CELÝ SESTŘIH: Teplice slaví výhru nad Baníkem, rozhodl Hora

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalové Teplice začaly jarní část Synot ligy ziskem tří bodů. První zápas pod novým trenérem Petrem Radou porazily na domácí půdě Baník Ostrava 1:0. O výhře domácích rozhodla branka Jakuba Hory.

Teplice, které se musely vyrovnat s nečekaným odchodem trenéra Zdeňka Ščasného, začaly aktivně. Už ve třetí minutě dostal prostor na levé straně vápna Hora, jehož ostrou střelu jenom s námahou vyrazil brankář Pavlenka, který pak zneškodnil i následnou hlavičku Kroba.

Na hře Teplic se změna trenéra moc neodrazila - tlačily se dopředu, více kombinovaly, ale do šancí se nedostávaly. Ve 12. minutě navíc hosté utekli do brejku a Holzer se dostal až za obranu, ale z levé strany už nedokázal prostřelit vybíhajícího brankáře Grigara.

Hra se potom vrátila do starých kolejí a v 25. minutě už obrana Baníku tlak domácích nezvládla. Na Vachouškovu kolmici si po levé zaběhl Potočný, jehož centr našel na malém vápně Vůcha. Ten s ním udělal ještě pár kroků a pak ho posunul na úplně volného Horu, který zamířil přesně. Tepličtí byli navíc před přestávkou blízko i k druhému gólu - od stopera Jablonského se sérií narážeček dostal míč středem hřiště až k Vůchovi, jeho šajtle zpoza šestnáctky se ale k nakonec do branky těsně nestočila.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Baník Ostrava 1:0

Ostravané začali být na míči aktivnější až po poločase, jenže je brzdilo množství nepřesností i bojovnost domácích. Ti byli navíc dál nebezpečnější - hned v úvodu De Azevedo dvakrát úplně zapomněl na své straně zabíhajícího Vondráška a jeho spoluhráči měli velké starosti. Hodně práce měl i Pavlenka - v 52. minutě jen reflexivně vyrazil pěknou střelu Nivalda, za deset minut mu zase usnadnila práci malá razance Potočného střely z jinak dobré pozice.

Půl hodiny před koncem se ale Baníku začalo dařit. Sivrič se dostal z pravé strany až za teplické obránce a posunul míč na malé vápno Barošovi, jenže brankář Grigar se stihl přesunout a parádním skokem šanci zneškodnil. Za dvě minuty prosprintoval do podobné pozice i Štěpán, na poslední chvíli ho ale míče zbavil Jablonský.

Kouč Rada reagoval vzápětí a do středu zálohy poslal defenziního Takácse. Tah zafungoval, záložník se navíc dostal po rozích ke dvěma nebezpečným hlavičkám - jednou přímo do brankáře, podruhé těsně vedle. Už v nastavení navíc pálil do tyče Nivaldo, domácí to ale nakonec mrzet nemuselo.

FK Teplice - Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Branka: 25. Hora. Rozhodčí: L. Kovařík - Pilný, Ratajová. ŽK: Krob, Ljevakovič - Mensah, Baroš. Diváci: 4271.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jablonský, Lüftner (90. Matula), Krob - Ljevakovič, Vachoušek - Hora, Vůch (70. Takács), Nivaldo - Potočný. Trenér: Rada.
Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič - De Azevedo (62. Mišák), Mensah (79. Narh), Kukec, Foltýn, Holzer (46. Sivrič) - Baroš. Trenér: Frňka.

Teplice - Baník Ostrava: Gól Jakuba Hory na 1:0

Teplice - Baník Ostrava: Nivaldo trefil tyčku

Teplice - Baník Ostrava: Mišák trefil teplického Lüftnera

Teplice - Baník: Patička a nazdar! Krásná klička Jakuba Hory

Teplice - Baník: Baroš měl na noze vyrovnání, chyběl kousek

Teplice - Baník Ostrava: Šance Romana Potočného