9. září 2017 • 17:48

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Plzeň 0:3. Jasná výhra lídra, rozhodl v úvodu

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

6 zápasů, 18 bodů. Fotbalisté Plzně si v Het lize drží stále stoprocentní bilanci. V prvním utkání po reprezentační pauze zvítězili v Liberci jednoznačně 3:0, přičemž první dva góly vstřelili už v úvodních 20 minutách Michael Krmenčík a Milan Petržela. V druhé půli pak vedení jasného lídra nejvyšší soutěže zvýšil Jan Kopic.

Domácí:

Hosté: 7. Krmenčík, 20. Petržela, 78. Kopic

Domácí: O. Kolář – Mikula, Karafiát, Kúdela, Kerbr (76. Voltr) – Coufal (C), Folprecht (59. Vácha), Breite, Havelka (46. Pulkrab), Ševčík – Potočný.

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hrošovský, Živulić – Petržela (83. Zeman), D. Kolář (C) (71. Hořava), Kopic – Krmenčík (77. Řezníček).

6 530 diváků

Liberecký trenér Trpišovský se pokusil překvapit soupeře rozestavením s třemi obránci, ale tah mu příliš nevyšel. Hostům se otevíral prostor pro brejky a hned první z nich v sedmé minutě proměnili. Petržela vysunul kolmicí Krmenčíka, ten šel sám na Koláře, udělal mu kličku a do prázdné branky vstřelil svůj třetí gól v ligové sezoně.

Viktoria využívala vysokého postavení domácích k rychlým protiakcím. Ve čtrnácté minutě ještě Petržela po Kopicově přihrávce z první minul, ale o šest minut později už se radoval. S autorem vedoucí trefy Krmenčíkem si vyměnili role, Petržela se po přihrávce od hostujícího útočníka vyhnul ofsajdu a střelou mezi nohy překonal Koláře. Záložník Viktorie skóroval v soutěžním duelu poprvé od konce dubna.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Plzeň 0:3. Parádní výkon lídra

Rychlé branky zápasu pomohly. Slovan se musel tlačit dopředu a ve zbytku první půle několikrát neměl daleko ke snížení. Ševčíkův pokus ale zblokovala plzeňská obrana a Coufalovu ránu vyrazil na roh Kozáčik. Ve 39. minutě šel stejný hráč sám na hostujícího gólmana, ale nepropálil ho. Na druhé straně hlavičkoval těsně nad Krmenčík.

Na startu druhé půle mohl úřadující vicemistr své vedení navýšit. Kopic se v 52. minutě z voleje opřel na hranici vápna do balonu a povedeným volejem orazítkoval břevno. Po hodině hry nasadil domácí kouč do hry Váchu, který si připsal první start po návratu ze Sparty.

Liberec se snažil o snížení, ale k vyložené šanci se nemohl dostat, jen k několika závarům a střelám vedle. Naopak v 78. minutě hosté znovu překonali domácí ofsajdovou past a Kopic po Petrželově přihrávce doklepl balon do prázdné branky. Viktoria čtrnáctým gólem v ligové sezoně potvrdila pozici týmu s nejlepším útokem. Slovan se nedočkal ani čestné trefy, Ševčíkovu hlavičku totiž vytáhl Kozáčik.

Klíčové momenty utkání:

Liberec - Plzeň: Kozáčik skvělým zákrokem zneškodnil Ševčíkovu hlavičku zblízka

Liberec - Plzeň: Kozáčik riskuje – vedle vápna kličkuje mezi protihráči

Liberec - Plzeň: Kerbr vypálil překvapivě z otočky, bránu minul

Liberec - Plzeň: Krmenčík si věří – v plném běhu centroval “rabonou”

Liberec - Plzeň: Kopic bombou z voleje málem přerazil břevno

Liberec - Plzeň: Kerbr přiklepl míč Breitemu, ten bránu hodně minul

Liberec - Plzeň: Coufal byl sám před Kozáčikem, ale neprostřelil ho

Liberec - Plzeň: Limberský šajtlí položil balon na hlavu Krmenčíkovi, ten hlavičkoval nad

Liberec - Plzeň: Coufalovu parádní bombu z otočky Kozáčik skvěle vyrazil

Liberec - Plzeň: Ševčíkovu ránu zblokovala plzeňská obrana na roh

Liberec - Plzeň: Krmenčík poslal balon do šance Petrželovi, ten prostřelil Koláře a Plzeň vede 2:0

Liberec - Plzeň: Ševčík vypálil z dálky těsně vedle

Liberec - Plzeň: Krmenčík šel sám na Koláře, obešel ho a do prázdné brány dal na 1:0 pro Plzeň

Liberec - Plzeň: Kopic našel Petrželu, ten ve vyložené šanci netrefil bránu

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38