Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Střely na branku: 40 – 21
Petrohradská mašina se zastavila! Favorizovaný Petrohrad totiž na svém ledě překvapivě podlehl Jekatěrinburgu 1:2! Petrohrad přitom rozehrál zápas dobře. Domácí byli v první třetině jasně lepším týmem a Nikita Gusev těsně před přestávkou otevřel skóre! Hosté podle všeho dostali v kabině pořádný kartáč a vlétli do druhé třetiny jako velká voda! Dmitrij Megalinskij nejprve vyrovnal a o dvě minuty později poslal Jekatěrinburg do vedení Rok Tičar ! Domácí se od té doby hnali do útoku, ale obrana Jekatěrinburgu dnes předvedla výkon na hranici sebeobětování a nepustila Petrohrad do šancí. Vedoucí celek soutěže nevyrovnal ani v závěrečné hře bez brankáře a překvapivě prohrál.
59:22
Hostující trenér si vyžádal oddechový čas!
59:10
Šipačov z rohu útočného pásma hledal Pavla Dacjuka, jež byl ale schovaný za jedním z obráncům a Jekatěrinburg už je opravdu blízko.
58:34
Igor Šesťorkin opouští domácí branku! Petrohrad zkouší v závěru třetí třetiny štěstí v šesti bruslařích na ledě!
58:20
Domácí ale pokazili přihrávku v útočném pásmu a hosté znovu bez váhání vyhodili kotouč až do obranného pásma Petrohradu.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:36
Hosté se zmocnili kotouče a jednoduchým vyhozením jej odpravil ven z obranného pásma. Petrohradu hodně rychle ubíhá čas na vyrovnání.
57:24
Barabanov vybruslil od pravého mantinelu mezi kruhy, kde si srovnal kotouč na hokejce, ale slabou střelou minul branku hostů.
56:19
Romanov uspěl na vhazování v útočném pásmu, ihned se prodral zpátky k puku a vyslal pozdrav směrem k domácímu brankáři. Igor Šesťorkin kotouč ukryl v lapačce.
55:27
Po vyhraném vhazování v útočném pásmu střílel od modré čáry připravený Anton Bělov. Rána domácího obránce prolétla kolem branky a zaduněla o zadní mantinel.
55:12
Kovalčuk projel s pukem na hokejce až do útočného pásma, kde vyslal střelu mířící na zadní tyč, ale Igor Ustinskij tentokrát nemusel zasahovat.
54:08
Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Jekatěrinburgu. Celá hala teď žene Petrohrad za vyrovnáním.
53:49
Domácí se řítili do rychlého protiútoku po pravé straně, nicméně obrana Jekatěrinburgu je dnes hodně pozorná a i tentokrát útok SKA zastavila.
53:00
Barabanov našel přihrávkou před branku rozjetého Koskirantu. Druhý jmenovaný bez přípravy nasměroval kotouč na branku, ale Igor Ustinskij byl znovu na místě.
52:26
Pavel Dacjuk si sjel na dobrou přihrávku na pravé křídlo, zbavil se obránce, ale svižnou střelou nepřekonal připraveného Ustinského.
51:20
Arťom Garejev projel s pukem po pravé straně do útočného pásma, posunul jej na levou stranu, kde byl volný Dmitrij Monja, jež už nestačil vypálit.
51:16
50:35
Hosté se vůbec nemohou dostat do útočného pásma. Naopak domácí celek svého soupeře přišpendlil k jeho brance.
50:05
Hosté neuspěli na vhazování v obranném pásmu a domácí obránci vyvezli puk až na útočnou modrou čáru. Petrohrad nasbíral cenné vteřinky.
49:16
Navíc je tady komplikace! Hosté si totiž zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Anton Bělov.
49:10
Nikita Ščitov si vzal puk za hostující brankou, potáhl jej za modrou čáru a nahodil jej po mantinelu do útočného pásma. Domácí se stále nemohou dostat do tempa.
48:22
Domácím se nevydařil další přechod do útočného pásma. Dadonov byl o něco rychlejší než kotouč a přejel do ofsajdu.
48:06
Roman Rukavišnikov sebral kotouč hned za modrou čárou a ihned jej vrátil nazpátek do útočného pásma. Domácí nemohli pokračovat kvůli signalizovanému ofsajdu.
47:45
Na druhé straně poslal Dadonov prudkou přihrávku před branku, ale rozjetý Vadim Šipačov se ke kotouči nedostal přes obětavého obránce.
47:10
Igor Šesťorkin tentokrát vyrazil prudkou střelu od mantinelu. Domácí brankář měl čistý výhled a poslal kotouč do rohu kluziště.
46:32
Andrej Zubarev vybojoval kotouč za vlastní brankou a zadovkou jej poslal na svého kolegu z obranné dvojice. Domácí by potřebovali hrát na druhé straně.
45:47
Hosté se hnali ve dvou na jediného obránce! Dmitrij Megalinskij vzal zakončení na sebe, ale domácí gólman jeho ránu ramenem vyrazil nad branku!
45:21
Igor Šesťorkin vyrazil ven z branky, aby zkrotil prudké nahození po mantinelu. Domácí brankář kotouč zpracoval a okamžitě rozjel akci domácích.
44:42
Jevgenij Ketov čekal na modré čáře na přihrávku přes celé kluziště, ale pobídka na domácího útočníka byla příliš prudká a končí za brankou.
44:30
Domácí se nadále tlačí do útoku, ale Volkov tentokrát nezpracoval kotouč na modré čáře a puk mu uskočil do středního pásma.
43:36
42:30
Hosté se prodrali ke kotouči a vyhodili jej přes všechny čáry za branku Petrohradu. Domácím se zrovna nedaří ani v této početní převaze.
42:14
Vojnov vystřelil od modré čáry, ale jeho ránu brankář Ustinskij dobře viděl a schoval kotouč do lapačky. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
41:36
Bude se vylučovat! Přesilovou hru si tentokrát zahraje Petrohrad! Dvě minuty za podražení dostává Valerij Vasiljev.
41:10
Hraje se v hodně svižném tempu. Gusev ukradl puk soupeři ve středním pásmu, zavezl jej za modrou čáru, ale prudkou střelou odevzdal puk brankáři.
40:35
Dacjuk poslal kotouč do rohu útočného pásma. Domácí útočník poté vymyslel přihrávku před branku, na kterou však nedosáhl nikdo v modrém.
40:10
Domácí uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. Petrohrad ihned vybojoval kotouč, ale Andrej Zubarev nepřesnou přihrávkou odevzdal puk soupeři.
40:01
Střely na branku: 26 – 17
Druhá třetina končí! Po čtyřiceti minutách mohou být spokojenější hosté! Jekatěrinburgu se povedl vstup do druhé třetiny a Dmitrij Megalinskij rychle vyrovnal. Hosté navíc využili špatného rozpoložení Petrohradu a Rok Tičar o dvě minuty později poslal hostující celek do vedení! Petrohrad se poté tlačil za vyrovnáním, ale obrana Jekatěrinburgu všechny akce domácí mašiny zastavila!
40:00
39:20
Nikita Gusev rozjel další akci domácího celku. Autor jediné branky Petrohradu projel přes modrou čáru, jenže ihned odevzdal puk soupeři.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:25
Dacjuk si prodloužil pobyt na ledové ploše. Domácí hokejista tentokrát rozehrál zpoza branky, ale nenašel nikoho v modrém.
37:40
Pavel Dacjuk se snažil dorážet kotouč do branky po odrazu od zadního mantinelu. Domácí hokejista však z blízkosti minul klec.
36:05
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nikdo z hokejistů v modrém dresu nedokázal ohrozit hostujícího brankáře.
35:34
Jevgenij Dadonov projel s kotoučem do útočného pásma, posunul si jej mezi dva obránce, nicméně v pádu už nedokázal zamířit mezi tři tyče.
35:10
Igor Ustinskij vyrazil ven z branky, aby zkrotil prudké nahození domácích do útočného pásma. Hostující gólman puk zastavil a ihned rozehrál.
