Tvrdík o videu: Ať je všude. Sudí musí teď přepínat ze dvou druhů zápasů | iSport.cz
19. března 2019 • 16:34

Tvrdík o videu: Ať je všude. Sudí musí teď přepínat ze dvou druhů zápasů

1080p720p360p
Tvrdík mluvil v TIKI-TAKA o VAR: Musí být všude, ať jsou jednotná pravidla
TOP VIDEA
S takovým protivníkem jako Slavia jsem se ještě nesetkal, divil se Sarri S takovým protivníkem jako Slavia jsem se ještě nesetkal, divil se Sarri
Pešán káral disciplínu Bílých Tygrů: Příště už nesmíme trapně faulovat! Pešán káral disciplínu Bílých Tygrů: Příště už nesmíme trapně faulovat!
VŠECHNA VIDEA ZDE

VAR. Téma, které v poslední době víkend co víkend hýbe českým fotbalem. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík se k situaci kolem systému videorozhodčího vyjádřil v pořadu televize O2 TV Sport TIKI-TAKA. „Slyšel jsem názor předsedy LFA, že zavést video všude bude trvat dva tři roky. Této situace se bojím, je potřeba to zrychlit,“ apeloval šéf ligového lídra. O čem ještě mluvil?Slavia si na nesprávná rozhodnutí sudích nemůže stěžovat, videorozhodčí totiž dohlíží téměř na všechny její zápasy. Další kluby ovšem podobné štěstí nemají.

„Největší problém fotbalové korektnosti je to, že VAR není všude. Je potřeba ho zavést, aby se hrálo podle jednotných pravidel. I pro rozhodčí je nejhorší, že musí přepínat ze zápasů, kde VAR je, na zápasy, kde VAR není. Jejich pozice je pak jiná. V prvním případě třeba musí pískat ofsajd, ve druhém nechávají situaci dohrávat,“ upozornil Tvrdík.

Sudí přitom podle něj mají naprosto jasno, jak v konkrétních situacích postupovat. „Rozumí metodice, jsou řádně školení. Ale stěžují si, že rozhodčí na hřišti a u VARu se občas liší. Volají po centrálním pracovišti s profesionálními rozhodčími tak, aby výklad VARu byl jednoznačný,“ podotkl Tvrdík.

A proč systém videorozhodčího zatím nefunguje na všech stadionech? Problém je ve financích. „V současné době máme dva přenosové vozy, aby VAR mohl být všude, potřebujeme čtyři. Náklady na jeden vůz jsou zhruba osmdesát milionů, do třiceti milionů ročně by stál provoz specializovaného pracoviště,“ uvedl Tvrdík.

Čím dřív se potřebné prostředky dají dohromady, tím líp. „Slyšel jsem názor předsedy LFA (Dušana Svobody), že zavedení videa všude bude trvat dva tři roky. Této situace se bojím, je potřeba to zrychlit. Pro fotbal není šťastné, že se hraje pod dvěma jinými pravidlovými situacemi,“ doplnil slávistický šéf.

Jak je to se vztahem jeho klubu k Romanu Berbrovi? K čemu Slavia vede hráče při bránění? A proč v současné sezoně kopala už čtrnáct penalt? Odpovědi na tyto otázky najdete ve VIDEU!

Tajný trumf Slavie na Chelsea! Bijec Vémola žádá Tvrdíka, ať mu dá šanci na hřišti
1080p 720p 360p

Trpišovský po skalpu Sevilly: Tvrdíkovi jsem říkal, že víc ve fotbale už nezažije
720p 360p

SESTŘIH: Příbram - Slavia 0:2. Sešívaní nezaváhali a tabulku vedou o devět bodů
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud