SESTŘIH: Olomouc - Baník 1:4. Show i bez Baroše, Diop oslnil hattrickem

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Baníku Ostrava potvrdili vydařený vstup do sezony výhrou 4:1 na hřišti Olomouce. Po pěti kolech první ligy tak mají na kontě 12 bodů a na čtvrtém místě mají stejně bodů jako třetí Slavia. Hattrickem se o triumf Baníku postaral Dame Diop, skóre otevíral Martin Fillo. Za Sigmu snižovala letní posila Pavel Dvořák. Olomouc prohrála čtyři z pěti ligových zápasů, z toho potřetí doma, a nenaladila se ideálně na čtvrteční duel Evropské ligy se Sevillou. Hosté se obešli i bez zraněného kapitána Milana Baroše.

Domácí: 79. P. Dvořák

Hosté: 3. Fillo, 13. Diop, 60. Diop, 77. Diop

Domácí: M. Buchta – Sladký (64. P. Dvořák), Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach (64. Zahradníček) – Hála (46. Texl), Plšek, Houska, Falta – Nešpor.

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Stronati, Šindelář, Fleišman (76. Granečný) – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (C), Holzer – O. Šašinka (66. J. Šašinka), Diop (85. Jirásek).

10667 diváků

Ačkoli fotbalisté Olomouce dokázali v Evropské lize postoupit přes Kajrat Almaty, na domácí scéně se jim nadále nedaří. Doma prohráli s Plzní, Slavií a vůbec jim nevyšel ani vstup do duelu s Ostravou.

Baníku sice chyběl lehce zraněný kapitán Baroš, ale tomu nezabránilo jít už ve 3. minutě utkání do vedení. Po dobré kombinaci ve středu hřiště se míč dostal na pravé straně k Pazderovi, který místo střely ještě volil přihrávku na úplně volného Filla. Pro toho nebyl problém uklidit míč do sítě.

Druhou branku přidala Ostrava hned po dalších deseti minutách a tentokrát to bylo z levé strany. Fleišman našel ve vápně Holzera, který předal míč Diopovi, na jehož střelu do protipohybu byl Buchta krátký.

Sigma se ve zbytku prvního poločasu snažila o snížení místy i drtivým tlakem, ale hráči Ostravy dobře bránili branku, za kterou je mohutně povzbuzovali fanoušci.

Přestože i ve druhém poločase byla aktivnější olomoucká Sigma, Baník pokračoval v lekci z produktivity. Po nádherné akci na jeden dotek uprostřed pole a centru z pravé strany hlavičkoval Fillo na zadní tyč, kde doklepl míč do sítě Diop. Naopak smůlu olomouckých fotbalistů podtrhla dobrá šance Nešpora, kdy míč z jeho kopačky proletěl těsně kolem pravé tyče Laštůvkovy branky.

Štěstí neměla Sigma ani patnáct minut před koncem, když Texlově hlavičce z rohu mnoho do sítě nechybělo. Prakticky z protiútoku se pak prosadil opět Diop a zvýšil vedení Ostravy již na 4:0. Alespoň jednou potěšit domácí diváky se Olomouci povedlo hned po dalších čtyřech minutách, když se po Zahradníčkově centru hlavou prosadil střídající Dvořák, který gólem oslavil první start v hanáckém dresu.

Fillo po skalpu Sigmy: Jsem rád, že mi to tam spadlo. Výkon byl hodně kvalitní

Jemelka: V obraně se musíme vzpamatovat. Je potřeba se před Sevillou zvednout psychicky

Hrdina Diop: Že nám chyběl Baroš? Ale on byl na lavičce, a to je stejné

Klíčové momenty utkání

Olomouc - Baník: Chyba pomezního, měl nechat dohrát gólovou šanci Sigmy

Olomouc - Baník: Zahradníček ještě prověřil Laštůvku

Olomouc - Baník: Čestný zásah Sigmy, Dvořák snížil na 1:4

Olomouc - Baník: Diop má hattrick! Překonal rozhozenou obranu a Ostrava vede 4:0!

Olomouc - Baník: Fillo po nádherné kombinaci poslal Ostravu do vedení

Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905