9. září 2017 • 19:05

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 1:0. Půst po 340 minutách ukončil Hašek

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v šestém kole první ligy doma porazili Slovácko 1:0 a ukončili sérii bez vstřeleného gólu, která trvala 340 minut. Hosté z Uherského Hradiště naopak v nejvyšší soutěži neskórovali potřetí za sebou. Utkání v Ďolíčku rozhodl v 65. minutě Martin Hašek mladší.

Domácí: 65. M. Hašek

Hosté:

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (56. Tetteh), Jindřišek (C), M. Hašek, Jirásek (85. Luts), Bartek – Nečas (77. Mašek).

Hosté: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček (C), Sadílek (70. Kubala) – Navrátil, Machalík (88. Břečka), Havlík – Zajíc (62. Petr).

Domácí: Buchta, Luts, Urdinov, Tetteh, Budinský, Kabajev, Mašek

Hosté: Juroška, Kubala, Petr, Rezek, Daněk, Břečka

Domácí: Kocič

Matějček – Dobrovolný, Antoníček

Ďolíček, Praha-Vršovice

První zajímavou šanci viděli diváci ve čtvrté minutě. Akci Pražanů zakončil tvrdou střelou Dostál, ale brankář Heča míč vyrazil. Za deset minut málem udeřilo Slovácko. Havlík našel z přímého kopu volného Hoffmana a ten zblízka vypálil nad břevno.

Skóre neotevřel ani domácí Bartek, který po pěkné Reiterově přihrávce minul branku. Hosté hrozili prakticky jen ze standardních situací, po jedné z nich Hoffmanovu hlavičku vykopl z brankové čáry obránce Šmíd. "Klokani" si ze hry vytvářeli víc šanci, jenže i Reiter krátce před pauzou technickou střelou minul.

Do druhého poločasu vstoupilo aktivněji Slovácko. Po několika nepřesných střelách zahodil v 53. minutě obrovskou příležitost Daníček, který zblízka nepřekonal pozorného gólmana Fryštáka.

Bohemians se oklepali a v 65. minutě otevřeli skóre. Dostál poslal míč do šestnáctky, střídající Tetteh se do zakončení nedostal, ale volný Hašek pohotovou dorážkou propálil Heču.

Domácí měli velké štěstí v 85. minutě, kdy Havlík trefil tyčku. Na druhé straně do brankové konstrukce v nastavení zamířil i náhradník Mašek.

Vršovické mužstvo tak porazilo Slovácko teprve ve druhém z posledních 11 ligových duelů, doma však se soupeřem z Uherského Hradiště potřetí za sebou neinkasovalo.

Klíčové momenty zápasu

Bohemians - Slovácko: Zase tyč! Tentokrát ji v samotném závěru napálil Mašek

Bohemians - Slovácko: Tyč! Navrátil rozezvučil pouze brankovou konstrukci

Bohemians - Slovácku: Tetteh nedokázal zblízka překonat Milana Heču

Bohemians - Slovácko: Horké chvilky pro Fryštáka! Nebezpečně zahrozil Havlík

Bohemians - Slovácko: Gól! Martin Hašek otevřel skóre utkání, 1:0

Bohemians - Slovácko: David Bartek už podruhé mohl skórovat, ani tentokrát míč v síti neskončil

Bohemians - Slovácko: Fryšták zlikvidoval jasný gól, diváci vyvolávali jeho jméno

Bohemians - Slovácko: Hosté jsou při chuti, tentokrát to zkoušel Reinberk

Bohemians - Slovácko: Havlík poslal prudkou střelu na bránu Fryštáka

Bohemians - Slovácko: Šance domácích! Reiter mířil těsně mimo

Bohemians - Slovácko: Hofmann překonal Fryštáka, na brankové čáře zasáhl Šmíd

Bohemians - Slovácko: Rychlá odpověď domácích! Bartek ale nebyl úspěšný

Bohemians - Slovácko: Šance hostů! Hofmann byl zatím nejblíže gólu

Bohemians - Slovácko: Dostál prověřil Heču, ten byl připravený

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66