CELÝ SESTŘIH: Plzeň vydřela tři body v Liberci, rozhodl Ďuriš

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Na jaře hrají stále bez ztráty kytičky. Fotbalisté Plzně zvítězili ve 22. utkání Synot ligy v Liberci 1:0, jedinou branku vstřelil Michal Ďuriš. Plzeň vede tabulku s devítibodovým náskokem na Spartu, která má před večerním derby se Slavií dva zápasy k dobru. V pěti jarních kolech Západočeši ještě neztratili ani bod. Slovan doma prohrál v lize poprvé po patnácti duelech a na třetí Mladou Boleslav ztrácí tři body.

Liberec vstoupil do zápasu aktivněji. Z úvodního tlaku vybojoval v desáté minutě nadějný přímý kop, Bartošák poslal míč k tyči a brankář Kozáčik jeho pokus s vypětím sil zneškodnil.

Viktoria postupně srovnala hru a v 18. minutě poprvé vážněji zahrozila. Hořava napálil za vápnem odražený míč a také domácí gólman Koubek se musel hodně natáhnout, aby střelu vyrazil na roh.

Ve 24. minutě už hosté slavili. Rajtoral na hranici vápna kolmou přihrávkou vysunul Ďuriše, ten sám před Koubkem nezaváhal a přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Trefil se ve třetím kole po sobě a patnáctým gólem v ligové sezoně si upevnil pozici v čele tabulky kanonýrů.

Na druhé straně pálil z voleje Breite, ale Kozáčik si s obtížemi poradil. Jinak se Slovan v první půli k šancím nedostal a na těžkém terénu se hrálo hlavně ve středu pole.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Plzeň 0:1. Hosté vydřeli důležitou výhru

Hned po změně stran musel plzeňský kouč Krejčí sáhnout do stoperské dvojice a otřeseného Hejdu vystřídal Baránek. Domácí mohli vyrovnat po hodině hry, ale Bartl nejprve trefil protihráče a poté z dorážky přestřelil.

Liberec se snažil dlouhými nákopy stupňovat tlak a získal řadu rohů. Po jednom z nich se sedm minut před koncem protlačil k zakončení stoper Hovorka a v tísni o kousek minul.

V poslední minutě mohl ještě srovnat bývalý plzeňský útočník Bakoš, ale ve vyložené šanci špatně trefil míč. Viktoria potvrdila, že se jí v Liberci daří, bodovala tam poosmé za sebou.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 24. Ďuriš. Rozhodčí: Zelinka - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Hovorka, Rabušic - Matějů, Rajtoral, Hořava, Ďuriš. Diváci: 5437.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Machuča (64. Folprecht) - Bartl, Shala (73. Rabušic), Bartošák (46. Jefremov) - Bakoš. Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hubník, Hejda (49. Baránek), Limberský - Hrošovský, Hořava - Rajtoral (74. Petržela), Kolář (86. Holenda), Kovařík - Ďuriš. Trenér: Krejčí.

Liberec - Plzeň: Jefremovovi ukopl Hubník míč ve velké šanci

Liberec - Plzeň: Limberský chtěl penaltu, Zelinka zůstal v klidu

Liberec - Plzeň: Bartl střílel dvakrát, ale bránu netrefil

Liberec - Plzeň: Kozáčik měl s Breiteho střelou velké problémy

Liberec - Plzeň: Ďuriš se vyhnul ofsajdové pasti a Plzeň vede 1:0

Liberec - Plzeň: Bartl po rohu hlavičkoval těsně vedle