18. prosince 2021 • 16:47

SESTŘIH: Karviná - Plzeň 0:1. Favorit vydřel body, rozhodl Havel

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Plzně zvítězili v 19. kole první ligy v Karviné 1:0. O jedinou branku utkání se postaral ve 45. minutě obránce Milan Havel. Viktoria v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou vyhrála a přezimuje na druhém místě tabulky. Západočeši se bodově dotáhli na vedoucí Slavii, která má však výrazně lepší skóre a nedělní zápas v Ostravě k dobru. Karviná v nejvyšší soutěži nezvítězila už 20 utkání za sebou, zůstává jediným týmem v ligové sezoně bez výhry a přezimuje s pouhými pěti body na poslední příčce.

Plzeň se musela v utkání obejít bez nejlepšího ligového střelce Beauguela, který nemohl nastoupit kvůli trestu po čtyřech žlutých kartách. Trenér Viktorie Bílek upřednostnil od úvodních minut v útoku Šulce před lehce zraněným Chorým, jenž začal na lavičce.

Dvacetiletý Šulc se mohl kouči odvděčit už v páté minutě, kdy se po jeho hlavičkovém přiťuknutí dostal do rychlého úniku Sýkora. Toho však vychytal pohotovým zákrokem brankář Ciupa. Viktoria pak sice držela míč, proti koncentrované obraně domácích se ale těžko prosazovala. Karviná zahrozila po půl hodině hry, jenže Mikušova hlavička letěla mimo.

SESTŘIH: Karviná - Plzeň 0:1. Povinnou výhru trefil Havel, domácí na podzim bez výhry

Když už se zdálo, že oba týmy odejdou do kabin smírně, sklepl ve 45. minutě Sýkora míč na pronikajícího Havla a ten nedal přesnou ranou do pravého horního rohu Ciupovi šanci. Levý obránce Viktorie skóroval podruhé v tomto ligovém ročníku.

Karviná se po přestávce snažila soupeře zatlačit. Hned v úvodu druhé půle si naběhl na Qoseho přímý kop Buchta, v pádu však branku přestřelil. Na druhé straně mohl pro změnu udeřit Mosquera, ale jeho ránu vyrazil Ciupa na roh.

Domácí byli blízko vyrovnání po hodině hry, kdy se po rychlém brejku opřel do míče Qose. Střela albánského záložníka ovšem zamířila těsně nad břevno. Přestože se Plzni nepodařilo přidat pojišťující druhou branku, závěr utkání si již pohlídala. Proti pokusům střídajícího Durosinmiho a Svobody pak zasáhl spolehlivý gólman Staněk a udržel posedmé v této ligové sezoně čisté konto.

Domácí:

Hosté: 45. M. Havel

Domácí: Ciupa – Křapka, P. Buchta, Šehić, Šindelář – Mikuš (62. Siňavskij), Qose, Túlio, Nešický (78. Durosinmi), Bartošák (86. Svoboda) – Papadopulos (C).

Hosté: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Bucha (81. Janošek), Kalvach – J. Sýkora (88. Kaša), Čermák (58. Chorý), Mosquera – P. Šulc (81. Kayamba).

Domácí: Drobek, Jursa, Svoboda, Durosinmi, Zych, Jurásek, Siňavskij

Hosté: Hruška, Kayamba, Chorý, Falta, Kaša, Janošek, Káčer

Klíma – Hájek, Hurych.

Městský stadion Karviná, Karviná

912 diváků

Klíčové momenty utkání

Karviná - Plzeň: Do odraženého míče se opřel Svoboda, Staněk musel výborně zasáhnout

Karviná - Plzeň: Bartošák se skvěle prohnal na pravém kraji, Durosinmi pálil doprostřed

Karviná - Plzeň: Siniavského rána z velké dálky zamířila nad bránu

Karviná - Plzeň: Mosquera se vyšponoval do vzduchu a hlavičkoval nad bránu

Karviná - Plzeň: Pernica hlavičkoval z přední tyče těsně vedle!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Plzeň: Kalvachova dělovka ze střední vzdálenosti prověřila Ciupu

Karviná - Plzeň: Qoseho halfvolej skončil těsně nad bránou!

Karviná - Plzeň: Obří Mosquerova šance, Ciupu po Čermákově nabídce nepřekonal

Karviná - Plzeň: Buchta střílel po Qoseho výborném centru mimo bránu

Karviná - Plzeň: Čermák si sebral míč a vypálil k levé tyči

Karviná - Plzeń: Mikušova hlavička po Křapkově centru zamířila nad bránu

Karviná - Plzeň: Mikúš v nadějném brejku napálil balon na tribunu

Karviná - Plzeň: Sýkora šel od půlky na Ciupu, ale pod tlakem brankáře nepřekonal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905