Český svaz cyklistiky

Cyklistika je jedním z nejnáročnějších sportů, ale také jedna z nejoblíbenějších rekreačních a turistických aktivit. Pokud jde o sport, více než dráhová či sálová je populární silniční cyklistika (závody jako Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta). První závody na kolech se konaly už roku 1868 ve Francii.

Cyklistika dnes vyžaduje investice do kvalitního vybavení, nejde jen o silniční kolo, ale také speciální oblečení a další příslušenství. Na profesionální úrovni zastřešuje v ČR tento sport Český svaz cyklistiky.

SP biketů jen v Novém Městě

V kalendáři Světového poháru horských kol v olympijském cros country zůstaly už jen závody v Novém Městě na Moravě. Další z řady závodů, tentokrát ve francouzském středisku Les Gets, jenž v okleštěném seriálu po pandemii koronaviru zbyl, byl na žádost organizátorů zrušen. Informovala o tom Mezinárodní cyklistická unie (UCI).

7. července 2020 • 09:28

Závod Visegradské 4 v novém termínu

Zadostiučiněním za letošní zkrácenou sezónou silniční cyklistiky bude její finále v Brně, která vyvrcholí na Špilberku. Domácí kalendář závodů totiž zakončí nejvýznamnější jednorázová akce, mezinárodní závod Visegrad 4 Bicycle Race. Ze strany Mezinárodní cyklistické unie (UCI) byl potvrzen nový termín, který byl stanoven na 11. října 2020.

4. července 2020 • 18:00

Cink a Terpstraová vyhráli v Městě Touškov

Ondřej Cink (Kross Racing Team) vyhrál úvodní závod Strabag Cupu v cross country který se jel jako podnik kategorie C1 v městě Touškov. Cílem projel před Franouzem Maxime Marottem a Rakušanem Karl Marktem. V závodě žen obhájila loňské prvenství z Města Touškov Nizozemka Anne Terpstraová (GHOST Factory Racing) před Jitkou Čábelickou (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) a třetí skončila Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling).

4. července 2020 • 08:56

Závod SP bikerů v Lenzerheide zrušen

V závislosti na pandemii covid-19 byl zrušen další závod seriálu Světového poháru v cross country. Mezinárodní cyklistická unie (UCI), že se nepojede podnik se švýcarském Lenzerheide, který se měl uskutečnit 4. do 6. září.

3. července 2020 • 17:21

Bábek vyhrál 1 km, ale v keirinu jej porazil Čechman

Další zlatou, již dvaatřicátou, z domácích dráhových šampionátu přidal dnes do své sbírky na oválu v Praze na Třebešíně Tomáš Bábek, který ovládl naprosto přesvědčivě závod na 1 km s pevným startem. Jezdec Dukly Brno za sebou nechal Robina Wagnera a Jiřího Janoška.

2. července 2020 • 20:42

Sprinterský šampionát narušil déšť

Druhý den sprinterského šampionátu v Praze na Třebešíně narušil déšť. Do jeho začátku se stačily odjet některé závody v týmovém sprintu a na 500 metrů s pevným startem mládežnické kategorie a ženy a 1 km s pevným startem junioři. Muži závod na 1 km s pevným startem odjedou zítra, kdy je na programu ještě keirin.

1. července 2020 • 21:07

Sprinterkým mistrem Tomáš Bábek

Po čtyřech letech vybojoval ve sprintu svůj další titul v této královské disciplíně jezdec Dukly Brno Tomáš Bábek. Ve finále v Praze na Třebešíně ve třech jízdách zdolal svého týmového kolegu Martina Čechmana a třetí skončil další jezdec Dukly Brno Jakub Šťastný. Mezi ženami vyhrála premiérově mladá Veronika Jaborníková, která rovněž ve třech jízdách udolala Sáru Kaňkovskou (obě Dukla Brno).

1. července 2020 • 18:56

Světový pohár v cyklokrosu zeštíhlel o tři závody

Přestože seriál Světového poháru začne až v listopadu, i tak se na jeho programu projevila pandemie koronaviru. Z kalendáře pro sezonu 2020-21 vypadly tři závody. Seriál tak bude mít oproti původně plánovaných čtrnácti podniků jedenáct včetně závodu v Táboře, který se pojede dle plánu 15. listopadu.

1. července 2020 • 10:28

Štybar s přehledem vyhrál Velkou cenu Sweep sport

Dobře rozjetý Zdeněk Štybar (Deceuninck - Quick Step) od úvodních okruhů Velké ceny Sweep sport, seriálu Il Sano, nikoho nenechal na pochybách, že bude bojovat v Plzni o vítězství. I když se Štybarovi nedařilo pokaždé vyhrávat jednotlivé spurty, tak neúnavně rozjížděl nové dlouhé spurty a dostával se do úniků.

1. července 2020 • 10:07

Druhé kolo Škoda extraligy v kolové pro MO Svitávku 1

Nečekaným vítězem II. kola ŠKODA Extraligy v kolové se stala s rezervou nejmladší dvojice reprezentující MO Svitávku 1 (Jiří Hrdlička ml./Roman Staněk). Ti v turnaji prohráli pouze jeden zápas proti svým zkušenějším oddílovým kolegům. V ostatních pěti zápasech čtyřikrát zvítězili a jednou remizovali.

1. července 2020 • 09:49

Nový časopis Antidopingáček

Antidopingový výbor ČR přichází s pomocí pro všechny české sportovce. V novém formátu - časopisu Antidopingáček - chce poutavou formou přiblížit dění v antidopingovém světě. "Rádi bychom, aby jste v našem periodiku nacházeli věci aktuální, zajímavé, poučné i zábavné," říká Veronika Zouharová, vedoucí oddělení metodiky AVČR.

30. června 2020 • 14:28

V Městě Touškov odstartuje Strabag Cup

O víkendu 4. - 5. července konečně odstartuje v Městě Touškově první díl Strabag MTB Cup 2020, Českého poháru horských kol v cross country, který je v kalendáři UCI jako podnik první kategorie. Původně plánovaný termín 25. - 26. dubna byl z důvodu Covid-19 zrušen a o konání závodu v náhradním termínu se rozhodlo teprve před několika týdny.

30. června 2020 • 10:56

Rafkarna Velká cena Hradce Králové

Tradiční silniční závod v centru města Hradce Králové, kritérium s tradicí od roku 1964, se bude opět konat 6. září od 15:00 na Masarykově náměstí. V rámci hlavního závodu kategorie muži ELITE se vám představí nejlepší české týmy. Závod je v letošním roce vypsán pro kategorie muži hobby, ženy hobby, juniory a juniorky.

29. června 2020 • 16:00

Štěpánová ovládla dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru

ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár pokračoval víkendovým dvojzávodem v Bike Parku na Zličíně za účasti více než 800 bikerů. Vítězný double v kategorii žen slaví česká reprezentantka Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB). V sobotním závodě mužů se radoval Ondřej Zelený (ELEVEN Mercedes Black.ET Team), nedělní vítězství i celkové vedení v soutěži si pohlídal zkušený olympionik a an Škarnitzl (Cyklostar Trek Mercedes Benz Praha).