SESTŘIH: Bohemians - Baník 0:2. Dva góly v závěru, rozhodl Kuzmanovič

Autor: iSport.cz
2
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Fotbalisté Baníku vyhráli ve 23. kole nejvyšší soutěže na hřišti Bohemians 2:0 po brankách v závěrečné čtvrthodině hry. Nejprve udeřil z dorážky Nemanja Kuzmanovič, následně navýšil střídající Ladislav Almási. Domácí dohrávali zápas v deseti. Po druhé žluté kartě musel ze hřiště Petr Hronek.

Baník od srpna bodoval v nejvyšší soutěži na soupeřových hřištích devětkrát za sebou a v neúplné tabulce zůstal čtvrtý. Pražané prohráli šestý z posledních sedmi ligových duelů a jsou třináctí.

Hráči vršovického celku vyběhli do utkání ve speciálních žlutých tričkách se vzkazem na podporu Ukrajiny, která čelí vojenské invazi ze strany Ruska. Stejně jako při čtvrteční odvetě Evropské konferenční ligy mezi pražskou Slavií a Fenerbahce Istanbul zněla stadionem píseň „Bratříčku, zavírej vrátka“ od Karla Kryla, která vznikla v reakci na okupaci Československa v srpnu 1968 vojsky států Varšavské smlouvy.

V dresu domácích chyběl od úvodu kapitán Jindřišek, který v minulém utkání překonal 295. ligovým startem v dresu Bohemians rekord legendárního Zdeňka Prokeše. Hostující trenér Smetana, který je kvůli chybějící licenci veden jako asistent, zase nechal na lavičce svého nejlepšího střelce Almásiho. Toho nahradil Klíma.

SESTŘIH: Bohemians - Baník 0:2. Tři body vystřelili hostům Kuzmanovič s Almásim

Hosté ve 14. minutě reklamovali ruku Köstla v pokutovém území, rozhodčí Hocek však po konzultaci s videorozhodčím Hrubešem penaltu nenařídil. „Klokani“ zahrozili o třináct minut později, kdy se opřel do odraženého míče Petrák, branku Baníku však minul. Největší možnost v první půli tak měl v závěru po rychlém brejku Koncevoj, místo přihrávky spoluhráčům se ale pustil do samostatného zakončení a jeho střelu zablokoval Květ.

Baník měl další šanci v 53. minutě. Po odvráceném rohovém kopu se dostal do nadějné palebné pozice Boula, jenže i tentokrát jeho pokus domácí obránci eliminovali. Po hodině hry bylo utkání na chvíli přerušeno kvůli výtržnostem v sektoru fanoušků Baníku. Ty musel uklidňovat i brankář Laštůvka.

Bohemians poté převzali iniciativu a po rohovém kopu v 63. minutě hlavičkoval nebezpečně Puškáč, branku ale minul a svůj sedmý gól v této ligové sezoně nepřidal. O chvíli později mohl po centru Vaníčka potrestat nedůraznost v obraně Květ, jenže ani on nezakončil přesně.

Čtvrt hodiny před koncem udeřili hosté. Střídající Janošek obral o míč Vaníčka, Almásiho následnou hlavičku ještě vytáhl gólman Valeš na břevno, ale proti dorážce Kuzmanoviče byl už krátký. Srbský záložník vstřelil svou sedmou branku v ligovém ročníku.

Bohemians se snažili vyrovnat, ale jejich naděje zkomplikoval deset minut před koncem Hronek, který obdržel po zákroku na Kaloče druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Slezané početní výhodu vzápětí využili. Buchtovu šanci v 82. minutě ještě zlikvidoval Valeš, o minutu později ale vnikl do otevřené obrany Almási a jedenáctým gólem v této sezoně nejvyšší soutěže pojistil hostující vítězství.

Ostrava neprohrála v lize s Bohemians podeváté za sebou a poosmé vyhrála.

Domácí:

Hosté: 75. Kuzmanović, 83. Almási

Domácí: Valeš – Köstl, Bederka, Vondra – M. Dostál (C) (90. D. Hašek), Hronek, Květ (90. Jindřišek), Petrák, Bartek (55. Beran) – Vaníček (81. Koubek), Puškáč (81. Ugwu).

Hosté: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Falta (90+1. Jaroň), Boula (66. Janošek), Kuzmanović, Kaloč, Koncevoj (57. D. Buchta) – Jiří Klíma (57. Almási).

Klíčové momenty utkání

Bohemians - Baník: Klokani na kolenou, na 2:0 pro hosty zvýšil chladnokrevně Almási!

Bohemians - Baník: Další rána pro domácí, po druhé žluté jde pod sprchy Hronek
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Baník: Buchta mohl rozhodnout, klička na Valeše mu však nevyšla

Bohemians - Baník: Hosté jdou zničehonic do vedení, zblízka se prosadil Kuzmanovič - 0:1

Bohemians - Baník: Květ z vyložené pozice zacílil těsně vedle tyče

Bohemians - Baník: Puškáč mohl skórovat, hlavou ale nezamířil přesně

Bohemians - Baník: Dusno v kotli Baníku, situaci musel uklidňovat Laštůvka

Bohemians - Baník: Lischka na psolední chvíli zablokoval ránu Květa

Bohemians - Baník: Boula se opřel do balónu, ale trefil pouze Dostála

Bohemians - Baník: Přečíslení tři na jednoho vzal na sebe Koncevoj, míč ale do sítě neprocpal

Bohemians - Baník: Odvážný volej Petráka v síti skončit nemohl

Bohemians - Baník: Hosté chtěli penaltu po ruce Köstla, sudí Hocek zůstal ale neoblomný

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.