+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Český svaz Judo

Webové stránky: http://www.czechjudo.org

Judo (jemná cesta) je styl japonského bojového umění, založené profesorem Džigoró Kanó v roce 1882. Dnes je především v Evropě velmi rozšířeným olympijským sportem. Judo rozvíjí sebe disciplínu a respekt před sebou samým a k druhým. Trénink juda přináší jak mentální výchovu (sebedůvěru, soustředění se, cílevědomost), tak fyzickou složku (koordinace, rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost).

V roce 1964 se stalo judo olympijským sportem. V České republice se vznik juda datuje k roku 1919, kdy vysokoškolský sport zahájil první kurzy, a na ně navázala armáda s kurzy sebeobrany. Nejvyššími judistickými turnaji jsou mimo olympijské hry, mistrovství světa a kontinentální mistrovství, turnaje Grand Slam, Grand Prix, Continental Open a Continental Cup. Mezi nejvyšší domácí soutěže patří mistrovství republiky jednotlivců a dlouhodobé soutěže družstev.

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
160 17 Praha 6
E-mail: czechjudo@czechjudo.cz


21. července 2017 • 10:06

Reprezentaci judistů čeká v Minsku generálka na mistrovství světa

Běloruská metropole hostí turnaj kategorie European Open, na který míří devět českých judistů. Pro české reprezentanty bude soutěž posledním testem před světovým šampionátem v Budapešti. „Jedná se o přípravný turnaj, takže pokud někdo uspěje, bude to dobré pro sebevědomí, ale výsledek na mistrovství světa to nezajistí,“ upozornil šéftrenér národního týmu Petr Lacina.

20. července 2017 • 08:17

Juniorská elita se sejde v Praze, domácí vyhlížejí medaili

Hala v Praze na Podvinném mlýně bude tento víkend patřit mladým judistům. Tradiční místo mezinárodních soutěží juda hostí turnaj Evropského poháru. „V nominaci máme celkem čtyřicet judistů, dvacet sedm chlapců a třináct dívek,“ vypočítal trenér juniorské reprezentace Václav Sedmidubský.Největší nadějí domácího týmu je Markéta Paulusová. Závodnice kategorie nad 78 kilogramů nastupuje v pozici vítězky posledního turnaje evropského okruhu v polské Gdyni. „Chtěli bychom aspoň jednu medaili a dvě účasti ve finálových blocích, tedy do pátého místa,“ svěřil se kouč Sedmidubský.Na vysoká umístění by kromě Paulusové měly dosáhnout i její kolegyně Alice Matějčková v kategorii do 78 kilogramů a Věra Zemanová (-57 kg). V soutěžích juniorů má největší předpoklady k úspěchu dvojnásobný medailista z evropského poháru Tomáš Binhak, který se bude v „mínus šedesátce“ prát v sobotu.Na Evropský pohár v Praze naváže mezinárodní kemp juniorů v Nymburku, který proběhne od pondělí do čtvrtka.

14. července 2017 • 09:22

Krpálek v Japonsku nabírá kilogramy a pere se s olympijským medailistou

Po startu na Grand Prix Číny zůstala reprezentace českého juda ještě téměř dva týdny ve východní Asii. Klíčovou přípravu před mistrovstvím světa si nemůže vynachválit jednička národního týmu Lukáš Krpálek. „Musím říct, že pro mě je to tady absolutně super, váha mi jde krásně nahoru, teď jsem na sto sedmnácti kilech,“ prozradil olympijský vítěz na kempu v Japonsku.

4. července 2017 • 04:41

Kaunas kadetům nevyšel, další šance jsou za dveřmi

Reprezentace kadetů se vrátila z mistrovství Evropy v Kaunasu bez výhry. Ve dvou případech chybělo k postupu málo, šlo o prohry až v nastaveném čase. „Další dvě porážky přišly těsně před koncem na wazari,“ doplnil reprezentační trenér Jaroslav Švec.

2. července 2017 • 08:51

David Klammert - 7. místo na GP v Číně

Ve váze do 90 kilogramů se dnes představil také David Klammert a vybojoval dělené sedmé místo. V osmifinále porazil Číňana BU Rigede hodem na ipon tři vteřiny před koncem. Ve čtvrtfinále už ale nestačil na Rusa Chusena Chalmurzajeva, když nasbíral tři tresty. A v opravách podlehl v prodloužení Mongolovi Munchjargalovi Erdenechúovi.Gratulujeme!

2. července 2017 • 08:37

Krpálek chtěl v Číně odstoupit, nakonec má zlato

Chu-che-chao-tche (Čína) 2. července (zvláštní zpravodaj ČTK) - Judista Lukáš Krpálek i přes silné bolesti zad vyhrál turnaj Grand Prix v čínském Chu-che-chao-tche. Získal druhou zlatou medaili ve váhové kategorii nad 100 kilogramů, do níž přestoupil na začátku roku. Tu první vybojoval v dubnu v Antalyi. Do žebříčku si připíše 700 bodů a posune se na hranu první desítky, což mu dává naději, že na srpnovém mistrovství světa v Budapešti bude mezi nasazenou osmičkou.

2. července 2017 • 08:37

Lukáš Krpálek uspěl ve finále Grand Prix v Číně

I přestože nebyl Lukáš v nejlepší formě (pobolívají jej záda), přešel na GP v Číně přes své tři soupeře až do finále. Vítězství by ho posunulo na vyšší příčku světového žebříčku (nyní je aktuálně ne 18. místě), což by ho před Mistrovstvím světa mohlo posunout na pozici pro nasazení.

2. července 2017 • 08:37

Lukáš Krpálek ve finále Grand Prix v Číně

I přestože nebyl Lukáš v nejlepší formě (pobolívají jej záda), přešel na GP v Číně přes své tři soupeře až do finále. Vítězství by ho posunulo na vyšší příčku světového žebříčku (nyní je aktuálně ne 18. místě), což by ho před Mistrovstvím světa mohlo posunout na pozici pro nasazení. Jeho finálové utkání můžete sledovat v přímém přenosu, který začíná v 11:00 hodin na na ČT Sport nebo na www.ippon.tv.Držme Lukášovi palce!

2. července 2017 • 03:56

Z Lukáše jsme měl hlavu jak pátrací balon, řekl trenér Petřikov

Trenér českých judistů na Grand Prix v Číně Pavel Petřikov starší musel celý den poslouchat, jak si jeho svěřenec Lukáš Krpálek stěžuje na bolesti zad, únavu a další problémy. Dobře ale věděl, že olympijský vítěz z Ria de Janeiro si potřebuje jen postěžovat, ale že na žíněnce bude předvádět své mistrovské judo, jehož výsledkem byla další zlatá medaile.

1. července 2017 • 10:23

Grand-Prix Hohhot 2017 - Čína

Českým judistům se dnes na turnaji Grand Prix v čínském městě Chu-che-chao-tche nepovedlo přejít přes osmifinále. Ivan Petr vypadl hned v 1. kole, Jaromír Ježek a Jakub Ječmínek pak ve 2. kole, když nevyužili převahu. Jejich přemožitelé ale následně došli až do finále.

1. července 2017 • 06:35

Lukáš Krpálek bude v Číně bojovat i s únavou a bolestmi zad

Judistu Lukáše Krpálka čeká v neděli poslední turnaj před srpnovým mistrovstvím světa v Budapešti. Na Grand Prix v čínském Chu-che-chao-tche přijel rovnou z vrcholící přípravy, a tak kromě soupeřů bude bojovat také s únavou, ale i s bolestmi zad, které ho trápí od nedávného kempu v Chorvatsku. I proto jde do turnaje s respektem.

21. června 2017 • 01:36

Mistrovství Evropy Masters - Zagreb 2017

V nedělI 18.6.2017 skončilo MISTROVSTVÍ EVROPY VETERÁNŮ, kterých se účastnilo 25 českých závodníků, z toho 17 mužů a 8 žen. Celkem bylo na mistrovství 790 závodníků z 32 zemí.

21. června 2017 • 01:27

Evropský pohár juniorů 2017 - Praha

Další sérií turnajů IJF World Junior Tour pro kategorii juniorů a juniorek bude turnaj v Praze, který se bude konat v Praze v Podvinném Mlýně ve dnech 22-23. července 2017.

5. června 2017 • 10:26

Eliška Kubíčková získal zlato v Györu

Výběr ČR do 15ti let startoval 3.-4.6.2017 v maďarském Györu, kde se konal 10. ročník mezinárodního turnaje Europen U15 Cup. Po oba dva dny startovalo na třech tatami 215 závodníků a závodnic z 57 klubů a 7 zemí (HUN, CRO, POL, AUT, BEL, ROM a CZE). Mimo výběru ČR, startovali ještě USK Praha a Zlín. Vlastní turnaj měl charakter evropského poháru kadetů, včetně kontroly kimon, finálového bloku a pro organizátory byl zároveň zkouškou na EYOF, který se v červenci uskuteční právě v Györu.Naše medailová umístěníEliška Kubíčková 1.m / 57 kgLucie Zárybnická 2.m / 48 kgJulie Zárybnická 2.m / 52 kgAnna-Marie Polnická 3.m / 48 kgOndřej Sláma 3.m / 66 kgDavid Dudy a Jan Němeček obsadili ve svých vahách 5.místa, Tomáš Waldsberger, Tomáš Kulhánek a Petra Vážková přidali ještě 7.místa.

4. června 2017 • 11:28

Olympijský den se bude 21. června slavit běháním

Po celé České republice odstartují ve středu 21. června v 18 hodin závody T-Mobile Olympijského běhu. Tisíce běžců tak sportem oslaví olympijské ideály a výročí založení Mezinárodního olympijského výboru

28. dubna 2017 • 04:32

Mezinárodní mistrovství Slovenska masters 2017

22.4.2017 se konalo v Povážské Bystrici za účasti závodníků z 10 států Mezinárodní Mistrovství Slovenska.Českou republiku reprezentovalo 38 mužů a 9 žen.18 zlatých, 13 stříbrných a 11 bronzových medailí - taková byla bilance české výpravy.„Nejenže jsme byli nejpočetnější výpravou, ale i nejúspěšnější. Znovu jsme potvrdili, že čeští judisté mají čelní postavení jak v evropském tak i ve světovém judu.“ Konstatoval vedoucí výpravy Jaroslav Banszel.Uznání našim judistům za výkony a aktivitu vyjádřil i přítomný zástupce světové federace juda Miklós Flóri.

20. dubna 2017 • 03:33

Mistrovství Evropy seniorů ve Varšavě - 1. den

Judista David Pulkrábek vypadl na mistrovství Evropy ve Varšavě hned v prvním kole váhové kategorie do 60 kilogramů. Nestačil na světovou pětatřicítku Turka Ahmeta Sahina Kabu, který zápas ukončil deset vteřin před koncem škrcením a vyhrál na ipon.

18. dubna 2017 • 03:12

Lukáš Krpálek se chystá na ME do Varšavy

Judista Lukáš Krpálek ve středu vyrazí na mistrovství Evropy do Varšavy, kde se po přestupu do nejvyšší váhové kategorie pokusí navázat na tituly evropského šampiona z let 2013 a 2014. Sám se sice za spolufavorita nepovažuje, ale pro úspěch je připraven udělat vše. Zvláště když mu bude poprvé fandit i devítiměsíční syn Antonín.

14. dubna 2017 • 10:04

Hranice zažijí víkend plný juda

Hranice na Moravě budou hostit ve dnech 22-23. dubna judisty z celých Čech ve dvou kategoriích. V sobotu se utkají o Český pohár krajská družstva staršího žactva. V neděli pak budou o titul Mistr České republiky bojovat junioři a juniorky.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze