FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Jablonec - 13. března 2022   15:00

Č. Budějovice
5' Čolić (Mihálik) • 43' Michal Škoda (Van Buren)
2:0
(2:0)

Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – M. Valenta, Hora – Van Buren (90. Tolno), Michal Škoda (68. Hais), Brandner (76. Čavoš) – Mihálik.
Šípoš – Konda, Hais, Tolno, Hellebrand, Čavoš, Mršić.
Batík – Mokrusch, Dobrovolný
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
2854 diváků
Hanuš (57. V. Hrubý) – Štěpánek (32. Vošahlík), Martinec, V. Kubista, Černák – Pleštil (73. Kinčl), Považanec, Hübschman (C), Houska, Smejkal (73. Nykrín) – Silný.
V. Hrubý – Werani, Nykrín, Kinčl, Skuhravý, Svrček, Vošahlík.

SESTŘIH: České Budějovice - Jablonec 2:0. Dynamo získalo první jarní výhru

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.
Je konec, druhý poločas už žádnou branku nenabídl a všechny body tak zůstávají na Střeleckém ostrově. Domácí byli lepším týmem a první výhru v letošním roce slaví zaslouženě.
90+6'
90+3'
Další obrovská příležitost domácích! Krásný vysoký balon za obránce dostal Ondřej Mihálik, ale z voleje zamířil těsně vedle.
90'
Druhý poločas je nastaven o šest minut.
90'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Emanuel Tolno.
90'
Neuvěřitelné, co nyní nedal Van Buren. Hais přihrál pod sebe a holandský křídelník zakončoval úplně sám na hranici malého vápna, jenže přestřelil.
89'
Úplně volný van Buren napálil zblízka míč na tribunu!
89'
Tvrdý zákrok na Králika neposoudil sudí jako faul, což se vůbec nelíbilo domácím fanouškům. Z následné akce přestřelil Vošahlík.
86'
Úsměvný moment. V přerušené hře poslal míč do branky Patrik Čavoš a radostně zvedl ruce. To se však nelíbilo jednomu z Jabloneckých, který mu dal ihned najevo, že se tohle nedělá.
84'
Do zakončení se dostal Hais, ale střela po zemi směřovala vedle.
82'
Pěkná akce domácích! Dopředu vyrazil střídající Čavoš, zasekl míč, přehrál ho na druhou stranu, jenže Mihálik neudělal dobrý první dotek a ani nezakončil.
80'
Gól hostí neplatil vinou faulů na Vorla
80'
Míč skončil v síti Dynama, ale jednalo se o ofsajd. Po souboji navíc leží na hřišti Vojtěch Vorel, který bude potřebovat ošetření.
79'
Žlutou kartu dostává Mick Van Buren (SK Dynamo Č. Budějovice).
78'
Po pravé straně pronikal Van Buren, ale přes obránce neprošel. Sudí zákrok jako nedovolený neposoudil.
76'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Patrik Čavoš.
74'
Ještě před střídáním měli hosté slušnou příležitost, Michal Černák zakončil těsně vedle pravé tyče.
73'
Černák z dobré pozice těsně minul
73'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází David Nykrín.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Michal Kinčl.
72'
Hrubý už nestihl zachytit balon na hrací ploše a je z toho rohový kop pro domácí.
70'
Tentokrát se z přímého kopu Benjamin Čolić neprosadil, balon poslal vysoko nad branku.
68'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Daniel Hais.
65'
Jablonečtí nejsou ve své kůži a už to vypadalo, že si Dynamo vypracuje další solidní příležitost. Přihrávku na Škodu ale nakonec neprošla.
Dnešní utkání sleduje 2854 diváků.
62'
Dobrá práce od domácí stoperské dvojice, která ve spolupráci zlikvidovala průnikovou přihrávku na rozběhnutého Silného.
60'
Dynamo hraje celou druhou půli velice zodpovědně a nepouští soupeře do žádných příležitostí.
57'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Hanuš, přichází Vlastimil Hrubý.
Je až neuvěřitelné, jaká marodka kosí jablonecký tým. Už do dnešního utkání postrádali spoustu hráčů a v průběhu dnešního zápasu přibyli další dva. A to ještě není konec...
54'
Vypadá to na střídání brankářů. Jan Hanuš musí kvůli zranění ze hřiště.
52'
Po rohu hlavičkoval jeden z Jabloneckých, ale zakončení nemělo patřičný důraz. Vorel bez problémů zasáhl.
50'
Nakonec ne, faul na Brandnera podle sudích ve vápně nebyl.
48'
Sporný moment uvnitř vápna Jablonce. Je možné, že se situace bude zkoumat u videa.
47'
Zpočátku druhého poločasu drží balon častěji domácí, jejich kombinace ale k ničemu nevedla.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Úvodní poločas vyšel mnohem lépe domácím fotbalistům, kteří šli do kabin za dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil Benjamin Čolić, před přestávkou přidal druhou branku Michal Škoda.
45+1'
45'
První poločas je nastaven o jednu minutu.
43'
Škoda uklízel do prázdné, 2:0
43'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Zmatky v obraně Jablonce znamenají druhou branku v jejich síti! Dlouhý pas od Skovajsy doletěl k Van Burenovi, který přihrál pod sebe na MICHALA ŠKODU, jenž střelou po zemi poslal balon do branky.
42'
Krásná individuální akce Patrika Brandnera přinesla domácím rohový kop.
40'
Střídající Vošahlík dobře vyvezl míč a dokázal ho předat spoluhráči, který však o něho přišel.
37'
Vorlovi propadla Pleštilova rána, míč proskákal mimo
37'
Střela na Vorla pořádně zaplavala a míč dokázal před sebe jenom vyrazit. Následně ho odkopl Skovajsa.
35'
Hlavičkující Skovajsa vyhrál svůj souboj a získal pro domácí autové vhazování.
32'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Štěpánek, přichází Jan Vošahlík.
30'
Průniková přihrávka od Valenty neprošla, jablonecká obrana zasáhla.
27'
Uprostřed hřiště zůstali ležet Brandner a Štěpánek, sudí kvůli nim přerušil hru.
25'
Nedorozumění domácích v rozehrávce, vysvobodil je až nedovolený zákrok soupeře.
22'
Havel se štěstím neposlal míč do vlastní brány
22'
Prudký centr z pravé strany proletěl vápnem a Čolić naštěstí pro domácí nasměroval míč těsně vedle. Roh pro Jablonecké.
20'
Obrovská šance na druhé straně! Za vápnem dostal prostor Mihálik a vypálil. Hanuš jenom vyrazil míč před sebe a z dorážky selhal Michal Škoda.
18'
Příležitost pro Jablonec! Centr na zadní tyč našel Michala Černáka, který z voleje přestřelil.
15'
S vysokým míčem měl Hanuš problémy, ale naštěstí pro hosty nebyl nikdo z domácích poblíž, aby toho využil.
12'
Žlutou kartu dostává Matěj Valenta (SK Dynamo Č. Budějovice).
10'
Nádherná Škodova střela skončila těsně nad
10'
Jablonec je zaskočený po inkasované brance, kazí lehké přihrávky.
7'
Ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele Michal Škoda, a i když se netrefil, Hanuš se musel proletěl vzduchem.
5'
Čolič z úhlu překvapil Hanuše, 1:0
5'
Domácí se ujímají vedení! Po rychlé kombinaci uvnitř vápna poslal střílenou přihrávku do branky BENJAMIN ČOLIĆ a jeho pokus proletěl až do sítě.
2'
První střela na branku. Šajtlí vyzkoušel pozornost domácího brankáře Jakub Považanec, ale zakončil jenom doprostřed.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – M. Valenta, Hora – Van Buren, Michal Škoda, Brandner – Mihálik.
Náhradníci: Šípoš – Konda, Hais, Tolno, Hellebrand, Čavoš, Mršić.

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Martinec, V. Kubista, Černák – Pleštil, Považanec, Hübschman (C), Houska, Smejkal – Silný.
Náhradníci: V. Hrubý – Werani, Nykrín, Kinčl, Svrček, Skuhravý, Vošahlík.
Poslední vzájemné utkání (F:L, 11. kolo) – 16.10.2021:

FK Jablonec – SK Dynamo ČB 2:2 (1:2)

Góly: 15. a 78. Doležal – 20. Mršić, 23. Mihálik. ŽK: Talovierov, Králik (CEB). Rozhodčí: Zelinka – Kubr, Leška.

Sestava Jablonce: Vajner – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil (71. Vaníček), Houska (46. Čvančara), Kratochvíl, Pilař (87. Malínský) – Doležal (C).

Sestava Dynama: Vorel – Sladký, Králik (C), Talovierov, Novák – Hellebrand (58. Čavoš) – Van Buren, Hora, Mihálik (72. Javorek), Mršić – Bassey (87. Škoda).

SK Dynamo České Budějovice

Jihočeši ani v posledních dvou zápasech neprolomili prokletí venkovních zápasů. Na tříbodovou výhru ze hřiště soupeře tak stále čekají, protože na půdě poslední Karviné remizovali 2:2 a s předposledními Pardubicemi hráli v Ďolíčku 3:3.

Z posledních šesti zápasů vybojovali pět bodů za pět remíz, v novém roce tři body ještě neslavili. Nutno podotknout, že hlavně na domácím stadionu měli opravdu těžký los, když nejprve doma přivítali pražskou Spartu a poté plzeňskou Viktorii.

V úvodním vzájemném utkání v sezoně Dynamo v Jablonci dlouho vedlo, ale nakonec se muselo spokojit s remízou 2:2. O jednu ze dvou vstřelených branek se postaral Ondřej Míhálik, který aktuálně patří mezi nejlepší střelce svého týmu.
FK Jablonec

Osmé Dynamo a dvanáctý Jablonec jsou v současné době dva týmy, které se v ledasčem podobají. Ne sice postavením v tabulce, ale minimálně forma z posledních pěti zápasů by se dala srovnávat. Čtyři remízy na obou stranách, Jablonec je o něco lepší v tom, že na rozdíl od Dynama jednou také vyhrál. Severočeši mají za sebou náročný program, v neděli na hřišti Dynama odehrají už čtvrtý březnový zápas. Vypadli z poháru se Spartou, remizovali v lize s Hradcem Králové, pak v dohrávce se Spartou. Celkově na tom Jablonec, který ještě na podzim hrál evropské poháry, není ideálně. Má nejhorší útok ligy, který dal pouhých 19 branek, navíc má na kontě největší počet remíz z celé soutěže. Dělba bodů byla k vidění i v prvním vzájemném střetu s Dynamem, Jablonec doma s Jihočechy remizoval v 11. kole 2:2.

Nelehký začátek v pořadí třetího měsíce roku ve středu podtrhl druhý souboj se Spartou v rozmezí jednoho týdne. Jablonec ve středu čekala dohrávka 22. kola a zápas se třetí Spartou. Oba týmy se nenacházejí v ideální fazóně, což jasně potvrdil výsledek. Remíza 1:1 se zrodila po gólech Jana Silného na domácí straně, síť druhé branky rozvlnil bývalý jablonecký kanonýr Tomáš Čvančara. Jablonec na jaře ještě neprohrál, kromě výhry v prvním kole po zimní pauze s Olomoucí ale v ostatních zápasech vždy získal jen bod.
Dobrý den, vítám Vás u sledování online reportáže z utkání mezi Dynamem a Jabloncem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.