12:33' Kubalík  (Košťálek, Červenka) • 18:43' Flek  (Kempný, Vejmelka)
Arena Riga, Lotyšsko
5348 diváků
Česko
Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček – Červenka (C), Sobotka (A), Kubalík – Beránek, Flek, Černoch – Smejkal, Špaček, Tomášek – Chlapík, Lenc, Kaut – Voženílek.

Pro dnešek se s vámi loučíme, ale hokejový program v Rize pokračuje. Od 15:20 se můžete těšit na pikantní duel mezi Kanadou a Švýcarskem. Děkujeme za pozornost a přejeme vám krásný zbytek dne.
Statistiky po třetí třetině

Střely na bránu: 27 – 21
Zásahy brankářů: 19 – 27
Trestné minuty: 12 – 31
Za námi je první zápas dnešního nabitého programu na mistrovství světa v Rize. Český tým s v průběhu první třetiny vytvořil náskok 2:0. Aniž by to někdo tušil, stav se do konce utkání nezmění. I když Češi zažili několik perných chvil a museli ubránit několik oslabení situaci ustál a do tabulky si připisují další tři body. Češi si na závěr poslechli českou hymnu, objeli ledovou plochu a zamávali všem českým příznivcům, kteří si udělali cestu do Rigy.
Nejlepší hráči zápasu

Norsko: Henrik Haukeland
Česko: Ondřej Beránek
59:55'
V samotném závěru ještě před českou brankou vznikl závar a zblízka pálil Vikingstad, Vejmelka si ovšem čisté konto vzít nenechal!
59:40'
Thomas Valkvae Olsen to zkusil ještě z mezikruží, ale jeho pokus minul českou bránu.
59:28'
Češi soupeři nejprve nepovolili vystřelit, následně se jim podařilo alespoň vyhodit.
59:08'
Haukeland skutečně zůstává na střídačce, Norové v šesti.
59:07'
Seveřané si vyžádali oddechový čas. Po jeho vypršení se bude vhazovat v české třetině a dá se očekávat, že místo Haukelanda se v poli objeví šestý hráč. Ještě předtím nepříjemně tečoval před Vejmelkou Michael Haga, český brankář ale puk udržel v podpaží!
58:50'
Norsko už je v plném počtu a ještě se pokusí s výsledkem něco udělat.
58:47'
Eirik Salsten se dostal na puk vyhodil jej aspoň do středního pásma.
58:30'
Češi nikam nespěchají a v poklidu kombinují před Haukelandem.
58:00'
Do konce utkání zbývají dvě minuty.
57:15'
Češi si mezi sebou vyměňovali puk a nakonec vzal na sebe zakončení Jan Košťálek, ale tomu se zlomila hůl a Norsko poslalo puk ven ze třetiny.
56:47'
Komplikace pro Nory, voda na český mlýn. Einar Engeland Andersen u mantinelu sekl protihráče a oslabuje svůj tým v nejhorší možnou chvíli.
56:36'
Norové se usadili v útočném pásmu, ale nic nebezpečného na Karla Vejmelku z jejich holí nepřišlo.
55:42'
Isak Hansen poslal puk za českou bránu, ale Ken André Olimb na něj svou hokejkou nedosáhl, a tak se hra vrátila do obranné třetiny Norů.
55:35'
Norům se čas na zdramatizování zápasu začíná hodně rychle krátit, žádný nápor z jejich strany ovšem nepřichází.
54:32'
Ludvig Hoff se hnal za Janem Košťálkem, nakonec se k puku přiblížil a chvíli zadělával na problémy, ale nakonec český bek nebezpečí odvrátil.
53:54'
Po zisku na modré čáře hledal Roman Červenka před brankou volného Kubalíka, český snajpr byl ale norskou obranou včas zastaven.
53:34'
Sondre Olden se z mezikruží znovu snažil překvapit, ale tentokrát mu nahrávka nesedla a musel se vrátit do obranného pásma.
53:26'
Sondre Olden se rychlostí blesku dostal do mezikruží, odtud vyslal prudkou střelu na Karla Vejmelku, ale ten byl ve střehu a připsal si další zákrok.
52:52'
Radan Lenc se výborně zorientoval v obranném pásmu a společně s Michaelem Špačkem zavezli hru zpátky před Henrika Haukelanda.
Dnešní utkání sleduje 5348 diváků.
52:20'
Norsko hraje v plném počtu.
51:40'
Puk znovu letí z norské třetiny. Český tým má na přesilovku ještě půl minuty.
51:37'
Dominik Kubalík se dostal do souboje o puk. Bohužel, přišel o něj a Norové poslali kotouč do obranného pásma Čechů.
50:52'
Tvrdou ránu Michaela Špačka z levé kruhu Haukeland vyrazil. O chvilku později navíc Norové kotouč vyhodili ze třetiny.
50:32'
Jan Košťálek si najel do pravého kruhu, kde neváhal vystřelit, ale minul norskou bránu.
50:09'
David Tomášek nabral rychlost v útočném pásmu, ale byl zastaven Johannesem Johannesenem, který se provinil držením. Národní tým si zahraje další početní výhodu.
49:55'
Eirik Salsten se zkusil proháčkovat mezi přesilou českých hráčů, jednalo se ovšem o misi předem ztracenou.
49:23'
Ondřej Beránek se pohyboval za norskou bránou. Vypadalo to, že přijde o puk, ale český tým situaci ustál.
49:07'
Po přiťuknutí Romana Červenky vyslal od modré z první tvrdou ránu Tomáš Kundrátek. Henriku Haukelandovi ovšem nikdo neclonil a norský brankář nepovolil ani dorážku, byť na ni byl připraven Kubalík.
48:51'
Max Krogdahl se dostal na kotouč a snažil se jej vyvést z obranného pásma ven, ale Norové se nakonec ze třetiny pryč nedostali. Hra se vrátila před Henrika Haukelanda.
48:35'
Jakub Zbořil poslal puk po ledě na Filipa Chlapíka a vypadalo to, že se český útočník dostane do úniku, ale hra byla přerušena, a tak nemohl v akci pokračovat.
48:12'
Norové se po delší době vydali dobývat českou třetinu, z prostoru před Vejmelkou však byli bleskově vyhnáni.
47:43'
Isak Hansen se rozhodl za modrou čárou poslat puk po ledě, ale nahrávky se nikdo z norských hráčů neujal, a tak se musel vrátit do obranného pásma.
46:47'
Roman Červenka poslal puk na Jiřího Černocha, který se snažil norského gólmana oblafnout, ale střela minula bránu.
46:42'
Ludwig Hoff už je zpátky na ledě a hrajeme tak v rovnovážném počtu hráčů.
46:10'
Česku se zatím dlouhá přesilovka vůbec nedaří.
45:53'
David Tomášek se snažil prokličkovat do útočného pásma, což se mu podařilo, ale vzápětí přišel o kotouč.
45:00'
Olsen v rohu kluziště vybojoval kotouč, Norové vyhazují a mohou na led poslat čerstvé síly.
44:54'
Jiří Černoch si vytvářel pozici v mezikruží, ale nakonec se s pukem dostal do levého kruhu, kde musel uspět v souboji, což se mu nepovedlo a Norové vyhodili puk ven ze třetiny.
43:55'
Michael Špaček nabral rychlost a vyvezl jej do útočného pásma. Posléze se dostal na puk Vladimír Sobotka, ale ten následnou střelu nedokázal ukočírovat, a tak puk skončil vedle brány.
43:30'
První přesilovková formace se zatím nedokázala usadit v pásmu a Češi pomalu začínají střídat.
42:50'
David Tomášek poslal puk na Dominika Kubalíka, ten mu jej předal nazpět, ale nahrávka byla pomalá a český tým se musel vrátit do obranného pásma.
42:36'
Košťálek byl v českém pásmu zasažen zcela evidentně vysokou holí. Ludwig Hoff tak putuje za katr, navíc obdržel trest na 2+2 minuty.
41:55'
Střílenou přihrávku posílal směrem na norskou branku Jakub Zbořil. Myšlenka to nebyla vůbec špatná, nikdo v červenobílém ale puk nedokázal tečovat.
41:51'
Noah Steen se snažil urvat kotouč v útočném pásmu na svou hokejku, ale nepovedlo se mu to a musel se vrátit do obranné třetiny.
41:00'
Jakub Flek se střetl s Henrikem Haukelandem a chtěl mu sebrat puk. Nakonec byl brankář Norů rychlejší a puk přikryl.
40:35'
Ohrozit soupeřovu bránu se snažil Tomáš Dvořák, Norové ale dobře zahustili předbrankový prostor a Haukeland nemusel zasahovat.
40:14'
Michal Kempný zavezl puk do útočného pásma, ale brankář Henrik Haukeland byl rychlejší a poslal jej svým spoluhráčům.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:
Střely na branku: 22 – 17
Zásahy brankářů: 15 – 22
Vyloučení: 2:4
Druhou dvacetiminutovku hodně poznamenalo několik vyloučení Česka, díky kterým se Norové mohli vrátit do zápasu. Zápas navíc skončil pro Daniela Voženílka, který vyfasoval za vražení na hrazení pětiminutový trest a navíc putoval předčasně pod sprchy. Největší příležitost si ale náš soupeř paradoxně vytvořil při hře pět na pět. Při Hagově ráně z 25. minuty zachránila Vejmelku levá tyč. Doufejme, že v poslední části hry Češi přidají co nejdříve třetí branku a duel bez potíží dovedou do tříbodového konce.
40:00'
39:52'
V závěru jsme ještě viděli jedno vhazování před Karlem Vejmelkou, které lépe vyšlo Vladimíru Sobotkovi. Více už se toho tak ve druhé třetině nestane.
39:30'
Košťálek už je zpátky na ledě a Češi hrají v plném počtu.
39:14'
Radan Lenc objel norskou bránu, ale nevystřelil. Tím aspoň podržel čas.
38:37'
Ani tato početní výhoda se zatím Norsku vůbec nedaří.
38:35'
Andreas Martinsen se snaží dostat puk do útočného pásma, ale Češi výborně braní.
37:45'
Rána Andersena od modré pouze orazítkovala nohu jednoho z bránících českých hráčů. Norové poté navíc musí vyklidit třetinu.
37:24'
Jan Košťálek si odpyká dvou minutový trest za zdržování hry a znepříjemnil českému týmu situaci.
37:00'
Michael Špaček se dostal na puk, ale Češi jej nedokázali dostat ven z obranného pásma.
35:40'
Česko se zatím brání v oslabení bezchybně a Norsku nedovoluje vůbec nic.
35:31'
Emil Lilleberg se pohyboval v pravém kruhu, ale nikdo z jeho spoluhráčů se následně na puk nedostal, a tak se musel vrátit do obranného pásma.
34:56'
Thomas Valkvae Olsen nahodil puk do útočného pásma a Norové si vytvořili nátlak.
34:39'
Norové navíc vůbec nezvládli následnou rozehrávku a dopustili se zakázaného uvolnění. Češi tak mohou spořit cenné vteřinky.
34:20'
Češi zvládli vhazování a bleskově puk vyhazují do bezpečí.
34:13'
Radan Lenc se provinil nedovoleným bráněním a odpyká si dvouminutový trest. Norové si zahrají další přesilovku.
34:00'
Momentálně sledujeme lehce hlušší pasáž hry, oba týmy kupí nepřesnosti a kotouč často mění svého majitele.
33:15'
Petter Vesterheim se chystal vystřelit z mezikruží, ale puk přistál na hokejce Maxe Krogdahla, který byl za ním, jeho následný pokus byl však nepřesný.
32:11'
Thomas Valkvae Olsen nabral rychlost a dostal se až do předbrankového prostoru, ale puk nedokázal do norské brány vsítit.
31:45'
Druhý únik Jakuba Fleka v utkání! Český útočník zakončoval do podobného místa jako při první brance, tentokrát ale ze souboje vítězně vyšel Haukeland.
31:10'
Thomas Valkvae Olsen nahodil kotouč do mezikruží, ale namazal přímo českému hráči a ten jej neváhal vyhodit ven z pásma.
30:51'
Einar Engeland Andersen nahrával za modrou čárou Ludvigu Hoffovi, jenž vzal zakončení na sebe, ale Karla Vejmelku neoblafnul a ten si připsal další zákrok.
30:30'
Příkladná obětavost české čtveřice! Ta v posledních desítkách sekund zablokovala hned několik tvrdých ran soupeře a Vejmelka tak nemusel zasahovat!
30:14'
Einar Engeland Andersen nahrál Johannesu Johannesenovi, jen neváhal prudce vystřelit za modrou čárou, ale minul bránu.
29:46'
Dlouhatánská přesilovka Norska je ve své polovině.
28:58'
Andreas Martinsen poslal puk na Sondreho Oldena, ale ten se z levého kruhu mýlil a netrefil bránu.
28:28'
Sobotka se Smejkalem v úniku! Prvně jmenovaný kotouč ukořistil na vlastní modré a táhl jej. Po následné přihrávce zakončoval Smejkal, který puk ale netrefil dobře a zamířil pouze do hrudi přesouvajícího se Haukelanda.
28:02'
Po nepřesné střele Ludviga Hoffa se kotouč svezl po mantinelu a opustil pásmo Česka.
27:51'
Ludvig Hoff kroužil kolem levého kruhu. Nakonec se na puk dostal Johannes Johannesen a neváhal se zakončením z levého kruhu, ale netrefil bránu.
27:26'
Pro Daniela Voženílka dnešní zápas končí! Rozhodčí po dlouhém zkoumání videa ocenili jeho vražení na hrazení pětiminutovým trestem a zároveň jej posílají pod sprchy.
27:26'
Daniel Voženílek fauloval a rozhodčí se ještě dívají na video, aby mohli určit délku trestu.
27:02'
Jiří Černoch se dostal na puk a pomalým tempem jej přesunul do obranného pásma Norů.
26:55'
Přihrávku Norska dobře před brankou přečetl David Němeček a Česko se díky němu osvobozuje.
26:08'
Johannes Johannesen nahrál Einaru Engelandu Andersenovi, který neváhal vypálit z pravého kruhu, ale minul a čeští hráči vyhodili puk ven ze třetiny.
25:25'
Einar Engeland Andersen vystřelil za modrou čárou na bránu, ale jeho pokus byl sražen hokejkou českého hráče.
25:20'
Karel Vejmelka za vlastní brankou dlouho otálel s rozehrávkou a o kotouč přišel. Košťálek pak musel soupeře podrazit, za což jde na dvě minuty ven.
24:41'
Mathias Trettenes si vytvářel pozici v levém kruhu, ale výhled mu značně znepříjemnil Tomáš Kundrátek, a tak nemohl norský útočník vystřelit.
24:05'
Pozor! Nebezpečně teď zahrozil Michael Haga. Ten byl v českém pásmu proti velké přesile, i tak se ale poblíž levého kruhu dostal ke střele. Nakonec se jeho rána otřela o zadní tyč. Velké štěstí pro Česko.
23:55'
Dominik Kubalík poslal puk za bránu, ale tam se jej ujal Mattias Nörstebö a vyvezl jej do útočného pásma, ale zde se norský tým dlouho neohřál.
23:45'
Radan Lenc si najel do levého kruhu a poslal puk po ledě na bránu. Henrik Haukeland jej pro jistotu přikryl.
23:38'
Daniel Voženílek byl za brankou Norska na hranici faulu poměrně dlouho držen Andreasem Martinsenem. Vylučovat se však k nevoli českých fanoušků nebude.
23:05'
Ken André Olimb nabral rychlost v útočném pásmu, ale vystřelit už se spoluhráči nedokázal.
22:43'
Norsko po změně stran čeká na větší příležitost a má problémy s proniknutím do české třetiny.
21:41'
Michael Špaček a Ondřej Beránek se pohybovali za norskou bránou, ale ani jeden na Henrika Huakelanda nevystřelil.
21:04'
Tentokrát si se spoluhráči nerozuměl Ondřej Beránek a vyhodil puk na zakázané uvolnění.
20:52'
Jakub Flek se snažil nahodit puk do útočného pásma, ale je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Karlem Vejmelkou.
20:27'
Roman Červenka se okamžitě po buly vydal vstříc brance soupeře a český tým si následně vytvořil zajímavý tlak. Na norskou branku letělo hned několik střel, Haukeland ale předvedl kvalitní zákroky a uchránil své spoluhráče od třetí pohromy.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 15 – 9
Zásahy brankářů: 7 – 15
Trestné minuty: 4 – 0
První třetina zápasu Norsko – Česko je minulostí. Aktivně začali Češi, ale hra se postupem času začala vyrovnávat a příležitosti si vytvářel i norský tým. Ve třinácté minutě otevřel skóre zápasu Dominik Kubalík, jenž se na turnaji trefil už posedmé. V devatenácté minutě český tým navýšil své vedení a Henrika Haukelanda překonal rychlík Jakub Flek. Norové tak prodávají po první třetině s českým výběrem 0:2.
20:00'
19:51'
Daniel Voženílek si vyměnil puk s Radanem Lencem, ale ten jej už jen poslal k bráně Henrika Haukelanda.
19:01'
Daniel Voženílek bojoval o puk za norskou bránou a vyhrál jej. Národní tým se usadil v útočné třetině, ale vystřelit na Henrika Haukelanda už nedokázal.
18:43'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi zvyšují svůj náskok! Za obranou Norska číhal JAKUB FLEK, což neuniklo pozornosti Michala Kempného. Ten českého rychlíka vyslal přesnou přihrávkou do úniku a Flek kotouč uklidil povedenou ranou pod Haukelandovou vyrážečkou – 2:0. Asistence: Michal Kempný, Karel Vejmelka.
17:52'
Petter Vesterheim objížděl levý kruh v útočném pásmu, ale vystřelit na bránu Karla Vejmelky se mu nepodařilo.
17:42'
Nepříjemný kontr Norska. Po rychlé předávce kotouče mezi kruhy vypálil tvrdě Einar Engeland Andersen, naštěstí se ale norskému zadákovi nepodařilo trefit branku.
17:22'
Jiří Smejkal poslal puk na Michaela Špačka, který se dostal do levého kruhu, ale zde přišel o puk.
17:11'
Češi si teď neporozuměli v útočné třetině a puk jim proto utekl ven z pásma.
16:24'
Ken André Olimb si vytvářel pozici za českou bránou, ale o chvíli později před levým kruhem přišel o puk.
16:13'
Povedené střídání Norů. Seveřané Česko na chvíli zamkli před Vejmelkou a dostali se také ke střele. Tu obstaral Max Krogdahl z vrcholu kruhu. Český brankář ale i přes několik hráčů dobře viděl a puk ukryl v lapačce.
15:40'
Daniel Voženílek a Radan Lenc dělali Norům nepříjemnosti v pravém rohu ledové plochy. Bohužel, ani jeden puk nezískal a museli se vrátit do obranného pásma.
14:40'
Michal Jordán na červené čáře zachytil přihrávku směřující za naši obranu a Češi mohou opět do útoku.
14:33'
Jakub Flek poslal puk Ondřeji Beránkovi, jenž se nacházel za bránou, ale ten na nahrávku nedosáhl. Přesto se český tým ještě na chvíli pozdržel v útočném pásmu.
14:09'
Mathias Trettenes si najel do prostoru v mezikruží. Trochu sjel na levou stranu a vystřelil. Karel Vejmelka byl připraven a dostal kotouč pod svou moc.
13:24'
Norsko vyhazuje až k Vejmelkovi, Češi už ale spěchají zpátky na druhou stranu kluziště.
12:47'
Markus Vikingstad se snažil podržet puk v útočném pásmu, což se mu podařilo a nahnal pro Norsko cenné vteřiny.
12:33'
Sedmý gól na turnaji! DOMINIK KUBALÍK dostal na ose kluziště nabito od Košťálka a náš snajpr kotouč trefil bezchybně. Asistence: Jan Košťálek, Roman Červenka.
12:13'
Norům se daří kotouč odehrát do středního pásma.
12:02'
Jan Košťálek vystřelil z pravého kruhu na bránu, ale minul brankoviště Henrika Haukelanda.
11:51'
Velký problém pro Norsko! Krogdahl se provinil hrubostí a český tým bude hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku.
11:37'
Johannes Johannesen se provinil podrážením a český tým si zahraje první přesilovou hru.
11:20'
Nepříjemný závar před Vejmelkou! Mezi kruhy se kotouč odrazil k úplně volnému Olimbovi, jehož rána byla těsně před brankou zblokována. Poskakující kotouč se ještě snažil dorazit Martinsen, naštěstí ale neúspěšně!
11:16'
Andreas Martinsen se nebezpečně pohyboval v předbrankovém prostoru. Karel Vejmelka puk na chvíli neviděl, ale naštěstí pro něj skončil vedle českého brankoviště.
10:54'
Petter Vesterheim dostal kotouč do útočného pásma. Norové se zde usadili, ale Karel Vejmelka ukázal, že má výbornou pozornost a další šanci chytil do své lapačky.
10:19'
Česká první formace dnes zatím dělá Norům velké problémy, ale ani další útok Kubalíka a spol. skóre nemění.
09:39'
Dominik Kubalík si na druhé straně vytvářel šanci v předbrankovém prostoru, ale Henrik Haukeland byl rychlejší a dostal kotouč pod svou moc.
09:33'
Český tým se dnes může spolehnout na výraznou podporu svých příznivců. Těch do Rigy na zápas s Norskem dorazilo zatím suverénně nejvíce.
08:29'
Mathias Trettenes prověřil Karla Vejmelku od modré čáry a český brankář musel zasáhnout svým betonem a odvrátit další nebezpečný pokus Norů.
08:10'
První větší ohrožení Vejmelkovy svatyně. Češi za vlastní brankou přišli o puk a pohotovou otočku předvedl Ludvig Hoff, naštěstí ale mezírku mezi Vejmelkovými betony nenašel.
07:36'
Ondřej Beránek nabral rychlost a dostal se do útočného pásma. Chtěl nahrát Jakubu Flekovi, ale ten na přihrávku se svou hokejkou nedosáhl.
07:15'
Seveřané v prvních minutách nehrají vůbec špatně a zatím sledujeme vyrovnanou podívanou.
06:41'
Emil Lilleberg vyslal na českou bránu nepříjemnou střelu, ale jeho pokus postrádal větší přesnost v zakončení.
06:36'
Do třetiny Norska kotouč zatáhl Dominik Kubalík a první formace se snažila něco vymyslet, leč neúspěšně.
05:45'
Thomas Berg-Paulsen nahrával Einaru Engelandu Andersenovi, který za modrou čárou vystřelil, ale puk se pouze dostal do prostoru za českou bránou.
05:22'
Další pobyt Norska v naší třetině vyústil v ránu Maxe Krogdahla. Zadák soupeře naštěstí puk netrefil ideálně a hrací předmět tak bez potíží lapil Karel Vejmelka.
04:58'
Havard Salsten prověřil Karla Vejmelku z pravého kruhu, ale puk proletěl v prostoru za bránou.
04:40'
Postavení mimo hru se píská také na druhé straně. Přechod do pásma totiž nezvládl Jakub Flek. Následné buly lépe zvládlo Norsko.
04:23'
Mattias Nörstebö poslal puk do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů se jej neujal a na kotouč se dostali Češi.
04:06'
Nepřesnou přihrávkou vyhnal Johannes Johannesen své spoluhráče z útočné třetiny, o několik sekund později se navíc Norsko dopustilo ofsajdu.
03:50'
Mathias Trettenes se nebezpečně pohyboval za českou bránou. Nahrával a Johannes Johannesen přišel o puk, a tak nemohl vystřelit.
03:17'
Na modré čáře vystavil důraznou stopku povedeným hitem Michal Kempný Bergu-Paulsenovi a Češi získávají kotouč.
02:44'
Radan Lenc si vytvořil pozici před bránou Henrika Haukelanda, ale puk se za brankovou čáru nedostal.
02:21'
Norové se sice na chvíli usadili v české třetině, ale bylo z toho pouze honění kotouče po rozích. Střelba se nekonala.
01:45'
Sondre Olden vyslal prudkou střelu z pravého kruhu, ale jeho pokus byl sražen hokejkou českého hráče.
01:15'
Krátce po vstupu Česka do útočné třetiny se v nadějné pozici ocitl na levé straně Ondřej Beránek. Člen druhé útočné formace mířil na bližší tyč, gólman Norska ovšem všechny mezírky včas utěsnil.
00:55'
Vladimír Sobotka si vytvořil prostor před Haukelandem a rozhodl se vystřelit, ale puk minul norskou bránu.
00:25'
První střelu směrem na Haukelandovu klec vyslal od modré Kundrátek. Brankář Norska ovšem zasahovat nemusel.
00:05'
Češi vyhráli buly a Michal Kempný společně se spoluhráči zavezli puk do útočného pásma. Na bránu však nevystřelili.
00:01'
Norové jako domácí tým oblékají dresy červené barvy, národní tým naopak nastoupí v bílé variantě dresů.
Rozbruslení je v plném proudu a pomalu se začíná plnit Arena Riga. Na rozbruslení nechybí ani Radan Lenc, který přiletěl do Rigy včera a zasáhne do dnešního souboje.

Norsko: Haukeland (Arntzen) – Nörstebö, Lilleberg, Johannesen (A), Engeland Andersen, Krogdahl, Kasastul, Hansen – Valkvae Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – Trettenes (A), Martinsen, Olimb (C) – Olden, E. Salsten, Haga – Steen, H. Salsten, Hoff – Vesterheim.
Trenér: Tobias Johansson

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček – Červenka (C), Kubalík, Sobotka (A) – Beránek, Flek, Černoch – Smejkal, Špaček, Tomášek – Chlapík, Lenc, Kaut – Voženílek.
Trenér: Kari Jalonen.
Česko

Češi oproti jiným zemím řeší na turnaji hodně zapeklitý problém, marodku, která je prakticky na každodenním pořádku dne. Kvůli zraněním musí dějiště mistroství světa opustit Lukáš Sedlák a Filip Chytil, kteří zastávali v týmu důležitou roli. Nahradit jej má Radan Lenc, který se ještě v pátek večer připojil k českému výběru. S možným příjezdem ze zámoří se skloňuje i jméno Radima Zohorny, který by měl jako poslední z bratrů zasáhnout poprvé na mistroství světa.

V posledním zápase se mužstvo Kariho Jalonena střetlo se Slovinskem. Vstup do utkání českému týmu nevyšel a Slovinsko vedlo 2:0. Češi však zabrali a další porážku ve skupině nepřipustili. Vstřelili šest branek a hattrickem se blýsknul Dominik Kubalík.

Výsledky Česka na MS

Slovensko – Česko: 2:3
Česko – Kazachstán: 5:1
Česko – Lotyšsko: 3:4pp
Česko – Slovinsko: 6:2

Sestava z posledního zápasu: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček, Knot – Červenka (C), Špaček, Kubalík – Smejkal, Černoch, Beránek – Flek, Sobotka (A), Tomášek – Kaut, Voženílek, Chlapík
Norsko

Norové se podle očekávání nachází na nižších patrech tabulky. Na turnaji doposud vyhráli jen jednou, a to se Slovinskem. Hráčům ze země vikingů navíc stačila pouhá branka k tomu, aby urvala tříbodové vítězství, a ta vzešla z hokejky Thomase Berg-Paulsena. Co se týče koncovky, mají jednu z nejhorších. Víc, než jednou se dokázali prosadit jen s Kazachstánem, ale Norové i přes produktivitu zvítězit nedokázali a s Kazachstánem prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Tobiase Johanssonse musí zabrat hlavně v předbrankovém prostoru.

Norové odehráli poslední utkání s pořadatelem skupiny B, Lotyšskem. I přesto, že o vyrovnanost nebylo nouze a došlo ke snížení, výprava Norska recept na vyrovnání nenašla a z ledu odcházela se sklopenými hlavami.

Výsledky Norska na MS

Norsko – Kazachstán: 3:4sn
Norsko – Švýcarsko: 0:3
Slovinsko – Norsko: 0:1
Lotyšsko – Norsko: 2:1

Sestava z posledního zápasu: Arntzen (Haukeland) – Nörstebö, Lilleberg, Johannesen (A), Engeland Andersen, Krogdahl, Kasastul, Hansen – Valkvae Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – Trettenes (A), Olden, Martinsen – E. Salsten, Olimb (C), Haga – Steen, H. Salsten, Hoff – Vesterheim
Zdravíme z Rigy a srdečně zveme všechny fanoušky k textovému přenosu. O hokejové momenty nebude nouze, nabitý víkendový program odstartuje utkání Norska s Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:20.