CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 2:2. Krásné akce i penalta, domácí klopýtli

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Slavie nevyužili pátečního klopýtnutí mistrovské Plzně a ve 28. ligovém kole doma jen remizovali s Duklou 2:2. Červenobílí tak dva zápasy před koncem sezony dál vedou tabulku o dva body před Viktorií.

Skóre malého pražského derby otevřel v 16. minutě Bosňan Mešanovič, po půlhodině srovnal Štěpán Koreš. V 69. minutě poslal domácí opět do vedení z penalty Antonín Barák, ale slávisté ani podruhé náskok neudrželi a v 79. minutě zařídil dělbu bodů premiérovou trefou v české lize Nigerijec Emmanuel Edmond. Dukla v samostatné nejvyšší soutěži ani na čtrnáctý pokus soupeře neporazila, ale díky bodu se vrátila na osmé místo.

"Poslední krok se ukázal jako nejtěžší. Nevyužili jsme nabídnutou šanci od Plzně, nicméně pořád je to v našich rukách. Máme dva body náskok, byť těžké zápasy. Konec bude ještě zajímavý," řekl novinářům slávistický trenér Jaroslav Šilhavý .

Jen na lavičce začal kvůli drobnému zranění nejlepší ligový střelec Škoda a na hrotu slávistického útoku tak nastoupil Mešanovič, který byl od úvodu hodně vidět. V deváté minutě ještě poté, co mu do šance pomohl i odraz míče od rozhodčího, trefil ve velké šanci obránce, ale za sedm minut už udeřil. Bosenský kanonýr si naběhl na Hušbauerův centr z přímého kopu a hlavičkou pod břevno překonal brankáře Radu. Mešanovič si dvanáctou brankou v ligové sezoně pojistili třetí místo v tabulce kanonýrů.

Zdálo se, že lídr tabulky má utkání pevně pod kontrolou, ale po půlhodině bylo zničehonic vyrovnáno. Frydrychovu nedůraznou malou domů vystihl Olayinka, uvolnil se a poslal balon do vápna, odkud jej z prostoru okolo penalty technicky uklidil k tyči nabíhající Koreš. Bývalý hráč Slavie se v lize trefil poprvé od loňského dubna.

"Byl jsem plný emocí, že mi to tam spadlo. Prošel jsem si zraněním, takže v tu chvíli nevnímáte, že to dáváte zrovna Slavii. Trošku jsme jim zkomplikovali cestu za titulem, ale věřím, že si to uhrají sami," uvedl Koreš. "Frýďas teď sedí v kabině, má hlavu v dlaních, není mu do řeči. Ví, že udělal chybu, může se to stát každému. Je to bojovník, charakter," dodal Šilhavý.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 2:2. Krásné akce i proměněná penalta, domácí klopýtli

V 34. minutě mohl vrátit domácím vedení Mešanovič, ale brankář Rada jeho střelu skvěle vytáhl na roh. Favorit se neprosadil ani po následném závaru a těsně před pauzou hlavičkoval nad nabíhající Ngadeu.

Domácí "kotel" se po přestávce přesunul na jižní tribunu, kam v druhé půli útočila Slavia. Hned minutu po pauze postupoval do úniku Mešanovič, ale v tísni pálil mimo. Červenobílí výrazně zjednodušili hru, snažili se vytvářet si tlak dlouhými nákopy, ale k vyložené šanci to dlouho nevedlo.

V 65. minutě musel po faulu od hostujícího Jurošky střídat domácí bek Bořil, kterého nahradil útočník Van Buren a Slavia tak přešla na hru s třemi obránci. Červenobílí začínali být nervózní a pomohla jim až penalta, kterou rozhodčí Příhoda nařídil za zákrok Štetiny na Van Burena. Pokutový kop poslal přímo do horního rohu Barák a v lize skóroval poprvé od října.

Slavia ale ani podruhé vedení neudržela. Podaný nacentroval do vápna, Holenda vrátil balon na malé vápno a střídající Nigerijec Edmond po necelých třech minutách na trávníku zblízka hlavou premiérovým gólem v české lize srovnal. Domácí se zlobili, že gólu předcházel faul na Hušbauera.

"Z mého pohledu jasný faul. Odehrál jsem balon a on mě dojel," řekl Hušbauer. "Sledujeme teď na hráčích, že když je tlak, tak nás z nervozity pramenící chyby mnohdy připravují o lepší výsledky," uvedl Šilhavý.

"Penalta Slavii posadila na koně, ale vypořádali jsme se s tím dobře. Znovu jsme se dostali do utkání a vyrovnávací branka to rozdala na obě strany stejně. Branka mohla padnout na jedné i na druhé straně. Celkově tomu ta remíza sluší," mínil trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Hosté: 30. Koreš, 80. Edmond

Domácí: Pavlenka – Frydrych (C), Lüftner, Deli, Bořil (66. Van Buren) – Ngadeu – Sýkora (59. Tecl), Hušbauer (84. Milan Škoda), Barák, Zmrhal – Mešanović.

Hosté: F. Rada – Juroška (82. Smejkal), Štetina, Šimůnek, Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Bezpalec (77. Edmond) – Olayinka, Holenda, Koreš (62. Bílovský).

Slavia - Dukla: Edmond šokoval Eden, dotlačil balon do brány a je to 2:2

Slavia - Dukla: Van Buren upadl přes Štetinu, Barák proměnil penaltu suverénně – 2:1

Slavia - Dukla: Opakovaný záběr Štetinova penaltového souboje s Van Burenem

Slavia - Dukla: Tecl dostal míč před bránu, Zmrhal v obležení obránců zakončit nedokázal

Slavia - Dukla: Sýkora po rohu vypálil vysoko nad bránu

Slavia - Dukla: Mešanovič se řítil do brejku, ale střelu uspěchal a netrefil bránu

Slavia - Dukla: Ngadeu hlavičkoval úplně volný, ale bránu netrefil

Slavia - Dukla: Tomu se říká trma-vrma! Šest hráčů Dukly odolalo na brankové čáře

Slavia - Dukla: Skvělý Rada vychytal Mešanovičovu tutovku

Slavia - Dukla: Odchovanec Slavie Koreš překonal Pavlenku a vyrovnal na 1:1

Slavia - Dukla: Zmrhal mohl jít do jasné šance, ale špatným zpracováním se o ni připravil

Slavia - Dukla: Olayinka píchl míč z úhlu, ale bránu netrefil

Slavia - Dukla: Mešanovič se prosadil přesnou hlavičkou a Slavia vede 1

Slavia - Dukla: Holenda se položil do vzduchu, nůžkami poslal míč nad bránu

Slavia - Dukla: Barák slabou střelou Radu nepřekonal

Slavia - Dukla: Sudí Příhoda “přihrál” Mešanovičovi do šance, ten se neprosadil

Slavia - Dukla: Šimůnek hlavičkoval z úhlu, Pavlenka zakročil v pohodě

Slavia - Dukla: Eden skanduje Roman Berbr, Roman Berbr, STB

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69