CELÝ SESTŘIH: Dukla – Příbram 3:1. Holenda pálil, hosté jsou blíž sestupu

Autor: iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Po smolné prohře se Spartou další rána. Fotbalisté Příbrami nezvládli utkání 27. kola na Dukle, kde prohráli 1:3. Za domácí řádil útočník Jan Holenda, který dal dva góly. Za hosty v první půli vyrovnal Jan Suchan, ale nakonec to nestačilo ani na bod. Příbram tak zůstala poslední a její prohry mohou využít Jihlava, Hradec, Bohemians či Brno.

Dukla začala aktivněji a vypracovala si i první šanci, Podaného tvrdou střelu v šestnáctce ale ještě zablokoval Trapp. V 11. minutě už se domácí prosadili. Po nedůrazu v příbramské obraně Juroška přistrčil míč Holendovi a ten ho z úhlu nekompromisně napálil pod břevno.

Středočeši si v úvodu s hrou Dukly moc nevěděli rady. Vedení nenavýšil volný Koreš, který v dobré pozici vystřelil nad branku. Vzpamatovali se až v druhé části první půle, jenže pokusy Tomáše Pilíka i Rezka byly nepřesné.

Hosté pomalu převzali iniciativu a ve 36. minutě vyrovnali. Suchan napřáhl z velké dálky a technickou ránou k tyči překvapil brankáře Radu, jemuž balon proklouzl pod rukou.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Příbram 3:1. Hosté se přiblížili sestupu

Dukla si po pauze vytvořila tlak i velké příležitosti. Po střele Podaného za překonaného Hrušku zaskočil stoper Chaluš a příbramský gólman výborně vytáhl ránu Šimůnka.

V 62. minutě už to dejvickému mužstvu vyšlo. Koreš přihrávkou za obranu vyslal Holendu, který udělal kličku Hruškovi a po zemi zakončil do odkryté branky.

Dukla měla v závěru utkání hru pod kontrolou a Příbrami vůbec nic nedovolila. V nastavení navíc z brejku zpečetil výhru domácích třetím gólem střídající Bilovský po přihrávce Tetoura.

Hosté: 36. Suchan

Domácí: F. Rada – Milošević, Šimůnek, Štetina, Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Mustedanagič (58. Bílovský) – Juroška (82. Smejkal), Holenda, Koreš (72. Brandner).

Hosté: Hruška – Kvída (87. Kacafírek), Jiránek, Chaluš, Divíšek – Suchan, Trapp (74. Krameš) – Bazal (82. Ayong), T. Pilík, Rezek (C) – Linhart.

Dukla - Příbram: Bilovský šel sám na Hrušku a pojistil výhru Dukly 3:1

Dukla - Příbram: Hruška ukradl Brandnerovi přihrávku před prázdnou bránu a odmítl debakl

Dukla - Příbram: Holenda překonal Hrušku blafákem a Dukla zase vede – 2:1

Dukla - Příbram: Hruška zazářil, reflexivně vychytal Šimůnka

Dukla - Příbram: Suchanovu ránu vyrazil Rada, Chaluš dorazit nedokázal

Dukla - Příbram: Chaluš zachránil Příbram, Podaného střelu vykopl z brankové čáry

Dukla - Příbram: Suchan se trefil z dvaceti metrů k tyči, Příbram vyrovnává na 1:1

Dukla - Příbram: Rezkova rána z dálky proletěla kousek nad břevnem

Dukla - Příbram: Příbram měla vyrovnat, Pilík se ale ošklivě ukopl

Dukla - Příbram: Tohle se musí dávat! Koreš zahodil tutovku

Dukla - Příbram: Holenda propálil Hrušku z ostrého úhlu a Dukla vede 1:0

Dukla - Příbram: Juroškovu šikovně kroucenou střelu vytáhl Hruška jen tak tak

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57