8. května 2017 • 19:54

Analýza MS v hokeji, den pátý. Lotyšsko jako favorit, Slováci musí zabrat

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úterní hrací den nabízí zápasy týmů, které budou bojovat spíše o udržení, ale i o některá místa v play-off. Největší favorit dne je Lotyšsko. To nastoupí proti Itálii. Logickou volbou se tak stává nasazení brankáře Lotyšů. Vždyť během dvou zápasů inkasovali jen jeden gól.Nyní se dá očekávat, že nastoupí do branky týmová dvojka Punnenovs (8,8 milionů). Ten pravidelně chytá švýcarskou ligu, takže svou kvalitu rozhodně má. Přemýšlet se dá i nad norským Haugenem (9,5), ale Slovinsko je zarputilý soupeř, což na vlastní kůži poznalo již Švýcarsko.

Do obrany určitě se vyplatí zakomponovat i obránce Lotyšska. Kulda (9 milionů) a Galvins (9) mají stejnou cenu a patří k nejvytěžovanějším hráčům týmu. Ušetřit v rozpočtu byste mohli díky nasazení Cibulskise (7,4). Tento bek chodí i napřesilovky na které Lotyšsko dost spoléhá.

Norové se v obraně nejvíce spoléhájí na Holose (9,2). Tento bek švédského Fäjerstadu strávil na ledě v obou zápasech více jak 27 minut. Zatím se přesného zásahu ještě nedočkal, ale vzhledem k jeho celkem šesti střeleckým pokusům by už nějaké body mohl získat.

I do útoku nezbývá než doporučit reprezentanty Lotyšského hokeje. Z jejich hráčů by se v podstatě dala dát dohromady celá sestava. V té by rozhodně neměla chybět hlavní účtočná hvězda v podobě Zemguse Girgeronse (10,4). Chodí na přesilovky, střílí a hraje kolem dvaceti minut za zápas. Zatím má bilanci 1 + 1 a proti Slovincům by ji mohl rozšířit. Indrasis (8,7) je zase se dvěma góly nejlepším střelcem týmu.

Sestav vlastní tým MS a vyhraj trénink s Jaromírem Jágrem!

Hraj Fantasy MS o trénink s Jaromírem Jágrem

Levnou variantou by pak mohl být Rihards Bukarts (6,7). Bratr zlínského Roberta sice nedostává tolik prostoru, ale vévodí se třemi asistencemi produktivitě svého mužstva a objevuje se i při přesilových hrách. V těch Lotyšsko dalo již čtyři branky.

Slovensko naopak potřebuje zabrat. Proti Dánsku jsou mírným favoritem, to zatím rovněž nepředvádí nejlepší výkony. Naši sousedé mají problém hlavně s produktivitou. Bližňák (8,9) na turnaji vystřelil už osmkrát, ale zatím si připsal jen jednu asistenci. Stejně na tom je Kudrna (8,9). Ten sice branku vstíil, ale nebyla mu uznána. A jestli vám v rozpočtu něco zbyde, tak byste to mohli investovat do Miklíka (11,0). Slovensko zatím vstřelilo na turnaji 4 branky a tento hráč má bilanci 2 + 1.

 

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze