Tipsport Extraliga - Základní část - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : M. Boleslav - 23. února 2024   18:00

0:5
(0:3, 0:0, 0:2)
M. Boleslav
01:18' Lantoši  (Pyrochta, Skalický) • 09:12' Skalický  (Lantoši, Čech) • 09:29' Rohdin  (Järvinen) • 40:28' F. Pavlík  (Rohdin, Järvinen) • 57:07' O. Roman  (Skalický, Järvinen)
Kladno
Bow (10. Mitens) – Slováček, Nemčík, Hejda, Veber, Trojna, Ticháček – Sideroff, Melka (A), Tralmaks – Smoleňák (C), Klepiš, M. Procházka – Strnad, Pytlík, Jarůšek (A) – Frolík, Vimmer, Bláha.
Kika, Šindel — Ondráček, Thuma
ČEZ stadion, Kladno
2137 diváků
M. Boleslav

Nejlepší hráči utkání: Martin Procházka (KLA) a Róbert Lantoši (MBL).
Poslední dvacetiminutovku začali skvěle hosté, kteří se prosadili a šli do vedení už 4:0. Následně zůstali při chuti a byli lepším týmem. Na konci zápasu zpečetil výhru Ondřej Roman na 5:0 a je jasné, že Rytíři půjdou do baráže. Naopak Mladá Boleslav má ještě šanci se dostat do předkola play off.
58:38'
Tralmaksova střela končí v náručí Růžičky.
57:07'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Druhá využitá přesilová hra a hosté jdou do vedení 5:0. Lantoši přihrál na Skalického, který křižnou přihrávkou zajistil ONDŘEJI ROMANOVI skvělou střeleckou pozici. Asistence: Pavol Skalický, Matti Järvinen.
56:42'
Bruslaři jsou ale opět v útočných pozicích.
56:00'
Hosté vyhráli vhazování a zůstali v útočném pásmu. Pyrochtovu střelu ale Mitens vyrazil a Kladno se osvobodilo.
55:56'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Michael Frolík – 2 min., podrážení.
54:32'
Slováčkova střela od modré se odrazila těsně vedle brankoviště, kam neměl Růžička přístup. Kdyby se k puku dostali první domácí, mohli dávat kotouč do prázdné branky.
Dnešní utkání sleduje 2137 diváků. Hodně tomu přispěli hostující fanoušci.
52:53'
Mitens raději přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.
52:00'
Ticháčkovu střelu od modré vyrazil Růžička a hosté se následně osvobodili jen zakázaným uvolněním.
51:00'
Nemčíkovy dva pokusy skončily u Růžičky.
49:37'
Tečovaný kotouč končí v náručí Růžičky. Ten dál drží čisté konto.
47:51'
Zakázané uvolnění přenáší vhazování před Růžičku. Hosté vhazování vyhráli a jsou opět v pásmu Kladna. Ke střele ale nedošlo.
45:22'
Lintuniemiho střela od modré skončila v náručí Mitense.
44:50'
Kladenští vyrazili ve třech dopředu, ale Ticháček se ke střele nedostal.
44:13'
Domácí se osvobozují.
44:00'
Romanova střela letěla jen těsně vedle tyčky.
43:32'
Hosté vyhráli vhazování a zůstávají v pásmu Kladna.
43:26'
Antonín Melka – 2 min., držení.
42:32'
Po ofsajdu vyhráli vhazování Rytíři, kteří ale následně poslali kotouč na zakázané uvolnění.
42:04'
Po gólu jsou opět při chuti hosté, kteří dál okupují útočné pásmo.
40:28'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Boleslav otevírá třetí třetinu gólem. FILIP PAVLÍK od modré vyslal nenápadnou střelou, kterou Mitens přes hráče neviděl. Asistence: Joachim Rohdin, Matti Järvinen.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:48.
Rytíři byli během druhé třetiny rozhodně aktivnějším týmem. Také zaznamenali dvojnásobně víc střel. Gól ale ani jeden tým nedokázal vsítit a do poslední dvacetiminutovky půjde Mladá Boleslav stále s náskokem tří branek.
40:00'
39:34'
Ticháček ve středním pásmu pokazil přihrávku a Boleslavští ujeli do přečíslení. Hejda ale strčil po puku hokejku a střelu nedovolil.
38:51'
A opět se musela Boleslav na lavičce bránit, kotouč opět končí u nich.
38:33'
Kotouč končí na lavičce hostů.
37:57'
Veber přihrál přesně na hůl ve středním pásmu soupeři, který hned prověřil Mitense. Ten kotouč vyrazil betonem.
36:47'
Střela Sideroffovi z první nesedla a hosté toto oslabení přestáli.
35:57'
Kotouč je ve středním pásmu.
35:47'
Tralmaksova střela z pravého kruhu končí v náručí Růžičky.
35:18'
Navíc se Boleslav opět osvobozuje.
34:57'
Domácí vyhráli vhazování a Ticháček hned tvrdě od modré vypálil. Tím ale ztratil pásmo.
34:51'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Aleš Čech – 2 min., hrubost.
34:19'
Kladenské dvě velké možnosti opět neskončili za zády Růžičky. Navíc se dopředu vydal Fořt, jehož tvrdá střela skončila nad brankou.
