Český svaz kanoistů

Kanoistika je vodní sport, který se provozuje jak rekreačně tak závodně. Název je sice odvozen od kánoe, ale používá se i pro závody na kajaku. Rychlostní kanoistika se jezdí na klidných stojatých vodách, slalom naopak na divoké vodě, tedy na silně proudících tocích.

Kanoistika je tradiční součástí olympijských her, pořádají se mistrovství světa (MS), mistrovství Evropy (ME) i Světový pohár. V Česku je garantem tohoto sportu (ať už jde o vodní slalom či rychlostní kanoistiku)  Český svaz kanoistiky, oddíly jsou v řadě měst, ať už je to Praha, nebo třeba Poděbrady či Chomutov.

Olympiáda odložena, slalomáři souhlasí a mění plány

Olympiáda v Tokiu se uskuteční v příštím roce, nejpozději v létě 2021. Takové je rozhodnutí, na kterém se shodli prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach a japonský premiér Šinzó Abe. „Chápeme to, je to správné rozhodnutí,“ zní z úst našich slalomářů i slalomářek. Zároveň věří, že 1. nominační závod na olympiádu v Tokiu, kterým bylo MS 2019, se bude stále zohledňovat.

24. března 2020 • 10:16

Domácí nominační závody slalomářů se odsouvají

Kvůli koronavirové krizi se odsouvají i domácí nominační závody vodních slalomářů, které se původně měly konat o víkendech 18.–19. 4. a 25.–26. 4. V pondělí (23. března) se na tom shodla trenérská rada.

23. února 2020 • 04:21

Kajakář Přindiš bere na Australian Open bronz, Prskavec i kanoistky bez medaile

Evropský šampion Vít Přindiš vypádloval na rankingovém závodě Australian Open bronzovou medaili. Na vítěze domácího Delfoura ztratil 2,64 vteřiny. Prskavec ve finálové jízdě dostal 2vteřinovou penalizaci a skončil bez medaile. Stejně jako kanoistky. Ve finále kanoistek jsme měli 2 české lodě, ale ani jedna nedokázala proměnit finálovou jízdu v medaili.

22. února 2020 • 03:51

Kanoista Lhota vybojoval mezi světovou špičkou stříbro

Kanoista Lhota skončil v rankingovém závodě Australian Open nabitém velkými jmény vodního slalomu druhý. A to i přes drobné zaváhání v bráně č. 16. S časem dne 94,96 vyhrál Slovinec Benjamin Savšek, třetí skončil domácí Daniel Watkins. Do finále kajakářek se probojovala pouze Kudějová, která skončila 7.

21. února 2020 • 07:35

Slalomáři Prskavec a Rohan vyhráli kvalifikaci závodu Australian Open

Prskavec byl nejrychlejší mezi kajakáři, Rohan vyhrál kvalifikační jízdu kanoistů. Rankingový závod Australian Open odstartoval vodním slalomářům letošní důležitou olympijskou sezónu. Na start kvalifikace se v pátek 21. 2. postavilo 29 českých závodníků a do víkendových semifinálových bojů postoupily téměř všechny české lodě.