Davis Cup - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Tomáš Berdych : Nicolas Almagro - 16. listopadu 2012   19:45

3

Máme za sebou nádhernou tenisovou bitvu, ve které Tomáš Berdych dokázal udolat svého španělského soupeře Nicolase Almagra 3:2 na sety a zajistil srovnání na 1:1.

Zítra nás čeká utkání čtyřhry, které hodně napoví, která země se bude radovat z vítězství v Davis cupu.

S informací, že Tomáš Berdych za 3 hodiny a 58 minut porazil Nicolase Almagra 3:2 na sety se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
Konec zápasu
6:3
Almagrův return je v autu a Tomáš Berdych vítězí v páté sadě 6:3!
40-15
Fantastický servis a jsou zde dva mečboly!
30-15
Tentokrát přechod na síť nebyl tak připravený a přišel trest.
30-0
Skvělý forhend a vše je zakončeno na síti jistým volejem. Chybí dva míče!
15-0
V pokleku Berdych zahrál výborně a vítězství je stále blíž.
5:3
Tomáš Berdych prolamuje servis soupeře a nevyvrátilo to ani jestřábí oko. Tomáš jde podávat na vítězství v zápase!
A-40
Diváci se dožadovali dvojchyby, ale Berdych pokračoval a získal výměnu. Almagrovi se nelíbilo chování diváků.
40-40
Jenže gem ještě nekončí. Tomáš pomalu zrychloval hru a soupeř na to nestačil zareagovat.
40-A
Almagro přidává eso a má rázem výhodu.
40-40
Almagro byl pod tlakem, ale Berdychův bekhend se od pásky odrazil do autu.
40-30
První je minulostí po esu Almagra.
40-15
A pozor! Jsou zde dva brejkboly pro Berdycha.
30-15
Berdych hraje míče soupeři hlavně do bekhendu a Almagro s tím má nyní problémy.
15-15
Servis a poté forhend do protipohybu.
15-0
Almagro předváděl skvělou obranu, ale Tomáš se nenechal vyhodit z rytmu a postupně soupeře dostal.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Těsný aut Berdycha ukončuje tento gem a Nicolas Almagro je zpět v zápase!
30-40
Bekhend Berdycha bohužel končí v autu a po této zbytečné chybě má Almagro brejkbol!
30-30
Tomáš si dával hodně záležet, aby ve výborné pozici svůj forhend poslal do dvorce a povedlo se mu to.
15-30
Od pásky se míček odrazil těsně za síť a to je velká smůla pro Berdycha.
15-15
Delší výměna a v té chybuje jako první španělský hráč.
0-15
Almagro se ničeho nezalekl a křižným forhendem rozhoduje výměnu.
4:2
Tomáš zariskoval na slabší druhé podání a return mu vyšel a bere soupeři servis a ujímá se vedení 4:2!
A-40
Jenže přichází laciná chyba, po které má Tomáš Berdych další brejkbol!
40-40
Almagro se vykoupil esem!
A-40
Těsný aut Almagra, který ještě zkusil jestřábí oko, ale je zde brejkbol!
40-40
Almagrův forhend zastavuje páska - shoda!
30-40
Jenže dokázal zatlačil Berdycha a tomu obrana nyní nevyšla podle představ.
30-30
Tentokrát už Almagro dvojchybu přidává.
15-30
Almagro blíže k zisku tohoto gemu.
15-15
Jenže španělská dvojka si umí pomoct podáním.
15-0
Berdych si hodně zaběhal, ale stálo to za to. Almagro totiž forhend poslal do zámezí.
3:2
3:2
Berdych si opět udržel své podání a každá chybička bude nyní už velmi rozhodující.
40-15
Berdych si počkal na pohyb soupeře a poté poslal míč do volné části dvorce.
30-15
Celkově 13. eso Tomáše Berdycha.
15-15
Servis přišel jako na zavolanou.
0-15
Almagro trefuje míče přesně na čáru a s tím Berdych nemůže téměř nic dělat.
2:2
S naprostým přehledem získává Almagro svůj servis a je opět srovnáno.
0-40
V zápětí další eso.
0-30
Zahlášená dvojchyba Almagra, ale jestřábí oko vše napravuje. V opakované výměně přidává Almagro eso.
0-15
Servis může být rozhodujícím faktorem tohoto dramatického zápasu.
2:1
2:1
Tentokrát skončil return až za základní čarou a Tomáš Berdych tak vede 2:1.
40-15
Almagro se opřel do returnu a jeho křižný bekhend byl nechytatelný.
40-0
Přímý bod ze servisu přináší tři gemboly.
30-0
A Berdych k němu má slušně nakročeno.
15-0
Chtělo by to poklidný gem při podání.
1:1
Srovnáno a tento gem měl Almagro celkem pod kontrolou.
15-40
Obranný úder Tomáše skončil pár čísel vedle postranní čáry.
15-30
Almagro je v křižných výměnách hodně přesný a opět to potvrdil.
15-15
Chybičky na obou stranách.
0-15
Slibně rozehraná výměna končí nevynucenou chybou Berdycha.
1:0
Almagro zahrál pouze do sítě a tento dlouhý první gem nakonec získává Tomáš Berdych.
A-40
Tomáš se vydal na síť a hodně se na ni nalepil a tím nedal prostor k prohozu.
40-40
Jenže gem stále nekončí a hned úvodní hra pátého setu může dost možná rozhodnout celé utkání.
A-40
Servis na tělo!
40-40
Servis opět drží Berdycha nad vodou.
40-A
Tak to je velká škoda! Tomáš měl nahraný míč na středu kurtu, ale poslal ho přesně do míst, kde to Almagro čekal a nepřipraveného českého tenistu poté přehodil.
40-40
Almagro se nebojí do míčku pořádně udeřit a opět mu to přineslo ovoce.
A-40
Španěl zariskoval, ale jeho bekhend byl tentokrát dlouhý.
40-40
Druhé podání bylo dobře naliftované a udělalo Almagrovi velké problémy.
40-A
Hned v úvodu pátého setu je zde brejkbol pro Almagra, který si ho svou aktivitou zasloužil.
40-40
Španěl vypálil nechytatelný forhend, po kterém se dostal na shodu.
40-30
Opět první podání, které Berdychovi hodně ulehčuje práci.
30-30
Pomáhá servis!
15-30
Almagro napálil míček na nabíhajícího Berdycha, který na síti nedokázal zareagovat správně.
15-15
Delší míč Tomáše - patnáct oba.
15-0
Rozhodující set odstartovala delší výměna, ve které chyboval Almagro z bekhendu.
0:0
Ve čtvrtém setu Tomáš Berdych již měl brejk a byl velmi blízko zisku setu a tím i zápasu. Jenže soupeř dokázal srovnat a poté získat tuto velice vyrovnanou bitvu ve zkrácené hře, ve které vedl už 0:5. Tomáš se však nevzdal, dokázal snížit na 5:6, ale eso Almagra tento set ukončilo.
6:7
Na konec tiebreaku však přichází eso a před námi je rozhodující set.
5-6
Nyní si to Berdych doslova vybojoval! Byl pod obrovským tlakem, ale Almagro nedokázal výměnu dokončit a chyboval.
4-6
Almagro vsadil vše na jednu kartu. Jeho vítězný bekhend po čáře však skončil těsně v autu.
3-6
Tak to je velká škoda! Tomáš měl soupeře naprosto rozhozeného, ale poté pokazil jednodušší bekhend, který dost možná rozhodne tento set.
3-5
Precizní přechod do útoku zakončený důsledným útokem a Tomáš Berdych si bere první minibrejk zpět.
2-5
Další přímý bod znamená snížení na 2:5.
1-5
Před výměnou stran získává Berdych první bod.
0-5
Eso Almagra znamená stav 0:5!
0-4
Tomáš se pokusil o změnu rytmu a chtěl zahrát bekhend po čáře, ale ten mu nevyšel.
0-3
Return Almagra letěl hodně vysoko, ale dopadl přesně na zákládní čáru a to Berdycha natolik rozhodilo, že poté poslal forhend do autu.
0-2
Almagro rozhodl tuto delší výměnu forhendem do protipohybu a získává tak minibrejk.
0-1
Bekhend Tomáše Berdycha zastavila síť.
6:6
Almagro pouze do pásky a to znamená, že budeme svědky zkrácené hry!
40-30
Španěl naštěstí kazí a může se na sebe hodně zlobit.
30-30
Almagro měl čas na svůj bekhend a dokázal toho využít.
30-15
Dlouhý return Almagra.
15-15
Nahraný míč měl Tomáš na středu kurtu, ale nedokázal přehodit míček přes síť.
15-0
Připravená pozice po podání a poté dobrý míč po lajně.
5:6
5:6
Přímý bod z podání a Almagro má jistý minimálně tiebreak.
15-40
Slajzovaný bekhend Berdycha se snášel nad čárou, ale dopadl těsně vedle.
15-30
Španěl se trefil do míčku velice dobře a Tomáš v obraně nezareagoval dobře.
15-15
Almagro chybu oplácí, z forhendu zamířil pár čísel za základní čáru.
0-15
Škoda laciné chyby z bekhendu, kterou se Berdych připravil o zajímavou výměnu.
5:5
5:5 a Almagro si ani neškrtl.
40-0
Tomáš zvládá tento nelehký gem s přehledem.
30-0
Tentokrát sice Almagro na servis dosáhl, ale return poslal jen do autu.
15-0
Eso!
4:5
Eso z druhého servisu a Berdych půjde po krátké pauze podávat na udržení se ve čtvrté sadě.
0-40
Naprosto s přehledem kráčí Almagro pro tento gem.
0-30
Tomáš musel hodně doběhnout, ale Almagro nechyboval a v pohodě získal fiftýn.
0-15
Naprosto bez rozpaků hraje Almagro a nyní to potvrdil křižným forhendem.
4:4
Berdych postupně utahoval šroubečky a vše dokonal výborným volejem na síti.
40-30
Česká jednička pouze do sítě.
40-15
Servis pomohl Tomášovi.
30-15
Tomáš měl nahraný halfvolej, byl mu zahlášen aut, ale podle jestřábího oka trefil čáru, ale Almagrovi se to vůbec nelíbí. Hlavní rozhodčí nařídil opakování výměny a to se samozřejmě nelíbí domácímu publiku, ale vše je podle pravidel.

V opakované výměně se raduje Španěl a o to víc se domácí publikum bouří.
30-0
Almagro se pokusil z velké defenzívy dostat rychlým protiúderem, ale těsně minul postranní čáru.
15-0
Servis bude hrát hodně velkou v roli.
3:4
3:4
Almagro dokázal získat třetí gem v řadě a ve čtvrtém setu je již ve vedení.
30-40
I napotřetí přišla chyba českého tenisty a Almagro je z nejhoršího venku.
30-30
Opět vyhozený bekhend Berdycha.
30-15
Přichází zbytečná chyba Tomáše.
30-0
Nádherná výměna a na jejím konci radost Tomáše Berdycha! Oba hráči se přetahovali a nakonec Berdych tento fiftýn získává a má šanci získat servis soupeře.
15-0
Famózní return Berdycha směrem ven z dvorce, na který neměl Almagro nárok.
3:3
Almagrův bekhend dopadl přesně na čáru a čistou hrou Almagro srovnává na 3:3 a je zpět v bitvě o tento zápas.
0-40
Dlouhý forhend Berdycha nahrává Španělovi a ten má tři brejkboly!
0-30
Po bekhendové chybě je zde šance pro Almagra.
0-15
Prohoz Almagra mířil na hlavu českého hráče, který se musel sklánět a to mělo neblahý vliv na jeho volej.
3:2
3:2
Almagro musel odvracet brejkbol, ale povedlo se a je zpět ve hře.
40-A
Almagro získává výhodu přímým bodem z podání.
40-40
Tomáš viděl otevřený kurt a tak se snažil namířit svůj bekhend právě do tohoto prostoru, ale síť hrála proti němu.
40-30
Tomáš zatlačil soupeře forhendem a rozhodl výměnu přechodem na síť, kde si počínal velice sebevědomě.
30-30
Přímý bod z podání pomáhá Almagrovi.
30-15
Tentokrát obranný bekhend Berdycha zastavila páska, ale Almagro byl na míček připravený.
30-0
V zápětí přichází další chyba a Španěl je hodně nalomený.
15-0
Almagro zariskoval a chyboval.
3:1
Neuvěřitelné! Return Almagra letěl pod nohy Berdycha, ale ten přesto dokázal zahrát v pokleku bekhend do druhého růžku.
40-0
Fantastická hra od základní čáry přináší tři gemboly a s každým míčkem je vítězství blíž a blíž.
30-0
Přímý bod z podání.
15-0
Eso a my můžeme doufat, že půjde Tomášovi servis takto i nadále.
2:1
2:1
Čistá hra pro Almagra, kterou snižuje na 2:1.
0-40
Eso s pořadovým číslem 10.
0-30
Po dlouhé době přichází i vítězný míč Almagra, který vypálil svůj forhend přesně na čáru.
0-15
Dobrý první servis španělského tenisty.
2:0
Almagro zkusil přechod na síť, ale jeho pokus nebyl připraven a tak toho Tomáš využívá.
40-0
Almagro opět lacině chybuje a stále čeká na svůj první vyhraný fiftýn v tomto setu.
30-0
Eso to pouze potvrzuje.
15-0
Perfektní forhend Tomáše, který je nyní na koni.
1:0
Return na výbornou a hned v úvodu čtvrtého setu je zde brejk!
40-0
Jsou zde tři brejkboly na úvod čtvrtého setu a velká šance pro Tomáše!
30-0
Almagro po pomalejším returnu zatlačil na forhendu, ale ten letěl daleko do autu.
15-0
Tomáš přetlačil svého soupeře a oběhl si míček na forhend a tím rozhodl.
0:0
Třetí set rozhodl opět jediný brejk a ten přišel hned ve druhém gemu. O gem dříve však musel český hráč odvrátit brejkovou příležitost soupeře. Ve vyhecovaném druhém gemu Almagrovi nefungoval servis a to v podstatě rozhodlo celý třetí set.
6:3
Almagro na síti zahrál pouze do pásky a Tomáš Berdych tak získává třetí set poměrem 6:3.
40-0
Almagro měl smůlu, dobře rozehrál výměnu, ale poté nečistě trefil míček a ten od rámu letěl k divákům.
30-0
Pokus o vítězný míč končí daleko za základní čarou a zisk třetí sady je velmi blízko.
15-0
Almagro chybuje z bekhendu.
5:3
Return Berdycha doletěl sotva za síť a Španěl tak neměl žádný problém gem ukončit.
15-40
Třetí dvojchyba Nicolase Almagra v utkání.
0-40
Servis ven z kurtu otevřel celou jednu stranu a Almagro neměl problém zakončit.
0-30
Almagro hraničním míčkem zatlačil Berdycha do defenzívy a získal tím potřebnou převahu.
0-15
5:2
Následuje přestávka a výměna stran, po které půjde Almagro podávat na udržení se v třetí sadě.
5:2
Vítězný forhend Berdycha znamená zisk sedmého gemu třetí sady.
A-40
Berdych z pravé strany přidává další eso.
40-40
Almagro na nic nečekal a prostě se do míčku opřel hned na returnu a získal fiftýn.
40-30
Rotace v prvním podání přináší eso.
30-30
Povedený return Almagra, na který Berdych nezareagoval přesně.
30-15
I tentokrát slavil v rovnocenné výměně český bojovník.
15-15
Almagrův riskantní pokus o vítězný míč po čáře zastavila síť.
0-15
Pod velký tlak se dostal Tomáš Berdych a závěrečný míč poslal náš tenista do zámezí.
4:2
Bekhend Berdycha končí až za základní čarou.
15-40
Dva gemboly pro Španěla.
15-30
Almagro otevřel forhendovou stranu, ale Berdych se bohužel nedostal k míčku tak rychle, jak by potřeboval a poslal ho jen do sítě.
15-15
Almagrův pokus o zkrácení hry se mu vůbec nepodařil a podle toho to i vypadalo.
0-15
Return českého tenisty pouze v síti.
4:1
4:1
Španěl po dlouhé době chybuje a Tomáš Berdych se tak dostává do vedení 4:1.
A-40
Tomáš přidává své šesté eso.
40-40
Almagro opět agresivní a přineslo mu ovoce, které znamená srovnání na shodu.
40-30
Almagro opět na maximálním riziku při returnu a opět úspěšný.
40-15
Míček pomaličku dopadával k základní čáře, ale naštěstí skončil těsně za ní.
30-15
Almagro si poodstoupil a bekhendovým returnem ven z kurtu nedal českému hráči nárok.
30-0
Servis obou hráčů je v posledních chvílích famózní.
15-0
Tomáš servisem dostal Almagra mimo dvorec a poté neměl problém zakončit.
3:1
Tak tento gem zvládl Almagro bez sebemenšího náznaku problémů a snižuje.
0-40
Přichází i servis.
0-30
Bez velkých rozpaků poslal Španěl na druhou stranu výborný forhend.
0-15
Almagro si pomohl prvním servisem, na který odpověděl Berdych pouze returnem do sítě.
3:0
3:0
Výborný technický servis Berdycha a čistou hrou je brejk potvrzen.
40-0
Hala je ve varu a Tomáš tomu hodně pomáhá.
30-0
Nádhera! Velice těžký volej musel předvést český hráč a k tomu musel přidat další dva, které sice byly jednodušší, ale přesto zahrány s velkou jistotou.
15-0
Berdych přichází s výborným servisem.
2:0
Almagro komunikuje s rozhodčím na empiru a evidentně se mu něco nelíbí. Před začátkem třetího gemu je zde vzrušení na stadionu.
2:0
Almagro nezvládl tlak a dvojchybou daroval svůj servis českému hráči a ten tak vede 2:0.
40-30
Opět zklamal rodáka z Valašského Meziříčí bekhendový úder.
40-15
Bekhend Berdycha končí jako nevynucená chyba.
40-0
Dlouhá výměna na jejímž konci chybuje španělská dvojka a tím se dostává pod velký tlak. Tomáš Berdych má k dispozici tři brejkboly!
30-0
Famózní return a hala bouří!
15-0
Diváci nyní hodně hlasitě povzbuzují Tomáše a dokonce hodně hlasitě narušují i průběh výměn. Tomášovi to však nevadilo a pro fiftýn si došel.
1:0
Almagro skvěle zkrátil hru, ale Berdych dokázal míček doběhnout a poslat ho na základní čáru. Míček byl zahlášen jako aut a Almagro tak z ničeho nic dostal možnost nové výměny a to se hodně nelíbí české lavičce a ani divákům v hale.

V opakované výměně však Tomáš předvedl výtečný servis a získal přímý bod z podání.
A-40
Dlouhá přestřelka od základní čáry končí chybou španělského hráče a to je pro Berdycha jenom dobře.
40-40
Almagro měl hodně dobře našlápnuto, ale jeho závěrečný bekhend minut postranní čáru a to potvrdilo i jestřábí oko.
30-40
První riskantní forhend dopadl na čáru, ale napodruhé už byl Berdych nepřesný a je zde brejková příležitost pro Almagra.
30-30
Přichází první pomoc v podobě kvalitního servisu.
15-30
Výměna od základní čáry končí další chybou českého tenisty a ten bude mít hned v prvním gemu tohoto setu plné ruce práce.
15-15
Eso pomáhá Tomášovi.
0-15
Druhý set začal Almagro výborným returnem na základní čáru, na který Tomáš zareagoval pozdě.
0:0
Druhý set rozhodl opět jediný brejk a tentokrát byl Tomáš Berdych tím hráčem, který ztratil podání. V druhém setu se Almagro hodně zlepšil a překvapivě dokázal tvořit hru a agresivním tenisem dostával Berdycha pod tlak.
3:6
Opět dlouhý forhend Berdycha, po kterém je druhý set ukončen.
0-40
Berdychův forhend končí v autu a tak jsou zde tři setboly pro Nicolase Almagra!
0-30
Opět byl Tomáš na returnu bezmocný.
0-15
Jenže Almagro si drží svůj vysoký standard na podání.
3:5
Další přímý bod z podání znamená snížení na 3:5.
A-40
Return Almagra zastavila páska.
40-40
Španěl se dostal do výměny, ale o pár čísel poslal svůj míček do autu.
30-40
Hodně štěstí měl Almagro při returnu. Míček netrefil ideálně, ale ten zapadl přímo za síť a ještě dostal faleš směrem ven z kurtu - je zde setbol pro Almagra!
30-30
Berdych pod tlakem a nedostal ho z něj ani prohoz po čáře.
30-15
Čarová rozhodčí byla potichu, ale hlavní sudí okamžitě zahlásil aut a tak fiftýn pro Berdycha nezvrátilo ani jestřábí oko.
15-15
Tomáš nejdříve chtěl jestřábí oko, ale poté si to rozmyslel a uznal Almagrův return jako dobrý.
15-0
Servis ven z dvorce a poté forhend do druhé strany.
2:5
Po krátké pauze půjde Tomáš Berdych podávat na udržení se v druhém setu.
2:5
Almagro si však umí pomoci podáním a vede již 2:5!
30-40
Pokus Almagra o kontraúder se nevydařil. Míček letěl daleko od základní čáry a tak se tento gem ještě protahuje.
15-40
Jenže Almagro z ničeho nic vytasil eso.
15-30
Nyní nenechal Berdych nic náhodě a okamžitě po returnu zariskoval a byl to on, kdo diktoval tempo výměny. Vše musel Berdych ukončit precizním volejem na síti.
0-30
Almagrovi se štěstím zahrál míček od rámu rakety a Berdych na to dokázal reagovat pouze vracením míčku na druhou stranu, což Španěl trestal.
0-15
Eso Almagra, který se vydal za potvrzením brejku.
2:4
Z defenzívy se Almagro dokázal dostat do výborné pozice, kterou přetavil v zisk gemu a ujímá se tak vedení 2:4.
30-40
Výtečný první servis odvrací první hrozbu.
15-40
Almagro si přitáhl Berdycha na síť a ten ho výborně prohodil a má tak první dva brejkboly v zápase!
15-30
Trpělivá hra od základní čáry, Almagro přitvrdil a získal tak aktivní pozici, kterou dokázal postupným navyšováním tlaku přetavit ve stavu 15:30.
15-15
Pomalejší míček přiletěl na stranu Berdycha a ten nechytatelným forhendem nedal soupeři šanci.
0-15
Berdychův pomalejší přechod na síť Almagro využil a prohozem získává fiftýn.
2:3
Stopvolej Almagra ukončuje pátý gem a po výměně stran půjde na podání český hráč.
0-40
Eso.
0-30
Opět se raduje hlouček příznivců Nicolase Almagra, kterému pomohl přechod na síť.
0-15
Úvodní fiftýn pátého gemu pro španělského tenistu.
2:2
Těžká smeč Tomáše Berdycha, která však skončila přesně na čáře. Almagro si nechal vše překontrolovat jestřábím okem.
40-30
Eso přichází opět v pravou chvíli.
30-30
Z čista jasna vypálil Almagro svůj jednoručný bekhend a trefil se náramně!
30-15
Almagro dobře zareturnoval a Tomáš musel na míček reagovat na poslední chvíli a nepovedlo se to úplně.
30-0
Tentokrát chyba Almagra pomáhá českému hráči.
15-0
Tomáš se odhodlal k přechodu na síť a jeho volej byl zahrán precizně.
1:2
1:2
Almagrův přechod na síť Berdycha vystrašil a jeho míček tak skončil v autu.
15-40
Ani tentokrát s Almagro nedočká čisté hry a může za to jeho nevyvedený forhend.
0-40
V zápětí další eso, které je celkově již pátým pro Almagra.
0-30
Eso.
0-15
Španěl hodně zariskoval, ale jeho forhend dopadl přesně na lajnu.
1:1
Bekhend Almagra zastavila páska a tak máme srovnáno na 1:1.
40-15
Servisem připravený útok, který byl zakončen přesným forhendem.
30-15
Almagro poslal return po slabším druhém servisu do autu.
15-15
Tomáš pomaličku tlačil a tlačil až svého soupeře dostal do úzkých a s naprostým přehledem si došel pro fiftýn.
0-15
Almagrův forhend ven z dvorce letěl přesně.
0:1
Přímý bod z podání ukončuje úvodní gem druhého setu.
15-40
Tomáš se dostal poprvé do pořádné výměny a v té skončil forhend Almagra v autu.
0-40
Velice přesný forhend vyslal Almagro, kterým trefil přesný růžek dvorce.
0-30
Opět return Berdycha v zámezí.
0-15
Druhý set otevřel Almagro výborným servisem.
0:0
Třicet šest minut potřeboval Tomáš Berdych k tomu, aby získal úvodní set druhé dvouhry poměrem 6:3. Celý set rozhodl osmý gem, ve kterém se Almagro dostal poprvé pod tlak při svém servise a o podání přišel. Poté už Tomáš sadu v pohodě doservíroval a vede tak 1:0 na sety.
6:3
Esem ukončuje Tomáš Berdych první set.
40-30
Španěl pouze nastavil raketu a jeho return byl naprosto dokonalý.
40-15
Almagro poslal forhend do autu a jsou tu první dva setboly!
30-15
Almagro byl v hodně těžké situaci, ale dokázal předvést přesný prohoz křížem, který měl světové parametry.
30-0
Další skvělý servis.
15-0
Přímý bod z podání přibližuje zisk prvního setu.
5:3
Almagro se snad poprvé v zápase objevil na síti, ale byl rázem přehozen nádherným křižným prohozem!
40-30
Parádní return a rychlý přechod na síť přináší první brejkbol zápasu!
30-30
Berdych tlačil svého soupeře, posílal své údery hodně k základní čáře, ale jedna jediná chyba vše zmařila.
30-15
Škoda! Return z druhého servisu skončil pouze v síti.
30-0
Nádherná výměna, která nabídla mnoho přesných úderů a získává ji pro sebe Tomáš Berdych, který se dostává k hodně zajímavému stavu.
15-0
Tomáš se dostal do forhendové přetahované a v té chyboval jako první Almagro.
4:3
Po přestávce půjde podávat Nicolas Almagro.
4:3
Aktivnějším hráčem ve výměně byl český tenista a Almagro se pokusil o kontraúder, který však ve dvorci neskončil.
