SESTŘIH: Budějovice - Boleslav 2:3. Úspěch hostů, dvakrát pálil Douděra

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v ligové nadstavbě v prvním semifinále skupiny o umístění v Českých Budějovicích 3:2. Hosty poslal v úvodních 17 minutách do vedení dvěma góly David Douděra, vzápětí snížil Patrik Čavoš. Ještě do přestávky zvýšil Tomáš Ladra a po změně stran zkorigoval skóre střídající Emmanuel Tolno. Odveta se hraje příští víkend, Mladoboleslavští se výrazně přiblížili postupu do finále skupiny o umístění, kde se utkají s lepším z dvojice Liberec - Olomouc.

Svěřenci trenéra Hoftycha, který v minulosti vedl domácí Dynamo, byli o něco nebezpečnější. První šanci ke skórování však měli Jihočeši, Michal Škoda v 11. minutě trefil tyč. Gólově se o dvě minuty později prosadili hosté, když Douděra tečoval do sítě Ewertonovou střelu.

Stejný hráč mohl slavit také v 17. minutě. Českobudějovická defenziva několikrát neodvrátila míč, Douděra za pokutovým územím napřáhl ke střele, která mířila k pravé tyči a gólman Dynama Vorel se natahoval marně. Mladoboleslavský krajní hráč skóroval posedmé za posledních sedm ligových utkání, do nichž naskočil.

Domácí se záhy vrátili do zápasu. V 19. minutě Čavoš vystřelil z 25 metrů a jeho skákavý pokus překvapil mladoboleslavského brankáře Šedu. Ještě před přestávkou však vrátil dvougólový náskok hostům Ladra, když ve 41. minutě zakončil rychlou kombinaci svého týmu po sérii přihrávek na jeden dotek.

Jihočeši do druhého poločasu vystřídali dva hráče, ale Boleslav dlouho kontrolovala vývoj duelu. Až v 73. minutě neuhlídala roh domácích, po němž skóroval střídající Tolno. Jihočeši mohli v závěru srovnat. Své šance ale neproměnili v 87. minutě Havel a v 90. minutě Čavoš. Dynamo podruhé za sebou prohrálo a před venkovní odvetou je v těžké pozici.

SESTŘIH: České Budějovice – Mladá Boleslav 2:3. Dvě trefy Douděry, závěrečný tlak Dynama

Domácí: 19. Čavoš, 73. Tolno

Hosté: 13. D. Douděra, 17. D. Douděra, 41. Ladra

Domácí: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), P. Novák (46. Brandner) – Čavoš, M. Valenta (84. Hák) – Van Buren, Michal Škoda (64. Hais), Penner (31. Tolno) – Mihálik (46. Hora).

Hosté: Šeda – D. Šimek, Karafiát, Suchý (C) – D. Douděra (74. Skalák), L. Mašek (64. Dancák), Smrž, Hlavatý (46. Milan Škoda), Pech – Ewerton (90+1. Rolinek), Ladra (74. Mužík).

České Budějovice – Mladá Boleslav: Škoda měl na kopačce vyrovnání

České Budějovice – Mladá Boleslav: Třetí gól utkání, Patrik Čavoš zkorigoval stav na 1:2

České Budějovice – Mladá Boleslav: Další gól pro Douděru, 0:2 pro Středočechy

České Budějovice – Mladá Boleslav: David Douděra svou osmou trefou otevřel skóre, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905