2. října 2021 • 18:00

SESTŘIH: Slovácko - Teplice 3:2. Přestřelka pro domácí, za hosty pálil Rezek

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Slovácka porazili v 10. kole první ligy Teplice 3:2. Svěřenci kouče Martina Svědíka zvítězily v lize ve čtvrtém z posledních pěti duelů a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Trenérskou premiéru v nejvyšší soutěži si na hostující lavičce odbyl Jiří Jarošík, který v úterý nahradil odvolaného Radima Kučeru. Navzdory tomu Severočeši nevyhráli šestý ligový zápas po sobě a zůstali na předposlední 15. pozici.

Skóre otevřel po čtvrt hodině hry hostující veterán Jan Rezek, kterého Jarošík povolal z teplického "béčka", domácí však v rozmezí 40. a 61. minuty duel otočili dvěma brankami obránce Petra Reinberka a trefou Václava Jurečky. Snížení obstaral střídající Ladislav Kodad.

Jarošík udělal v sestavě oproti předchozímu zápasu jen jednu změnu, ale hodně překvapivou. Do základu nasadil devětatřicetiletého Rezka, který se v létě vrátil z Příbrami do Teplic, kde působí jako asistent trenéra u dorostu a hraje za B-tým v ČFL.

Nečekaný tah se vyplatil. Teplice přežily ve třetí minutě velkou šanci Petržely a následný drtivý tlak a udeřily z prvního brejku. Laňkův centr zprava propadl až k volnému Rezkovi, který neměl problém dát svůj 49. ligový gól.

SESTŘIH: Slovácko - Teplice 3:2. Rezkův gól hostům k bodům nestačil

Slovácko nečekaný vývoj zaskočil. Dlouho marně hledalo cestu do šestnáctky soupeře, sražená střela Petržely se neujala. Vyrovnání přišlo ve 40. minutě po hlavičce Reinberka, který si nikým nehlídán naskočil na zadní tyči na Kalabiškův centr.

Domácí gól probudil a krátce po přestávce přidali druhý. Na konci krásné kombinace po levé straně byl Jurečka, který zblízka prostřelil Čtvrtečku a zaznamenal svůj pátý gól v ligové sezoně. Mezi nejlepšími střelci mu patří sdílená druhá příčka.

Slovácko svůj tlak ještě vystupňovalo, blízko třetí trefě byl opět Jurečka a také Holzer. Roli střelce na sebe vzal znovu Reinberk, jenž táhlou střelou z 25 metrů potřetí rozvlnil síť za Čtvrtečkou.

Naději hostů vykřesal v 73. minutě Kodad, který zužitkoval rychlý brejk. V závěru utkání ale měli více sil domácí hráči a své vítězství si i přes snahu Severočechů uhlídali.Tým z Uherského Hradiště doma naplno bodoval i v pátém duelu ligové sezony.

Domácí: 40. Reinberk, 52. Jurečka, 61. Reinberk

Hosté: 15. Jan Rezek, 73. Kodad

Domácí: Nguyen – Reinberk (75. Tomič), Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, M. Petržela (88. Cicilia) – Kalabiška, L. Sadílek, Havlík, Holzer (71. Navrátil) – Kohút (71. Mareček) – Jurečka.

Hosté: Čtvrtečka – Laňka (68. Hyčka), Chlumecký, Mazuch, Vondrášek (C) – Knapík, Jukl (77. Krunert) – Moulis, Trubač, Černý (68. Kodad) – Jan Rezek (68. Succar).

Slovácko - Teplice: Kodad ukázal rychlost a dal hostům naději, 3:2

Slovácko - Teplice: Moulis trefil Petrželu, od jehož ruky se míč odrazil do brány. Gól neplatil

Slovácko - Teplice: Sadílek zblízka napálil gólmana

Slovácko - Teplice: Reinberk propálil Čtvrtečku, 3:1

Slovácko - Teplice: Ránu Holzera vytáhl Čtvrtečka

Slovácko - Teplice: Jurečka se řítil sám na gólmana, ale nedal!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Teplice: Jurečka mazácky zakončil rychlý kontr, 2:1

Slovácko - Teplice: Petržela pálil jedovatě těsně nad

Slovácko - Teplice: Reinberk se štěstím procedil míč za Čtvrtečku, gól potvrdil VAR, 1:1

Slovácko - Teplice: Petrželův tečovaný pokus skončil těsně vedle

Slovácko - Teplice: Návrat krále! Rezek v 39 letech nejstarším střelcem Severočechů v historii, 0:1

Slovácko - Teplice: Petržela spálil tutovku, mířil zblízka těsně nad břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905