33:49
Po souboji na modré čáře se puk od jedné z hokejek vymrštil na střídačku hostujícího celku. Rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.
33:15
Andrej Zubarev elegantně prošel kolem obránce, ale už nedostihl kotouč v ideálním místě. Zubarev se proto vydal za branku, odkud nenašel nikoho v modrém.
32:30
Roman Rukavišnikov byl jako první u vyhozeného kotouče v obranném pásmu Petrohradu. Domácí zadák si kotouč zpracoval a založil nový útok.
32:09
Další obrovská šance hostů! Denis Mingalejev si sjel za záda domácí obrany na přesnou přihrávku, natlačil se před brankáře, ale jeho rána končí v ochranné síti!
31:42
Arťom Garejev neudržel kotouč v útočném pásmu a nechal se vytlačit až za červenou čáru. Hostující střelec přesto kotouč udržel a nepustil k němu soupeře.
31:10
Dmitrij Monja se protáhl podél mantinelu do útočného pásma, ale přes těsně bránícího Bělova pouze nahodil puk a Šesťorkin okamžitě založil akci Petrohradu.
30:25
Andrej Zubarev dojel odražený kotouč u levého mantinelu. Domácí hokejista jej okamžitě vrátil před branku, kde byli pouze zadáci Jekatěrinburgu.
30:08
Anton Bělov nahodil puk na branku hostů ze středního pásma. Igor Ustinskij sice chtěl vyklepat kotouč na své obránce, ale sudí už přerušil hru.
29:16
Vadim Šipačov poslal žabičku na modrou čáru. Za kotoučem pospíchal Nikita Gusev, jež se po puku nenatáhl před obráncem Avtomobilistu.
28:45
Na druhé straně objel Rok Tičar branku Petrohradu, vyjel si do střelecké pozice a nahozením na zadní tyč nadělal domácímu brankáři velké problémy.
28:07
Sergej Plotnikov dostal fantastickou přihrávku před branku, měl spoustu času na zakončení, ale hostující brankář mu zmenšil úhel a ránu pod břevno vyrazil ramenem!
27:45
Domácí se v posledních minutách vůbec nemohou dostat do tempa. Petrohradu se nedaří usadit se v útočném pásmu.
27:05
Jegor Žuravljov vyslal dělovku od modré čáry, nicméně kotouč se na branku nedostal. Před Šesťorkinem totiž narazil do jednoho z obránců.
26:35
Dmitrij Monja vlétl do útočného pásma, kde se jej vzal do parády Dinar Chafizullin. Domácí zadák svému soupeři nedal ani metr prostoru.
26:20
Viktor Tichonov projel s pukem do útočného pásma, poslal jej před branku, kam si sjel Jevgenij Ketov, ale druhý jmenovaný už nedokázal tečovat puk do opuštěné branky!
25:45
Domácí se znovu museli bránit. Dinar Chafizullin však pohlídal puk v souboji za domácí brankou a Petrohrad může po delší době uklidnit hru.
25:14
Volkov dobře zatarasil cestu hostujícímu útočníkovi, jež se přes něj sice dostal ke střele, jenže slabý projektil končí v rukavici domácího brankáře.
24:45
Domácí fandové nyní chtějí nabudit své oblíbence hlasitým skandováním. Dnešní utkání se hraje před skutečně parádní kulisou.
24:10
Vadim Šipačov střílel z dobré pozice, nicméně jeho pokus minul hostující branku a puk končí na hokejkách obránců Jekatěrinburgu.
23:10
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
No tak to je překvapení! Jekatěrinburg otáčí vývoj utkání! Arťom Garejev zatáhl puk před branku a odražený kotouč ze vzduchu dopravil za Šesťorkina ROK TIČAR! Asistence: Arťom Garejev.
22:25
Hosté se po vstřelení vyrovnávací branky nadále tlačí do útoku. Do útočného pásma vlétl Konstantin Volkov, jehož pokus vyrazil gólman mimo tři tyče.
21:50
A pozor! Máme vyrovnáno! To je obrovský šok pro domácí celek! Po souboji za brankou se kotouč odrazil mezi kruhy a DMITRIJ MEGALINSKIJ jej tvrdým příklepem napálil do branky!
21:35
Nikita Gusev útočil na druhý zásah v utkání! Jeho ránu však Ustinskij vyrazil a dorážející Šipačov v pádu nedokázal dopravit puk do sítě!
21:10
Anton Bělov poslal kotouč po mantinelu za branku hostujícího celku. Jeho pobídku však nedostihl nikdo v modrém dresu. Avtomobilist může hrát.
20:38
Sergej Plotnikov dostal přihrávku do střelecké pozice, ale místo rány nakonec ještě roztáhl hru do strany. Domácí hokejisté se drží v útočném pásmu.
20:10
Domácí uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny. Petrohrad se ihned hnal do útoku, ale kombinaci domácího celku zastavila obrana Jekatěrinburgu.
20:01
Střely na branku: 13 – 7
První třetina je minulostí! Favorizovaný Petrohrad zatlačil od úvodu utkání svého soupeře před jeho branku, ale obrana Jekatěrinburgu v čele s fantastickým Ustinským hasila jednu šanci Petrohradu za druhou. Na hostujícím brankáři si zuby v obrovské šanci vylámal například Vadim Šipačov. V závěru periody hosté poněkud otupili tlak soupeře, ale Petrohrad v závěrečné minutě vybojoval přesilovou hru. Už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, ale pět vteřin před sirénou se trefil Nikita Gusev !
20:00
19:55
Petrohrad právě vstřelil branku!
Petrohrad se přeci jen v samotném závěru první třetiny ujímá vedení! Domácí využívají přesilovou hru. Petrohrad rozjel kombinaci v útočném pásmu, kotouč se dostal na levou stranu a NIKITA GUSEV tvrdým příklepem otevřel skóre! Asistence: Vadim Šipačov, Ilja Kovalčuk.
19:42
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexandr Torčeňuk – 2 min., podražení).
19:30
Roman Rukavišnikov si počkal na přihrávku na modrou čáru, ujel obráncům hostů, ale místo kličky volil střelu, kterou Ustinskij kryl v lapačce!
19:22
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:25
Hosté se nyní sami zbytečně připravili o dobrou šanci. Do útočného pásma vlétl jeden z útočníků, ale problém byl ten, že kotouč se opozdil ve středním pásmu. Ofsajd.
18:10
Domácí uspěli na vhazování v obranném pásmu a okamžitě vyhodili kotouč přes celé kluziště. Také Jekatěrinburgu se v přesilovce příliš nedaří.
17:30
Vjačeslav Vojnov byl jako první u odraženého kotouče u mantinelu, ale ani přes veškerou snahu nedokázal vyhodit puk ven z obranného pásma Petrohradu.
17:22
První přesilovou hru si vyzkoušejí také hosté! Dvě minuty za hákování si odsedí Dinar Chafizullin.
16:40
Sergej Plotnikov zatáhl puk do rohu útočného pásma, kde se otočil, ale příliš prudkou přihrávkou na modrou čáru vyhnal Petrohrad do střední třetiny.
16:05
Oleg Gubin vyhozením o mantinel poslal kotouč ven z obranného pásma hostujícího celku. Jekatěrinburg může poslat na led čerstvé síly.
15:38
Vadim Šipačov dostal parádní přihrávku do mezikruží, kde si puk krásně zpracoval, ale jeho pohotovou střelu dokázal Igor Ustinskij vyrazit!
15:10
Pavel Turbin se v obranném pásmu dostal pod tlak. Hostující obránce nakonec z celé situace elegantně vybruslil a zbavil se kotouče.
14:35
Další zakončení hostů! Jekatěrinburg se tlačí do útoku. Rok Tičar se uvolnil okolo domácího zadáka a střelou zápěstím prověřil Šesťorkina. Vhazuje se po jeho levici.
14:02
Na druhé straně pálil Sergej Plotnikov. Ani domácí útočník ve velké rychlosti neposlal kotouč mezi tři tyče. Hosté v posledních minutách poněkud otupili tlak Petrohradu.
13:49
Po dlouhé době musel zasahovat také domácí brankář! Igor Šesťorkin si počíhal na dlouhé nahození až ze středního pásma a schoval puk do lapačky.
13:08
Jarno Koskiranta si sjel před branku soupeře, kde tečoval nahození od modré čáry, jenže finský hokejista nasměroval kotouč mimo tři tyče.
12:50
12:24
Vojnov dostal nabito na levou stranu. Domácí hokejista se opřel do dobré přihrávky, ale jeho pokus zastavil padající obránce Jekatěrinburgu!
12:04
Ani Pavel Dacjuk nenašel recept na obranu hostujícího celku. Hvězdný útočník byl příliš rychlý a projel do útočného pásma příliš brzy. Ofsajd.
11:35
Petrohrad se nadále nemůže usadit v útočném pásmu. Vadim Šipačov při průniku středem kluziště zapomněl puk na modré čáře a hosté se znovu osvobozují.
11:08
Domácím se nepovedla úvodní kombinace. Bělov nepřesnou přihrávkou odevzdal kotouč soupeři a Jekatěrinburg se osvobozuje.
10:50
Bude se znovu vylučovat. Domácí si zahrají další přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Jegor Žuravljov.
10:10
Poprvé v utkání se probudili také domácí fandové, kteří hlasitým skandováním ženou obrovského favorita za vstřelením úvodní branky.
09:25
Andrej Zubarev si vzal volný puk na modré čáře a okamžitě jej chtěl posunout na pravou stranu. Jeho čitelnou přihrávku vypíchl jeden ze soupeřů do středního pásma.
09:05
Hosté na malou chvíli vysunuli napadání až na modrou čáru, ale domácí zadáci si bez problémů poradili a ještě pobavili diváky krásnou kombinací.
08:30
Na druhé straně vybojoval kotouč Arťom Garejev. Hostující útočník si puk lehkým dotekem srovnal na střelu, jenže jeho pokus přizvedla obrana do sítě za brankou.
08:09
Další tutovka domácího celku! Do samostatného úniku se dostal Šipačov, ale ani ruský kanonýr nenašel recept na dosud fantastického Ustinského.
07:45
Další šance Petrohradu! Do odraženého puku se ve velké rychlosti opřel Alexandr Děrgačjov, ale jeho dělovku dokázal Ustinskij vyškrábnout špičkou betonu!
07:11
Rok Tičar si vzal puk na modré čáře, posunul si jej podél mantinelu, ale jeho pokus zápěstím z ostrého úhlu skončil na bruslích clonícího obránce.
06:35
Až nyní se hosté pořádně osvobozují. Jekatěrinburg však pouze nahodil puk do útočného pásma a všichni hokejisté v bílém odjeli na střídačku.
06:05
Sergej Plotnikov vybruslil zpoza branky Jekatěrinburgu do rohu útočného pásma a vyslal dobrou přihrávku na Vojnova. Druhý jmenovaný ale v rychlosti netrefil puk ideálně.
05:20
Ilja Kablukov uzmul kotouč v rohu útočného pásma, vybruslil si do střelecké pozice, nicméně jeho pohotové zakončení příklepem zastavil obětavý obránce.
05:05
Po delší době se domácím podařilo zakončit. Jarno Koskiranta vyslal prudké nahození od mantinelu a Ustinskij raději schoval puk v lapačce.
04:26
Barabanov spěchal za dlouhou přihrávkou na modrou čáru. Domácí útočník se tlačil mezi dva obránce soupeře, ale hosté se štěstím vybojovali puk.
04:06
03:45
Bělov ještě zachytil prudkou přihrávku na modrou čáru. Domácí obránce poslal kotouč do rohu kluziště. Domácímu celku zatím schází střelba.
03:05
Hosté se zmocnili kotouč a bez jakéhokoliv přemýšlení jej vyhodili přes celé kluziště. Petohrad musí založit nový útok až od své branky.
02:34
Vojnov dostal nabito na modrou čáru. Domácí obránce okamžitě vyslal dělovku těsně nad ledem, ale jeho pokus se zastavil na brusli obránce.
02:06
Bude se vylučovat! První přesilovku dnešního utkání si zahraje Petrohrad. Valerij Vasiljev dostává dvě minuty za podražení.
01:34
Anton Bělov ještě udržel útočné pásmo a Petrohrad pokračuje ve svírání soupeře před brankou. Avtomobilist se zatím nedostal za červenou čáru.
01:02
Vadim Šipačov poslal prudkou přihrávku na brankoviště, na kterou nakonec nedosáhl nikdo v modrém dresu. Domácí ale vlétli do utkání hodně aktivně.
00:30
Do první šance dnešního utkání se dostal Pavel Dacjuk. Hvězdná posila domácího celku si sjela na přihrávku mezi kruhy a zápěstím pořádně protáhla brankáře!
00:10
Na úvodním vhazování dnešního duelu uspěli hokejisté domácího Petrohradu. Hráči v modrém se okamžitě hnali do útoku, ale Vojnov vyslal nepřesnou přihrávku.
00:01
Ještě před úvodním vhazováním zazní ruská hymna.
Hráči už naskakují na ledovou plochu. Hostující Jekatěrinburg přijel v bílých dresech, zatímco Petrohrad nastoupí v modré sadě.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Zubarev, Vojnov, A. Bělov, Čudinov, J. Jakovlev, Chafizullin, Rukavišnikov – Kovalčuk, Dacjuk, S. Plotnikov – N. Gusev, Dadonov, Šipačov – Barabanov, Koskiranta, Děrgačjov – Ketov, Tichonov, Kablukov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Kivistö, Ščitov, Andersén, Megalinskij, V. Vasiljev, Alexej Vasilevskij, Žuravljov, Turbin – A. Garejev, Gubin, Tičar – Mingalejev, A. Alexejev, A. Romanov – Monja, Torčeňuk, Česalin – Ivašov, K. Volkov, Miťakin.

Rozhodčí: Rogačjov, Kislov – Viljugin, Kesler.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři už se v letošní sezóně potkali. Jekatěrinburg je jedním z mála týmů, které letos Petrohrad porazily! Avtomobilist na svém ledě zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech. Vítězný nájezd navíc proměnil Petr Koukal.
SKA Petrohrad

Proti Jekatěrinburgu dnes bude stát takřka nezastavitelná mašina z Petrohradu. Parta okolo Kovalčuka letos drtí jednoho soupeře za druhým a jednatřiceti zápasech nasbírala už sedmdesát devět bodů. Z posledních patnácti zápasů navíc Petrohrad ztratil body jen ve dvou případech. Ani jednou však neodešel jako poražený! Nejlepší útok soupeře už navíc vstřelil 141 branek, což je takřka o padesát gólů víc než druhý Omsk! V posledním zápase schytala řádění petrohradských hvězd Astana, která si odvezla příděl 9:0!

Poslední tři zápasy

Petrohrad – Astana 9:0
Jaroslavl – Petrohrad 1:7
Viťaz – Petrohrad 0:4
Avtomobilist Jekatěrinburg

Jekatěrinburgu se v letošní sezóně příliš nedaří. Avtomobilist zatím sehrál jednatřicet zápasů, ve kterých nasbíral třicet čtyři bodů a patří mu až třináctá pozice Východní konference. Jekatěrinburgu má obrovské problémy v defenzívě. Dnešní hosté dosud dostali devadesát jedna branek, což je třetí nejhorší obrana v celé KHL! V posledním duelu prohrál Jekatěrinburg 2:0 na ledě CSKA Moskva.

Poslední tři duely

CSKA – Jekatěrinburg 2:0
Astana – Jekatěrinburg 4:0
Jekatěrinburg – Záhřeb 3:2
Příjemný čtvrteční podvečer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z Kontinentální hokejové ligy. Společně se dnes zaměříme na duel mezi SKA Petrohrad a Avtomobilistem Jekatěrinburg. Utkání startuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.