Hrozí návrat řezníků? Nominace sudích budou v gesci Berbrova koně | iSport.cz
29. června 2018 • 13:07

Hrozí návrat řezníků? Nominace sudích budou v gesci Berbrova koně

Autor:
TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jozef Chovanec se stal šéfem komise rozhodčích a tvrdí: „Chci zvýšit důvěru fanoušků v český fotbal.“ Jenže jeho první kroky povedou minovým polem, které může odstartovat válku nebývalých rozměrů. Hrozí totiž návraty kontroverzních rozhodčích i to, že arbitry na jednotlivá utkání bude provádět Miroslav Tulinger, osoba pevně napojená na Romana Berbra a bývalý předseda komise rozhodčích, která se dopustila řady přešlapů.První rozbuškou v českém fotbalovém prostředí je listina rozhodčích. Jozef Chovanec podle zdrojů iSport.cz přednesl jeden z návrhů již na včerejším jednání výkonného výboru, které jej do funkce posvětilo, a některé členy dokonce až vyděsil.

Kluby – až na výjimky – se patrně budou bouřit, pakliže se potvrdí informace, že mají na ligové trávníky opět vběhnout zprofanovaní sudí v čele se Zdeňkem Vaňkátem či Michalem Patákem, jak před časem doporučila Řídící komise pro Čechy.

Záleží jen na nové komisi rozhodčích, zda tato jména vrátí do hry.

Dalším překvapením je, že nominace arbitrů na jednotlivá ligová utkání bude primárně určovat nikoli Chovanec a spol., nýbrž Úsek rozhodčích FAČR vedený Miroslavem Tulingerem. Mužem, který je podle zákulisních informací pouze vykonavatelem příkazů Romana Berbra, faktického šéfa českého fotbalu.

Tulinger je zároveň bývalým předsedou komise rozhodčích, za jehož vlády došlo k řadě skandálů, což byl ostatně impuls pro Miroslava Peltu, aby se tehdy Berbrovi postavil a do komise říznul tak, že přišel Polák Michal Listkiewicz. 

„Nominace sudích na jednotlivé zápasy však budeme schvalovat a případně měnit,“ ujistil Chovanec. Chce se tím ochránit před možnými spekulacemi spojené s jeho sparťanskou minulostí. Doposud ale byla praxe taková, že nominace byly čistě v gesci komise rozhodčích a dohlížel na ně Petr Mlsna. Ten přitom v komisi zůstává.

Berbr mi do práce zasahovat nebude, říká nový šéf rozhodčích Chovanec
720p 360p

Složení komise rozhodčích

JOZEF CHOVANEC, předseda
Bývalý hráč i trenér národního týmu se zkušenostmi z mnoha úrovní. Ve Spartě působil také v roli manažera a prezidenta.

PETR MLSNA (musí být ještě stvrzen LFA)
Místopředseda předchozí komise, kterého nominovala LFA, a náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy a státní správy.

ROMAN HRUBEŠ
Bývalý rozhodčí, rovněž člen předchozí komise a expert na video. V českém fotbale pomáhá projekt VAR rozvíjet.

MARTIN WILCZEK
Dosavadní pomezní rozhodčí, který měl v minulosti spory se Spartou. Ta si na něj opakovaně stěžovala.

PAVEL MAREŠ
Doposud zastával funkci ligového delegáta. Také je vysoce postavený policista ve středních Čechách.

Šéf FAČR Malík: Chovanec je zárukou, že svou funkci zvládne
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud