SESTŘIH: Zlín - Teplice 3:0. Tři góly za první půli, hosté na barážové příčce

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Zlína zvítězili ve druhém kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu nad Teplicemi 3:0. O jejich branky se v úvodu postarali Vachtang Čanturišvili a Vukadin Vukadinovič, ve 34. minutě pojistil výhru domácích Martin Cedidla. „Ševci“ v nejvyšší soutěži vyhráli po pěti zápasech a vykročili k záchraně. Na čtrnáctou barážovou příčku, která po dnešní porážce zůstala Teplicím, mají náskok šesti bodů.

Domácí vstoupili do utkání s maximální koncentrací a byli za to odměněni. Ve třetí minutě vyslal Vraštil šedesátimetrový pas na Čanturišviliho, ten si obhodil obránce i gólmana a svým druhým gólem v české lize otevřel skóre.

Za chvíli mohl dát druhý gól hlavou Hrubý, ale mířil vedle. Už v sedmé minutě ale navýšil zlínské vedení Vukadinovič po přihrávce Janetzkého.

Teplice, v jejichž základní sestavě nastoupil poprvé na jaře veterán Ljevakovič, se z úvodního šoku vzpamatovávaly pomalu, první šanci si vypracoval ve 27. minutě Kodad, jenže ze slibné pozice trefil jen brankáře Rakovana.

S chutí hrající domácí měli proti děravé defenzivě Severočechů další šance z kopaček Janetzkého a Čanturišviiho, potřetí uklidil míč do sítě hlavou Cedidla po centru Procházky.

Ve druhé půli se Teplice přece jen zvedly a vyrovnaly hru. Po závaru sice padl čtvrtý domácí gól, který však byl odvolán kvůli ofsajdu. Po hodině hry trefil hostující Žák hlavou břevno a Sejk zblízka přestřelil. Byla to ale jediná teplická šance za celý zápas.

Vývoj zbytku utkání udával tříbrankový rozdíl, který zlínští fotbalisté v poklidu hlídali, výkon Severočechů dnes neměl parametry na to, aby s nepříznivým stavem něco udělal. Zlín zvítězil s Teplicemi popáté z posledních šesti ligových duelů a pokaždé bez inkasované branky.

Domácí: 3. Čanturišvili, 7. Vukadinović, 36. Shejbal (vl.)

Hosté:

Domácí: Rakovan – Procházka (C), Simerský, Vraštil, Cedidla – Conde, R. Hrubý (60. Fantiš) – Janetzký (83. Hellebrand), Čanturišvili (83. Fillo), Y. Dramé (83. Jawo) – Vukadinović (65. Reiter).

Hosté: Grigar (C) – Vondrášek, Chaloupek (34. Shejbal), Tijani – Boljevič (55. Prošek), Kodad, Ljevaković (46. Žitný), Hyčka – Vobecký (46. Nsunzu) – Žák (64. Ledecký), Sejk.

Zlín – Teplice: První šance Severočechů, Kodadův pokus vychytal Rakovan

Zlín – Teplice: Chanturis Čanturišvili ve formě, domácí se rychle ujali vedení 1:0

Zlín – Teplice: Povedený úvod žlutomodrých, ševci odskočili o dva góly, 2:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.