27
Hosté se zatím neúspěšně snaží zavézt puk ke Scrivensovi nebo zde získat pásmo. Nejde jim to, ale na druhou stranu, ještě něco málo času, přes půl minuty.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:23.
No, máme za sebou hodně divokou první třetinu. V té padly hned čtyři branky. Nejprve se na konci deváté minuty prosadil Sergej Šumakov, kterého vyslal do úniku Adam Polášek a útočník hostí se štěstím procedil puk přes Scrivense. V posledních dvou a půl minutách padly tři branky. Po vyloučení Krajíčka dostal zcela zbytečný trest na pět minut Šinkevič a hosté dlouhou přesilovku pět na tři využili. Šumakov vyšátral puk pro Gubina, ten přihrál na Maxima Šalunova, jenž se dělovkou z první k bližší tyči nemýlil. V pokračující klasické výhodě následovala krásná kombinace, kdy Šumakov dal touš na levý kruh na Poláška, ten jej z první poslal pro Maxima Šalunova a útočník hostí si střelou z první připsal svůj druhý zásah v utkání. Jenže v téže pokračující pětiminutové přesilovce Sibir inkasoval. Po ztrátě puku na modré totiž Nikita Komarov nejenže napadáním získal nad Vereščaginem kotouč, ale ještě se z levého kruhu trefil mezi betony Saláka – 1:4.
20:00
19:42
Tak s góly se nám tady doslova roztrhnul pytel. Hosté při početní výhodě inkasují. NIKITA KOMAROV totiž na modré odebral puk Vereščaginovi svým napadáním. Navíc ještě získal odražený touš, sjel si blíže k brance a ránou mezi betony Saláka snížil stav. Bez asistence.
19:21
Hosté využívají i pokračující přesilovou hru a tohle je pro domácí hodně kruté. Ale pykají za zcela zbytečný pětiminutový trest Šinkeviče. Šumakov získal v levém rohu puk a dal jej na levý kruh pro Poláška. Ten křížem ihned přihrál na druhý kruh, kde byl MAXIM ŠALUNOV a střelou z první propálil gólmana Scrivense. Asistence: Adam Polášek, Sergej Šumakov.
17:37
Hosté navíc pokračují v přesilové hře pět na čtyři, maže se pouze Krajíčkovo vyloučení. Pětiminutový trest Šinkeviče nadále pokračuje, to je jasné.
17:37
Dlouhou přesilovku pět na tři již poté domácí nepřestáli. Vypadalo to sice, že domácí nějak dostanou puk ve skrumáži před brankou k Scrivensovi. Ale Šumakov jej rychle poslal na Gubina, který si všiml před brankou volného MAXIMA ŠALUNOVA a ten se již trefil k levé tyči branky Scrivense. Tady se jasně ukázala dvojnásobná převaha hostí. Asistence: Oleg Gubin, Sergej Šumakov.
16:25
Dinamo i ve třech zavezlo puk do pásma před Saláka, ale kotouč je zpět u Scrivense, jenž se vyznamenal proti střele Śalunova z pravého kruhu, kam mu nahrál Polášek.
15:58
Pět minut a do konce utkání. To je jasný verdikt sudích po tom, co se Ilja Šinkevič hodně nebezpečně ohnal po buly po Stepanu Sannikovovi. Nepříjemná a nebezpečná, možná až zákeřná, sekera. Šinkevič si dneska už nezahraje, dostává trest na 5 minut a do konce utkání, který za něj odsedí Stanislav Lopačuk. Hosté tak mají dlouhou přesilovku pět na tři.
15:58
Tohle byl hodně tvrdý a možná až zákeřný zákrok, kterým se hned po buly prezentoval Ilja Šinkevič proti Stepanu Sannikovovi. Ten zůstává na pravém kruhu, kde se vhazovalo, ležet na ledě.
15:52
Dvě minuty za zdržování hry dostává český obránce Lukáš Krajíček, který je tak během první třetiny podruhé na trestné lavici. Tentokrát za vyhození puku mimo hrací plochu.

Na vyloučení: 2-1.
15:13
Tato přesilová hra se domácímu celku vůbec nepovedla. Salák neměl prakticky žádnou práci.
14:41
Hosté se napodruhé úspěšně osvobozují a sbírají cenné vteřinky.
14:25
Ve více jak minutě přesilové hry si domácí vypravocovali pouze jednu šanci. A to když z levé strany projel od modré na kruh Arťom Volkov, ale střelou na bližší tyč Saláka nepřekonal.
13:13
Vylučovat se bude také na straně druhé. Stepan Sannikov totiž dostává dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 1-1.
13:10
Domácí hrají v plném počtu, Krajíček je na ledě.
13:02
Co přestává, nyní ve vlastním oslabení mohli domácí vyrovnat. Klinkhammer totiž na pravém kruhu doslova ukradl soupeři puk a posunul jej na volného Matta Ellisona. Ten zkusil na Saláka kličku nalevo, čímž českého gólmana příliš nepřekvapil. Alexandr Salák sice musel jít na zem, ale Ellison se dostal do velkého úhlu a z něj trefil jen pravou tyč. Je možné, že Salák částečně škrtnul puk pravým betonem. Obrovská to šance.
12:10
Hosté se k další střele nedostali, Dinamo až na pokus Poláška od modré přestálo toto oslabení bez problémů.
12:02
Dobrá kombinace Sibiru. Šalunov na levém kruhu přihrál Adamu Poláškovi, jehož dělovku z první zneškodnil Ben Scrivens. A že to tedy byla rána.
11:32
Hosté po buly kombinovali na okamžik před Scrivensem, ale domácí ekipa byla u odraženého puku dříve a poslala jej do středního pásma.
10:10
Zatímco Adam Polášek si připsal již osmou asistenci v sezoně, další český bek, Lukáš Krajíček, půjde na trestnou lavici. Zahákoval soupeře a dostává za to dvě minuty.

Na vyloučení: 0-1.
08:48
Domácí tým ale při svém tlaku zapomněl na zadní vrátka. Adam Polášek získal puk na obranné modré a bleskově ho poslal dopředu pro SERGEJE ŠUMAKOVA. Ten si najel blíže k brance a už to vypadalo, že Scrivens ukryje puk ve své moci, ale ten mu těsně propadl za čáru. Asistence: Adam Polášek.
07:01
Domácí teď opravdu tlačí svého soupeře, co to jde. Salák se má co otáčet, ale zatím při dalších střelách hostí drží svůj tým.
06:35
Po druhém vyhraném buly tu byla opět velká šance domácích. Střelua Lisovece od modré byla zblokována, takže na branku neprošla. Ale před Salákem si udělal parádní prostor znouv Ellison, jenž zblízka nepropálil brankáře.
05:19
Na začátku sedmé minuty se po střele Pavloviče od modré strhla před Salákem pořádná mela, ovšem český gólman měl puk ve své moci a nepustil hráče Dinama k dorážkám.
05:11
Zkoušela to také druhá lajna hostí. Žafjarov s Kemppainenem kombinovali v pásmu před Scrivensem, ale v rozhodující chvíli utekl útočníkům Sibiru puk. Nicméně Žafjarov již jednou dnes nebezpečně ohrozil branku soupeře.
04:49
Domácí sjou v úvodu zápasu jednoznačně aktivnější, ale zatím se střelecky nemohou prosadit.
04:19
Obrovská šance na druhé straně a tohle již zavánělo gólem. Opět to byla třetí lajna, která hodně zlobí obranu Sibiru. K zakončení se po hezké kombinaci dostal na pravém kruhu blíže u branky Matt Ellison, mířil nahoru, ovšem vylámal si zuby na levém rameni Saláka, který poté získal puk do lapačky.
03:13
Radovat se naopak mohli hosté. Arťuchin z pravé strany posunul puk na Žafjarova, který si sjel blíže k brance, ale Scrivense propálit nedokázal.
02:43
Domácí se pokouší dostat přes obrannou hráz Sibiru ve středním pásmu nebo na modré, ale zatím se jim to příliš nedaří. Puk je znovu dvakrát u Scrivense.
02:09
Novosibirsk nic nevymýšlel, získal puk a hned jej posunul téměř přes všechny čáry až ke Scrivensovi. Zakázané uvolnění to ale není.
01:24
Povedená akce domácího týmu. Ellison získal na pravém kruhu puk a poslal ho před branku na najíždějícího Kosticyna, který ale zblízka minul prostor kolem levé tyče českého gólmana.
01:15
Od modré to zkusil hodně nebezpečně Ilja Šinkevič, ale jeho pokus byl zblokován do pravého rohu za branku Alexandera Saláka, kde mají puk hosté.
00:50
Ben Scrivens se v domácí brance rozhodně nenuní, již během první minuty hry probíhalo před jeho brankou třikrát buly.
00:33
Krátke po buly se hosté dostali ke střele, kterou Pavlovič zblokoval do ochranné sítě.
00:25
K puku se jako první po buly dostali domácí, ale hned na začátku je pískáno zakázané uvolnění Dinama.
00:01
Stadionem zní běloruská státní hymna, utkání za malý okamžik začne.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Karnauchov) – Chenkel, Krajíček, Šinkevič, Gragnani, Lisovec, Bailen – N. Komarov, A. Volkov, Pavlovič – Kulakov, Matěruchin, Klinkhammer – Linglet, S. Kosticyn, Ellison – An. Stěpanov, Kovyršin, Lopačuk. Trenér: Craig Woodcroft.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Polášek, Beljakov, Několenko, Vereščagin, D. Lukin, Naumov, Sergijenko – Sannikov, Šumakov, Šalunov – Kemppainen, Žafjarov, Arťuchin – Fefelov, Okulov, Vorošilo – Skabelka, D. Vorobjov, Gubin – Arťomov. Trenér: Andrej Skabelka.

Rozhodčí:Alexei Bělov, Denis Bondar – Dmitrij Goljak, Alexander Něsterov.
Lukáš Krajíček (MIN) 7 záp., 2 body (0+2)
Alexandr Salák (SIB) 5 záp., 96,0% úsp. zás., 1,39 pr. gólů
Adam Polášek (SIB) 10 záp., 7 bodů (0+7).
Předchozí vzájemné zápasy:
Minsk – Novosibirsk 2:3 pr. (2.12.2015)
Novosibirsk – Minsk 2:3 pr. (17.10.2015)
Minsk – Novosibirsk 1:4 (1.11.2014)
Novosibirsk – Minsk 3:1 (2.12.2013)
Minsk – Novosibirsk 2:4 (28.10.2013).
HK Sibir Novosibirsk
Dnešní hosté jsou na tom v tabulce Východní konference velice dobře, drží se na třetím místě. S dvaceti body ztrácí pouhé tři body na vedoucí Avangard Omsk, ten však má jedno utkání k dobru. Z deseti odehraných utkání získal Sibir dvě třetiny možných bodů za šest výher v základní hrací době a jednu výhru na nájezdy. Poražen odešel klub se Sibiře zatím pouze třikrát.

HC Dinamo Minsk
Domácí hokejisté se zatím nachází na 12. místě tabulky Západní konference s 11 body a na osmé místo, které zaručuje play-off (o tom je ale nyní předčasné mluvit), ztrácí pět bodů. Na druhou stranu, prakticky všechny týmy konference mají odehráno deset zápasů a více, oproti tomu běloruský klub má za sebou pouze sedm mačů. A v těch se mu nevedlo nikterak zle, připsal si čtyři vítězství (jedno za dva body) a tři porážky.

Předchozí výsledky Dinama Minsk:
Dinamo – Omsk 1:2
Dinamo – Novokuzněck 4:2
Dinamo – Riga 2:1 pr.
Magnitogorsk – Dinamo 5:4
Čeljabinsk – Dinamo 2:3.

Jevgenij Kovyršin, 7 zápasů, 6 bodů (3+3)
Marc-André Gragnani, 7 zápasů, 6 bodů (0+6)

Alexander Matěruchin, 6 zápasů, 3 góly
Jevgenij Kovyršin a Andrej Stěpanov, 7 zápasů, 3 góly.

Marc-André Gragnani, 7 zápasů, 6 bodů (0+6).
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola nejprestižnější evropské hokejové soutěže, Kontinentální hokejové ligy, ve které se dnes střetne nejlepší běloruský hokejový tým a jediný běloruský zástupce v KHL HC Dinamo Minsk proti HK Sibir Novosibirsk. Utkání v Minsk Areně začíná úderem 18:30 Středoevropského letního času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.