SESTŘIH: Plzeň - Slavia 3:0. Viktoria vládne lize, celý zápas proti deseti

89
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!

Očekávaný šlágr 9. kola FORTUNA:LIGY má jasného vítěze! Plzeň porazila Slavii 3:0 a posouvá se na první místo tabulky, o tři body před dnešního soupeře. Zápas výrazně ovlivnilo vyloučení stopera Pražanů Eduarda Santose, který viděl červenou kartu už ve druhé minutě. Následnou penaltu s přehledem proměnil Tomáš Chorý, další góly Viktorie pak přidali Jhon Mosquera a Lukáš Kalvach.

Plzeň v nejvyšší soutěži porazila Slavii po devíti zápasech a poprvé od února 2019. Svěřenci trenéra Michala Bílka protáhli svou rekordní ligovou sérii bez porážky na 30 duelů a posedmé za sebou vyhráli. Slavia nebodovala po sedmi kolech, během nichž šestkrát zvítězila.

Zatímco Plzeň do posledního ligového utkání před reprezentační přestávkou nastoupila v očekávané základní sestavě, za vršovický tým od začátku hrál uzdravený záložník Ševčík a ve stoperské dvojici vedle Kačaraby dostal šanci Santos.

Bývalý obránce Viktorie ale už v první minutě po dlouhém nákopu brankáře Staňka nezvládnul v šestnáctce hlavičkou „malou domů“ a pustil před sebe Mosqueru, kterého následně stáhnul. Brazilec Santos od rozhodčího Hocka dostal červenou kartu a nařízenou penaltu proměnil Chorý. Šlo o šestého vyloučeného hráče v posledních pěti vzájemných soutěžních duelech, během této série ale poprvé dostal červenou kartu slávista.

Plzeňští zvýšili ve 21. minutě. Po přetaženém rohu Jemelka vrátil míč před branku, volný Kolumbijec Mosquera zblízka překonal bezmocného gólmana Mandouse a stejně jako Chorý v ligovém ročníku skóroval počtvrté. Viktoria dala Slavii v jednom utkání dvě branky poprvé od února 2019.

Domácí mohli první poločas vyhrát i výraznějším rozdílem, ale Mandous ve 41. minutě vytáhnul ránu střídajícího Pilaře, jenž nahradil zraněného Sýkoru.

Západočeský tým už po 50 sekundách druhé půle dal třetí branku, ale Vlkanova se z premiérového zásahu v plzeňském dresu moc dlouho neradoval, protože gól byl odvolán kvůli ofsajdu přihrávajícího Chorého.

Hra ve vydatném dešti pak hodně ztratila tempo a 11.103 diváků dlouho neviděli zajímavější akci. Až v 68. minutě domácí Havel ve velké šanci špatně trefil míč.

Domácí se dočkali třetí branky v 73. minutě, kdy se Kalvach z dálky trefil přesně k tyči. Reprezentační záložník se v nejvyšší soutěži prosadil poprvé od dubna 2021.

Plzeň natáhla domácí ligovou šňůru bez prohry na 29 duelů a posedmé za sebou před svými fanoušky zvítězila. Částečně tak odčinila úterní domácí porážku 0:2 s Interem Milán ve skupině Ligy mistrů.

Viktoria dosáhla nejvyšší výhry nad Slavií od dubna 2012, kdy triumfovala rovněž 3:0. Naopak pro hosty šlo o nejtvrdší ligovou porážku pod trenérem Trpišovským. Před ním naposledy Pražané podlehli 0:3 v Brně v březnu 2015.

Domácí: 3. Chorý, 21. Mosquera, 73. Kalvach

Hosté:

Domácí: Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Kalvach, Bucha – Sýkora (10. Pilař, 81. Holík), Vlkanova, Mosquera (88. Jirka) – Chorý (88. Bassey).

Hosté: Mandous – Masopust, Santos, Kačaraba, D. Jurásek – Tiéhi, P. Ševčík – Douděra (79. Ewerton), Lingr (79. Jurečka), Olayinka (46. Oscar) – Tecl (C) (66. Usor).

Domácí: Tvrdoň, Jedlička, Tijani, Pilař, Čermák, Dedič, Kaša, Holík, Jirka, Bassey, Ndiaye

Hosté: Kolář, Holeš, Ousou, Jurečka, Usor, Provod, Oscar, Ewerton, Hromada, Traoré, Jurásek

Domácí: Jemelka, Pilař, Mosquera

Hosté: Santos (č), Oscar

Hocek – Nádvorník, Hájek.

Doosan Arena, Plzeň

11103 diváků

Klíčové momenty utkání:

Plzeň - Slavia: Kalvach přesnou ranou k levé tyči zvýšil na 3:0!

Plzeň - Slavia: Vlkanova prostřelil Mandouse! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu Chorého

Plzeň - Slavia: Mandous zachránil sešívané před třetí trefou, chytl obří šanci Pilaře
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Slavia: Olayinkovu tutovku úžasně zneškodnil Staněk! Ofsajd odmávaný, ale nebyl

Plzeň - Slavia: Šádek důrazně domlouvá domácím fanouškům

Plzeň - Slavia: Domácí i hostující fans zapálili světlice, dým z pyra zahalil hřiště. Duel přerušen

Plzeň - Slavia: Mosquera dorazil roh do sítě, Viktoria vede už 2:0!

Plzeň - Slavia: Chorý s přehledem proměnil penaltu, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905