Český svaz Judo

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Judo Show Cup - finále Extraligy a MČR družstev žen

Jako každý rok, i letos se spojí judistická akce s charitativním počinem v rámci Judo Show Cupu. Finále Extraligy mužů, a nově i utkání družstev žen proběhne v neděli 21. listopadu 2021 Na Folimance od 18 do 20 hodin.

29. října 2021 • 08:49

Julie Zárybnická vyhrála titul mistryně světa neslyšících

Úřadující mistryně ČR Julie Švecová vyhrála mistrovství světa neslyšících ve Versailles! Julie si pro MS upravila váhu do 70 kg a postupně vyřadila soupeřky z Ukrajiny a Kazachstánu, aby ve finále porazila obhájkyni zlata z Ruska. Gratulujeme!

Julie Švecová vyhrála ve Versailles titul mistryně světa

Úřadující mistryně ČR Julie Švecová vyhrála mistrovství světa neslyšících ve Versailles! Julie si pro MS upravila váhu do 70 kg a postupně vyřadila soupeřky z Ukrajiny a Kazachstánu, aby ve finále porazila obhájkyni zlata z Ruska. Navíc se jednalo o vůbec první české zastoupení na tomto podniku. Gratulujeme!

Julie Zárybnická vyhrála ve Versailles titul mistryně světa

28. října 2021 • 04:33

Robert Hoření získal licenci rozhodčích IJF A

Robert Hoření o víkendu úspěšně absolvoval zkoušky na licenci IJF A v Malaze. Zkouška probíhala ve zcela novém formátu- ústní zkouška, písemný test v angličtině, kterým frekventanti doložili znalosti pravidel juda a nakonec praktická zkouška na tatami. Robertovi gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v dalších turnajích.

24. října 2021 • 07:30

Medailové hody juniorů v Brémách

Medailové hody českých juniorů na prestižním turnaji v Bremách! Stříbro získal Michal Pfaf, bronzy urvali Adam Kopecký a Petr Mladý! Skvělé bilance zaznamenali i další členi výpravy. Gratulujeme!

24. října 2021 • 05:31

Dvě zlata z MT Brémy

V německých Brémách skončil tradiční mezinárodní turnaj dorostu.

22. října 2021 • 10:21

Radek Rýpar na EP v Chorvatsku pátý

Radek Rýpar se na evropském poháru v Chorvatsku probojoval až do semifinále. Následovaly však dvě prohry a skončil tak těsně pod stupni vítězů. Přesto se jedná o Radkův zatím nejlepší výsledek. Gratulace.

21. října 2021 • 06:01

Hanka Šafaříková poprvé na grand slamu

Česká rozhodčí Hanka Šafaříková rozhodovala svůj první grand slam. Letos poprvé v novém modelu, kdy mají rozhodčí na turnajích IJF brífink den před turnajem na žíněnce v kimonu a součástí je i hodinový trénink snácvikem zápasových situací. Gratulujeme!

21. října 2021 • 03:59

Televizní IPPON bude plný medailí

Olympijské zlato Lukáše Krpálka jako artefakt Národního muzea, bronzová medaile Renaty Zachové z Grand Prix v Záhřebu a bronz Daniela Pochopa z mistrovství světa juniorů. To vše a mnoho dalšího připomene říjnový díl měsíčníku juda IPPON na programu ČT sport.

12. října 2021 • 10:36

Světový den juda

Blíží se velké každoroční vzdělávací setkání judistické rodiny založené na našich hodnotách. Dne 28. října 2021 se miliony judistů na celé planetě setkají fyzicky nebo digitálně, aby oslavili Světový den juda 2021. Letos bylo vybráno téma "SOLIDARITA", kterým se budou řídit všechny akce, které se budou konat.

11. října 2021 • 11:51

Právě probíhá...

Ve sportovní hale v Jablonci nad Nisou se po roční přestávce utkali o titul Mistr České republiky utkají junioři a juniorky. V neděli pak o titul Mistra ČR bojují družstva dorostenek.

Zveme Vás na:

Ve sportovní hale v Jablonci nad Nisou se po roční přestávce utkají o titul Mistr České republiky utkají junioři a juniorky. V neděli pak o titul Mistra ČR budou bojovat družstva dorostenek.

Skončilo Mistrovství ČR U21 a družstev dorostenek

Ve sportovní hale v Jablonci nad Nisou se po roční přestávce utkali o titul Mistr České republiky utkají junioři a juniorky. V neděli pak o titul Mistra ČR bojovala družstva dorostenek.

8. října 2021 • 09:25

Pomalu mi začíná docházet, co se stalo, hlásí ze Sardinie bronzový Pochop

Parádní bilance pěti výher a jediné porážky na mistrovství světa juniorů v Olbii znamená pro Daniela Pochopa (-73 kg) bronzovou medaili! Dvacetiletý judista tak získal pro české judo na tomto šampionátu první cenný kov od triumfu Lukáše Krpálka v roce 2009. „Cítil jsem se dneska velmi dobře a šel prostě prodat to, co jsem měl natrénováno,“ popsal rodák z vesničky Světnov na Vysočině.