Za oponou akce Minčev. Jak Rosický „ukradl“ mladíka velkým klubům? | iSport.cz
Jan Vacek
11. srpna 2020 • 12:30

Za oponou akce Minčev. Jak Rosický „ukradl“ mladíka velkým klubům?

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
13
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
České Budějovice - Mountfield HK: Hronek z první překonal Čiliaka, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve světle nedávných příchodů Ladislava Krejčího s Ondřejem Čelůstkou a udržení Dávida Hancka tenhle transfer možná trochu zapadl. Příchod Martina Minčeva do Sparty má ale silný přesah. Ve zdejších končinách totiž rozhodně není běžné, aby český klub získal takhle zajímavého zahraničního hráče. „Nebýt koronavirové krize, na Martina bychom nedosáhli,“ říká upřímně sportovní ředitel Tomáš Rosický a nechává nahlédnout za kulisy mimořádně složité operace.Žádná hurá akce nebo nahodilý výstřel. O tom, že existuje jakýsi Martin Minčev, extrémně nadaný ofenzivní univerzál z Bulharska, na Spartě věděli delší dobu. Praštil je přes oči už v roce 2018.

„O Martinovi jsme měli první záznam z turnaje Václava Ježka, který se konal u nás. Od té doby jsme sledovali jeho progres. Zajímalo nás, jak se vyvíjí,“ pouští se do vyprávění sportovní ředitel Tomáš Rosický.

V té době mohl o tom, že by Minčeva jednou měl ve svém týmu, spíš jenom snít. Jakmile za hranicemi vyroste talent podobného ražení, velkým evropským klubům to povětšinou neunikne. A neuniklo ani v tomhle případě.

Nejdříve nehratelné

„Od začátku tam bylo hodně zahraničních zájemců. První náznaky byly takové, že to pro nás bude nedosažitelné. Přesto jsme se na něj nadále koukali. Měli jsme jeho vývoj dobře zmapovaný,“ potvrzuje Rosický.

Minčevův mateřský klub Černo More Varna totiž funguje na podobném principu jako velká část mužstev z východního bloku. Do značné míry žije z peněz vyinkasovaných právě za prodej hráčů. I Bulhaři chtěli svůj klenot zpeněžit, logicky se navíc neměli důvod držet moc při zdi.

Jak už to ale ve fotbale bývá, někdy přijdou situace, na které se dopředu nemůžete připravit. Když celý svět zkraje jara sevřela koronavirová krize, nejmasovější sport dostal nekompromisní stopku.

Koronavirus jako nezvyklá pomoc

Pandemie měla na fotbal v globálu drtivě negativní dopad, v tomhle konkrétním případě ale Spartě významně pomohla.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
13

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

4.kolo
Články odjinud


Články odjinud