+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Český svaz Judo

Webové stránky: http://www.czechjudo.org

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
160 17 Praha 6
E-mail: czechjudo@czechjudo.cz


23. října 2017 • 04:09

Mistrovství České republiky dorostu - Brno

Tuzemským vrcholem roční přípravy pro kategorii dorostenek a dorostenců je Mistrovství České republiky dorostu, které se bude konat 4. listopadu v Brně.Dorostenci startují na základě startovní listiny. Dorostenky mají start volný.

19. října 2017 • 01:39

Na juniorském MS bojuje kvarteto českých judistů

Světový šampionát juniorské kategorie hostí od středy do soboty chorvatská metropole Záhřeb. V nominaci českého týmu figurují čtyři reprezentanti. „Každý z nich má při troše štěstí na sedmé místo,“ odhadl místopředseda svazu a vedoucí výpravy Petr Smolík.

3. října 2017 • 09:23

FPD Interliga 2017 - Finále

V sobotu 14. října se v Praze uskutečnilo poslední - finálové kolo mezinárodního turnaje družstev - FPD Interliga.

21. září 2017 • 09:52

XXVII. Mezinárodní mistrovství Rakouska Masters

V Linci proběhlo XXVII. Mezinárodní mistrovství Rakouska masters judo. Českou republiku reprezentovalo 22 závodníků. Za účasti 11 států vybojovala česká výprava: 7 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových medaili. Celkově v součtu umístění Česká republika získala 1.misto!Vítězové soutěže: Banszel Jaroslav, Bradler Rudolf, Brodec Tomáš, Humpálová Ludmila, Maroušek Milan, Šiška Dan, Wágner Milan,

19. září 2017 • 09:35

Český pohár - Memoriál Václava Prokeše - Teplice

Posledním kvalifikačním turnajem v této sezóně je Memoriál V. Prokeše.V kategorii staršího žactva a dorostu je možné získat body do Ranking Listu.Podmínkou pro start ve všech kategoriích je minimálně 5.KYU!

16. září 2017 • 12:45

Páté místo mě trochu mrzí, svěřila se Věra Zemanová

Přečtěte si ohlasy Věry Zemanové bezprostředně po jejím úspěchu na mistrovství Evropy juniorů. Vystoupení českých reprezentantů první den šampionátu v Mariboru hodnotí i trenér juniorské reprezentace Václav Sedmidubský a místopředseda svazu Petr Smolík.

11. září 2017 • 01:57

Přípravný kemp na World Championship Veterans Olbia 2017

Ve dnech 8.-10.9.2017 proběhlo ve Vršovicích finální soustředění na Mistrovství světa masters, které se koná na Sardinii. Během tří dnů se vystřídalo na vršovické žíněnce přes 40 judistů nejen z České republiky, Slovenska, ale i z Uzbekistánu. Na přípravě se trenérsky podíleli Jaroslav Banszel, olympionici Jaromír Ježek a Jaromír Musil.Účastníci udělali v tréninku maximum pro vrchol sezony a věříme, že se to promítne do výsledku.Českou republiku bude reprezentovat na MS celkem 24 závodníků.Držte nám palce!

3. září 2017 • 01:46

Český pohár - Brno Cup

Ve dnech 16. a 17. září proběhne v brněnské hale Vodova další ročník Brno Cup, který je součástí série Českých pohárů. V sobotu startují senioři, dorost a soutěž mužů OPEN. V neděli pak budou o medaile bojovat mladší a starší žáci a žákyně.

17. srpna 2017 • 10:07

Petr Lacina hodnotí výkony našich v Budapešti

S výkony našich na světovém šampionátu jsem spokojený. Přes neúčast naší největší naděje Lukáše Krpálka vyhráli naši reprezentanti 10 utkání, což je znatelné zlepšení oproti předchozím šampionátům.Absolutorium zaslouží Pavel Petřikov, nasazení a projev se mi ale líbil u všech. Veliká škoda, že David Klammert nedotáhl slibně rozjeté osmifinále proti Margianimu, jeho účast ve finálovém bloku byla velice blízko. Stejně tak Ivan Petr nebyl od postupu do finálových bojů příliš daleko. Smůlu měl Jakub Ječmínek, kterému los přisoudil budoucího mistra světa již ve třetím kole.Všichni naši, kteří mají olympijské ambice, si zde znatelně polepšili ve světovém žebříčku, na nejbližších turnajích světové série by měli být mezi nasazenými.Doufám, že se naše zraněné opory L. Krpálek a J. Musil dají zdravotně brzy do pořádku a ještě letos nastoupí na některém turnaji Grand Slam nebo Grand Prix.

21. července 2017 • 10:06

Reprezentaci judistů čeká v Minsku generálka na mistrovství světa

Běloruská metropole hostí turnaj kategorie European Open, na který míří devět českých judistů. Pro české reprezentanty bude soutěž posledním testem před světovým šampionátem v Budapešti. „Jedná se o přípravný turnaj, takže pokud někdo uspěje, bude to dobré pro sebevědomí, ale výsledek na mistrovství světa to nezajistí,“ upozornil šéftrenér národního týmu Petr Lacina.