40-30
Famózním prvním servisem si však Tomáš hodně pomáhá.
30-30
Pouze do pásky poslal Berdych svůj poslední úder.
30-15
Berdych poslal forhend blízko základní čáry a Almagro tak musel odehrávat míček z krkolomné pozice a nepodařilo se mu to.
15-15
Dobré podání Berdycha.
0-15
První jesřábí oko v zápase, ale lajnový rozhodčí se nemýlil a fiftýn tak jde na stranu Španěla.
3:3
Forhend do protipohybu Tomáše ukončuje šestý gem.
15-40
Do volného prostoru po čáře posílal Berdych forhend, který měl velice dobré parametry, ale skončil o pár centrimetrů v autu.
15-30
Jenže Berdych oplácí stejnou mincí.
15-15
Španěl se pokusil z bekhendu zariskovat a tentokrát mu to ovoce nepřineslo.
0-15
Další Almagrovo eso.
3:2
3:2
Berdych opět na síti a Almagro se rázem ocitl pod tlakem a jeho prohoz na náhodu skončil v autu.
40-15
Španěl zariskoval a bekhendovým returnem po čáře nedal českému hráči šanci.
40-0
O to víc, že následně nedokázal zreturnovat Berdychův dělový servis.
30-0
Nyní měl Almagro k dispozici celý kurt, ale nabíhaný forhend poslal až do autu a tato chyba ho může mrzet.
15-0
Tomáš však také umí servis a potvrzuje to esem.
2:2
Jenže Almagro přidává své druhé eso.
30-40
Celá levá strana kurtu zůstala otevřená a Tomáš se trefil přesně do tohoto prostoru.
15-40
Španělský tenista vodil Berdycha po celém dvorci a touto aktivní hrou si došel pro fiftýn.
15-30
Almagro svůj forhend lepil hodně k postranní čáře, ale trefil přesně.
15-15
To je škoda, na slabší druhý servis Tomáš nestačil zareagovat a jeho return tak skončil daleko za základní čarou.
15-0
První dvojchyba zápasu pro Almagra.
2:1
2:1
Almagro opět chybuje z bekhendu a tím je ukončen třetí gem.
40-15
Dva gemboly a zisk tohoto gemu se zdá být opět pouze formalitou.
30-15
Přímý bod z podání pro českého hráče.
15-15
Tomáš se pokusil změnit rytmus hry, ale minul dvorec.
15-0
Almagro se dostal do výměny, ale forhend mu uletěl daleko do autu.
1:1
Výtečný behkend ven z dvorce a Almagro získává své první podání bez větších problémů.
15-40
Almagro si připravil pozici servisem a následným forhendem v podstatě rozhodl výměnu.
15-30
Velmi rychlý a k tomu ještě přesný první servis.
15-15
Bekhend španělského hráče skončil těsně za základní čarou.
0-15
Almagro začíná druhý gem zápasu esem.
1:0
Perfektní druhý servis, na který Almagro nezareagoval dobře a první gem tak získává Tomáš Berdych.
40-15
První eso zápasu pro českého reprezentanta.
30-15
Tomáš poprvé na síti a jeho volej byl přesný.
15-15
Hráči si od úvodu nedávají nic zadarmo. Berdych pomaličku přitlačoval a dovedl tuto výměnu do vítězného konce.
0-15
Hned na úvod utkání dlouhá výměná od základní čáry, kterou pro sebe získal Almagro a hodně mu k tomu dopomohl Berdych, který míček poslal pouze do sítě
0:0
Zápas otevře servisem Tomáš Berdych.
Oba hráči již jsou na dvorci, za malý okamžik začne předzápasová rozcvička.
Před malým okamžikem porazil David Ferrer Radka Štěpánka 3:0 na sety a Španělé tak vedou po úvodní dvouhře 1:0. Tomáš Berdych tak má před sebou důležitý úkol a to srovnat stav na 1:1.
Vzájemná bilance

Na okruhu ATP se hráči střetli jedenáctkrát a lepší bilanci má Tomáš Berdych, který vyhrál hned osm z těchto zápasů.

V roce 2012 se hráči střetli pětkrát a čtyřikrát odcházel jako vítěz český hráč. Almagrova jediná výhra byla okořeněná kanárem, když Španěl vyhrál 6:4, 6:0 letos v Indiana Wells.

Poslední měření sil proběhlo v semifinále turnaje ve Stockholmu, kde Berdych vyhrál 6:3, 6:2 a poté si došel i pro celkový triumf.

Celým jménem Nicolas Almagro Sanchez, kterému všichni říkají Nico okupuje momentálně 11. příčku žebříčku ATP a je tedy o pět míst za svým dnešním soupeřem.

Almagro se samozřejmě nejlíp cítí na pomalé antuce a právě jemu by měl velice rychlý povrch, na který Češi sází, dělat největší problémy. Almagro se z 11. příčky neprobojoval na Turnaj mistrů a tak jeho poslední zastávkou před Davis cupem byl Masters v Paříži, se kterým se však rozloučil již ve druhém kole.

I Almagro se v roce 2012 radoval ze dvou titulů, dvakrát slavil na antuce - jednou to bylo venku v Nice a podruhé pod střechou v Sao Paulo. Za svou kariéru získal již dvanáct titulů a kromě toho odehrál ještě šest finále, všechny na antuce.

České jedničce patří na světovém žebříčku ATP 6. příčka. Letošní rok může rodák z Valašského Meziříčí považovat za hodně povedený. Hned dvakrát se radoval z titulu na turnaji ATP a to ve Stockholmu a Montpelier a k tomu všemu se probojoval na Turnaj mistrů, kde do poslední chvíle bojoval o postup ze skupiny.

"Bude to velice těžký zápas. Sice jsme spolu letos hráli pětkrát, ale teď se všechno vymaže a začínáme od nuly. Davisův pohár všechny výsledky mění a ve finále ještě víc," řekl Tomáš Berdych den před utkáním s Almagrem.

Tomáš bude jistě spoléhat na podporu domácího publika, o čemž se v rozhovoru taktéž zmínil: "Jakmile vstoupím do arény, tak cítím, že diváci jsou členem týmu. Vždycky nám moc pomohli, vždyť pro ně především hrajeme a bojujeme."
Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z druhého zápasu finále Davis cupu. V tomto střetnutí se utká česká jednička Tomáš Berdych se španělskou dvojkou Nicolasem Almagrem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.