15. května 2015 • 22:18

CELÝ SESTŘIH: Sparta zaváhání odmítla. Slovácko porazila 5:2

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sparty porazili v předehrávce 28. kola první ligy Slovácko 5:2 a stále mají - byť jen matematickou - naději na obhajobu titulu. Letenští navíc na druhém místě, které zaručuje start v předkole Ligy mistrů, zvýšili v neúplné tabulce svůj odstup před třetím Jabloncem na šest bodů.

Za domácí skóroval dvakrát Václav Kadlec, po brance přidali Pavel Kadeřábek, David Lafata a Lukáš Vácha. Za hosty se trefili Michal Trávník s Jaroslavem Divišem.

Sparta nastoupila s vědomím, že její prohra by darovala titul Plzni, a proto se do soupeře hned od úvodu zostra pustila a po jedenácti minutách vedla 2:0. Postarali se o to Kadeřábek s Lafatou, který se tak s 18 zásahy osamostatnil v čele tabulky střelců před Milanem Škodou ze Slavie.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slovácko 5:2

Slovácko sice po čtvrthodině snížilo z ojedinělé akce technickou střelou Trávníka, o tři minuty později ale vrátil domácím dvougólový náskok první trefou v sezoně Vácha. V 21. minutě vedli Letenští zásluhou Kadlece už o tři góly, ale v závěru poločasu snížil Diviš.

Bezstarostný fotbal pokračoval i po přestávce a v 50. minutě trefil Kadlec po průniku břevno, o minutu později už ale mířil přesně a zaznamenal čtvrtý gól v posledních třech utkáních. Pod pátou branku Sparty se navíc čtvrtou asistencí v zápase podepsal záložník Dočkal.

Letenští mají díky vítězství na druhém místě tříbodovou ztrátu za první Plzní, která má ale pondělní zápas s Jihlavou k dobru. A pokud Viktoria vyhraje, získá dvě kola před koncem mistrovský titul. Sparta si také pojistila druhé místo, ale Jablonec ještě v neděli čeká duel s Mladou Boleslaví.

Slovácko naopak dostalo počtvrté z posledních šesti vzájemných zápasů se Spartou čtyři branky a dál se trápí, když prohrálo třetí z posledních čtyř ligových zápasů.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 5:2 (4:2)

Branky: 21. a 51. Kadlec, 5. Kadeřábek, 11. Lafata, 18. Vácha - 14. Trávník, 42. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina. ŽK: Vácha - Došek. Diváci: 5507.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha (84. Shala), Matějovský (70. Mareček) - Kadlec, Dočkal, L. Krejčí (58. Konaté) - Lafata. Trenér: Ščasný.

Slovácko: Heča - Kuncl (87. Prajza), T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš (73. Galuška), Valenta, Trávník, Havlík, Kerbr (58. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.