20. července 2017 • 08:17

Juniorská elita se sejde v Praze, domácí vyhlížejí medaili

Hala v Praze na Podvinném mlýně bude tento víkend patřit mladým judistům. Tradiční místo mezinárodních soutěží juda hostí turnaj Evropského poháru. „V nominaci máme celkem čtyřicet judistů, dvacet sedm chlapců a třináct dívek,“ vypočítal trenér juniorské reprezentace Václav Sedmidubský.Největší nadějí domácího týmu je Markéta Paulusová. Závodnice kategorie nad 78 kilogramů nastupuje v pozici vítězky posledního turnaje evropského okruhu v polské Gdyni. „Chtěli bychom aspoň jednu medaili a dvě účasti ve finálových blocích, tedy do pátého místa,“ svěřil se kouč Sedmidubský.Na vysoká umístění by kromě Paulusové měly dosáhnout i její kolegyně Alice Matějčková v kategorii do 78 kilogramů a Věra Zemanová (-57 kg). V soutěžích juniorů má největší předpoklady k úspěchu dvojnásobný medailista z evropského poháru Tomáš Binhak, který se bude v „mínus šedesátce“ prát v sobotu.Na Evropský pohár v Praze naváže mezinárodní kemp juniorů v Nymburku, který proběhne od pondělí do čtvrtka.

14. července 2017 • 09:22

Krpálek v Japonsku nabírá kilogramy a pere se s olympijským medailistou

Po startu na Grand Prix Číny zůstala reprezentace českého juda ještě téměř dva týdny ve východní Asii. Klíčovou přípravu před mistrovstvím světa si nemůže vynachválit jednička národního týmu Lukáš Krpálek. „Musím říct, že pro mě je to tady absolutně super, váha mi jde krásně nahoru, teď jsem na sto sedmnácti kilech,“ prozradil olympijský vítěz na kempu v Japonsku.

4. července 2017 • 04:41

Kaunas kadetům nevyšel, další šance jsou za dveřmi

Reprezentace kadetů se vrátila z mistrovství Evropy v Kaunasu bez výhry. Ve dvou případech chybělo k postupu málo, šlo o prohry až v nastaveném čase. „Další dvě porážky přišly těsně před koncem na wazari,“ doplnil reprezentační trenér Jaroslav Švec.

2. července 2017 • 08:51

David Klammert - 7. místo na GP v Číně

Ve váze do 90 kilogramů se dnes představil také David Klammert a vybojoval dělené sedmé místo. V osmifinále porazil Číňana BU Rigede hodem na ipon tři vteřiny před koncem. Ve čtvrtfinále už ale nestačil na Rusa Chusena Chalmurzajeva, když nasbíral tři tresty. A v opravách podlehl v prodloužení Mongolovi Munchjargalovi Erdenechúovi.Gratulujeme!

2. července 2017 • 08:37

Lukáš Krpálek ve finále Grand Prix v Číně

I přestože nebyl Lukáš v nejlepší formě (pobolívají jej záda), přešel na GP v Číně přes své tři soupeře až do finále. Vítězství by ho posunulo na vyšší příčku světového žebříčku (nyní je aktuálně ne 18. místě), což by ho před Mistrovstvím světa mohlo posunout na pozici pro nasazení. Jeho finálové utkání můžete sledovat v přímém přenosu, který začíná v 11:00 hodin na na ČT Sport nebo na www.ippon.tv.Držme Lukášovi palce!

2. července 2017 • 08:37

Krpálek chtěl v Číně odstoupit, nakonec má zlato

Chu-che-chao-tche (Čína) 2. července (zvláštní zpravodaj ČTK) - Judista Lukáš Krpálek i přes silné bolesti zad vyhrál turnaj Grand Prix v čínském Chu-che-chao-tche. Získal druhou zlatou medaili ve váhové kategorii nad 100 kilogramů, do níž přestoupil na začátku roku. Tu první vybojoval v dubnu v Antalyi. Do žebříčku si připíše 700 bodů a posune se na hranu první desítky, což mu dává naději, že na srpnovém mistrovství světa v Budapešti bude mezi nasazenou osmičkou.

2. července 2017 • 08:37

Lukáš Krpálek uspěl ve finále Grand Prix v Číně

I přestože nebyl Lukáš v nejlepší formě (pobolívají jej záda), přešel na GP v Číně přes své tři soupeře až do finále. Vítězství by ho posunulo na vyšší příčku světového žebříčku (nyní je aktuálně ne 18. místě), což by ho před Mistrovstvím světa mohlo posunout na pozici pro nasazení.

2. července 2017 • 03:56

Z Lukáše jsme měl hlavu jak pátrací balon, řekl trenér Petřikov

Trenér českých judistů na Grand Prix v Číně Pavel Petřikov starší musel celý den poslouchat, jak si jeho svěřenec Lukáš Krpálek stěžuje na bolesti zad, únavu a další problémy. Dobře ale věděl, že olympijský vítěz z Ria de Janeiro si potřebuje jen postěžovat, ale že na žíněnce bude předvádět své mistrovské judo, jehož výsledkem byla další zlatá medaile.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze