CELÝ SESTŘIH: Výhru trefil stoper Kúdela. Boleslav porazila Jablonec 1:0

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvládli utkání s Jabloncem 1:0. V utkání 22. kola Synot ligy domácím vystřelil vítězství čtyři minuty před koncem stoper Ondřej Kúdela. Mladá Boleslav si tak pojistila třetí místo v tabulce. Před Libercem má tříbodový náskok, Severočeši však hrají v neděli s vedoucí Plzní.

"Každé vítězství je pro nás cenné, zvláště takové, kdy se rozhodne až v závěru. V tomhle kole se utkávají soupeři z čela tabulky mezi sebou, ale my musíme koukat hlavně sami na sebe," řekl trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím. "Boleslav je velmi silná, ale dnes jsme se jí dokázali vyrovnat, proto mě výsledek mrzí. Ale to jsou jen kdyby, prostě jsme závěr na hřišti nezvládli," přidal kouč Jablonce Zdenko Frťala.

První poločas měl dvě tváře. Zhruba do dvacáté minuty byli lepší domácí, pak ale převzal iniciativu Jablonec a měl i větší gólové možnosti. Tecl střílel z hranice malého vápna mimo a Greguš v závěru prvního poločasu napálil zblízka po rohovém kopu břevno.

Na začátku druhého poločasu poslal domácí trenér Jarolím na hřiště Baroše, který nejprve slabě vystřelil, ale k míči se dostal Kalabiška, jenže z kroku přestřelil prázdnou bránu. Zápas poté upadl do průměru a hrálo se bez výraznějších gólových příležitostí.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Jablonec 1:0. Výhru trefil Kúdela

"Ve druhé půli to z naší strany bylo lepší hlavně dozadu. Dopředu jsme hráli těžkopádně," uvedl Jarolím. "Přesto měl Kalabiška stoprocentní šanci, kterou měl proměnit. Naštěstí nás to nemuselo mrzet, protože jsme v závěru rozhodli," prohlásil domácí kouč.

Boleslav se totiž postupně dostala do tlaku a čtyři minuty před koncem se dočkala. Po rohovém kopu prodloužil Takács centr k Přikrylovi, který ale trefil brankáře Bártu, stejně jako dorážející Kúdela. Domácí stoper se ale opět dostal k míči a tentokrát mířil přesně.

Kúdelu si tak připsal první gól v sezoně, navíc v jubilejním 200. utkání v kariéře. Mladé Boleslavi jeho zásah prodloužil sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy, naopak osmý Jablonec už tři kola naplno nebodoval a prohrál třetí z posledních pěti zápasů.

"Opakovala se Sparta, znovu jsme neuhlídali rohový kop," připomněl Frťala nedávnou prohru 1:2 na Letné. "Těžko se mluví, když jsme v koncovce inkasovali rozhodující gól. Čeká nás přestávka, připravíme se a věřím, že se zlepšíme," dodal.

22. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 86. Kúdela. Rozhodčí: Orel - Hájek, Hock. ŽK: Rada - Greguš. Diváci: 2107.

Mladá Boleslav: Šeda - Jánoš, Čmovš, Kúdela, Fleišman - Rada, Ščuk - Čermák, Magera (80. Takácz), Kalabiška (70. Přikryl) - Chramosta (55. Baroš). Trenér: Jarolím.

Jablonec: Bárta - Karavajev, Pernica, Beneš, Hybš - Greguš, Kysela - Tecl (58. Wágner), Pospíšil, Trávník (88. Masopust) - Doležal. Trenér: Frťala.

Mladá Boleslav - Jablonec: Jánošova rána z úhlu udělala Bártovi problémy

Mladá Boleslav - Jablonec: Kalabiška měl na noze tutovku, ale přestřelil

Mladá Boleslav - Jablonec: Závar v boleslavském vápně – a Greguš napálil břevno

Mladá Boleslav - Jablonec: Bárta pohotově vychytal Chramostu

Mladá Boleslav - Jablonec: Pernica ve velké šanci hlavičkoval slabě

Mladá Boleslav - Jablonec: Teclovu ránu z dálky zastavil Šeda