Nohavica hrál pro zachráněný Baník: Příště za poháry, chci tu Barcelonu | iSport.cz
Michal Kvasnica
28. června 2018 • 11:20

Nohavica hrál pro zachráněný Baník: Příště za poháry, chci tu Barcelonu

TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za záchranu koncert. Zpěvák Jaromír Nohavica splnil slib, který dal svému milovanému Baníku v průběhu jara, a uspořádal pro ostravské hráče, jejich rodiny, realizační tým, vedení a partnery soukromé vystoupení ve svém klubu Heligonka. „Bylo to perfektní. Jsme rádi, že máme takového borce, jako je Jarek,“ pochvaloval si kouč Bohumil Páník. Známý písničkář na závěr své show přislíbil klubu další koncert, který rád zorganizuje za rok. Cíl ovšem vzhledem ke zvýšeným ambicím upravil: Ostravští musejí v následující sezoně vykopat evropské poháry.

„Já přece musím jednou vidět, jak Baník poráží Barcelonu,“ vysvětloval Nohavica fotbalovému publiku. „Dobře, nemusí ji porazit. Stačí, když nad ní povede nějakých dvanáct minut z přísně nařízené penalty,“ doplnil vzápětí a pobavil všechny přítomné.

Co na to Páník? „Chceme hrát co nejvýš, bylo by to nádherné, kdybychom se zase za rok sešli právě při této příležitosti,“ řekl se svým klasickým úsměvem.

Ostrava - Slavia: Sláva na Baníku. Místní modla Jaromír Nohavica zazpíval českou hymnu
720p 360p

Ač je 61letý trenér rodákem z Přílep u Zlína, k Baníku si už během svého prvního působení vytvořil srdečný vztah. A jak sám Páník přiznal, velkou roli v tom sehrál právě ostravský písničkář. „Když jsem do Baníku přicházel, vůbec jsem nevěděl, co je to za kolos. Pochopil jsem to až za těch osm a půl roku, musíte k tomu poznat lidi a celý region. O tom všem Jarek zpívá, texty pochopíte právě až po nějaké době. Je tam upřímnost, přímost, bolest, sranda, smích... Každý si v tom dokáže najít to svoje, a pak se stanete součástí regionu,“ popisoval muž, který si Nohavicovy skladby pouští v autě během 70minutové cesty na vítkovický stadion.

Z tohoto důvodu mělo vystoupení, které trvalo symbolicky dvakrát 45 minut, kromě kulturního požitku i další funkci. Motivační. A to převážně pro přespolní fotbalisty, kteří v Ostravě působí krátce. „K tomu to taky směřovalo. Byla to další z akcí, díky které si nejen my trenéři, ale i hráči a všichni členové klubu zase uvědomili, co je to Baník. Jaký je to pojem!“ potvrdil Páník.

Jarek Nohavica odehrál koncert pro svůj oblíbený klub, ostravský Baník
Jarek Nohavica odehrál koncert pro svůj oblíbený klub, ostravský Baník

Nohavica si za svůj koncert vysloužil obrovský potlesk i retrodres, který mu předal majitel klubu Václav Brabec. „Jsme rádi, že máme takového borce, který je na vysoké umělecké úrovni. Bereme ho za člena týmu, žije s námi, fandí nám. To je pro nás obrovský motivační faktor. Prožívá s námi i ty špatné věci, je to člověk, který Baník cítí srdcem. A srdcem i zpívá,“ uzavřel kouč, který teď čeká na poslední dvě posily.

Uslyší i ony Nohavicu za rok?

Baník přežil klinickou smrt. Jak se Baroš a spol. drápali ze dna k záchraně?
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud