SESTŘIH: Karviná - Budějovice 2:2. Domácí dvakrát neudrželi vedení

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Karvinští fotbalisté remizovali ve 23. ligovém kole s Českými Budějovicemi 2:2. Dvakrát vedli po gólech Lukáše Bartošáka a Filipa Zorvana, ale Michal Škoda a Martin Králik zachránili hostům bod. Karviná doma v ligové sezoně nevyhrála ani ve 12. utkání a jako jediný tým tam čeká na plný bodový zisk. Slezané ztrácí devět bodů na předposlední Pardubice, které mají zápas k dobru. Dynamo nezvítězilo v pátém kole po sobě.

V karvinské sestavě si odbyl premiéru senegalský záložník Ndiaye, který na začátku týdne přišel na hostování z Plzně výměnou za stopera Santose. Hned v první minutě měl po Bartošákově centru šanci Durosinmi, ale trefil jen brankáře Vorla. Domácí byli i dál aktivnější a ve 20. minutě nebezpečně z dálky vypálil Túlio.

Na druhé straně hlavičkoval Škoda, ale jen do náruče brankáře Bajzy. Karvinský gólman pak vyhrál i další dva souboje se Škodou, protože jihočeský kanonýr mířil v dobré pozici pokaždé přímo do středu branky.

Domácím se dařilo vyhrávat souboje před soupeřovou brankou a po nich střílet z druhé vlny. Ve 37. minutě to předvedl Durosinmi, ale Vorel ještě míč mířící do horního růžku branky vytáhl. Minutu před přestávkou v podobné situaci Papadopulos sklepl míč k Bartošákovi a ten ho z hranice šestnáctky poslal přesně k pravé tyči.

V lize se trefil poprvé od loňského května. V této sezoně nejvyšší soutěže Karviná už jedenáctkrát vstřelila vedoucí gól, ale dosud jen na Slavii vedení proměnila v tříbodový zisk.

Ve 49. minutě dopřála domácí obrana hodně volného prostoru Škodovi a zkušený střelec toho dokonale využil. Už za minutu ale Karviná znovu vedla. Zorvan si naběhl mezi mnohem urostlejší stopery a hlavičkoval do sítě. Po lednovém příchodu z Příbrami dal první gól v karvinském dresu.

Brankář Vorel pak několika skvělými zákroky zabránil domácím zvýšit náskok. Poradil si s parádním Bartošákovým přímým kopem i hlavičkami Papadopulose a Durosinmiho. Deset minut před koncem se z dálky tvrdě opřel do míče slovenský kapitán hostí Králik a svým premiérovým ligovým gólem zařídil remízu.

Dynamo dál zůstává jediným mužstvem v lize, které v tomto ročníku na hřišti soupeře nezvítězilo. Díky bodu se však posunulo na šesté místo.

Domácí: 44. Bartošák, 50. Zorvan

Hosté: 49. Michal Škoda, 80. Králik

Domácí: Bajza – Látal, P. Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye (85. Qose), Túlio – Zorvan, Papadopulos (C) (72. Svoboda), Bartošák (85. Siňavskij) – Durosinmi (85. Lukáš Holík).

Hosté: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), P. Novák (75. Hais) – Hora, M. Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Skovajsa (63. Mršić) – Mihálik (85. Konda).

1412 diváků

SESTŘIH: Karviná – České Budějovice 2:2. Domácí dvakrát vedli, parádní trefa kapitána Dynama

Klíčové momenty zápasu:

Karviná – České Budějovice: Dramatický závěr, Čolič zůstal ležet na trávníku

Karviná – České Budějovice: Vyrovnání na 2:2. Trefil se Martin Králík

Karviná – České Budějovice: Papadopulosův pokus hlavou lapil Vorel

Karviná – České Budějovice: Vedení Karviné bleskově vrátil Filip Zorvan, stav 2:1

Karviná – České Budějovice: Michal Škoda zařídil vyrovnání na 1:1

Karviná – České Budějovice: Lukáš Bartošák poslal Karvinou do vedení 1:0

Karviná – České Budějovice: Duronsinmiho rána do pravého horního rohu, zasáhl Vorel

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905