SESTŘIH: České Budějovice - Jablonec 2:0. Domácí slaví první jarní výhru

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Českých Budějovic ve 25. kole první ligy porazili Jablonec 2:0 a poprvé v jarní části sezony zvítězili. Domácí oba góly vstřelili v první půli, když se trefili Benjamin Čolič a Michal Škoda. Jihočeši poskočili na sedmé místo, Jablonec po zimní pauze v nejvyšší soutěži poprvé prohrál a je třináctý.

Budějovicím vyšel perfektně vstup do utkání a už v páté minutě se dostaly do vedení. Čolič si na pravé straně vyměnil míč s Mihálikem a napálil prudkou přihrávku do pokutového území, která však rovnou skončila za zády jabloneckého brankáře Hanuše.

Hostům chvíli trvalo, než se po obdrženém gólu vzpamatovali. Ale v 18. minutě se dostali do solidní šance, jenže Černák mířil nepřesně. O chvíli později mohlo Dynamo přidat druhý gól. Mihálik využil nedůrazné hry jablonecké defenzivy, snadno se dostal k míči a těsně za hranicí pokutového území vystřelil. Jeho ránu Hanuš jen vyrazil před sebe a dobíhající Škoda v jasné příležitosti zamířil vedle.

Zkušeného útočníka však promarněná šance dlouho nemusela mrzet. Před koncem první půle se totiž už gólově prosadil. Ve 43. minutě totiž opět zaváhala jablonecká obrana, když nechala Skovajsův dlouhý pas propadnout na Van Burena. Českobudějovický záložník přihrál zpět proti noze naběhnutého Škody, jenž ranou do odkryté branky skóroval.

Severočeská letargie pokračovala i ve druhé půli. Domácí už hráli více obezřetněji a v klidu si hlídali dvougólový náskok. Jablonec se pokusil o pár náznaků útočných akcí, ale žádnou z nich nedotáhnul do konce. Navíc v 57. minutě přišel o zraněného brankáře Hanuše a utkání musel dochytat náhradník Hrubý.

Jihočeši mohli navýšit své vedení v závěru utkání. V 90. minutě ale Van Buren ve velké šanci zamířil vedle a nepřesně zakončoval v nastaveném čase i Mihálik.

České Budějovice vyhrály teprve druhý z posledních osmi ligových zápasů s Jabloncem. Dynamo potvrdilo sílu na domácím hřišti, kde v této sezoně získalo 26 z celkových 32 bodů.

SESTŘIH: České Budějovice - Jablonec 2:0. Dynamo získalo první jarní výhru

Domácí: 5. Čolić, 43. Michal Škoda

Hosté:

Domácí: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – M. Valenta, Hora – Van Buren (90. Tolno), Michal Škoda (68. Hais), Brandner (76. Čavoš) – Mihálik.

Hosté: Hanuš (57. V. Hrubý) – Štěpánek (32. Vošahlík), Martinec, V. Kubista, Černák – Pleštil (73. Kinčl), Považanec, Hübschman (C), Houska, Smejkal (73. Nykrín) – Silný.

České Budějovice - Jablonec: Vorel famózně zneškodnil Považance

České Budějovice - Jablonec: Úplně volný van Buren napálil zblízka míč na tribunu!

České Budějovice - Jablonec: Vošahlík pálil z otočky nad

České Budějovice - Jablonec: Gól hostí neplatil vinou faulů na Vorla
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Jablonec: Černák z dobré pozice těsně minul

České Budějovice - Jablonec: Škoda uklízel do prázdné, 2:0

České Budějovice - Jablonec: Vorlovi propadla Pleštilova rána, míč proskákal mimo

• Skupina o záchranu

SESTŘIH: Pardubice – České Budějovice 3:3. Dynamo dokázalo třikrát vyrovnat, nefungující VAR

SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:1. Čvančara zachránil hostům bod, hrál i Kadlec

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.