33:39'
Bernadova střela od modré byla zblokovaná a puku se hned ujali domácí. Vhazovat se ale bude ve středním pásmu.
32:55'
Kladenští se dopustili zakázaného uvolnění, takže se bude vhazovat před Mitensem. Hosté vyhráli vhazování, ale kotouč je ve středním pásmu.
32:27'
Mitens raději proti puku vyjel až na vrcholy kruhů, aby ho dostal do bezpečí.
32:10'
Hejdova šikovná střela zůstala v závaru před brankou, kde se oba týmy snažily vystrkat puk pryč. Rozhodčí nakonec přerušili hru.
30:42'
Kvůli střídání ale ztratili pásmo.
30:03'
Hosté nemohli hrát kvůli ofsajdu, a tak dopředu míří domácí.
29:38'
Procházka vypálil od modré čáry, ale puk se neprotečoval k Růžičkovi. Navíc trefil Jánošíka, který se skácel k zemi a zůstala po něm velká kaluž krve.
28:41'
I když Kladenští tráví zatím v této třetině spoustu času v útočném pásmu, nedokázali z toho nic získat.
27:17'
Klepišův bekhend z bezprostřední blízkosti skončil u Růžičky.
26:47'
Růžička raději podržel kotouč v lapačce.
25:13'
Nemčíkova střela letěla nebezpečně mimo klec.
24:09'
Hosté se dopustili ofsajdu a vhazování vyhráli domácí, kteří následně bojují o puk v obranném pásmu u mantinelu.
23:51'
Mitens rozehrál zpoza branky přímo na hůl hostujícího hráče, který ale takové příležitosti nevyužil a puk nezpracoval.
22:01'
Rytíři se usadili v útočném pásmu, ale Růžičku zatím příliš neohrožují.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:53.
Hrozivá kladenská první třetina je u konce. Hosté využili vše na maximum, hned ve 2. minutě otevřeli skóre zápasu z přesilové hry a následné dva góly od sebe dělilo jen 17 sekund! Po třech inkasovaných gólech opustil branku Bow, Mitens zatím drží čisté konce.
20:00'
19:20'
Veber tvrdým bodyčekem zahodil Skalického na kladenskou střídačku.
18:33'
Rytíři zůstávají v posledních minutách hrozivé kladenské první třetiny v útočném pásmu. Pytlíkova střela z mezikruží ale končí v náručí Růžičky.
17:20'
Na puku jsou domácí, ale Veberova střela od modré skončila na Růžičkově betonu a i následná střela neměla příliš gólové parametry.
13:58'
Žádná střela ale z toho nebyla.
13:20'
Po Nemčíkově střele od modré čáry se kotouč zasekl u mantinelu. Bojovnější byli hosté, kteří se osvobodili, ale Kladno je opět v útočném pásmu.
12:07'
Smoleňákova střela od levého mantinelu letěla hodně mimo klec.
11:27'
Kvůli dotyku puku o hostující střídačku se vhazuje před Růžičkou. Boleslav ale hned vyváží kotouč pryč.
10:30'
Růžička chtěl rozehrát, ale trefil jen Frolíka, který udržel pásmo. Rytíři ale z této situace nic nevymysleli.
09:29'
Střídání v týmu Rytíři Kladno:
ze hřiště odchází Landon Bow, přichází Mareks Mitens.
09:29'
Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.
09:29'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! A za pár sekund tady máme další gól. JOACHIM ROHDIN si vybruslil na vrchol kruhu a trefil se přesně nad rameno do vzdálenějšího růžku. Asistence: Matti Järvinen.
09:12'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! A Boleslav jde do vedení o dvě branky! PAVOL SKALICKÝ propálil Bowa z mezikruží přímo mezi betony.
Asistence: Róbert Lantoši, Aleš Čech.
06:21'
Slováček si šikovně obhodil hráče v útočném pásmu, ale nezakončil. Naopak mu soupeři sebrali puk a Lantoši proti Bowovi tentokrát neměl štěstí.
04:29'
Na druhé straně se Ticháček dostal ke střele z mezikruží, ale střela mu vůbec nesedla. K odraženému kotouči si však vybruslil Klepiš, a i když jeho střela z levé strany byla lepší, Růžička s ní neměl žádný problém.
04:10'
Mladá Boleslav byla v postavení mimo hru, takže nemohla hrát.
02:53'
Bláhovi ujela střela v útočném pásmu, čehož využili hosté, ujeli dopředu a prověřili Bowa.
01:18'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Bruslaři využívají přesilovou hru. RÓBERT LANTOŠI si vybruslil na vrchol kruhu a pomocí kladenské teče poslal kotouč až do sítě. Asistence: Filip Pyrochta, Pavol Skalický.
00:58'
Deven Sideroff – 2 min., podrážení.
00:18'
Při rozehrávce z kladenské třetiny se dopředu hnal Tralmaks se Sideroffem, ale Sideroff Tralmaksovu pobídnu nezvládl. Navíc následně fauloval.
00:01'

Rytíři Kladno: Bow (Mitens) – Slováček, Nemčík, Hejda, Veber, Trojna, Ticháček – Sideroff, Melka (A), Tralmaks – Smoleňák (C), Klepiš, M. Procházka – Strnad, Pytlík, Jarůšek (A) – Frolík, Vimmer, Bláha.
Trenér: Otakar Vejvoda

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), Bernad, Jánošík (C), F. Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Čech – Skalický, O. Roman, Lantoši (A) – Hradec, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Fořt, Malát – Malínek, Závora, Stránský.
Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Kika, Šindel — Ondráček, Thuma.
BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se nachází na 13. místě v tabulce Tipsport extraligy se 45 body. Za sebou má právě jen Kladno, které je na posledním místě o 12 bodů.

Po dvou porážkách předvedla Mladá Boleslav v posledním zápase skvělou defenzivní práci a vyhrála nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 proti Českým Budějovicím. Do vedení mohli jít ale jako první Budějovičtí, kteří rozvlnili síť, ale gól nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři. Ve 21. minutě se trefil Róbert Lantoši a tato branka zůstala jediná do konce zápasu.

Nejproduktivnějším Bruslařem je Róbert Lantoši (16+22), kterého doplňuje Filip Pyrochta (5+20). Mezi tři tyče se proti Budějovicím postavil Jan Růžička, který vychytal svoji třetí nulu v sezoně. Jeho celková úspěšnost je 90,88 %. Filip Novotný má také dobrou úspěšnost – 90,40 %.

Úspěšnost využití přesilových her: 3. místo 24,32 %
Úspěšnost ubránění oslabení: 14. místo 72,97 %
Rytíři Kladno

Rytíři se nachází na posledním 14. místě v tabulce Tipsport extraligy se 33 body. Na dnešního herního i tabulkového soka Mladou Boleslav ztrácí Kladno 12 bodů.
Do konce základní části zbývá jen 5 zápasů a ve hře je 15 bodů.

Kladenští v posledních dvou zápasech alespoň bodovali. V Brně prolomili svoji temnou sérii a vyhráli v prodloužení 2:3, zato proti Plzni mohli Kladenští brát všechny tři body, ale poslední minuty utkání znamenaly plzeňský obrat a prohru Kladenských 3:4 po prodloužení.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (11+30), kterého doplňuje Jakub Klepiš (6+31) a Eduards Tralmaks (21+8). Ticháček je stále nejproduktivnějším obráncem a Tralmaks je 6. nejlepším střelcem celé extraligy!
Do posledních tří zápasů naskočil mezi tři tyče Landon Bow a jeho úspěšnost je celkově 87,17 %. Mareks Mitens má úspěšnost 87,56 %.
Kladno se opět dostalo na špici mezi všemi týmy v rámci počtu trestných minut. Se 652 trestnými minutami je nejtrestanějším týmem celé extraligy.

Úspěšnost využití přesilových her: 11. místo 18,78 %
Úspěšnost ubránění oslabení: 13. místo 73,63 %